Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Zkušenosti s léčbou akné

Máte akné? Sdělte ostatním své zkušenosti s různými způsoby léčby.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Natálie

Zdar děcka, tak nevim teda, teď sem si přečetla vaše vzkazy a docela se máte. Já sem totiž jedna z těch,na který neučinkuje vůbec nic. Začalo to, když mi bylo asi tak deset, takže mě to štve už tak 12 let. To mi začali dávat různý mastičky a takový ptákoviny a skončili sme přes antibiotika u Diane. Ale účinek žádný, kdyby aspoň trochu, ale ono nic. Takže mi teď doktorka řekla, že moje poslední šance je roaccutane, nebo laser. Nevím, jestli jste někdo ten roaccutane zkoušeli, ale já co jsem si už přečetla nějaký články a zjistila, jaký to má vedlejší účinky, tak se mi do toho vůbec nechce. A je fakt, že ty všechny možný letáky typu "akné není žádný problém" mi docela lezou na nervy. Ale kdyby jste náhodou někdo věděli o něčem "zázračným", tak dejte vědět.Dík moc.

dastrel

Ahojky, mela jsem stejne problemy jako ty, nepomahalo vubec nic,uplne zoufala jsem se probirala nettem co bych kde jeste mohla pomoc na akne a dostala jsem se na stranky mudr. Vilmy Partykove a jeji knize o urinoterapii.Ac j to zni neuveritelne, urina mi pomohla na plet jako nic predtim, prestala jsem investovat do nesmyslnych kosmetickych pripravku ci lekaren, je treba naslouchat svemu telu a zacit opravdu u sebe,hlavne co se tyce stravovaciho rezimu.Nic neni zadarmo,chce to sebekazen a trpelivost, ale telo vam tuhle peci stokrat vrati.Ac jsou lide stale plni predsudku o ucincich uriny je tato metoda stara jako lidstvo samo a neznam nic ucinnejsiho,a ze jsem toho jiz vyzkousela. Pri konzultaci s lekari jsem se setkala jen s kladnou reakci. Doporucuji seznamit se se strankami Mudr.Vilmy Partykove...

Catherine

PRO NATÁLII: ja jsem taky vyzkousela vse mozne a nic mi nezabralo...asi pred mesicem jsem se rozhodla jit na laser..Na konzultaci mi doporucili biostimulacni laser..mam za sebou 4 osetreni(jedno 20min. za 50KC) a na plet mi to moc nepomohlo..Rozhodla jsem se tedy s laserem prestat,byly to vyhozene prachy..Dale mi tam doporucili chemicky peeling s ovocnymi kyselinami,ale ten se da jen na podzim,protoze jak sviti slunicko,naskacou pigmentace..takze asi tak...

Káťa

No jak tu vidím to roaccutane...když si přečtete obsah obsahuje to samý sojový olej a ten bych do sebe moc necpala...jeslti chcete více info tak: http://www.roznov.info/main/article.php?id=262

Míša
1x

Já jsem roaccutan dobrala asi před čtrnácti měsíci a můžu říct že mi honě pomohl!!! Před léčbou se mi dělali takový ty velký tvrdý boule, které hrozně boleli, nešli vymáčknout a hojili se tak měsíc. Občas se mi udělá ještě nějaký bedík, ale jen takový povrchový a rychle se zahojí. A taky od jeho dobrání se mi vůbec nemastí hlava a obličej jen výjimečně!!! A to jsem před léčbou měla obličej jak kdybych se ráno máčela v oleji.... Můžu jen doporučit.

lukasek

cau miso ten rocutan nebo jak se to jmenuje to je na predpis nebo se to da koupit v lekarně,dik lukas.

Lenka

Ahoj všichni,mám také problémy s akné,už to léčim rok a nic nepomáhá,tak jsem se rozhodla dojít ke kožnímu lékaři,léčí to fakt dobře,skuste zajít taky k lékaři.Nebo zkuste ACNEX(jsou to prášky),nebo antibiotikum RULID.Brzo jdu na neostrátu,nevíte někdo co to je?Já vim,asi nějakej peeling,ale neumim si to představit.Tak zatim ČAU

Honza

Cus mate nekdo zkusenosti s nejkym hydratacnim kremem ktery by nezhorsil akne-mam suchou kuzi po differinu(mazal jsem vic nez sem mel)sice to neuveritelne rychle bedaky likviduje ale strasne to vysusuje(az to boli,úrotoze se kuze loupe.dik

Tery

Ahojky lidičky:o) Je fajn,že vědět,že nejsem sama.Občas si fakt připadám jako v beďarovitým vězení:o)Nevim jak to nazvat..Mám kosmetičku,která mi prodává řadu Sébbium a Sensibio.Je to fakt dobrý,ale samo by to nestačilo.Proto jsem asi v září začala užívat Diane.Po třech měsících se dostavili účinky a já už si to štrádovala po městě se dvěma beďarama:o) Jenže jsem se jednoho dne koukla na váhu a zjistila jsem,že jsem po práškách 3 kila nabrala..Tak jsem prášky vysadila a vyměnila za ty nove Yadine,které mají minimum vedlejších účinků.Jenže pleť se zase zhoršila.Je to možná také tou změnou.Beru je teprve druhý měsíc.Máte někdo prosím zkušenosti s pilulkami Yadine? Děkuji moc

Lída

Jak to tak čtu, každému pomáhá něco jiného. To já ve svých 31letech říct nemůžu. Mám pocit, že budu asi mít stejný problém jako Míša. Hlavně kožní u nás ve městě dělá nebo spíš odhaduje diagnózu ze třech metrů. Docela bych i ráda zkusila ten roaccutan, jen nevím, jestli je na předpis nebo volně prodejný. Kdosi se zmiňoval, že má spoustu vedlejších účinků. Jaké? Prosím, napište. Dík

Martik.F...seznam.cz

Ahoj,neboj se roaccutane,já už mám hodně vyzkoušeno a tohle je poslední věc kterou mužu zkusit,od lasru,chem.peelingu,drhých učiných kosmet,antibiotik a antikoncepce co mi přivodila trombosu,bylinkáře,homeopatika atd......je prostě roaccutane poslední šance ,pak už jen zbývá obrousit obličej.....tak pa,je mi taky přes 30

radek
1x

Ahoj a na jakém laseru jsi byla? To Ti nepomohl ani ten Smoothbeam?

MONIKA

ROACUTANE JSEM UŽÍVALA ASI ROK A SUPER TO POMOHLO,ALE TAK NA 3 ROKY.AKNÉ MĚ TRÁPÍ DÁL,IKDYŽ NE V TAK TĚŽKÉ FORMĚ.VEDLEJŠÍ ÚČINKY JSEM MĚLA JEN SUCHÉ RTY APÁLENÍ OČÍ,COŽ VYŘEŠIL OČNÍ KAPKAMI

Helena

Lída: Největším rizikem u Roaccutanu je podle mého názoru prokázaný fakt, že poškozuje vyvíjející se lidský plod. Prostě při léčbě (a ještě dva roky poté) nesmíš otěhotnět za žádnou cenu. Roaccutane proto chápu jako velmi efektivní lék, který se však hodí hlavně pro muže. Jinak také zatěžuje játra a může způsobit suchost sliznic, ale nemělo by to být nic tak dramatického. Ženám jej lékaři neradi předepisují s výjimkami těžkého zohyzďujícího akné. Nevím, jak na tom jsi, ale na tvém místě bych spíš zkusila HA+nějakou lokální léčbu (u dospělých žen by měl dobře zabírat Skinoren krém, mám s ním také pozitivní zkušenosti). Tery: Ne každá HA na akné pomáhá, některá je může i zhoršovat, závisí to na typu gestagenu. Nevím, jestli zrovna Yadine je na akné nejlepší volba, spíš se dnes doporučuje Jeanine. Ale časté střídání HA asi tělu zrovna moc neprospívá. Jak jsi sama říkala, tělo si musí trochu zvyknout. Možná jsi mohla dát Dianě ještě šanci. Nedělej ukvapené závěry a počkej delší dobu než si na Yadine zvykneš a pak teprve dělej závěry.

Míša

Pro Helenu: Nevím jak si přišla na to, že po léčbě Roaccutanem se nesmí dva roky otěhotnět!!! Já jsem ho brala a na příbalovým letáku je napsáno, že se nesmí otěhotnět při léčbě a jeden měsíc po léčbě!!!! Tak tady nepiš KRAVINY...

Helena

Míša: Nepíšu kraviny, jen jsem se měla přesněji vyjádřit. Samozřejmě, že při léčbě a těsně po skončení je riziko velké, pak už prakticky nehrozí. Ale účinná látka Roaccutanu je vysoce rozpustná v tucích a v těle se ukládá. To znamená, že určité množství léku se dá v těle detekovat dlouhé měsíce po skončení léčby. Výrobci to mají zřejmě ozkoušené (na zvířatech pochopitelně), že tak nízké hladiny už plodu neublíží. Ale co se týče těchto záležitostí, jsem fakt hodně opatrná.. A myslím, že nejsem úplně mimo mísu, když jsem farmacii studovala. Je to na rozhodnutí každého z nás. Já jsem k Roaccutanu nikdy odvahu nenašla právě kvůli hrozby těhotenství, ale zatracovat ho nebudu. Je to věc každé ženy a přiznávám, že jsem si k mnoha lékům vybudovala určitý postoj, který možná není úplně spravedlivý, ale prostě to tak cítím.

honza

Dneska jsem si koupil celou radu Sebium od Biodermy (cca 1500,-)a docela v to vkladam nadeje....je to francouzsky a vypada to hezky...je to cistici voda,cistici gel,lecivy krem,zmatnujici krem a olupujici krem.Az to bude neco delat tak hned napisu,ale muzu rict ze sem si umyl oblicej tim gelem a namazal tim kremem a mam z toho supr pocit...pokozka je krasne cista,nemastná ale ne vysusená proste supr pocit tak doufam ze to bude mit dlouhodobejsi ucinek.-zatim cus jo a jestli jste to nekdo uz zkousel tak napiste!

Lenka

Pro Honzu:Docela tě obdivuju,že i kluci se dokážou takhle starat o svou pleť.Jak dlouho už trpíš akné?Kdyby ti nepomohla ta kosmetika od Biodermi,tak vyskoušej NeoStratu,je to na bázi ovocných kyselin,ale je to docela drahá kosmetika.

Klára

Lenka: Ta Neostrata je řada od La Roche Posay?

Lenka

Klára:Ne,já myslim že ne.Sídlo společnosti je v Princenu,New Jersey,USA.NeoStráta,tak se jmenuje ta kosmetika.

honza

pro lenku:Je mi 21 a trpim tak od 15.Nemam to tak hrozny ale mi to fakt vadi tak delam cokoliv aby to slo pryc.-mam kvuli tomu trochu debky...hlavne kvuli holkam atd.....urcite vis jak to myslim...:-)

Peg

Honzíku! A proč třeba nezkusíš zajít za dermatologem? Je sice pravda, že se hned napoprvé nemusíš trefit na odborníka, jak se to stalo mně. Tenkrát mne to bohužel odradilo. Kdybych hned vyzkoušela jiného, mohla jsem mít už dávno klid. Jinak ti přeji hodně štěstí

honza

pro peg:u kozni jsem ta me dostala z nejhorsiho antibiotiky-ted uz se jenom udrzuju.

Peg

Tak se drž Hozo! Mimochodem teď chodím 3x týdně na horské slunce a tam jsem zjistila, že někteří jsou na tom daleko hůř - mít třeba lupénku, tak si asi hodím mašlu. Tak se nedeptej - určitě jsme mohli dopadnout daleko hůř, teď už to bude jen lepší:-)))

honza

Nechtela by se nejaka slecna seznamit? :-)

Tery

Honza: Ahojky:o) Sebium řadu používám dost dlouho a mám s tím dobrý zkušenosti.Takže to zkoušej dál:o) Pá

ondra

chtěl bych vědět zda mi po roaccutanu hodně zčervená pleť, například po tretinoinu mě obličej zčervenal a pálil, ale s differinem už to bylo dobrý. je roacutane citlivý na slunce? jestli má cenu s ním teď na jaro a léto vůbec začínat. a doplácí se za něj hodně? díky za odpověď

Honza

Dneska je to 5 dni co pouzivam radu sebium a je to fakt supr ucinny-jedine doporucuju

Peg

Milý Honzíku! Já už bohužel, nebo bohudík seznámená jsem. Nicméně asi dám na tvé rady a zkusím kosmetiku Sébium. I když po návštěvě kosmetičky, nákupu léčivých gelů apod. mám pocit, že si asi budu muset zachvíli peníze tisknout, nebo místo večeře tajně ohryzávat omítky - no nic, vápník je prý zdravý:-)

liza

ahoj honzo.prosim te jak dlouho si bral doxybene?? ja to beru ted za chvili to bude mesic..nevim vubec kolikrat mi to predepise.jinak pouzivam differine a ten je dobry.fakt hodne

honza

doxybene jsem bral jenom 14 dni pak mi dala differine a ten me tak vysusil ze sem to 14 vracel zpatky.ted pouzivam kosmetiku sebium od biodermy a nemá to chybu.differine je strasne agresivni a ten muj uz je davno v kosi.Mej se cus

Jirka

To Honza: Tak jestli si bral doxybene 14 dni tak to jako nemohlo nikdy zabrat, tak 2 mesice alespon.Ale ja to taky vysadit. A jako nic proti ale jestli je differine agresivni tak to mas asi kuzicku jak detska prdelka ne ? Ty si takovej chudacek ... boze zastrelit na miste.

Ing. tom

Pokud máte problémy tak si zajděte do lékarny a možná vám z ochoty jako mně prodají Ankeroxid 5 nebo 10 ten je sylnější je to sice na předpis ale prodají to i tak.Pokud se tím budete potírat tak se v prvních dnech objeví zarudnutí ale nebojte potírejte to dal a pak uvidite urcite to zabíra na 98%.Kazdá kosmetika se musí pouzivat aspoň ty 2 měsíce aby to určitě zabralo ze začátku to sice tak nevypadá ale pak už to je lepší.Navíc každý mame jiný tym pleti tak každému to může zabrat jinak ale učinost je prokázána a doporučuji začít čísle 5 a pak mřejít na 10.......

honza

To jirka:Nevim proč se chovas agresivni ja sem pisu jenom svy nazory a zkusenosti,protoze od toho to tady je ne?

Míša

pro ONDRU: já když jsem brala roaccutan tak mi pleť skoro vůbec nezčervenala i když mi doktorka říkala opak (asi záleží jak u koho). S roaccutanem se nesmí vůbec na sluníčko, takže je lepší ho brát na podzim nebo v zimě. Roaccutan je na recept a po schválení revizním lékařem ho proplácí pojišťovna, jinak myslím že jedno balení stojí něco okolo 1.000,- Kč a já jsem během léčby spotřebovala 4 balení!!!

jirka

To Honza:Jo asi jo..ale proste me to dostalo, jako ja s tema jebakama mam taky problemy,ale proste to nema cenu resit, je to vsechno se vsim, zivotni styl, stres, prostredi, nebo je to v genech nebo tak. Proste jako,a pokud nejsi vylozene hnusne ze to mas po celym obliceji tak to neres.Jako rikas "k vuli holkam" ale pokud te holka odmitne k vuli uhrum, tak bych ji nakopal do zadku a poslal nekam, protoze pak za to nestoji.A holky vetsinou vzhled moc nezajima. Nesmis je samozrejme odpouzovat.

jirka

To Honza:Jo asi jo..ale proste me to dostalo, jako ja s tema jebakama mam taky problemy,ale proste to nema cenu resit, je to vsechno se vsim, zivotni styl, stres, prostredi, nebo je to v genech nebo tak. Proste jako,a pokud nejsi vylozene hnusne ze to mas po celym obliceji tak to neres.Jako rikas "k vuli holkam" ale pokud te holka odmitne k vuli uhrum, tak bych ji nakopal do zadku a poslal nekam, protoze pak za to nestoji.A holky vetsinou vzhled moc nezajima. Nesmis je samozrejme odpouzovat.

Klara

Koukám,že nejsem sama,která každej pohled do zrcadla těžce nese....Já trpím akné až v posledních 5 letech (je mi 25) a musím říct,že je to čím ál horší. Dělaj se mi ty velký tvrdý boule a pak ty co jsou plný nějaký vody...no prostě můj ksicht je jedna boule vedle druhý...Někdy po vánocích jsem už musela k doktorovi a začla tvrdá léčba...nejdřív měsíc a půl antibiotika,plus nějaký vodičky a mastičky...sem tam mi něco řízla,aby to nebylo zas tak jednoduchý:( a po měsíci a půl mi revizní lékař schválil roaccutan. Už ho beru druhým měsícem a až teprve teď pociťuju nějakej krok k lepšímu...ale ty suchý sliznice,to je fakt hustý.To co bych mohla ušetřit za přípravky na akné utratim za jelení loje. Ale nevzdávám se a beru dál...teším se na výsledek,kterej mi moje lékařka prakticky zaručila. Jinak krycí fígle...no,na boule toho moc nezabírá,ale stačí mít dobrej make up,pak houbičku a dělám to tak,že pouze poplácávám,neroztírám...a pak to jde...ale není nad zdravou pleť..doufám,že se toho dočkám:))

ondra

už měsíc a půl beru differine a zatím nic moc. sice se mi přestaly dělat ve velkým množství menší pupínky ale dělají se mi jednotlivě větší boláky. berete někdo differine už dýl? jaký máte zkušenosti?

Ludva

Já differine brala, ale protože mám pleť až moc přecitlivělou, tak jsem s ním měla problámy, protože mě strašně pálil. Já mám ale největší problém s tím , že si to mačkám a to nesmím , jenomže já žiju ve strašným stresu (se svou matkou) a docela mě to v tu chvíli uklidní, ale potom bych se za ty následky nejraději zabila.... Ale rozhodla jsem se , že s tím zkončím!!!

pavluska

Poradi mi nekdo, jak mam predejit vymackavani a skrabani? Jsem z toho zoufala. Vzdycky si rikam, ze na oblicej nesahnu, ale pak...

radek

motorova pila by ti pomohla...:-)

Markéta

Pavli! Nejjednodušší je udělat si "mačkací den". Prostě si napař obličej nad heřmánkem, potom opatrně vymáčkni, ty pupínky a uhříky, které jdou (ať tě ani nenapadne je pučit) a potom všechno řádně vydezinfikuj a už na to nešahej!!! Nebo taky můžeš navštívit kosmetičku - pak chvíli nebudeš mít, co mačkat. Mně se to takhle velmi osvědčilo, většinou se mi správně vymáčklý pupínek ztratí rychleji, než ten, který jsem jen patlala lokálními přípravky na akné.

Nikka

Ahoj, v poslední době jsem uvažovala o HA Diane, především kvůli akné, jak jsem ale tady četla, tak to pomáhá pouze během užívání, což mě docela odradilo. Sama jsem měla problémy s akné asi od 12, pak jsem se rozhodla k návštěvě dermatologa - užívala jsem Zineryt, pomohl mi (měla jsem po něm sice suchou pleť, ale na taková místa jsem přes noc namazala normální tyčinku na rty s medem, mě osobně se vyplatilo Labelo s medem) a když jsem dobrala balení, tak mi doktorka nasadila Skinoren (taky vysušoval), ale jen co jsem ho přestala používat, hned mi vyskákaly další vřídky. Mrzí mě, že ačkoliv se pečlivě starám o pleť, tak kýžené výsledky se nedostavují - napařuju se, denně ji čistím, hydratuji, dávám si masky, aplikuji peeling atd. Teďka mám však problém také ohledně jizviček po akné - po každém úrazu a po akné mi zůstavají jizvy, i když jde třeba i o odření, neznáte nějakou osvědčenou metodu? Uvažuji o laseru, je prý i nějaký gel (Dermatix SiGel, myslím), který je určen k léčbě jizev, máte s ním nějaké zkušenosti? Dále se prý doporučuje solárium. O prázdninách jedu jako praktikantka na tábor - jenže tam většinou není čas na péči o pleť, máte nějaké typy na kosmetiku, která je účinná, ale ošetřování s ní nezabere moc času? Osobně doporučuju: s péčí o pleť spojte i lifting, vložte do mrazáku pár lžiček a po umytí pleti ráno a večer jimi vždy masírujte pleť - bude jakoby napnutá, varovnaná, jemná a vyhlazená a podle mě se tím i stáhnou pory.A poslední dotázek: Jak se zbavujete takových černých malých uhříku na nose? Zkoušela jsem čistící náplasti, ale nepomohly (Nivea Visage). Tak díky za rady a pomoc.

Lenka

Bacha na to napařování!!! to není vůbec dobrý-póry se ti roztáhnou a čím častěji to budeš dělat, tím hůře se ti budou zpátky zatahovat. Pak budeš jak v začarovaným kruhu. Fakt !! to, že se o pleť staráš - čistíš, masky a tak je v pohodě, ale dej na mně - s napařováním to nepřeháněj (raději nenapařuj vůbec). A s tím pealingem taky opatrně. Také není dobrý, když si denně patláš na pleť krémy. Nech kůži vydechnout. Denně doporučuje jen jemně čistit pleťovou vodou bez alkoholu a nic víc. Na jednotlivé pupínky pak přírodní tea tree mastičku a je to. To pomáhá mně a jsem skoro bez akné.

Nellin

Ja pouzivam Dermatix sigel pres mesic na jizvicky na tvari po akne. Muzu rict, ze zatim z toho mam dobry pocit. Samozrejme,ze jizvicky nezmizely,ale dermatix zmirnuje jejich cervenani a proste celkove mam pocit,ze ty penize za to stoji. Neni to levna zalezistost,stoji pres 1000Kc a je ho opravdu malicka tubicka. Ale nanasi se 2x denne v malem mnozstvi. Mel by se pouzivat minimalne 2mesice,cim dele tim lepe. I kdyz ho pouzivam relativne kratce, doporucuji ho vyzkouset!

Lucka

??? Co je to ten lifting?

Skalický Jiří

Vyzkoušel jsem novou zdravotnickou kosmetiku Konopný krém při akné a konopná mast při akné. Mohu říci, že je to nejúčinnější prostředek na zlikvidování akné!!! Navíc je k dostání ve všech lékárnách pod značkou CutisHelp a stojí jen 139 Kč. Doporučuji všem! Jirka

Blake

A to jako oba? za jak dlouho to působí?

blake

Myslel sem ten konopný krém...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce