Inzerce https://www.lekarna.cz/maminka-a-pece-o-dite/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=maminka-a-pece-o-dite

Mimořádný dovoz léku

(PharmDr. Hana Šindelářová | přečteno: 6918x )

Obracím se na Vás s dotazem, jak postupovat v případě, že potřebuji lék, který není u nás registrován ani dovážen. Je však v prodeji v některých zahraničních zemích. Jakým způsobem postupovat k jeho zajištění a jakým způsobem realizovat platbu.

Dobrý den, pokud u nás lék, který potřebujete, není registrován, nastává poměrně složitá procedura. Není možné , abyste ho užíval s vědomím Vašeho lékaře , ale bez svolení Ministerstva zdravotnictví. Lékař, který by Vám lék doporučil a sehnal, by se vystavil trestnímu stíhání. Pokud si lék převezete ze zahraničí Vy sám a začnete ho užívat, je to na Vaše riziko. Většinou se lékař obrací na lékárnu, aby mu mimořádný dovoz zajistila. Lékárna kontaktuje distributora léčiv, kde bývá osoba, která se mimořádným dovozem zabývá. Ta musí mít v ruce předpis lékaře a zdůvodnění proč žádá o dovoz léku a že lék není možné nahradit lékem s podobnou účinnou látkou. (Dovoz se povoluje pouze v ohrožení života a pouze tehdy, není-li v oběhu odpovídající registrovaný přípravek). Pokud MZd svolení vydá, distributor léčiv většinou kontaktuje zastoupení farmaceutické firmy, která lék vyrábí, ať již v ČR nebo jinde ve světě a domluví s ní převzetí zásilky.Distributor léčiv pak předá lék lékárně, která o mimořádný dovoz žádala a lékárna předá lék lékaři. Mimořádně dovezené léky většinou plně hradí ZP. PharmDr. Hana Šindelářová
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Plánujete očkování proti žloutence?

27%
73%
Zatím hlasovalo 523 lidí

Mohlo by vás zajímat

Autismus nelze vyléčit, musíme se s ním sžít

Autismus je vrozenou poruchou sociální interakce a komunikace. Jde o vadu ve vývoji a fungování mozku, kvůli které autisté odlišně vnímají běžné situace a neadekvátně na ně reagují. Mezinárodní den autismu, který připadá na 2. dubna, nám připomíná, že každý člověk s autismem je jedinečný a má právo na podporu, která mu umožní žít co nejplnohodnotnější život.

Jarní alergie aneb jak přežít pylovou sezónu bez kýchání a slz

Jaro je pro mnoho lidí nejkrásnějším obdobím roku. Příroda se probouzí, dny se prodlužují a první sluneční paprsky lákají ven. Pro alergiky však příchod jara často znamená něco úplně jiného, svědící oči a nekonečné kýchání.

Parkinsonova choroba: Vyléčit se nedá, mírnit lze některé příznaky

Parkinsonova choroba je druhé nejrychleji rostoucí neurodegenerativní onemocnění hned po Alzheimerově nemoci. Postihuje spíše lidi nad 50 let a způsobuje třes, zpomalení pohybů, svalovou ztuhlost i problémy s rovnováhou a zásadně zasahuje do každodenního života pacientů i jejich blízkých. Na 11. dubna připadá Světový den Parkinsonovy choroby, jehož cílem je zvýšit povědomí o této neurodegenerativní nemoci.

Svědění konečníku může mít různé příčiny

Svědění konečníku je nepříjemným a často trapným problémem, který může negativně ovlivnit kvalitu života. Existuje mnoho způsobů, jak svědění zmírnit, nejprve je ale třeba odhalit příčinu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce