Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Nejčastější zdravotní problémy na dovolené?

( Komerční prezentace | přečteno: 5336x )

Střevní problémy a vaginální mykóza. Každoroční noční můra turistů na celém světě. Dokážou vám z dovolené udělat peklo.

Vitar

Mohou za to bakterie, všudypřítomné organizmy, které můžete obdržet v místní stravě, případně při  koupání v bazénu, jezeru nebo rybníku... Jak tomu předejít?

Naštěstí, ne každá bakterie škodí. Třeba laktobacily. Ty jsou naopak tak hodné, že byste si je s sebou měli brát i na dovolenou. Budete-li se s nimi přátelit, můžete s lehkostí zvládnout problémy typické pro letní období.

Ať už jedete k českému rybníku nebo do exotických krajů, laktobacily a jejich probiotické účinky můžete využít ke svému prospěchu. Tyto přátelské bakterie jsou běžně přítomné v těle a jsou nutné pro rovnováhu mikroflóry trávicí soustavy i vaginálního prostředí. Jakmile je mikroflóra narušena, mohou nastat potíže.

Trávení k zbláznění

Faraonova kletba, řídký případ s hustým výskytem, střevní dyskomfort. Všechny tyto krycí názvy vyjadřují jedno a totéž – zažívací problémy doprovázené průjmem. Obzvlášť, jedete-li do netradičních destinací, zemí se zcela odlišnou kuchyní a kultury stolování, můžete si téměř s jistotou vsadit, že vás potkají. Dříve nebo později, ve větší nebo menší míře. Než se již dopředu obávat ochutnat místní kuchyni, je lepší se zásobit laktobacily a s jejich pomocí se s případnými problémy rychleji vyrovnat. Pomohou harmonizovat střevní mikroflóru a upravit zažívání.

Intimní záležitost

Stejným způsobem fungují laktobacily i v případě narušení vaginální mikroflóry. Což jsou účinky, které už mohou ocenit jen ženy. Těm, které již měly tu čest s vaginální infekcí, nemusíme dále nic vysvětlovat. Někdy stačí jednou se okoupat v bazénu nebo přehradě, nebo zůstat déle v mokrých plavkách a svědění či pálení na intimních místech na sebe nenechá dlouho čekat. Což dokáže dovolenou opravdu znepříjemnit. I zde ke zmírnění obtíží přispějí zmíněné laktobacily.

Když více znamená lépe

Vidíte, že laktobacily jsou opravdu základ a bez nich opravdu ani ránu... Praktickou formou užívání jsou laktobacily ve formě doplňků stravy. Víte ale, s čím je kombinovat? Jaké látky je v účincích podpoří? Pro lepší trávení je vhodné doplnit rozpustnou vlákninu, která působí prebioticky, je živinou pro mikroflóru v trávicím systému.

K pomoci s problémy v intimní oblasti se osvědčily brusinky, používané také při infekci močových cest. Naprostou novinkou, která se začala objevovat i v přípravcích na českém trhu, je pak horopito, unikátní léčivka z Nového Zélandu. Tuto rostlinu tradičně používali domorodí Maorové pro její antimykotické a antibakteriální účinky, hlavně proti kvasinkám, plísním a průjmům.

HomeaNáš tip: Ojedinělým komplexním přípravkem na českém trhu je HOMEA Intim od VITARu, doplněk stravy ve formě kapslí. Kromě tří kmenů laktobacilů obsahuje právě zmíněné Kolorex Horopito a navíc i rozpustnou vlákninu inulin, extrakt z brusinek a rakytníku řešetlákového. V jedné kapsli tak nabízí látky, které napomáhají harmonizaci střevní a vaginální mikroflóry a správnému zažívání. Přibalte je s sebou na dovolenou a prožijte ji opravdu bez starosti. VITAR HOMEA Intim zakoupíte v lékárnách za cenu cca 396 Kč (30 kapslí).

Přečtěte si také

Cestovatelský základ: očkování proti žloutence

Přehled poplatků v lázeňské péči

Proč ženy tloustnou?

Napište nám do diskuse nebo na [email protected].

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Hypohydratace

Hypohydratace je stav, kdy tělu chybí akutně voda. Hypohydratace u všech jejích typů provázena nálezem nízkého krevního systémového tlaku, tachykardií, snížením centrálního žilního tlaku, křečemi a pocitem žízně.

Plynatost, meteorismus

Nahromadění plynu v trávicím traktu. Nahromadění plynu v žaludku se odborně označuje jako aerogastrie.

Salmoneloza-nejčastější průjmové onemocnění

Salmoneloza je nejčastější průjmové onemocnění vyvolané salmonelou.

Krev ve stolici

Kdykoli objevíte krev ve stolici, měli byste o tom povědět svému lékaři. V devadesáti procentech bude příčina banální, ale to musí určit právě lékař.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce