Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Nebezpečné panenky pro malé slečny

( Ministerstvo zdravotnictví České Republiky | přečteno: 20453x )

Ministerstvo zdravotnictví s ohledem na riziko pro lidské zdraví informuje veřejnost o riziku látky di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) obsažené v těchto panenkách. Riziko obsahu DEHP v hračkách spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány.

panenkaPanenka BEAUTIFUL EVERLASTING FRIENDSHIP

Popis: Sada 3 panenek o velikosti cca 10 cm s různě barevnými vlasy (např. růžové, růžovomodré, žluté, modrohnědé) oblečených do různých šatiček (zpravidla růžových). V sadě jsou ještě další 3 šatičky a zrcátko. Hračka je balena v převážně růžově zbarvené kartonové skládačce s plastovým průhledem. Na čelní straně je uveden název výrobku a číselné vymezení výrobku pro děti nad 3 roky (3+). Na zadní straně skládačky jsou další anglické texty včetně varování před obsahem malých částic a s tím souvisejícím určením výrobku pro děti nad 3 roky (včetně piktogramu), uvedení země původu, kód výrobku NO.2068, značka shody CE a piktogram Zeleného bodu.

Panenka MINIBEAUTYpanenka

Popis: Plastová panenka vysoká cca 10 cm s dlouhými růžovými vlnitými vlasy upravenými do culíků s pěšinkou uprostřed, oblečená do dlouhých růžových šatů. Panenka je určena jako přívěsek – na hlavě má poutko. Hračka je balena v blistru. Kartonový podklad je v převládající červené barvě s bílými puntíky. Na přední straně kartonu je pouze anglický název výrobku, na zadní straně kartonu je kromě názvu uvedena také země původu a anglické upozornění na obsah malých částic a s tím související nevhodnost výrobku pro děti do 3 let. 

panenkaPanenka ANGEL GIRL, REALLY EXCITING

Popis: Plastová panenka typu „Barbie“ o velikosti cca 28 cm s dlouhými vlasy staženými do culíku. Jednotlivé panenky se mohou lišit (např. oblečením či účesem). Hračka je balena v kartonové skládačce s plastovým průhledem. Na přední straně skládačky se nachází název výrobku, nápis NEW a anglické označení určení výrobku pro děti nad 3 roky (AGE 3+). Na zadní straně skládačky se znovu nacházejí anglické nápisy identifikující výrobek a anglické varování před obsahem malých částí a s tím související nevhodností výrobku pro děti do 3 let. Dále jsou zde dolepeny dvě bílé etikety s českým názvem výrobku, různými kódy, českým, slovenským a polským varováním před obsahem malých částic a s tím související nevhodností výrobku pro děti do 3 let.

Panenka BABYZ , NO.L5719panenka

Popis: Plastová panenka o velikosti cca 30 cm ve tvaru mořské panny. Panenka má růžově zbarvené dlouhé vlasy a ocasní ploutev, na čele má namalovaný ornament. Barevné provedení výrobku (včetně oblečení panenky) se může lišit. Hračka je uložena v blistru připevněném k barevnému růžovému kartonu s vyobrazením mořského dna a vznášejících se bublin.

panenkaPanenka MODERN GIRL, MODERN FASHION TRENDS, FASHION GIRL, Wild Focus, Vogue Style, Beautiful

Popis: Malá plastová panenka o velikosti cca 16 cm s oranžovými vlasy staženými do culíku, oblečená v šatech s motýlkem na prsou a obutá v lodičkách. Jednotlivé kusy se mohou barevně lišit. Hračka je balena v plastovém průhledném oválném tubusu s anglickým označením výrobku a s obrázkem třech mladých dívek na přední části.

Panenka PengDa

Popis: Plastová panenka typu „Barbie“ o velikosti cca 29 cm s růžovým kočárkem s dítětem a dvěma tenisovými raketami, s blond vlasy do culíku s dvěma růžovými prameny. Panenka je oblečená do barevných šatů a zdobených kozaček. Jednotlivé části balení výrobku se mohou barevně lišit. Hračka je uložena v blistru připevněném k barevnému kartonu s obrázkem výškového domu, zeleně, motýlů a květin. Na přední straně kartonu je uveden název výrobku (PengDa), varování v angličtině (a dalších jazycích) před obsahem malých částic a s tím související nevhodnosti pro děti do 3 let (totéž také formou piktogramu), země původu, značka shody CE a piktogramy recyklace a Zeleného bodu.

kapitola
Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 36 lidí

Mohlo by vás zajímat

Velmi nebezpečné kousátko

Dětské vibrační kousátko ve tvaru včelky by mělo dětem ulevit, když se jim prořezávají zoubky. Ve chvíli, kdy se "zakousnou" do jeho tykadel, mělo by se jim dostat úlevné masáže. Bohužel se ukázalo, že intenzita vibrací je taková, že by mohla dítěti vážně poškodit zdraví.

Na obracečku můžete mít alergii

Výrobky, které přijdou do styku s potravinami, by neměly obsahovat škodliviny. V této obracečce s kytičkami ale hygienici našli velké množství formaldehydu. Ten by mohl způsobit mimo jiné alergickou reakci.

Hlavní hygienik: tyhle laky nepoužívejte

Dva laky na nehty musí zmizet z prodeje. Obsahují totiž v kosmetických výrobcích zakázaný dibutylftalát a benzylbutylftalát, které ohrožují hlavně reprodukční schopnost lidí.

Tenhle bryndák ohrožuje vaše dítě

Jestli jste pro své miminko koupili tenhle bryndák, tak ho vraťte do obchodu nebo vyhoďte. Kousátko, které je jeho součástí, uvolňuje do těla dítěte škodlivé ftaláty, které ohrožují funkce ledvin a jater, zvyšují riziko vzniku alergií či astmatu.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.