Lupénka, latinsky psoriasis, je chronické zánětlivé kožní onemocnění, postihující cca 2-3% středoevropské populace.
Úpal, úžeh a další potíže způsobené teplem
Vysoké teploty mohou v letních měsících způsobit úpal, úžeh a další potíže...
(Komer n prezentace Oriflame | přečteno: 14371x )
Dceru (15 let) trápí akné na obličeji i na zádech. Po šetrném ošetření u mojí kosmetičky má kolem pusy pleť výrazně lepší, ale něco jako lišej ,kůže se loupe .Poraďte, prosím, čím ji akutně pomůžu?
V patnácti letech není problematická pleť nic neobvyklého. O svoji pleť by dcera měla pečovat pravidelně pomocí kosmetických přípravků které jsou určeny výhradně pro problematickou pleť a vyvarovat se drastických "operací" a vymačkávání. Důležité je pravidelné (ráno a večer) čištění pleti pomocí čisticího gelu , kterým se pokožka jemně masírujte, potom smýt vodou, pleťovou vodu bez alkoholu a potom se aplikuje lehký denní, nebo noční krém. Krémy jsou vhodné lehké, nemastné. Přípravky na problematickou pleť bývají s obsahem antibakteriálních látek (např. olej z čajovníku, triclosan...) , které napomáhají hojení pupínků, ale někdy se po nich pokožka může i loupat. To bude zřejmě důvod , proč se pleť takhle chová po ošetření u kosmetičky. Abrazivní krémy (peelingy) ať dcera raději nepoužívá. Pleť by se podráždila a pupínky by se pomaleji hojily. Dále jsou vhodné čisticí a tzv. "slupovací" pleťové masky. Nanáší se na obličej a po úplném zaschnutí se sloupnou i s odumřelými kožními šupinkami a nečistotami které tvorbu pupínků podporují.
Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.
Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi
Anketní otázka
Chodíte darovat krev?
Přidat nový komentář