Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Dlohotrvající bolest kolene

Už od ledna mně bolí pravé koleno, byla jsem u lékaře, dostala jsem injekci, koleno bolelo, pak jsem dostala vložky do bot, koleno bolí dál. Na koleno si stěžuji, praská mi v něm, chodím čím dál hůř, nemůžu spát, kupuji si masti, jím co se dá na bolest.Poradí mi někdo, Kam jít, když ortoped mně nevyslyšel. Když tam zavolám, sestra pouze objednává na dlouhé termíny, je to strašný. Potřebuji pomoct, kam jít, kde nebudu čekat 2-3 měsíce, než mně vezmou?? je mi 61 let a fakt trpím jako zvíře.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lucie

Určitě bych zašla k lékaři.

Adam

Dobrý den, již delší dobu mě bolí koleno při zvýšené aktivitě (dobíhání tramvaje, zrychlená chůze po schodech atp.) Myslím, že něco podobného má snad každý, ale bohužel poslení dobou ráno cítím v koleni ztuhlost a je to velmi nepříjemné. Nebo když dlouho sedím v práci na židli a poté se zvednu, musím se podpírat stolu, aby se mi koleno nepodlomilo. Máte s něčím podobným zkušenosti?

Zlata

Ztuhlost, a to především po ránu, je typická pro revmatoidní onemocnění. Být vámi, nechám se vyšetřit.

Renata

No, ono může jít o spoustu jiných nemocí. Tento příznak je třeba typický i pro boreliozu. Myslím, že rozbor krve je na místě. A pokud vás klouby bolí nesnesitelně, být váma bych si je do doby, než přijdete na to, čím to je, mazala nějakým gelem. Rozhodně je to lepší, než do sebe cpát prášky.

Adam

A máte nějakou zkušenost s nějakým gelem?

Karla

To jsem nezkoušela. Mi sedl Enzycol a neměnila jsem. Kolena mě nebolí, otoky nemám a trápila mě hlavna dna, která je bolestivá, Jsem ráda, že pomohl to nějak dát dohromady.

Renata

Bohužel si nemohu vzpomenout, co jsem používala. Ale rozhodně bych se nebála vyzkoušet Almiral, který všichni chválí :)

Adam

Tak to mi asi nezbývá nic jiného, než ho vyzkoušet :)

Renata

Ale ne :-D máte spoustu možností, ale mylím, že tahle Vás nezklame

Káťa

Nemusíte se bát. Já s ním mám také dobré zkušenosti. Jsem po operaci kolene a Almiral jsem začala používat hned po operaci. Bolest rychle zmizí a vše je snesitelnější.

Adam

Už ho mám doma. Překvapilo mě, jak rychle zabírá.

Káťa

Jéé tak to mám radost! On je vážně fajn. Doporučila bych ho všem. Lepší koupit něco, co Vám opravdu zabere, než vrážet prachy do něčeho, u čeho nemáte jistotu.

Adam

Almiral mi velmi pomohl na bolest, ale bohužel se stav kolene nezlešil. Je to logické. Jde o gel na bolest. Ale i přes to jsem doufal, že se to zlepší. Takže půjdu k doktorovi. Moc děkuji za skvělý typ.

Káťa

Tak moc držm palce. Snad to nebude nic vážněho.

Vladimír

No jasně, lidi, tím že bolest utlumíte mastí nebo pilulkou, tak jen vlastně vypnete tu červenou varovnou kontrolku, jak říká doktor Hnízdil. Utlumíte bolest, ale příčina nezmizí a zanedlouho přestanou účinkovat i ty "tlumiče". Chápu, že někdy jiná možnost není, ale někdy možná je. Zamyslete se nad tím co děláte špatně, kam se honíte, co nosíte na nohou, co děláte pro zdraví. Já nevím, zujte třeba boty a projděte se ranní rosou, pokud není pozdě, možná že i to pomůže. Kdy jste to zkusili naposled?

Lucka Strychová

Můj děda byl vždycky velice aktivní – pracoval na zahrádce, oblítával obchody, cestoval.. ale poslední dobou se mu nic nechtělo a začal si stěžovat na bolest kloubů – proto jsem mu koupila Colavital. Pravidelně ho užívá už asi dva měsíce a zase začíná cestovat a věnovat se svým dalším koníčkům.

Dia

Prosím vás, doktoři mě tlačí do operace kolene. To nechci. Bojím se, že pak už nebudu chodit vůbec. Nemáte nějaké zkušenosti buď osobní nebo z okolí, že se někdo vyhnul operaci kolene, protože mu pomohlo něco jiného? Zatím beru jen prášky na bolest a mažu si koleno Almiralem, protože jsem už dřív četla vaše komentáře o tom, jak vám pomáhá. JInak nic jiného.

Vladimír

Já měl podobný problém, koleno bolelo druhý rok, letos na jaře (2015) už bolelo při každém kroku tak, že jsem kulhal. Byl jsem už objednán na artroskopii v červnu s tím, že mám údajně poškozený meniskus. Koleno jsem si také nechtěl nechat rozvrtat. Nechci vám operaci rozmlouvat, ortopéd by měl poznat, co je příčinou. Může to být prasklý meniskus, artróza, nezdravá chodidla, špatná obuv, přetížení...Ale kde najít dobrého ortopéda! Já jsem po dlouhých úvahách operaci zrušil a rozhod jsem se vyzkoušet změnu stylu. Dnes je moje chůze bezbolestná, mohu sedět v dřepu, ušel jsem v létě dokonce 90 km pěšky během pěti dnů s těžkým báglem na zádech. Možná pomohlo některé z opatření, které jsem učinil: 1. odešel jsem do předčasného důchodu (je mi 62), 2. začal jsem hodně chodit venku bos, hlavně v ranní rose, 3. vyházel jsem všechny boty, nepohodlné, úzké ve špičce. 4. s nohami jsem cvičil roztahování a krčení prstů (kolena mohou bolet od nezdravých chodidel), 5. chodím hodně pěšky i dlouhé tůry, ale chce to začít postupně, 6. snažím se rozumět signálům, které mi tělo dává, 7. nepřemáhám kolena do extrému (skruty, kopy, nárazy apod.). Mně tohle pomohlo. Totéž přeju i vám.

Dia

To tak ráda čtu! Mám veliké nutkání koupit si takové ty super zdravé ale také super drahé boty, o kterých všichni mluví a vyprávějí historku o plném odpadkovém koši na staré boty zákazníků, který v obchodě s touto obuví leží u východu. Bohužel v práci musíme dodržovat určitý dress code. Tyto boty by se asi neshledaly s pochopením a už vůbec ne s nadšením. A rosu u nás v Praze těžko pohledat. A když už najdete, s největší pravděpodobností vyšlápnete psí hovínko. Ale ty cviky s prsty vyzkouším. O tom jsem ještě neslyšela. Velice Vám děkuji za odpověď.

Zuzana

Kolagen bych taky dopuričila, protože je stavební látkou kloubů, takže je přirozený a neměl by nijak ublížit. Pokud se někdo bojí užívání, tak není čeho. Když ho můžou i těhotné a kojící matky. :)

Diska

Přesně, ten by neměl nijak škodit tělu, když je přírozený. Já ho užívám a v pohodě.

Magda

Nemáte někdo zkušenost s přípravkem Kloubex?

Petra Koníčková

Kloubex užívám 3 měsíce na bolavé rameno, bolesti mě trápily hlavně v noci,když jsem byla v klidu..... obtíže se mi zmírňují.

Bořek Hamouz

Kde se dá prosím Kloubex sehnat?

Milena
1x

Bolí mne levé koleno , hlavně v klidu v noci je to utrpení,mam v něm altrozu už několik let ale nebolelo,ted beru inj. na zvíšeny růstový hormon I G F . Nevím co na to abych nemusela k lékaři ,na kontrolu jedu až koncem dubna , nechci obtěžovat mimo kontrolu.děkují za radu. Je mi 59 let

Andrea

Já užívám kolagen, který mi pomohl po měsíci asi. Což jsem nečekala, protože někteří říkali, že kolageny jsou na nic.

Runka

Kolagen, když máš dobrý, tak ti pomůže.

Aneta

Já mám suprový, pomáhá mi i na pleť díky kyselině hyaluronové.

Runka

Tak to zní jako super kombinace. Podívám se po něm, protože bych potřebovala něco podobného.

Aneta

Jo je dobrý i mamka si ho pochvaluje. U ní teda to jde víc vidět na obličeji.

Martin

Dobrý den chtěl bych se zeptat.Asi před 3 měsíci mě začalo bolet levé koleno je to nejspíš ze snowboardu,neni to nějak nesnesitelná bolest ale třeba při jízdě v autě ujedu 30 km a musim zastavit a protáhnout se jinak sotva sešlápnu spojku :) navíc pod kolenem mám je trochu otok... díky

Hugo T

Prášky moc nepomohou. Doporučuji ze zkušenosti jít na injekci elastoviskózního roztoku. Já sám chodím pravidelně, teď můj lékař začal používat švýcarský - ArthroVisc. Pomůže to na delší dobu.

Dana

Pomohla mi kloubní výživa Gel Activ Proteo Enzyme Q, obsahuje enzymy, které působí proti zánětu a bolesti.

Milka

A čím působí proti bolesti a zánětu? Neničí žaludek?

Dana

Právě těmi enzymy (v podstatě něco jako spojení Proenzi a Wobenzymu), žaludek vůbec neničí, já jsem měla s jinou kloubní výživou zkušenost, že právě nedělala dobře na žaludek ale ten GelActiv vůbec, uplně v pohodě.

Filip

Tak to zní dobře já musel právě přestat jednu kloubní výživu brát protože mi to nedělalo dobře na žaludek a zlepšení taky žádný takže ten gelactiv bych zkusil asi

Dana

To ho vyzkoušej, uvidíš nebudeš zklamaný :)

emma

já jsem na klouby trpěla asi před 5 lety, když jsem hrávala tenis a kolena jsem hodně namáhala. Byla jsem spokojena s tobolky Flexiharpan, ikdyž bolesti nezmizely uplně, tak klouby byly cítit mnohem mín :)

Monica

Dobrý den, ráda bych se více informovala na ten Flexiharpan... Jde mi o to, že náš děda si neustále stěžuje na bolest kloubů. Nedokáže říct, jak moc, ani se o tom moc nechce bavit. Napadalo mě, že bych mu k vánocům koupila nějakou kloubní výživu. Je ten Flexiharpan vhodný?

domca

mrknu na to :) a to kupuješ normálně v lékarně? kolik to cca stoji?

emma

Jj mají ho snad v každé lékarně :) stojí do 300 Kč

domca

super, určitě vyzkouším, díky moc!

emma

není zač, hlavně at co nejdřív zabere :)!

Monica

Dobrý den, ráda bych se více informovala na ten Flexiharpan... Jde mi o to, že náš děda si neustále stěžuje na bolest kloubů. Nedokáže říct, jak moc, ani se o tom moc nechce bavit. Napadalo mě, že bych mu k vánocům koupila nějakou kloubní výživu. Je ten Flexiharpan vhodný?

Aneta

Ahoj začala mi bolet kolena při chůzi do schodů.Nevíte někdo co s tím?

Veronika

zkusila bych ten alavis na to zkusit dát, ten mi pomohl

Karel

Nevíte jak je to s bolestí po operaci kolene? dá se to přečkat i bez prášků od bolesti?

Karel

Sestra byla na operaci kolene v Rakousku a také nemohla brát žádné prášky na mírnění bolesti a dostala místo nich pumpičku, která ji přes kanylu vpouštěla analgetika přímo do rány.

Jarek

A to se dá zařídit pouze v Rakousku? nebo bych to mohl zařídit i u nás?

Marek

Tohle už je dostupné i u nás, když si to objednáte za 4000 korun v lékárně, tak to doručí přímo do vámi zvolené nemocnice.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce