Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Zkušenosti s léčbou akné

Máte akné? Sdělte ostatním své zkušenosti s různými způsoby léčby.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Andy

Mě akné trápilo ještě dlouho po dvacítce - v první řadě mi pomohlo zdravě jíst (vynechat smažená, ostrá a tučná jídla), dostatečně pít (vodu), odpočívat a brát vitamín B. Tím se mi akné zlepšilo tak o 50 %. Pak jsem ještě chodila na fototerapii: http://ilk.cz/lecba-akne-modre-svetlo, mazala krém a teď už to mám bez starostí ;-)

Petra Ukuleová

Možná vám to příjde trošku postavené na hlavu, ale mě se podařilo zbavit akné změnou jídelníčku...jím zdravě, to vím, ale až po tom, co jsem absolvovala mikroskopické vyšetření krve se zjistilo, jaké látky v sobě mám a nepatří tam a změna jídelníčku za čtvrt roku přinesla své ovoce, teď už jsem zase bez puntíků a nemusím se stydět

Helena Kinderová

O takovém vyšetření krve jsem už slyšela...ale moc se mi nechce věřit, že to opravdu funguje a hlavně, že jsou výsledky tak rychle

Petra Ukuleová
1x

No ono to moc rychle není, rychlé by bylo vidět výsledky po týdnu, maximálně po dvou, ale 3 měsíce nejsou tak rychlé a právě díky tomu, jsem se to rozhodla zkusit :) protože než v organismu přirozeně proběhnou změny, chvíli to trvá a naopak, pokud jsou to uměle vyvolané změny, je to rychlé a účinné jen chvíli.. :( Jestli si o tom mikroskopickém vyšetření chceš přečíst trošku více, tady jsou stránky, kde se o tom píše víc http://www.mikroskopie-krve.cz/

Helena Kinderová

Aha, pročetla jsem si stránky, které jsi sem dávala a musím uznat, že mě trošku zarazila ta cena, 1500kč je docela dost...ale když je to pro zdraví... jo a a také jsem viděla, že jsem se mýlila tou rychlostí, protože výsledky jsou vidět až tak po 3 měsících... a ty jsi na tom vyšetření byla proč? Co jsi měla za problém?

Magda

Kolik takové mikroskopické vyšetření krve stojí? A kde se na něj dá zajít? Jen tak z ničeho nic k lékaři asi zajít nemůžu, ne?

Vaňulínek :)

Dobrý den, jenom by jsem se chtěla zeptat, jak se zbavit akné.. Je mi 12 let a mám hrozný akné, jak na obličeji, tak na zádech a na hrudi! :'( Už jsem z toho celá zoufalá, hodně mastiček jsem už zkusila, antibiotika taky a nic nepomohlo! :( Prosím poraďte, jak se zbavit akné.. Ale aby to bylo hlavně účinné! :33 Když tak pište na můj email: [email protected] Budu moc ráda, když si toto přečtete a odpovíte, ani nevíte, jak budu moc vděčná! :( Já vím, nemělo by se to škrábat, ale strašně to svědí a musím si to škrábat! :( Někdo mi radil, ať si namíchám med se skořicí, ještě jsem to nezkoušela, ale bojím se, že mi to něco udělá.. Potřebuji osvědčený lék! Prosím pište.. :) Předem děkuji :33

Kačenka

Právě jsem vyžkoušela krém Artrin, nedoufala jsem už,že by mi něco mohlo pomoci. Tohle je naprostý zázrak !!!! Do 14 dnu,plet bez jedineho pupinku !!!!

Klára Zedníčková

U nás zabíral skinoren.

Kristýna Čermáková

Já už jsem za léta vystřídala x-druhů různých mastiček a nechtěla jsem na sebe patlat další antibiotika a kortikoidy… Pak jsem narazila na článek o Face-Up! a musím ten přístroj jen doporučit. Vytáhne to pupínky, pleť jako by prokrví, vyhladí, změna 100 a 1. Dá se to používat dlouhodobě, preventivně, už bych do chemie nešla.

Miluše Cachtová

mě akné zmírnila antikoncepce

Natka

Ahoj, je mi 16 a začalo se mi dělat akné hlavně na čele a na bradě. Je to fakt dost ošklivý a nejde mi to zamaskovat. Nějaké rady?

Milka

zdravim, hledám něco co by mi pomohlo proti akné, už jsem byla u kosmetičky a nic a kortikoidy nesnesu, takže už fakt nevím. Vítám jakoukoliv radu

Lanna

Ahojky, s mamkou kupujeme jenom přírodní kosmetiku, je to z černýho moře. Dřív jsem taky měla docela dost černých teček, ale teď už je to o dost lepší :)

Anna Vitlová

Také mám trochu problém s akné, není to zase tak hrozné, ale ta přírodní kosmetika mě láká čím dál víc

Jája

a používáš i masky? chtěla bych zkusit nějakou bahení a tahle je prý nejlepší :)

Lanna

Jo mám, je úžasný pozorovat, jak to bahno pomalu bledne :) myslím, že po tom mám i tu pokožku takovou svěžejší :) takže určitě vyzkoušej ;)

Jája

a jakou používáš ty? V tomhle jsem fakt začátečník, tak si nechci vybrat nějakou špatnou značku

lanna

je to kosmetika z černýho moře, jmenuje se -417, tak si to kdyžtak vyhledej ;)

jája

tak jsem si to našla a rovnou i objednala, už se nemůžu dočkat, až mi to příjde :)

lanna

tak hlavně, aby jste s ní byla spokojená jako já :) o nic jiného nejde ;)

erdola

koukám tu na tu vaši diskuzi a docela jste mě na tu kosmetiku -417 navnadily, fakt to zní dost dobře, asi taky alespoň jeden produkt vyzkouším :)

nessik

Nám se doma osvědčil skinoren.

Pojka

Pleť mám citlivou a když jsem si dala čistící masku na obličej, tak mi vyskákalo akné. Teď používám masku od havlíkovy apoteky 3 minutovou a pleť mám jako alabastr.

Lenisek

Nejsem si jistá jestli se sem moje otázka hodí. V každém případě mám celkem dost chloupků. I na obličeji. Jsem ještě mladá holka a dělá se mi pod nosem malý knírek.. ne tak jako u chlapa ale.. je to nepříjemné a mě to hodně sráží sebevědomí. Našla jsem na internetu že se dělá epilace laserem ale většinou se píše o nohou,je to možné i s obličejem? ...A pokud ano tak jsem našla na internetu kliniku beautypro a prý se tam epilace dělá tak pokud by měl někdo osobní zkušenost budu ráda když se podělíte? :)

Lucka :)

Holky, určitě berete antikoncepci. Zkuste si říct o "Foxinette neo" stojí asi 550kč a pomáhá. Mně fakt zlepšila pleť o 100% :)

Petra Janečková

Maminky, sháním pro syna nějakou vhodnou terapii, co se týče akné, mohly byste mi prosím poradit? Je v pubertě a trápí ho to, tak bych mu s tím nějak ráda pomohla. Budu vděčná za jakoukoliv radu. Děkuji mnohokrát, Petra Janečková

Karolína Horáková
1x

My jsme s malým chodili do Petra Clinic. Tam mají laser, který nebolí a dost pomůže a i nějaké přípravky na péči doma. Ten laser i udělá pleť jako hezčí, prostě ty pupínky, ten zánět ozdraví a i jizvičky vyhladí.

Vašek
1x

Ahoj, od puberty mě trápí akné a hlavně jizvy, které se mi z toho dělají. Chodil jsem i na kosmetiku, aby mi obličej pravidelně čistili. Trochu to pomohlo, ale za pár dní po ošetření zase hrůza. Že mám sem tam pupínek by mi nevadilo tolik, jako ty jizvy na obličeji a myslím, že přibývají. Teď jsem objednaný do Prahy do Amaryllis Centra. Jsem zvědavý co mi na to řeknou. Dám pak vědět jak jsem dopadl. Dá se to prý odstranit třeba laserem, ale to mi vše doporučí až po konzultaci.

Jitka

Ahoj, jo tam je to fajn, taky tam chodím. Dělali mi chemický peeling a když mám čas, tak se tam objednávám na ošetření laserem. Pleť mám podstatně lepší.

Hanka.Nov

Dobrý den, s akné jsem měla také problém a vyzkoušela jsem mnoho přípravků od mastiček olejíčků po různé balzámy. Některé fungovaly lépe některé vůbec, nejvíc mi ale vyhovoval přípravek od značky atok, jedná se o českou značku přírodní kosmetiky. www.originalatok.cz/akne/ doporučuji se sem podívat, zde přímo radí jaké přípravky používat. Z počátku jsem k tomu byla skeptická a říkala jsem si jak přírodní kosmetika je jen reklamní tah ale po tom co mi tato značka pomohla jsem nakoupila i více přípravků a jsem s nimi moc spokojena.

Andrea

Zdravím všechny. Já měla neskutečný problémy s akné. Když už jsem i z tohoto důvodu šla k výživové poradkyni, nabídla mi konopnou kosmetiku Cannaderm. Nechala jsem se přemluvit k celé řadě Aknea a jsem nadšená. Po půl roce mám obličej zase jako normální člověk a nemusím se za sebe stydět ;-)

dj

na těžší formy akne působí jen a pouze speciální léky, které utlumí hormonální činnost a způsobí, že pory v kůži se nezanáší. tuto léčbu je třeba absolvovat pod dohledem lékaře \jaterní testy/ . syna tato léčba zbavila zcela akne po té, co z nás nejrůznejší kliniky tahaly dva roky peníze za nesmyslné krémy, vodičky, lasery apod.

Kisska

Ahoj, taky jsem bojovala a nakonec si paní doktorka naordinovala mléko a mléčné výrobky. Dost jsem o tom četla a nakonec jsem se odhodlala se vší seknout a začít bez mléka a sýrů. Když si o tom hodně přečteš , dojde ti proč. Mamka mi dala k narozeninám kouzelnou věcičku Razzy - jsou to ionty, ultrazvuk a fotony a s určitou dávkou trpělivosti a nedočkavosti jsem se po pár týdnech dočkala výsledků. Myslím že to má něco do sebe. Když k tomu ještě přidáš nějakou přírodní hypoalergení mastičku na akné tak to není tak hrozné :)

Kisska

Ahoj, taky jsem bojovala a nakonec mi paní doktorka naordinovala vynechat mléko a mléčné výrobky. Chybičky se vloudily ,omlouvám se

jurka

Razzy ? co to je ? to je nějaká mast , nedovedu si to dost představit . Dietu mám také nařízenou ale to jídlo je někdy silnější než já :D

Candel

Já s těma mastička taky bojuju to je jedna velká loterie . Nedávno jsem si objednala celkem drahou kosmetiku, sedla mik a bylo vše parádní, tak jsem si ji objednadla ve velkém at mám nějakou zásobu ale po druhé mi to vůbec nepomohlo, ba naopak. Takže kosmetika byla na vyhození. Dala jsem jí mamce které sedla , tak nevím čím to je. Dixo jsem už taky zkoumala ale pořád váhám a nevím které si objednat. :)

Ondriska

Používám proti akné zmatňující tonikum(https://www.ageo.cz/produkt/pureactive-cistici-tonikum-proti-akne) plus mám i přísnou dietu od kožního, ono je to hodně i o stravě kdo trpí na akné, byla jsem osypaná kdysi úplně celá. i beruška měla na krunýři mín teček než já na obličeji, ale dá se s tim něco dělat vždycky :)

makky

Nazdárek znáte to, poslední dobou mám toho nad hlavu a vůbec nestíhám, cítím se strašně unaveně, co bych proto měla dělat?

Linda

pro Ondriska: Objednáváte to přímo z té drogerie ageo??

evžža

ahojky děkuji moc za radu, zatím jsem si koupila chlorellu a mladý ječmen, jelikož mám problém i se zažíváním a překyselením a to už hodně dlouho, tak doufám, že se to teď bude lepšit.

venddy

Jak jste na zelené potraviny narazila? Já jsem nikdy před tím nic podobného nezkoušela a teď jsem se o to docela začala zajímat.

alexxa

ahojky moc ráda bych Vám poděkovala, jelikož jsem se dokopala a objednala jsem si zelené potraviny a vysledky byly šokující, po půlroce se můj zdravotní stav změnil a já se cítím daleko lépe.

pleť

Ahoj, já měla problém s akné velmi dlouho, poté jsem vysadila mléčné výrobky a kořeněná jídla koupila si střibro (koloidní) měla jsem vyřešeno. Zatím klepu si :D

Lulun

S akné jsem měla potíže dlouhá léta. Vyzkoušela jsem všechno možné a za "zázračné" produkty vyhodila majland. Na doporučení dermatoložky jsem vyzkoušela značku Neostrata, kontkrétně kombinaci řady resurface a akné, a stal se zázrak, zabralo. Jde o dražší značku, ale balení vydrží opravdu dlouho. Také začíná působit celkem rychle - výrazné změny k lepšímu jsem zaznamenala asi po dvou či třech týdnech. Navíc pomáhá eliminovat jizvičky po akné a vyhladí i drobné nerovnosti. Jediné na co bych chtěla upozornit je pálení a začervenání pokožky na začátku užívání. Kosmetika obsahuje AHA kyseliny a pleti chvilku trvá než si zvykne. Opravdu doporučuji vyzkoušet :)

ivva

ahoj zjišťovala jsem jaká dávka je u dětí a doporučuje se poloviční dávka, jsem zvědavá, jak to do toho mýho drobečka narvu, ale potřebujeme, abychom tento problém vyřešili, ale snad ho něčím uplatím, aby si dal.

Viki

Mě je teď 16 a mam takovou stredni formu akne: na nose obcas krupicka, tvaře mam v pohodě ale na cele mam nesnesitelně moc malých průhledných pupínků a k tomu kolem dvou větších zarudlých k tomu :'( . Myslim si ze i kdyz se snazite sebevic akne se uplne nezbavite, ale mám tu pár tipů: Je důležité se vyčistit zevnitř-nejist moc cukru, hlavne čokolady,tuků, kofeinu a různých exotických potravin. Hodně jezte slunecnicovych seminek,vlasskych orechu,ovoce a zeleninu, vejce ,ikdyz je to nechtný tak kvasnice a pit hodne obycejne vody. Dobre je i pit cistici caje jako napr. koprivový: nasbirate koprivy, oplachnete a date do hrnce s vodou vařit, potom co to projde varem se caj precedi. Nevyhodou cisticich caju je to, ze zezacatku se plet zhorsi nez si na to zvykne ale potom se vyrazne lepsi. Z tech vnejsich pripravku jsem mela pletovou vodu od Yves Rocher, ktera mi docela regulovala pupinky, ale hrozne palila a plet se mi po ní leskla. Potom jsem vodu vystridala Biodermou AKN ta mi leci krupicku na nose, plet zmatnuje ale je jí hrozne malo za ty penize a horai pupinky nijak neleci, jenom je vysušuje. A potom jsem ke kremu dostala zdarma Biodermu gel moussant, ktery plet setrne odmastuje. Ted nedavno mi mamka k tomu koupila citronovo-mrkvovy krem , v kterym jsou vitaminy a prirodni oleje a vubec bez chemie. Ten se teda hodi na noc jako spis hydratacni kremprotoze se strasne leskne. Na ty nejhorsi bolaky bych jako prvni pomoc doporucila: sul-dezinfikuje, citron-vysusuje,pytlik od hermankoveho caje- vysusuje a dezinfikuje, sudokrem- obsahuje zinek nebo tee tree oil-sice stipe ale dobre pusobi Taky je vhodne zkusit treba metodu poslouchani do aluchatek ruzny frekvenci napr. na Youtube , ale to je vazne hodne invidualni Snad jsem vam neco poradila a ne, nejsem reklama !!!!!!!! A jeste nebudte ve stresu, protoze to akne jen zhorsuje, je taky dobre chodit na prochazky na slunicko, protoze vitamin D pomaha.

Kaatka

Zkoušela jsem také různé prostředky na akné a nikdy mi nic nezabralo když, tak jen na chvíli, na doporučení kožní doktorky jsem začala užívat Tercon Skin Care, Zánětlivé pupínky během 2 týdnů zmizely, teď beru Tercon Skin Care občas jen na udržení svojí pleť zdravou a čistou. Doporučují vyzkoušet.

makky

Ahojky hledám nějaký přípravek pro maminku, co by jste mi mohli říci k přípravku ActiMaris forte roztok? Jak funguje?

leonkka

Já jsem moc za ně ráda víte proč? Jelikož si nemusím lámat hlavu nad tím, co všechno mám mít v lékárničce, nakonec mi stačí jeden přípravek na opar, popáleninu i akné atd..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce