Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Dobrá zpráva: Existují sladkosti, po kterých se netloustne

( Jarka Kučmášová | přečteno: 27634x )

Babičky a prababičky říkaly „jíst se má všechno“. Měly zdravý selský rozum a pravdu. Byly makrobiotičky, aniž by to věděly. Ale v jednom se mýlily: nepotřebujeme jíst cukry. Pouze potřebujeme cítit sladkou chuť.

shutterstock.com

Za vším hledej cukr

Jako makrobiotik jsem měla chutě na sladké s cukrem ještě asi dva roky při změně stravování. To byla doba, po kterou se můj organismus čistil, začal fungovat správný metabolismus. Dospěl k tomu, že uspokojuje sladkou chuť zeleninou, luštěninami, fermentovanými potravinami a jinými produkty.

Kdo se rozhodne, že přestane se sladkostmi z řepného či třtinového cukru, z fruktózy, ale jinak dál jí průmyslově vyráběnou stravu, potraviny z fastfoodů , z pekáren, uzeniny (do nich se přidává cukr též), každý den má mléčný výrobek i maso atd., ten se nemůže závislosti na cukr zbavit. Téměř v každé průmyslově vyráběné potravině je cukr. Skrytý cukr.

Co s chutěmi na sladké při přechodu na makrobiotickou stravu?

V makrobiotice se řeší potřeba a spotřeba cukru i sladké chutě několika způsoby. Oproti vegetariánství má výhodu, že jsou daná pravidla do začátku. Vegetariáni jedí často sladkého mnoho.

1. Protože makrobiotické stravováni je zároveň i detoxikací organismu, tělo vylučuje přirozeně, co je nadbytečné, čeho je moc. To je první výhoda.

2. Makrobiotická strava nezatěžuje tělo nadbytečnými tuky. Nezatěžuje tudíž játra, která při špatném fungování jsou první předzvěstí nemocí.

3.  Potraviny, které se denně používají, například sojové fermentované omáčky, miso i jiné produkty, jsou sladké pomocí fermentace, ale zcela bez cukru. 

4. Sladkou chuť později, po vyčištění organismu, což může trvat i dva roky, dodají ořechy, luštěniny, oleje a další potraviny.

Při přechodu na jiný systém stravování se užívají jiná sladidla. Sladké je třeba jíst každý týden, ba i den, ale s jinými sladidly.  Já jsem při přecházení na makrobiotiku několik měsíců jedla nejméně týdně jednou, spíše vícekrát, různé pufované chlebíčky polité čokoládou nebo tyčinky musli,ve kterých je též cukr. Je to menší zlo, než jíst každý den tatranky, čokolády či dortíky, koblihy. 

kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Hana

Tomu bych i věřila, že člověk nepotřebuje cukr, jen potřebuje cítit sladkou chuť, na to asi něco bude. Já se snažím sladké a cukry úplně omezit, mám doma ale nízkokalorické sladidlo SlaDIA a když mám na něco chuť, osladím si čaj nebo kafčo a ať si každý říká co chce, vím, že je to pro mé zdraví určitě prospěšnější než ty bílé jedy.

Tomas

A sladidlo neni jed ?

Gabriel

Pokud nejsi cukrovkář, nebo nemáš nadváhu, nemáš ani jakýkoliv důvod omezovat cukry, holčino ;-) On to bez něj dobrovolně vydží jen fanatický maniak než normální člověk :D Radši zkus DiaChrom, já na chuť diachromku nedám dopustit.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 3. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Nebojte se makrobiotiky

Možná máte představu, že makrobiotika je druh vegetariánství, tudíž je pro vás naprosto nepřijatelná. To ale není pravda. Je to jen životní styl, který si zakládá na rovnováze, harmonii a zdravém selském rozumu. Budeme rádi, pokud s námi budete na toto téma diskutovat a ptát se.

Začínáme s makrobiotikou: První kroky

Čtvrtina z nás trpí alergiemi. Jedním z faktorů velkého počtu alergií, ale i snížené imunity dětí a dospělých, je, že se globálně ve vyspělých zemích zhoršilo životní prostředí. Vše co dýcháme, pijeme, jíme, je toxické. Co s tím, když do pralesů neodejdeme, pustý čistý ostrov nenajdeme. Makrobiotika možnou cestu nabízí.

Začínáme s makrobiotikou: víkendová snídaně

Dopřejte si první makrobiotické jídlo – třeba víkendovou snídani. Naučíte se na ní připravovat dle zásad makrobiotiky a budete mít víc času, než třeba ve všední den.

Začínáme s makrobiotikou: příloha z rýže a fazolek

Uvařte si méně obvyklou přílohu - kaši z rýže s fazolkami adzuki, posypanou sezamem. Potřebujete hlavně rýži natural, ta je velmi chutná, obsahuje všechny minerály, vitamíny. Obsahuje vše, co organismus potřebuje. I k přežití v krizi.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce