Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_&utm_&utm__campaign=potraviny-pro-zdravi
23w11_Zdrave_potraviny_Ordinace_180x120_CZ.jpg
Zařaďte do jídelníčku zdravé potraviny. Celou nabídku najdete na Lékárna.cz.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Online medicína je již v USA realitou

( | přečteno: 1244x )

Online medicína je již v USA realitou

Online medicína je již v USA realitou

Většina Američanů, kteří byli před dvěma lety nadšení záplavou informací o zdraví na internetu, a domnívali se, že zdravotní portály (jako např. WebMD) jim mohou částečně nahradit zdravotnický systém, se dnes již vrátila na zem, a navštěvují dál své lékaře. Jejich "virtuální zkušenost" však americké zdravotnictví významně ovlivnila.
Pacienti dnes přicházejí ke svému lékaři lépe poučeni díky informacím, které našli na internetu. Po úvodním nekritickém nadšení, kdy byli někteří lékaři zahlceni články o "zaručených lécích" vytištěnými z internetu, se většina pacientů naučila s internetem pracovat podobně jako ostatními médii a rozlišovat důvěryhodné a kvalitní informace.
Ještě větší dopad však má internet na komunikaci mezi lékařem a pacientem. Američané již nechtějí trávit hodiny při cestě ucpaným městem a další hodiny v čekárně. Problémy, které takto řešit lze, chtějí řešit rychleji a efektivněji - pomocí emailu.
Mnoho lékařů tak dnes svým pacientům po emailu radí, jak se vypořádat s nejrůznějšími banálními, ale obtěžujícími zdravotními problémy. Pacienti si samozřejmě uvědomují (a lékaři jim to zdůrazňují), že email nelze používat pro akutní, nebo komplexní onemocnění: "Zatím mi žádný z mých pacientů neposlal email, že má bolesti na hrudi," komentuje to internista, který denně obslouží emailem až desítky svých pacientů.
Emailové služby poskytují někteří lékaři svým pacientům zdarma, jiní si za ně účtují 25 dolarů, nebo více. Zdravotní pojišťovny až na výjimky emailovou komunikaci neproplácejí.
Největší překážkou pro lékaře, kteří dosud se svými pacienty po internetu nekomunikují, jsou obavy z narušení soukromí a z úniku citlivých zdravotních údajů. Většina odborníků se však již dnes shoduje, že jsou-li lékař i pacient zodpovědní a využívají přiměřenou technologii, jsou elektronické záznamy bezpečnější než papírová dokumentace.
Významným krokem k dalšímu rozšiřování internetové komunikace mezi lékařem a jeho pacienty je služba Online konzultace nedávno zahájená organizací Medem, která je úzce propojená s Americkou lékařskou asociací. Služba, kterou již několik měsíců po zahájení využívají tisíce lékařů, je založená na komunikaci pomocí strukturovaných formulářů a na zabezpečeném enkryptovaném přenosu dat.
Ředitel Medemu Dr. Fotsch neskrývá svůj optimismus: "Myslím si, že za pět let nebude lékař moci provozovat svoji ordinaci bez online konzultací, podobně jako dnes nemůže existovat bez faxu."

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Měli jste někdy svrab?

23%
77%
Zatím hlasovalo 133 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce