Já se starám o své zdraví průběžně, tak nemám žádný problem. Žádné chřipky, ani té prasečí nebojím, protože postihuje ty, co mají oslabenou imunitu. Já užívám kvalitní doplňky stravy s houbou Reishi a super kvalitní detoxikační náplasti čistící lymfatický systém a krev. [email protected]
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
Preventivní užívání Tamiflu
Během užívání léku Tamiflu se zmírňují symptomy nemoci nebo lze preventivním užíváním infekci předejít, což lidé kvůli strachu z rozšiřující se prasečí chřipky, viru A/H1N1, využili. Preventivní užívání se doporučuje po dobu šesti týdnu, kdy je chřipková pandemie na vrcholu nebo když žijete v bezprostředním kontaktu s nemocí.
Dvě studie provedené ve Velké Británii však odhalily, že preventivní užívání Tamiflu s sebou přináší nepřijemné vedlejší účinky. Na jaře tohoto roku se v jihozápadní Anglii se objevila prasečí chřipka na třech základních školách. Spolužáci nakažených dětí začali preventivně užívat lék Tamiflu. U více než poloviny dětí se projevily velice nepříjemné nežádoucí účinky.
Nežádoucí účinky léku Tamiflu
Nejčastějším vedlejším účinkem tohoto léku jsou bolesti břicha, zažívací obtíže, zvracení, průjem. Mezi další patří krvácení do zažívacího traktu, zánět průdušek, zánět horních cest dýchacích, závratě, zvýšený pocit únavy, poruchy spánku, poruchy zraku a srdečního rytmu.
Mezi velice závažné nežádoucí přáznaky Tamiflu patři i halucinace, delirium, křeče, zmatenost, poruchy vědomí, abnormální chování, bludy, noční můry. Nežádoucím účinkům tohoto druhy se říká neuropsychologické. V Japonsku přiznali i dvě umrtí, které zřejmě souvisely s užíváním Tamiflu.
U více jak poloviny britských žáků se objevily nepříjemné noční můry a poruchy spánku. Téměř každé páté dítě přiznalo neuropsychologické vedlejší účinky – kromě zlých snů se nebyly schopné soustředit, byly zmatené a omámené. V Japonsku, kde také byly s lékem problémy, vláda vydala doporučení, aby nebyl Tamiflu podáván lidem ve věku od deseti do devatenácti let.
Hrozba prasečí chřipky
Problémy s lékem Tamiflu se objevily i v kontinentálních státech Evropy, například v Norsku, dále jsou evidovány případy v Kanadě a Spojených státech amerických, kdy lék nezabíral tak dobře, jak by měl.
Situace je každopádně celosvětově bedlivě monitorována, vědci stále zkoumají možnosti léčby a prevence proti hrozící pandemii prasečí chřipky, jejíž následky zatím nikdo nedokáže předvídat. Předpokládá se, že vakcína proti prasečí chřipce bude objevena během září, do té doby lze v boji proti chřice A/H1N1 používat jen antivirotika, např. tedy právě lék Tamiflu.
Příznaky prasečí chřipky
Chřipka je infekční onemocnění vyvolané virem chřipky. Viry chřipky mutují mezi sebou, například prasečí vir s ptačím. Každý z těchto virů má své vlastanosti (schopnost šíření, intenzitu, s kterou napadá zvířata a člověka atd.) a jejich mutací vznikají nové druhy onemocnění, na které lidé musí najít lék a v nejlepším případě i očkování.
Příznaky chřipky: náhlý vznik horečky (více než 37,8 st. C), kašel, ucpaný nos, bolesti hlavy, smrkání, bolesti svalů, únava.
Tyto příznaky mohou znamenat i jinou nemoc než chřipku, proto se vždy poraďte se svým lekařem! Užívání léku Tamiflu je také nutné konzultovat s lékařem.
Zdroje:
Přidat nový komentář