Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Online medicína je již v USA realitou

( | přečteno: 1258x )

Online medicína je již v USA realitou

Online medicína je již v USA realitou

Většina Američanů, kteří byli před dvěma lety nadšení záplavou informací o zdraví na internetu, a domnívali se, že zdravotní portály (jako např. WebMD) jim mohou částečně nahradit zdravotnický systém, se dnes již vrátila na zem, a navštěvují dál své lékaře. Jejich "virtuální zkušenost" však americké zdravotnictví významně ovlivnila.
Pacienti dnes přicházejí ke svému lékaři lépe poučeni díky informacím, které našli na internetu. Po úvodním nekritickém nadšení, kdy byli někteří lékaři zahlceni články o "zaručených lécích" vytištěnými z internetu, se většina pacientů naučila s internetem pracovat podobně jako ostatními médii a rozlišovat důvěryhodné a kvalitní informace.
Ještě větší dopad však má internet na komunikaci mezi lékařem a pacientem. Američané již nechtějí trávit hodiny při cestě ucpaným městem a další hodiny v čekárně. Problémy, které takto řešit lze, chtějí řešit rychleji a efektivněji - pomocí emailu.
Mnoho lékařů tak dnes svým pacientům po emailu radí, jak se vypořádat s nejrůznějšími banálními, ale obtěžujícími zdravotními problémy. Pacienti si samozřejmě uvědomují (a lékaři jim to zdůrazňují), že email nelze používat pro akutní, nebo komplexní onemocnění: "Zatím mi žádný z mých pacientů neposlal email, že má bolesti na hrudi," komentuje to internista, který denně obslouží emailem až desítky svých pacientů.
Emailové služby poskytují někteří lékaři svým pacientům zdarma, jiní si za ně účtují 25 dolarů, nebo více. Zdravotní pojišťovny až na výjimky emailovou komunikaci neproplácejí.
Největší překážkou pro lékaře, kteří dosud se svými pacienty po internetu nekomunikují, jsou obavy z narušení soukromí a z úniku citlivých zdravotních údajů. Většina odborníků se však již dnes shoduje, že jsou-li lékař i pacient zodpovědní a využívají přiměřenou technologii, jsou elektronické záznamy bezpečnější než papírová dokumentace.
Významným krokem k dalšímu rozšiřování internetové komunikace mezi lékařem a jeho pacienty je služba Online konzultace nedávno zahájená organizací Medem, která je úzce propojená s Americkou lékařskou asociací. Služba, kterou již několik měsíců po zahájení využívají tisíce lékařů, je založená na komunikaci pomocí strukturovaných formulářů a na zabezpečeném enkryptovaném přenosu dat.
Ředitel Medemu Dr. Fotsch neskrývá svůj optimismus: "Myslím si, že za pět let nebude lékař moci provozovat svoji ordinaci bez online konzultací, podobně jako dnes nemůže existovat bez faxu."

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Svědění kůže. Příčiny mohou být různé, od banálních po vážné

Kůže je naším největším orgánem, který chrání naše tělo, napomáhá udržovat správnou teplotu a obsahuje tzv. hmatové receptory. Když se necítíme dobře, říkáme, že „nejsme ve své kůži“. Pokud je pokožka podrážděná nebo poškozená, může nám to působit velké obtíže.

Cvičení po porodu – brániční dýchání je víc než sklapovačky

Mnoho maminek trápí tělesné změny během těhotenství a po porodu. Své ženské křivky a kondici chtějí mít zpět co nejdřív. Hýbou se, posilují, ale vypouklé bříško či bolesti zad nemizí. Kde dělají chybu?

Nošení slunečních brýlí při polojasném počasí

Není zbytečné nosit v létě sluneční brýle, i když je jen polojasno nebo odpoledne sluníčko už nemá takový „říz“?

Preventivní prohlídka u zubaře není jen o chrupu. Může včas odhalit nádor

Preventivní prohlídka u zubního lékaře je velice důležitým krokem a základním předpokladem k udržení zdravého chrupu. Je dobré ji absolvovat zhruba jednou za půl roku, pokud ošetřující zubař nestanoví jinak. Při návštěvě zubaře však nejde pouze o zuby, povinnou součástí těchto vyšetření je i onkologická prevence.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.