Inzerce https://www.lekarna.cz/vanocni-atmosfera/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vanocni-atmosfera

Populární čaj matcha nabízí mimořádné účinky

(24. ledna 2023, Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1611x )

Dnešní uspěchaná doba rozhodně nepřeje našemu tělu. Na zhoršující se zdraví reagujeme často až v okamžiku potíží. Dobrou zprávou je, že můžeme svému zdraví prospět, např. popíjením japonských čajů matcha.

matchatea.cz

Proč zrovna čaj Matcha Tea?

matcha teaOriginální Matcha Tea je 100% zelený čaj z Japonska s mimořádnými účinky.  Pole s čajovníky se před sklizní zastíní, aby k listům dopadalo jen minimum slunečního světla. Rostlina díky tomu začne produkovat velké množství chlorofylu, díky kterému má matcha smaragdově zelenou barvu. Sbírají se pouze nejmladší lístky. Při sušení se odstraní žilnatiny, stonky a řapíky a dužina listů se mele v žulových mlýnech na jemný prášek.

Matcha vás podpoří antioxidanty a chlorofylem

Antioxidanty jsou přírodní látky bojující s volnými radikály. Ty vznikají v těle vlivem stárnutí nebo při metabolických procesech. Volné radikály poškozují jiné buňky, což může způsobit rychlejší stárnutí tkání i orgánů. Antioxidanty pomáhají chránit zdravé buňky. Mezi silné antioxidanty patří i katechin a chlorofyl, kterému se říká životodárná krev rostlin. Matcha Tea obsahuje obě tyto látky, což z něj dělá silný přírodní antioxidant.

Matcha doplní energii lépe a šetrněji než káva

matcha teaPokud vám káva nevyhovuje a hledáte alternativu, japonský matcha je to pravé. V Matcha Tea se kofein vyskytuje ve vázané podobě a působí dlouhodoběji. Thein (čajový kofein), se uvolňuje postupně a dodává energii až po dobu 6 hodin. Jeden šálek matcha je až 10× silnější než běžný zelený čaj. Je tak pro tělo šetrnější než káva, která rychle doplní energii, ale přestává působit už půl hodiny po vypití. U čaje matcha navíc nehrozí vedlejší účinky typické pro kávu, jako je bušení srdce, pocení nebo nervozita.

Šikovný pomocník při kontrole hmotnosti

Matcha Tea má schopnost zrychlit metabolismus a přispívat k odbourávání přebytečných tuků. Až 4× rychleji, než je běžné a bez negativních vedlejších účinků, jako je zrychlený srdeční tep a vysoký krevní tlak.

Výrazná pomoc při soustředění a proti stresu

matcha teaStudenti i manažeři vyhledávají Matcha Tea pro pocit intenzivního soustředění a schopnost zklidnit mysl. L-theanin obsažený v matcha produkuje hormony, které zlepšují náladu, posilují paměť a podporují lepší koncentraci bez pocitu ospalosti. Matcha navíc odbourává stres, čímž vyvolává úsměv od ucha k uchu.

Podpoří i srdce a cévy

matcha tea

Pravidelné pití matcha prospívá srdci. Matcha snižuje hladiny triglyceridů a pomáhá regulovat hladinu LDL cholesterolu, tuku a cukru v krvi, čímž může snížit riziko onemocnění srdce a cév.

Působí pozitivně na chrup a ústní dutinu

V matcha je obsažen i fluorid, který posiluje zubní sklovinu. K prevenci ústní dutiny navíc přispívají i antioxidanty, které působí antibakteriálně a snižují zápach z úst.

Hledejte pravý japonský matcha! Ne nekvalitní náhražku!

matcha tea

Chcete-li kvalitní matcha, který skvěle chutná a má i cenné účinky, patrně se nespokojíte s méně kvalitními náhražkami a padělky odkudkoliv. Pokud chcete vědět, jak rozlišit ten pravý matcha od náhražek, přečtěte si článek.

Čaje Matcha Tea koupíte i na Lékárna.cz.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vanocni-atmosfera/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vanocni-atmosfera

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 17 lidí

Mohlo by vás zajímat

Máte problém s nadváhou?

S problematikou nadměrné váhy se potýká spousta lidí zejména ve středním věku, kdy úroveň fyzické aktivity klesá vinou např. rodinných závazků, ale - přiznejme si - i vinou zvýšené tendence k pohodlnosti. Obezita se proto stává čím dál více chronickou nemocí zejména v ekonomicky vyspělých státech západní Evropy a ve Spojených státech ...

Kdo může za nadváhu?

V dnešním článku začneme hovořit více o konkrétních problémech týkajících se problematiky hubnutí a udržování stálé tělesné hmotnosti. Hovořit o specifických strategiích hubnutí však vyžaduje porozumět základním příčinám nadváhy.

Fyzická aktivita a hubnutí

Pro většinu dietařů je hlavním nástrojem pro redukci hmotnosti omezení přijímaných kalorií. Tomuto tématu jsme se věnovali v našem předešlém příspěvku. Pro zdravou redukci tělesné hmotnosti je však nutno přidat rovněž fyzickou aktivitu. Této složce redukční diety je bohužel věnována malá pozornost, a ve většině případů je považována za pouhý doplněk dietního programu.

Dieta - co vše se skrývá pod tímto slovem?

Řecké slovo původně znamenalo životní styl, vše, co lze ovlivnit. Dnes jím rozumíme přechodnou nebo trvalou odchylku od obvyklého stravování nebo způsob stravování vůbec.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce