Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Pochybnosti o svém zdraví utnete domácím testem

(6. července 2021, Romana Žatecká | přečteno: 592x )

Znáte to určitě sami: podezření, že jste určitě chytli nějakou nákazu nebo se projevuje nemoc, vám kazí spaní a potíte se hrůzou, že… Taková podezření ale můžete rychle z hlavy vyhnat, jednoduché domácí testy z lékárny vám během několika málo minut prozradí, jak na tom jste. Jen je třeba mít na paměti, že domácí test napoví, ale poslední slovo vždycky patří lékaři.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
SKLADEM EXTERNĚ
1576 Kč

Rychle si ověřit nebo vyvrátit podezření je čím dál lákavější pro spoustu lidí. Zvlášť když mohou zůstat v anonymitě. Prostě si koupí samodiagnostický test, v klidu si ho doma nejen udělají, ale hlavně eventuálně i rozhodou co dál.
„Domácí testy jsou jednoduché, výsledek víte většinou do několika minut a když jsou provedeny správně, jsou vysoce spolehlivé. V případě pozitivního výsledku testu, ale i pochybností, doporučuji vyšetření u lékaře; přesnější a rozsáhlejší laboratorní testy dokáží odhalit mnohem víc,“ zdůrazňuje Pavla Horáková, lékárnice z největší lékárny na českém internetu Lékárna.cz.

Od početí k lepku a HIV

Nejčastěji lidé chtějí lidé rychle vědět, jak jsou na tom s těhotenstvím, plodností a ovulací. Ale i s HIV, je to totiž přesně ten typ testu, který raději absolvujete v soukromí a anonymně. Z pohodlí domova si lidé také ověřují, jak jsou na tom s covid-19, alergiemi, žaludečními vředy, střevními polypy, mononukleózou, menopauzou, hladinou železa nebo hemoglobinu, v jakém stavu mají  ledviny, štítnou žlázu nebo močový měchýř, jestli v jejich těle přebývá borelióza, syfilis, chlamydie, helicobacter pylori aj. Jednoduchým testem doma také odhalíte intoleranci lepku. Hladinu cukru v krvi už si pacienti také zvykli měřit sami doma, nyní mohou zjišťovat i hladinu alkoholu, přítomnost kokainu nebo marihuany apod. Určitý potenciál mají i testy na přítomnost infekce v těle, ty totiž napoví, jestli má smysl se vypravit pro antibiotika k lékaři, nebo stačí se pod peřinou vypotit.

Domácí testy jsou také jednou z možností prevence závažných onemocnění. V podpoře prevence se Lékárna.cz spojila Nadací pro výzkum rakoviny ČR a zařadila do nabídky její samoodběrový test na HPV pro odhalování rakoviny děložního čípku.

Pozitivní test?!

Když vám test zdravotní problém potvrdí, ještě pořád není důvod k panice, je to jen signální informace. Poslední a rozhodující slovo přenechte lékaři, který laboratorně ověří váš zdravotní stav.

Domácí diagnostické testy na Lékárna.cz jsou pro domácí užívání schválené, mají patřičnou certifikaci a srozumitelný návod k použití. Všechny jsou přehledně seřazené v kategorii zdravotních potřeb na www.lekarna.cz.

Pravidla domácího testování

  • Užívejte jen ověřené testy s označením CE a jménem výrobce.
  • Postupujte přesně podle návodu k použití.
  • Dbejte na hygienu, aby nedošlo ke kontaminaci vzorku, testovací sady nebo činidel.

Nechte si poradit

„Moderní lékárenství není jen o prodeji krabiček s léky, ale hlavně o službě lidem. Nechte si poradit! I u nás v největší lékárně na českém internetu jsou vám k dispozici lékárníci. Poradí vám ochotně kdykoli osobně po telefonu, mailem nebo v chatu, může si dohledat i jejich e-booky, odborné články,“ říká Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel Lékárna.cz.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Dodržujete předsevzetí, které jste si dali na začátku roku?

39%
61%
Zatím hlasovalo 33 lidí

Mohlo by vás zajímat

Sekundární prevence v prenatální péči

Sekundární prevencí nazýváme soubor prenatálních vyšetření, jejíž cílem je zjistit, zda se plod vyvíjí správně. Tato informace je důležití jak pro rodiče, tak i pro lékaře, kteří se budou po porodu o dítě starat.

Dědičné poruchy a vrozené vývojové vady

Downův syndrom, Turnerův syndrom, poškození plodu zarděnkami, nebo některými léky užívanými v těhotenství - to všechno jsou choroby, které řadíme mezi dědičné poruchy a vrozené vývojové vady.

Prenatální diagnostika

Tři až pět dětí ze sta se rodí s vrozenou vývojovou vadou. Většinou se jedná o děti mladých a zdravých nepříbuzných rodičů bez jakékoliv zátěže v rodině.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce