Inzerce

Příspěvky pojišťoven na očkování proti žloutence 2018

aktualizováno 29. července 2018, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 12298x

Očkování proti žloutence typu A není součástí pravidelného očkování. O cenách jednotlivých vakcín se informujte u svého praktického lékaře nebo ve specializovaném očkovacím centru. Většina zdravotních pojišťoven na očkování přispívá. Jak je na tom ta vaše?

foto: shutterstock.com

Příspěvky pojišťoven na očkování proti žloutence typu A v roce 2018:

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR

Pojišťovna přispívá na očkování proti žloutence:

Dětem do 18 let až 500 Kč na očkování proti virové hepatitidě A

Dospělím až 500 Kč na očkování proti virové hepatitidě A, B (včetně kombinované vakcíny A/B)

Dále pojišťovna nabízí příspěvek až 1 000 Kč na očkování proti virové hepatitidě A, B (včetně kombinované A/B) pro dobrovolné hasiče.

Podmínkou je, že žadatel musí být členem Klubu pevného zdraví.

Podrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete webu VZP.

Čtěte také: Žloutenka typu A. Víte, jak se jí vyhnout?

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

ČPZP přispívá na všechna očkování proti infekčním onemocněním nehrazená z veřejného zdravotního pojištění. Příspěvek pro děti do 18 let je v letošním roce až 1500 Kč, pro ženy a muže až 1000 Kč.

Příspěvek je poskytován na kteroukoliv dávku/vakcínu očkovacího cyklu, není poskytován na aplikaci vakcíny.

Doklady o úhradě pro čerpání příspěvků lze uplatnit nejpozději do 2 měsíců od data aplikace, příjem dokladů končí 31.12.2018.

ČPZP poskytuje dobrovolným hasičům příspěvek na očkování navíc. Příspěvek ve výši do 700 Kč je určen na očkování proti hepatitidě typu A pro členy jednotky sborů dobrovolných hasičů (JPO II a III), starší 19 let. Podmínkou poskytnutí příspěvku je, že pojištěnec si musí nejprve vyčerpat standardní příspěvek z Balíčku Očkování

Aktuální znění podmínek pro příspěvek na očkování naleznete na webu ČPZP.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Příspěvek, který poskytuje ZPŠ je až 800 Kč 1x za rok po ukončení očkovacího schématu. Týká se všech pojištěnců bez omezení věku.

Podmínky pro příspěvek na očkování najdete webu ZPŠ.

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna poskytuje v roce 2018 svým pojištěncům příspěvek do 1.000 na všechna očkování nehrazená ze zdravotního pojištění. Pojištěnec může tuto částku využít i na očkování proti hepatitidě.

Plné znění podmínek čerpání příspěvků na preventivní programy naleznete na www.rbp-zp.cz

Čtěte také: Pravda o žloutence typu C

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR

Vojenská zdravotní pojišťovna poskytuje pojištěncům příspěvek do dovršení 18 let věku ve výši max. 1000 Kč a dospělým ve výši 500 Kč. Příspěvek je možné čerpat na kterékoli očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (s výjimkou očkování proti lidskému papilomaviru - HPV), a to na kteroukoli dávku očkovacího cyklu. Příspěvek nelze poskytnout na doplatek částečně hrazené vakcíny.

Plné znění podmínek čerpání příspěvků na preventivní programy naleznete na www.vozp.cz

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP)

Na očkování poskytuje tato pojišťovna kredit až ve výši 300 Kč. Žádat o příspěvek je doporučeno prostřednictvím programu VITAKONTO, se kterým je možné získat na očkování mnohem vyšší částku až do výše plné úhrady očkování včetně aplikace.

Více informací na www.ozp.cz

Čtěte také: Byl jsem v kontaktu s člověkem, který má žloutenku. Co dělat?

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

„ZP MV ČR svým klientům v rámci fondu prevence poskytuje v letošním roce příspěvek až do výše 500 Kč na samostatné očkování proti žloutence typu A či B nebo na očkování kombinovanou vakcínou proti oběma těmto typům“ komentuje Hana Kadečková, tisková mluvčí ZP 211. Příspěvek se poskytuje současně na nákup a zároveň i na aplikaci a lze čerpat na kteroukoliv dávku.

Aktuální znění podmínek pro příspěvek na očkování najdete zde.

Pro kompletní znění podmínek kontaktujte svoji pojišťovnu.
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Znáte hladinu cukru ve vaší krvi?
Zatím hlasovalo 46 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuze
 • Brigita (Kvalitní kontaktní čočky) 20. listopadu 2019, 11:04:29

  Několik měsíců jsem si kupovala taky čočky přes internet. Seděly mi, ale pořád mi přišlo že mám oči trochu vysušené. Teď nedávno jsem byla na přeměření v grandopticalu, kde mi zjistili více dioptrií, doporučili jejich kontaktní čočky a musím říct, že je to velký rozdíl. Suchost očí necítím a perfektně sedí. Diskutovat

 • Daniela (ElektroMyoGrafie neboli EMG) 20. listopadu 2019, 11:45:10

  Gratuluji všem, kterým EMG nedělá problémy. Nechápu, jak si tito lidé mohou dovolit zpochybňovat zážitek někoho jiného. Nikdo neví, jak to zrovna na vás, ve vašem zdravotním stavu bude působit. Takže se připravte, že to může bolet. Já to zažila dvakrát, Pokaždé jsem byla v šoku. Zkuste 10 - 15 minut přemáhat bolest. Na to je zvyklý málokdo. Odcházela jsem rozklepaná, v čekárně jsem se rozbrečela a nebyla schopná odejít....ruka a noha mě potom bolely několik dní. Přeji všem, ať EMG na ně takto nepůsobí. Já osobně na to už nikdy nepřistoupím, slíbila jsem to sama sobě :) Přeji hodně zdraví a důvěry v sebe a svůj úsudek Diskutovat

 • Eli (Dentální hygiena – nutnost, nebo marketingový trik?) 20. listopadu 2019, 15:54:35

  Dneska jsem měla instruktáž dentální hygieny, kde mi řekli, že např. bělící pasty s černým uhlím, co propagují všude možně, jsou v podstatě k ničemu, a že nejlepší způsob, jak si nechat vybělit zuby, je od dentální hygienistky. Prostě, jestli chcete mít bělejší zuby, zajděte si k dentální hygienistce.  Diskutovat

 • Jana (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 20. listopadu 2019, 18:47:55

  Kde všichni jste.  Diskutovat

 • Klára (Inkontinence žen pohledem gynekologa) 21. listopadu 2019, 13:49:14

  A když se jde na záchod? tak se to musí vytahovat? jak se to zavádí? Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.