Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Stupně závažnosti erektilní dysfunkce

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 34922x )

Erektilní dysfunkce je neschopnost dosažení a trvání dostatečně tvrdé erekce.

shutterstock.com
Erektilní dysfunkci lze jen těžko nějak zaškatulkovat. Již její definice, která charakterizuje ED jako minimálně šest měsíců trvající neschopnost dosáhnout a/nebo udržet erekcidostatečnou pro uspokojivou sexuální aktivitu, poukazuje na široké rozpětí obtíží.

To, co je pro někoho zcela uspokojivý sex, někdo jiný může považovat za absolutně nedostatečné. Nutno zdůraznit, že u erektilních dysfunkcí se bavíme o nedostatečně rychlé a tvrdé erekci, která je potřebná k uskutečnění pohlavního aktu, tedy ne o tom, jestli někdo vydrží souložit hodinu, zatímco druhý sotva pět minut. Chceme-li si problémy s erekcí schematizovat a uměle je rozdělíme do několika skupin, je možné vyjmenovat několik stupňů její závažnosti.

Muži bez obtíží - erektilní dysfunkce? Neznám!

Tato skupina mužů (nutno podotknout, že nejpočetnější) nemá s erekcí větší obtíže. Nic není stoprocentní, ale dá se říci, že tito jedinci mají pravidelné erekce, kterých dosáhnou bez větších obtíží běžnou stimulací. Jejich erekce je dostatečně tvrdá, aby mohlo dojít k imisi, tedy zavedení penisu do pochvy. Lze ji bez obtíží udržet až do orgasmu - vyvrcholení. Pravidlem jsou i ranní erekce, které jsou významným faktorem k udržení dobré schopnosti erekce pravidelným prokrvováním topořivých těles. Pro tyto muže není erekce problémem, o který by se museli starat.

Mírné problémy s erekcí aneb sem tam to neklapne

Mírný, nejméně závažný stupeň erektilních poruch je charakterizován pouze příležitostným, ale opakovaným selháním erekce. Patří sem i případy, kdy k erekci dojde, ale během styku se jí nepodaří udržet do vyvrcholení (tím se samozřejmě nemyslí partnerčina). Nejtypičtější pro tuto skupinu mužů je, že nemají problémy s erekcí pravidelně, ale dá se vystopovat, že k poruchám erekce dochází jen za určitých situací či s konkrétní partnerkou. Často to jsou psychicky podmíněné erektilní poruchy, např. Pokud je muž po nějaké období v enormním pracovním stresu nebo si našel novou sexuální partnerku, po které dlouho toužil a před kterou se chce ukázat. Tyto problémy se mohou opakovat, protože jak jednou muž neuspěje, cítí se zklamaný ze svého selhání a podvědomě se bojí další situace, kdy může hrozit další neúspěch. V takových případech je rozumné neodložit řešení problému tím, že se sníží frekvence sexuální aktivity, ale v klidu si pohovořit o problému s partnerkou a snažit se nemyslet na to jestli náhodou opět nedojde k poruše erekce.

Středně těžká erektilní dysfunkce aneb už to není jako za mlada

Tito muži pravidelně trpí poruchami erekce. Často se stává, že nedosáhnou dostatečně tuhé erekce k uskutečnění sexuální aktivity nebo jejich erekce nevydrží a ochabne ještě před orgasmem. Problémy s erekcí se neomezují jen na vybrané partnerky či situace, ale postihují muže pravidelně. Tyto obtíže považujeme v užším slova smyslu za erektilní dysfunkci. Pokud trvá takový problém s erekcí více než 6 měsíců, je důvodem k návštěvě lékaře. Poruchy erekce totiž mohou být prvním příznakem jiného, dosud zatím němého, často velmi závažného onemocnění.

Výrazné obtíže s erekcí aneb už to nestojí za řeč

Schopnost vůbec dosáhnout erekce natož ji udržet, je velmi omezena. K erekci dostatečně tvrdé k uskutečnění sexuální aktivity prakticky nedochází. Muži jsou tím velmi psychicky deprimováni, což jen posiluje negativní vliv na schopnost erekce. Často bývá přítomno závažné cévní nebo jiné onemocnění, které se na erektilní dysfunkci různě velkou měrou podílí. Léčba jak základní choroby, tak poruch erekce je nutná.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
OSman

Je mi 19 mam problem s erekci nemuzu ji udrzet!!! V mem pripade ze mi je 19 to neni asi normalni potrebuju pomoct nevim jak dal uz je mi trapne pred pritelkyni poradte dik moc.

lad

je mi 43 a mam problem udrže erekci, poradíte mi na jakého lékaře se obráti? Děkuji


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Poranění krku, páteře a míchy

V některých případech se poranění páteře vyskytuje společně s poraněním míchy.

Rychlé sexuální vzrušení

Znáte nějakou bylinu, která by mi pomohla se rychleji vzrušit při pohlavním styku? Vlaďka

Cukrovka (diabetes)

Chtěla bych se zeptat, zda existují nějaké homeopatické léky, které by pomohly v léčení cukrovky. Alice

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce