Nebezpečné panenky

( Ministerstvo zdravotnictví České Republiky | přečteno: 6419x )

Ministerstvo zdravotnictví varuje: Tyto panenky mohou být pro vaše děti nebezpečné.

shutterstock.com

MerryPANENKA „MERRY GIRL“, Girl FASHION, THE GIRL WITH A PASSION FOR FASHION, No. 1065

značení dle dolepené etikety: SADA PANENKA, ITEM NO: TC12499, 480 PCS/CTNS, EAN: 8001090124999

Plastová panenka o velikosti cca 29 cm se světlými blond vlasy svázanými do culíku, v růžových šatech s květinovým motivem vložená do kartonu s plastovým průhledem.

Rizikoobsahu di-(2-ethylexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány.

Panenka UNIque Model, fashion Vogue Girl, Fashio Style Charming, NO.ZY88288panenka2

Značení dle dolepené etikety: Panenky s krabici, Item No.: 4919284, B: 144,EAN: 8713149192841

Plastová panenka o velikosti cca 29 cm s doplňky připevněná na barevném kartonu plastovým blistrem. Panenka s dlouhými světlými blond vlasy svázanými do culíku, oblečená do šatů v různých barvách (např. růžových lesklých nebo vzorovaných nebo se zlatým a stříbrným živůtkem) na ramínka nebo se šňůrkou za krk. Panenka má nazouvací červené lodičky. Součástí balení je barevný (např. růžový, modrý, fialový) hřeben ve tvaru kytičky a barevná (např. růžová, zelená nebo žlutá) kabelka.

Riziko obsahu DEHP v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány.

panenka3Panenka THE GIRL´S HOUSE a Little Princess, NO.N86

Značení dle dolepené etikety: Panenka 3.0“, Item No: 4911130, B:360,EAN: 8713149111309

V modré kartonové krabičce s plastovým průhledem jsou zabaleny 2 plastové panenky o velikosti cca 10 cm. První panenka (č. 1) má dlouhé světle růžové vlasy do culíku, oblečená je v žlutozelené sukni a v barevném lesklém topu (např. modrém, růžovém, fialovožlutém) s růžovým motýlkem a s různobarevnou šňůrkou za krk (např. modrá, oranžová, bílá, fialová). Druhá panenka (č. 2) má dlouhé žluté vlasy spletené do dvou copů. Oblečená je do červené sukně se zlatými hvězdičkami a do barevného lesklého topu (např. žlutého, modrého, fialového, růžového) motýlka (např. žlutého, oranžového, červeného, modrého) s různobarevnou šňůrkou za krk (např. tmavě a světle modrou, šedou, růžovou). Obě panenky mají červené nazouvací boty s páskem.

Riziko obsahu DEHP v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány.

Panenka Vivacious Likable LEILA STYLE BY ME, No. L0306

EAN: 8592386009088

Plastová panenka oblečená do oranžových kalhot, bílého trička, oranžových tenisek a barevné kšiltovky. V ruce drží kabelku. Panenka má blonďaté vlásky, na břiše a rameni zelené tetování. Je vložena do průhledného potištěného plastového obalu tvaru tuby.

Riziko obsahu di-(2-ethylexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány.

panenka4PANENKA – DUHOVÁ PRINCEZNA „TEREZKA“

EAN: 8594046763255

Plastová panenka se světlými blond vlasy o velikosti cca 29 cm v červených šatech s lesklými barevnými puntíky a s doplňky vložená do kartonu s plastovým průhledem. Součástí balení je červená textilní taška, růžový hřeben a červené boty. Na přední části obalu se nachází název výrobku – Duhové princezny. Na zadní straně obalu je text: „Duhové princezny, princezna si nejraději hraje se svými kamarádkami. Dokážeš je všechny spočítat?“ a obrázky dalších princezen ze série se svými jmény včetně Terezky.

Riziko obsahu diisononylftalátu (DINP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. Podle některých studií DINP funguje jako endokrinní disruptor, tj. látka měnící funkci endokrinního systému (soustavy žláz s vnitřní sekrecí, produkující hormony). 

Přečtěte si také

Tajemný lymfatický systém aneb Co nám proudí v těle

Nenechávejte děti ponocovat - méně porostou, budou víc nemocné a pokazí si známky

Rodiče, chvalte dítě za každou suchou noc

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se, že můžete mít poruchu štítné žlázy?

Zatím hlasovalo 94 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Káva Mocca Standard je v jedné šarži závadná, může ohrozit ledviny

Jedna z šarží kávy Mocca Standard obsahuje zvýšené množství ochratoxinu A, výrobce ji proto začal stahovat z trhu. Na její závadnost upozornila Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Nebezpečný pohár "Pirát"

Tento výrobek může být nebezpečný pro vaše děti.

Ubrousky, které mohou dětem poškodit štítnou žlázu

Vlhčené ubrousky s obrázkem Sněhurky a sedmi trpaslíků a obchodním názvem Freshmaker® kids, baby wet wipes, with lotion označilo Ministerstvo zdravotnictví ČR za zdraví nebezpečné. Jejich riziko spočívá v tom, že po použití zůstanou některé složky na pokožce dítěte a látka v nich obsažená může přestupovat do organizmu a negativně ovlivňovat činnost štítné žlázy.

Nebezpečná sada umělých nehtů

Ministerstvo zdravotnictví stanoví jako nebezpečný výrobek tuto sadu plastových nehtů:

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.