Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Proteinová dieta vám pomůže nejen s hubnutím. Objevte i její další výhody

( Komerční prezentace | přečteno: 1239x )

Zvažujete, že se pustíte do proteinové diety? Přečtěte si, jaké jsou její nejzásadnější výhody. Namotivujete se, a navíc si odnesete pár chytrých tipů a triků, které vám s keto hubnutím pomohou.

ketomix.cz

Proteinová dieta: Objevte jejích 5 největších benefitů

Keto hubnutí, jinými slovy proteinová dieta, je známé už bezmála 100 let. Jde o nízko-sacharidové stravování, při kterém se tělo dostává do takzvané ketózy. V tomto stavu začne využívat tuky jako zdroj energie. Díky tomu se většinou dostaví rychlý úbytek tělesné hmotnosti. Jaké jsou tedy hlavní benefity tohoto stravovacího směru?

1. Spalte tuky bez zbytečného trápení

Proteinová dieta vede ke spalování tuků a účinně snižuje obezitu. Může fungovat mnohem lépe, než klasické programy na hubnutí postavené na přísném počítání kalorií nebo omezování tučných jídel. Je dokonce prokázáno, že ve srovnání tímto typem diet, vám keto stravování zajistí lepší náladu a vyšší hladinu energie během dne.

2. Hubnutí bez pocitu hladu

Pocit hladu je jedním z hlavních strašáku při hlídání váhy nebo úpravě jídelníčku. Může mít totiž velký vliv na naši náladu a psychickou pohodu. S proteinovou dietou však můžete na kručení a nepříjemné křeče v břiše zapomenout. Strava založená na tucích a zelenině vás zasytí a zároveň zažene i chutě na sladké.

3. Jednoduchá příprava jídel

Stačí si vzít k ruce chytrý katalog potravin (najdete ho třeba na www.keto-hubnuti.cz) a hned máte přehled, co vám do keto diety sedne, a co není vhodné. Pomoct si můžete také předpřipravenými proteinovými jídly. I když je keto dieta často spojována s různými koktejly, určitě se nemusíte omezovat jen na ně. Vyzkoušet můžete také proteinové polévky, pečivo a nebo dokonce víno.

4. Bojujte s diabetem typu 2

Zatímco při cukrovce 1. typu se proteinová dieta nedoporučuje, u typu 2 může dokonce výrazně pomoci s léčbou. V tomto případě funguje ketóza ještě o něco lépe, než klasické nízko-sacharidové stravování.

5. Keto dieta jako léčba epilepsie?

Již v první polovině 20. století se keto dieta začala používat jako alternativní metoda pro léčbu epilepsie u dětí. Jde o jednu z nejvíce prozkoumaných a zdokumentovaných výhod tohoto typu stravování. Ketoterapie se ve zdravotnictví využívá dodnes a je považována za velmi účinnou a bezpečnou.

Ketogenní dieta může pomáhat také:

  • zmírňovat příznaky Parkinsonovy choroby,
  • snižovat riziko infarktu,
  • pozitivně ovlivnit léčbu rakoviny,
  • chránit mozek.

Jak nejlépe čerpat výhody z keto hubnutí?

Keto dietu je potřeba správně nastavit, aby fungovala. Velmi častou chybou je její záměna s nízko-sacharidovým stravováním. To má sice také pozitivní vliv na úbytek tělesného tuku, ale nepřiměje tělo tvořit ketony. A bez nich můžete na ty nejzásadnější benefity keto hubnutí zapomenout.

Tip: Nechte si v začátcích poradit. Odborné názory a jídelníček na míru vám zaručí, že se opravdu dostanete do ketózy.

Nezapomeňte také důkladně nastudovat povolené a zakázané potraviny pro keto hubnutí. Nevhodné potraviny nebo doplňky stravy mohou celý proces narušit. Zabijákem ketózy může být třeba obyčejný balzamikový ocet, mléko nebo mrkev.

Tip: Přípravu pokrmů si usnadněte speciálními proteinovými jídly nebo koktejly. Široký výběr najdete u společnosti KetoMix.

Hlídejte si příjem vitamínů a minerálů. Hodně jich najdete třeba v tmavé listové zelenině. Sáhnout můžete také po kvalitních suplementech.

Tip: Nejdůležitější je zinek, hořčík a vitamíny skupiny B. Ty snižují míru únavy a přispívají k normální psychické činnosti. Pomohou vám hubnutí zvládnout s úsměvem.

Nyní už znáte hlavní výhody keto diety a víte, na co si dát pozor, abyste je mohli úspěšně využívat. Můžete se tedy pustit do hubnutí. Kontaktujte odborníky z KetoMix a nechte si poradit s výživovým plánem.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Dodržujete předsevzetí, které jste si dali na začátku roku?

35%
65%
Zatím hlasovalo 49 lidí

Mohlo by vás zajímat

Proč je důležité kombinovat denní a noční kosmetickou péči

Určitě jste si tuto otázku někdy položili i vy sami: je opravdu nezbytně nutné používat jeden krém přes den a jiný zase na noc? Nejde jen o marketing kosmetického průmyslu? Potřeby pleti skutečně nejlépe uspokojí oba dohromady, protože každý má jinou funkci a tomu také odpovídá složení. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a po jaké kosmetice sáhnout, aby dostávala vaše pokožka potřebnou hydrataci a živiny?

Multifokální brýle ano nebo ne

Uvažuji o pořízení multifokálních brýlí, ale mám obavu, zda si na ně zvyknu.

Cukr, káva, limonáda aneb co pijí Češi v zimním období?

Základem pitného režimu, a to v každém ročním období, by měla být samozřejmě voda, ať už pramenitá, minerální či jiná. Reálně ale konzumujeme i řadu dalších nápojů – obzvláště během svátků na konci roku, kdy bývají lednice a spíže plné pochoutek i nápojů, které si běžně nedopřáváme.

Novorozenecký screening bude v lednu rozšířen o další onemocnění

Součástí novorozeneckého screeningu bude od ledna příštího roku také dobrovolné vyšetření na spinální svalovou atrofii (SMA) a těžké kombinované imunodeficience (SCID). Díky novorozeneckému screeningu je možné zjistit onemocnění dříve, než se projeví, a předejít tak nevratnému poškození. Včasná léčba dokáže uchránit zdraví, ale i snížit náklady na pozdější terapii. Rodiče mohou nechat své děti vyšetřit bezplatně ve všech krajích ČR.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce