Inzerce

Lymfatický systém se léčí pohlazením

aktualizováno 24. května 2014, Eva Musilová   |   přečteno: 22185x

Při léčbě poruch lymfatického systému se totiž také používá ‒ řečeno samozřejmě s nadsázkou ‒ také jakési speciální "pohlazení". Přesně řečeno, používá se manuální mízní drenáž. Jedná se o léčebnou metodu, která je velice účinná, a přitom naprosto neinvazivní, protože jde výhradně o mechanické působení na postižená místa.

Manuální mízní drenáže pomohou při otocích, akné, ale i skleróze nebo bolení hlavy

Profesor MUDr. Karel Benda, DrSc., působí v brněnském onko a lymfocentru Arcus. Problematice lymfologie se věnuje přes třicet let, zřídil a vedl poradny pro lymfedém ve fakultních nemocnicích v Olomouci a Brně.

"První věc, které jsem se v tomto směru věnoval, byla tíživá porucha vyskytující se u úspěšně vyléčených onkologických pacientů. Jde o takzvaný sekundární lymfedém, tedy otok, který vzniká radikálním chirurgickým zákrokem, radioterapií a jinými léčebnými postupy, jejichž vedlejším projevem je poškození lymfatického systému. Zpočátku jsem se věnoval pouze léčbě sekundárního lymfedému ‒ manuální a přístrojové lymfodrenáži, bandážování. Později jsme přidali i léčbu primárního lymfedému.

Pak jsme ale do problematiky pronikli hlouběji a objevili jsme další možnosti uplatnění manuální mízní drenáže, a ty jsou opravdu široké. Manuální mízní drenáž pomáhá při lymfatických otocích, žilních otocích, lipedémech, u postoperativních a posttraumatických stavů, akné, erysipelu, u eurologických onemocnění, jako je např. apoplexie, sklerosa multiplex, u spastických a chabých paréz různých neurotických chorob, u syndromů bolesti hlavy, chronické polyartritidě, u Bechtěrevovy choroby,  u artrózy ramenního kloubu po ablaci prsu a při rehabilitaci při sportu, při obezitě." říká profesor Benda.

"Dnes poskytujeme komplexní léčbu, a to na základě individuálního léčebného plánu. O "komplexní léčbě" mluvím proto, že zahrnuje vše, co je k úspěšné léčbě zapotřebí," uvádí na závěr.

Máte nějaké zkešenosti s léčbou lymfatického systému? Napište nám na mail redakce@ordinace.cz nebo piště prostřednictvím diskuse.

autor: Eva Musilová

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Drželi jste někdy striktní dietu? S jakým výsledkem?
Zatím hlasovalo 227 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Brenda (vlasy) 19. ledna 2019, 13:47:51

    JIřino já za sebe můžu clip in jenom doporučit, sama si touto metodou prodlužuju a sem… Diskutovat

  • Martina (Online konzultace s kožním lékařem: akné, mateřská znaménka i padání vlasů) 19. ledna 2019, 14:47:45

    Dobrý den, jsem starší osoba. Občas (tak 1x za 2 měsíce) se mi udělá na hřbetu dlaně… Diskutovat

  • Tomáš (Operace hemoroidů) 19. ledna 2019, 17:11:15

    Pohlavní nemoc? Ty seš blázen. Asi čteš spoustu konspiračních teorií Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.