Potravní doplňky na srdeční dekompenzaci

(Doc. RNDr. Lubomír Opletal CSc. | přečteno: 4886x )

Vážení přátelé, mám tatínka, který je po infarktech, má nemocné srdce, rovněž má plicní hypertenzi. Z tohoto důvodu moc nechodí, je stále unavený. Užívá Anopyrin,Amicloton, Vasocardin, Syntophyllin, Geriatam, Magnezium. Dále používá v případě pořeby oxygenátor. V noci nemůže moc ležet protože se mu špatně dýchá i když má postel,kde se dá zvednout hlava. Většinou sedí v úšáku. Potřebuji poradit jestli by byly vhodné pro něj nějaké vitamíny nebo potravinové doplňky na posílení srdce a plic a dále potřebuji doporučit nějaké mazání proti proleženinám. Děkuji Jana Barnová

Vážená paní, srdeční dekompenzace Vašeho tatínka je významná, to víte nakonec sama, protože ho ošetřujete. Podávat mu další potravní doplňky by znamenalo zatížit jeho detoxikační aparát, hlavně játra, a to by nebylo vhodné. Prostředek, který bych Vám doporučil a se kterým mám osobně velmi dobré zkušenosti, je konezym Q10, ve formě přípravku Hemabion, 30 mg. Na trhu v lékárnách je velká řada přípravků s obsahem tohoto koenzymu, Hemabion je po technologické stránce kvalitní a cenově nižší než přípravky ostatní (30 kapslí s obsahem 30 mg stojí od 190-205 Kč). V tomto případě bych Vám navrhl dávkování 2 (prvních 14 dnů 3 kapsle) denně. Není to přípravek škodlivý, neinterferuje s ostatními léčivy, je to látka v tělu vlastní: působí antioxidačně, snižuje nepříznivý efekt volných radikálů na tkáně a laicky řečeno kumuluje v buňkách energii. Proto se také používá při spoluléčbě chorob, při nichž je velké vyčerpání organizmu, jako jsou zhoubná bujení a srdeční dekompenzace. Co se týká masti proti proleženinám, nezabývám se dermatologií, ale navrhl bych Vám přípravky, které znám: Flamacerium krém, Iruxol Mono mast, Solcoseryl mast, Erevit mast - toto jsou léčivé přípravky, každý působí trochu jinak, poraďte se v lékárně, nebo nejlépe s ošetřujícím lékařem, který posoudí podle stavu dekubitu nejvhodnější přípravek.
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...
Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

41%
51%
Zatím hlasovalo 412 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Rozmarýn

width="80" height="80" alt="rozmarýn" />Rozmarýn byl hojně používán už v dobách středověku kdy sloužil jako koření, prostředek na zahánění zlých duchů, jako kadidlo a také jako univerzální léčivá rostlina.

Listnatec ostnitý

Větvičky listnatce byly používány jako metlička k čištění řeznických špalků. Odtud i jeho anglické synonymum - Butcher's Broom (řeznický smeták).

Jablečný ocet

Ocet všichni dobře známe. Neobejde se bez něj snad žádná kuchyně. Jablečný ocet ale užijeme nejen v kuchyni. Používá se již po staletí jako tradiční léčebný a podpůrný prostředek.

Konjugovaná kyselina linolenová (CLA)

Snažíte se shodit nějaká ta přebytečná kila? Cvičíte a potřebujete něco, co by Vám pomohlo pomoci s nabíráním svalové hmoty? Potom by pro Vás mohla být vhodná CLA.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.