Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

Fenykl obecný

Fenykl má vysoký obsah silic (je součástí populárních „hašlerek“). Převládající složky jsou anethol, fenchon a estragol. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Žabža

Od mala jsem doma do brambor dávali fenykl a občas nám maminka dělala i čaj proti nadýmání a mohu vřele doporučit. Pokud to není sugesce, tak to opravdu funguje. Zvláště, když si člověk dá zelí nebo hrách, tak potom ho nebolí břicho. Když jsem byla těhotná a kojila jsem, tak malému nedělalo dobře, když jsem jedla třeba čočku a tak jsem pila i čaj z fenyklu a už pak tolik nebrečel od bolestí bříška. Určitě holky znáte, že pomůže hadička, když je malé miminko, tak to pomáhá, ale lepší je předcházet problémům než je pak následně řešit.

Zuzka

musím souhlasit, že fenykl je super a čas od času dát do číny, ale nejsem si jistá, že je proti nadýmání. Není proti nadýmání náhodou kmín? Ten si dáváme na brambory právě protože, je jídla která nadýmají by měla mít i kmín, aby snížily plynatost. Nebo se pletu?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Kovová pachuť v ústech má většinou jednoduché vysvětlení

Kovovou pachuť v ústech může způsobovat řada faktorů, od špatné ústní hygieny až po vedlejší účinky léků nebo těhotenství. Jestliže tento stav přetrvává delší dobu, může být příznakem vážnějšího onemocnění.

Antibiotika versus sluneční záření

Léčba antibiotiky s sebou nese několik omezení. Od dodržování klidového režimu, abstinenci až po ochranu před sluncem. Některé typy zvyšují citlivost kůže na slunce, proto je třeba před pobytem na slunci dbát zvýšené opatrnosti. Při užívání určitých typů léků dochází ke změnám na kůži, která se stává citlivější k působení UV paprsků.

Zasažení bleskem a jak se správně chovat za bouřky?

I když k přímému zásahu člověka bleskem dochází jen zřídka, končívají podobné případy mnohdy tragicky a proto je dobré chovat se za bouřky rozumně.

Vypadávání vlasů u žen v menopauze

Můžete doporučit vhodný šampón na vlasy, který je vhodný proti vypadávání vlasů u žen v menopauze?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce