Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.
Je to chřipka nebo jen nachlazení?
Je důležité znát rozdíl mezi chřipkou a nachlazením...
( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 29147x )
Samoléčba zánětu spojivek je často úspěšná. Které léčivé přípravky použít, jak s nimi zacházet a kdy jít k lékaři, Vám doporučí oční lékařka MUDr. Lucie Valešová.
Pokud se jedná skutečně o nejběžnější mírný typ virového zánětu spojivek, zvládnete jeho léčbu sami Oftalmo - Septonexem. Zánět se někdy zhojí i bez léčby. Příjemné je také použít výplach chlazenou borovou vodou.
U hnisavého zánětu spojivek je nutné navštívit lékaře, neboť kapky k léčbě tohoto typu zánětu nejsou volně prodejné. Totéž platí pro alergické záněty.
Umělé slzy, kterými se léčí suchý zánět spojivek, dostanete v lékárně bez předpisu, ale je vhodné, aby diagnózu stanovil lékař, neboť může jít i o jiné onemocnění, které se léčí zcela jiným způsobem. Mezi těmito stavy pacient sám často není schopen rozlišit.
Při pocitech suchosti očí je dobré se vyvarovat prostřední s klimatizací, velkému větru (tím se oči ještě více vysušují), zakouřenému prostředí (dráždí oči), při práci s počítačem je dobré myslet na mrkání a občas si oči na chvilku zavřít.
Jako první pomoc rozhodně nelze doporučit obklady heřmánkem, které mají lidé v oblibě, neboť heřmánek často způsobuje alergickou reakci.
Více o příznacích a léčbě zánětu spojivek, případně i aplikaci očních kapek čtěte zde.
Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.
Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi