Inzerce https://cukrovka.lekarna.cz/?utm_source=ordinace&utm_media=leaderbord&utm_campaign=cukrovka
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Tři zdravotní problémy, které vám zbytečně kazí radost z pohybu. Poradíme jak na ně!

( Komerční prezentace | přečteno: 86x )

Sportovat a aktivně se hýbat už můžeme bez větších překážek a omezování. Proto vám poradíme, jak si radost z pohybu nezkazit nějakou zdravotní komplikací.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Vybrali jsme části těla, které když nejsou v pohodě, otráví nám celý den, a ne jeden: rty, nohy a pokožka celého těla. Přitom často stačí se jim věnovat nejen když bolí, ale myslet na ně i preventivně.   

Rty: Nevyzpytatelný opar

Sluneční záření je častým „spouštěčem“ oparů, také snížená imunita, stres, trauma, alergie na potraviny, hormonální změny apod. Na opar nikdy nesahejte, nemačkejte ho, nepropichujte. Protože opary jsou extrémně nakažlivé, platí ještě další NE: nelíbat se, nesdílet nádobí ani hygienické potřeby nebo kosmetiku, vyhýbat se kontaktu.
"Vyhněte se prozánětlivých látkám, které imunitu snižují: cukru, alkoholu, konzervovaným jídlům. Nejezte kyselé - rajčata, pomeranče, citrusy a ocet, protože opar zbytečně dráždí a podporují jeho šíření," radí PharmDr. Kamila Horníčková, lékárnice z odborné poradny na Lékárna.cz.

DexilipJak si ulevit? Například pořídit v lékárně DexilipHerp, jemný a voňavý gel, z kterého se po nanesení rychle stane neviditelný film. Z něj se pak postupně uvolňují do pokožky prospěšné a regenerující látky. Je prospěšný ve všech stádiích - od počátečního svědění až po konečnou fázi hojení stroupku a následné reparaci postiženého místa. Složky jsou většinou přírodního původu.

Paty: Struhadlo až do krve

Na suché paty drsné jako struhadlo není pěkný pohled a když kůže praskne, tak nám bolest zkazí každý krok. Krvavé rány přímo lákají infekci ke vstupu. Za suché paty si ale často můžeme sami: nestaráme se o nohy, hodně je zatěžujeme, nosíme těsné boty nebo často (právě v létě) chodíme na boso. A ještě jeden důležitý faktor: s přibývajícími roky ubývá hydratace.

UxitolJak si ulevit? Drsné paty mají rychlé řešení: dobře vybraný krém, který promastí pokožku do hloubky, ideálně s vysokým obsahem urey, a každodenní mazání a masírování. Při potížích i preventivně. Například Uxitol25 balzám na paty, který se prodává v lékárnách, vytvořili čeští lékárníci pro všechny, kdo chtějí mít svá chodidla a paty co nejrychleji v dobré kondici

Kůže: Poškození z námahy

Radost z pohybu nám často zkazí naše vlastní kůže: pokožka se potí, tře o sebe nebo o oděv, v kožních záhybech se vytvoří zarudlá a svědící místa. Kožní mikrotraumata mohou vést až k zánětu.

Zitenax ActiveJak si ulevit? Novinka v lékárnách krémpasta ZITENAX ACTIVE také nabízí dvojí řešení. Problém na kůži buď ošetří a zklidní, nebo mu dokáže předejít. A to když preventivně před výletem nebo výkonem tence natřeme podpaží, třísla, hýždě,  stehna, loketní jamky, dlaně a meziprstí… prostě všechna na tření náchylná místa. Krémpasta je bezpečná jak na dospělém, tak na dětském těle.

komerční sděleníZitenax_active_banner_350x250.jpg

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Kožní nemoci
Partner rubriky Kožní nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se cukrovky?

61%
39%
Zatím hlasovalo 217 lidí
Inzerce https://cukrovka.lekarna.cz/?utm_source=ordinace&utm_media=adbox&utm_campaign=cukrovka
reklama https://www.lekarna.cz/vanocni-darky-pro-dedecka-a-babicku/?utm_source=ordinace&utm_medium=intext_scyscraper&utm_campaign=Vanoce_prarodice

Mohlo by vás zajímat

Lupénka

Lupénka, latinsky psoriasis, je chronické zánětlivé kožní onemocnění, postihující cca 2-3% středoevropské populace.

Lupy - nemoc či kosmetický problém?

Pod pojmem lupy rozumíme drobné, vleklé, více či méně výrazné šupinatění pokožky hlavy, provázené zvýšeným vylučováním tužšího kožního mazu.

Rosacea (růžovka)

Projevuje se zpočátku prchavým, později trvalým zčervenáním s rozšířenými žilkami, dále pupínky až hnisavými puchýřky. V poslední fázi dochází ke zbytnění podkožní tkáně nosu ...

Akné

Akné není jen problémem puberťáků.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce