Fungují homeopatika i na léčbu a prevenci paradentózy? To vám zodpoví odborník?
Užijte si slunce bez sluneční alergie
Nepříjemná kožní reakce po slunění, která vám znepříjemní dovolenou...
( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 2801x )
Povinné školní plavání je pro mnoho maminek noční můrou, zejména v podzimním a zimním období. Často se totiž stává, že děti dříve či později prochladnou nebo je bolí uši. Pokud máte zkušenost, že vaše dítě pravidelně po návštěvě bazénu onemocní, můžete jej homeopaticky připravit.
Ráno určitě připravíme teplou snídani, aby organismus dítěte byl dobře prohřátý a připravený na vstup do chladného počasí. S sebou do termosky mu můžeme připravit čaj s prohřívacím účinkem.
Během chladných podzimních a zimních dnů je také vhodná pravidelná konzumace kysaného zelí, rakytníkové šťávy a pití šípkového čaje s medem. Doplní se tak do těla dostatek přírodního vitaminu C a čerstvých enzymů.
Při potápění a plavání se do zevního zvukovodu dostává voda. Pokud tato voda nemůže vytéct z ucha ven, ucho zalehne. Vnímáme to jako nepříjemný pocit. Když ucho nemůže odlehnout, začnou se uvnitř množit bakterie a může vzniknout zánět zevního zvukovodu. Ten se projeví velmi silnou bolestí ucha (pacienti ji popisují jako mnohem intenzivnější než při zánětu středního ucha). A neléčený zánět zvukovodu může přejít do zánětu středního ucha.
Základním preventivním opatřením je vyčištění uší od ušního mazu. Před každým plaváním je tedy vhodné dobře vyčistit uši, aby ve zvukovodech nezůstal ušní maz. Právě přítomnost většího množství mazu ve zvukovodu může způsobit, že nateklá voda nemůže ven. Může se tak vytvořit mazová zátka, přes kterou voda z ucha nevyteče. Pokud je vaše dítě náchylné k onemocněním uší, dají se použít i speciální špunty do uší nebo velmi těsné plavací čepice.
Pokud cítíme, že ucho je po koupání zalehlé, je třeba dostat vodu z ucha ven. Někdy pomůže poskakování, někdy lehnout si do vodorovné polohy a zalehlé ucho otočit směrem k zemi (často také voda z ucha vyteče sama ve spánku) nebo zatahat za ušní boltce. Když je ucho zalehlé i druhý den, je vhodné použít ušní kapky (lihové nebo kapky přímo na rozpuštění ušního mazu).
Při uvedených potížích mohou pomoci i homeopatika:
Zdroj: www.svethomeopatie.cz
Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.
Anketní otázka
Plánujete očkování proti žloutence?