Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Lehký únik moči: problém, který trápí hlavně ženy

( Komerční prezentace | přečteno: 28695x )

Stává se to při sportu, záchvatu smíchu, kýchnutí či zakašlání, nebo v těhotenství. Samovolný únik moči - v uvedených případech se většinou jedná o tzv. lehkou inkontinenci. I ta však může hodně potrápit a znepříjemnit vám den. Jak se s ní vypořádat?

Lehká inkontinence znamená, že únik moči není častější než jednou až dvakrát denně, při fyzické námaze nebo jiné obdobné situaci. Vždy se jedná o pár kapek moči. Lékaři limitují její objem množstvím do 100 ml za 4 hodiny.

Jestli u vás dochází k úniku moči při smíchu, kašli nebo při zvedání břemen, pak jde o stresovou močovou inkontinenci (SMI), nebo též zkráceně stresovou inkontinenci. Tento typ samovolného úniku moči je u žen tím nejčastějším. Obvykle jsou takové úniky moči nepatrné, avšak v některých případech mohou být i docela významné.

Co je příčinou inkontinence?

  • Ve většině případů je na vině oslabení svalstva pánevního dna, které uzavírá močovou trubici. Jakmile svalstvo ztratí svoji pružnost, mohou každodenní činnosti, jakými jsou například smích, kašel, zvedání břemen či běh, způsobit únik moči. Svalstvo lze však opět posílit – cvičením.
  • Hlavními příčinami samovolného úniku moči u žen bývají změny, ke kterým dochází v průběhu těhotenství, porodu a menopauzy.
  • Na vině může být i nadváha – zvýší tlak i na svalstvo pánevního dna a důsledkem je únik moči.
  • Inkontinence se může objevit v souvislosti s mozkovou mrtvicí, ale i cukrovkou, někdy ukazuje na Parkinsonovu a Alzheimerovu chorobu, rozštěp páteře, roztroušenou sklerózu, nebo poranění mozku.
  • Mohou ji zavinit i některé léky, které mají diuretické (močopudné) vlastnosti.
  • Únik moči se může objevit po infekci močových cest, které vyvolají přecitlivělost močového měchýře.

Diskrétní ochrana vám vrátí klid

Řešením, které bude dostatečně diskrétní, ale i stoprocentně účinné, jsou inkontinenční vložky. Například inkontinenční vložky TENA Lady pro lehký až střední stupeň inkontinence mají nejen anatomické tvarování, ale můžete si vybrat z 8 různých velikostí.

Absorpční vložky TENA mají specifický tvar přizpůsobený přirozeným křivkám vašeho těla, který zaručuje pohodlné nošení. Plně prodyšná vnější vrstva poskytuje zvýšené pohodlí a zdvojená vrstva buničiny je zárukou zvýšené absorpční schopnosti, díky které se můžete z každého dne radovat s pocitem sebevědomí. Inkontinenční vložky řady TENA Lady jsou nyní vybaveny unikátním systémem kontroly zápachu Fresh Odour Control™, který neutralizuje jakýkoliv zápach až po dobu 8 hodin.

I když lehká inkontinence nebývá u mužů obvyklá, přes to i na ně TENA pamatuje – nabízí i speciálně tvarované inkontinenční vložky pro muže.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Diskuse k článku
Laura
3x

Celý život jsem pracovala docela těžce fyzicky a podepsalo se to na tom, že mám uvolněné svaly pánevního dna, takže zasmát se od srdce, nebo kýchat a kašlat u mě byl problém..musela jsem se pořád hlídat. Koupila jsem si na to přípravek Ive, musím uznat, že je to perfektní pomoc, hodně jsem začala cvičit na posílení pánevního dna, byl tam v krabičce takový návod a taky ho každý den beru. Hodně se to zlepšuje postupně a začínám být úplně v pořádku.

Elilška
1x

paní Lauro, já jsem se o Ive dozvěděla díky reklamě co jsem viděla před oblíbeným seriálem , koupila jsem si ho v lékárně a musím s vámi souhlasit, Ive mi pomohl s únikem moči k tomu cviky podle brožurky co byla v balení , prostě se můžu na Ive spolehnout!

Adriana

Dámy podařilo se Vám vyřešit problémy s únikem moči? nosíte vložky nebo se to řešilo nějak operativně?


Celkový počet příspěvků v diskusi: 10. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=pece-o-zuby

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 569 lidí

Mohlo by vás zajímat

Gynekologické vyšetření

Gynekologické vyšetření zahrnuje vyšetření zevních a vnitřních pohlavních orgánů ženy. Mezi zevní pohlavní orgány patří zevní rodidla.

Ultrazvukové vyšetření malé pánve

Ultrazvuk malé pánve je nebolestivé vyšetření orgánů v malé pánvi. Mezi vyšetřované orgány patří močový měchýř, slepé střevo, děloha, vaječníky a u mužů prostata.

Uroflowmetrie

Uroflowmetrie je metoda, pomocí které se měří rychlost proudu moči za určitou časovou jednotku. Výsledná naměřená hodnota závisí na stavu dolních cest močových.

Inkontinence žen pohledem gynekologa

MUDr. Jaromír Mašata, Gynekologicko-porodnická klinika, 30. května 2002

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce