Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Lexaurin-pomooooc

Ahojky,máte někdo zkušenosti s LEXAURINEM? Jsem na něm zaseklá a chci se z toho vyléčit,ale nevím jak.Už mi nestačí normální dávky,co mi píše doktor(3mg denně).Abych mohla ráno vyjít mezi lidi,musím do sebe nasypat 6-9mg,za den to pak dělá celkem 12-15mg.Můj doktor s tím nic nedělá a dál mi ho píše, už 4 roky,i když jsem mu řekla,že mi předepsaná dávka nestačí.K tomu mi teď ještě píše SERLIFT-antidepresivum.Jako diagnózu mi řekl,že mám neurózu-poruchu osobnosti.Chci se toho všeho zbavit, bojím se,nechci být do smrti feťák,co horkotěžko shání léky,protože předepsané dávky mi samozřejmě nestačí.Jestli o něčem víte,poraďte mi please.díky

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
patrik
2x

Dávky jse snížují postupně snížuje te po jedné hodíně týdně podle toho jak se cítíte to je vše pak již berte jen když budete pořebovat nepřetěžujte si zbytečně nervy a nebudete potřebovat nic doporučuji sport nebo manuelní zaměstnání mějte se moc pěkně [email protected]

Jíťa

Ahoj, s Lexaurinem mám hodně špatné zkušenosti. Brala jsem ho možná i víc než ty, nakonec jsem se pokusila o sebevraždu. To mě vyléčilo ze závislosti na Lexaurinu, ale teď jsem pro změnu závislá na Neurolu. Nevím, co je horší. Každopádně se mi u Lexaurinu často stávalo, že jsem měla výpadky paměti.

Leky
3x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

ar
9x

Ano, Lexaurinu sa da zbavit. Mam to uspesne za sebou. Bola som na nom zavisla niekolko rokov, pricom som bez neho nedokazala normalne fungovat. Cim dlhsie som ho brala, tym viac som musela zvysovat davky. Niekedy az na 7,5mg denne. Cim som ho brala viac, tym viac som sa citila psychicky chora. Myslela som, ze sa moja uzkostna porucha zvysuje, ze som cim dalej, tym viac na tom horsie a horsie. Bola som bezradna, ze zazracna tabletka mi pomaha menej a menej. Vsetky problemy som riesila liekmi. Praca, vztahy, vybavovanie cohokolvek - vzdy som potrebovala tabletky. Moj zivot sa krutil medzi chvilkami vydychnutia a nesmiernym stresom (ked davka prestavala ucinkovat).Strachom, ci mi tabletky vystacia, dokedy mi vystacia a odkial ich zozeniem. Jedneho dna som si uvedomila, ze tie Lexaurin mi nepomaha, ale ze mi vyslovene skodi. Ze moje uzkosti vlastne sposobuje on a jeho uzivanie, ze to su prave tieto lieky, ktore prehlbuju moju uzkost a zacarovany kruh. Rozhodla som sa prestat. Neprestavala som postupne, utala som to zo dna na den. A teraz mozem zodpovedne povedat, ze cela odvykacka trvala 2 tyzdne a potom bol pokoj. 2 tyzdne pekla vymenou za zivot bez liekov. Musim povedat, ze tie dva tyzdne boli sialene. Na to sa musi kazdy, kto s tym chce skoncovat, pripravit. Ak pracujete, vezmite si volno - v praci to s abstinencnymi priznakami nezvladnete. Ak s niekym byvate, zdoverte sa im a poziadajte ich o podporu. Mne velmi pomahalo, ked som kazdy den opisovala svoje stavy. Dokazala som sa tak aspon na chvilu od toho odosobnit. Pripravte sa na to, ze vam nebude chutit jest. Zadovazte si prisun Magnezia a roznych inych vitaminov - najma skupiny B. Takisto mozu pomoct aj bylinkove caje, medovka a zihlava. Medovka na ukludnenie, zihlava na detox organizmu. Budete trpiet nespavostou. Uzkostou v hrdle aj hrudi. Svet sa vam bude zdat rychly (prve dni) a ludia hlucny. Nebude vas bavit nic - ani TV, ani knihy, ani internet. Jedine na co budete mysliet je to, ze vam je zle. Nemajte doma ziadny Lexaurin, ani ine podobne lieky, aby vas to nelakalo. Majte na mysli, ze za dva tyzdne je po vsetkom. Obcas som mavala par hodin kludu, hlavne vecer, co bola nevyslovna ulava, ked sialena uzkost zmizla aspon na hodinu, dve. No boli dni, ked ani tieto chvile neboli. Musite mat vzdy na pamati 2 tyzdne. Taktiez sa moze stat, ze vam jeden den bude fajn, ale ten dalsi to bude zas to iste peklo. Je to normalne. Aj to po 2 tyzdnoch skonci. Dalsia vec co som citila bolo trpnutie tvare a polky hlavy, ale aj to zmizlo (trvalo to asi tak den a pol). Kazdy den to boli ine stavy. Ozaj tazke, no dalo sa to vydrzat a vysledok stoji za to. Kazdym dnom som bola na seba viac a viac hrda. Uzkosti pomaly striedala hrdost na to, ze ked zvladnem toto, zvladnem uz snad cokolvek. Snazte sa vnimat to ako chripku, ako chorobu, ktora trva 2 tyzdne. Nelutujte sa, bojujte, hovorte o tom s blizkymi. Ak ste sami, napiste to, citajte si informacie na internete . Pite vela tekutin, no vyhybajte sa kave. Mne kava skodila a sposobovala tras. Vzdy som sa po nej citila horsie. Kavu som zacala pit opat az po mesiaci po vysadeni Lexaurinu. To iste platí pre Colu a všetky povzbudzujuce prostriedky. Bude sa vam krutit hlava, no ked budete mat chvilami lepsi stav, skuste doma nieco upratat, vyhodit stare veci - budete mat dobry pocit zo zbavovania sa stareho spolu so zavislostou. Drzim palce vsetkym, ktory sa dostali do zavislosti na tychto "nevinnych" tabletkach. Viem, ake to je tazke, no pamatajte - su to len 2 tyzdne. A da sa to. Vela stastia a pokoja v dusi.

Kajoš

Moc hezké..já už jsem jednou ten boj vybojoval, kdy jsem bral Neurol asi 2 měsíce a ke konci jsem bral 2.5 až 3 mg abych zaspal bolesti od kterých jsem měl úzkostné stavy. Ještě předtím jsem měl asi2 krabičky diazepamu, který jsem do sebe šoupal po 20 mg, přičemž se má brát 5 mg až 10 mg. Pak jsem ze dne na den přestal abyli to fakt těžké 2 týdny. Světlocitlivost...zvuky mě působili zle..úzkosti

j j
3x

Díky vám všem za to, že jste mi napsali své zkušenosti, člověk má aspoň lepší pocit, že v tom není sám. Všichni mi radí změnit lékaře, ale to není tak jednoduché, moc jich tady není a ti nejlepší už nové pacienty neberou, musela bych asi do Prahy, což není zrovna ideální jezdit 100km. Za týden jsem objednaná, tak ho ještě zkusím popostrčit, ale nemyslím, že bude něco měnit. Mám pocit, že mě má zaškatulkovanou jako rozmazlenou holku, který nic není a už neví co by. Hlavně má na mě asi 10 minut a za tak krátkou dobu mi stihne akorát napsat recepty, zeptá se co škola (mám problémy ji dodělat kvůli absenci, když mám svý stavy úzkosti a deprese, tak tam prostě nemůžu jít a pak nestíhám), pak řekne, že jsem moc hubená, jestli nemám problémy s jídlem, myslí jako anorektička. Jasně, že toho moc nesním, protože mám 24 hodin stres, už ani nevím z čeho, takže mě bolí žaludek a na jídlo nemám ani pomyšlení. Nikdy jsem si nemyslela, že budu mít takhle zpackanej život kvůli blbejm práškům, ale kdyby nebyly, asi bych už taky nebyla. Když se podívám zpátky, můj život nestojí za nic, jsou to samý prohry, neúspěchy, problémy, zklamání. Nejradši bych se zmizela, vypařila, prostě nebyla. Nemám prostě smysl života, hledám, ale nemůžu ho nějak najít a už ani nevěřím, že najdu. Doufám, že jsem vás moc nezdepkařila, třeba to někomu pomůže a nespadne do toho jako já. Mějte se fajn! jj

MM
1x

a co kognitivní psychoterapie? Všichni píšou jen o užívání léků a změně lékaře, ale ani léky ani lékař nic nevyřeší - to musí chtít člověk sám...Je to hrozně těžký, výsledky jsou vidět až po hrozně dlouhé době, ale jde to!!! Takže držím pěsti

betty
1x

určitě zkus najít dobrého psychoterapeuta. Se mnou se panická ataka vleče už několik let, když to přijde, mám pocit, že to nepřežiju, ale díky Lexaurinu to vždycky přejde, nicméně snažím se nebrat pravidelně a najít něco, co závislost netvoří. Takže jsem zkusila Lyricu, Aposertral, teď beru Paroxetin, ale taky zatím nic moc. Pořád ale doufám, že se jednou trefím, a najdu to, co mi bude pomáhat. A to ty určitě taky! Nevím, kde bydlíš, ale určitě zkus najít nějakou psychoterapii. Sice to nepomáhá nějak zvlášť rychle, ale řeší to tvůj problém od kořenů a jedině to ti ve výsledku fakt zachrání. Vím, že je to dlouhý a není snadný nepropadat beznaději, ale nesmíme se nechat, keep on fighting to the end, víš :) ? Tak se všichni držte!

Eva Rokytova
3x

Milá JJ! Osobně nemám zkušenost s Lexaurinem, ale Xanaxem. Problém je v tom, že doktoři nedostatečně upozorňují na to, že závislost je jistá a že když se vysazuje, tak to může trvat celou věčnost. Já měla úzkosti v obchoďáku, v metru... až jsem zůstala cele paralizovaná na ulici a nemohla ani dopředu, všechno se se mnou točilo atd. Nejprve mysleli, že je to od nízkého tlaku,až pak mi jeden psychiatr řekl, že je to (byla) fobie a dal mi Xanax - 3 denně. Já s hrůzou brala jen dva, a to tři měsíce. Musím podotknout, že Xanax zabral okamžitě a já měla pocit, že jem se znovu narodila - jen ten, kdo něco podobnýho neprožil, nepochopí, co je to za "stav". No a po těch 3 měsících jsem se už cítila OK a začala jsem snižovat na radu lékaře dávky na půlku... jednoho dne jsem si ale řekla, že už je mi dobře a nevzala jsem lék vůbec. To,co následovalo, bylo děsný - absťák jak hrom: došourala jsem se jak největší feťák ke kabelce a třesoucíma se rukama polkla čtvrtku. Závěr: vysazovala jsem tři čtvrtě roku. den, kdy jsem byla bez Xanaxu nastal zhruba po roce, co jsem ho začala brát. Doktoři to berou jakože udělají pro pacienta maximum, ale co pak? Mělo by se začínat od nejnižších možných dávek a když nezaberou, tak snižovat... Milá JJ - radím ti totéž: snižovat snižovat snižovat! Dnes už Xanax neberu a třesu se okamžiku, kdy to bude zase nezbytné. "Přetloukla jsem od té doby několik atak, nemohu do tunelu, na mosty... nestydím se za to a naučila jsem se s tím žít. Prášků se bojím, ale bez nich bych bych se tenkrát asi zbláznila! Zdravím, vydrž, změň doktora a s tím dalším se poraď, jak z toho bez větší újmy. Držím ti palce, všechno jde!!! Zdraví tě Eva

Pavel
2x

Ahoj, beru Lex jen velmi příležitopstně a nemohu si ho vynachválit. Taky mi jej doktor předepsal pro pravidelné braní, ale to jsem nikdy neudělal a když čtu vaše příspěvky, tak jsem rád. Dvakrát třikrát do měsíce ale neuškodí

Jan
2x

Ahoj, jsem rád, že jsem našel tuto diskusi, protože bych potřeboval také poradit ohledně Lexaurinu. Vidím, že zde s tímto lékem má někdo už zkušenosti, proto bych chtěl požádat o pár rad. Beru Lexaurin zatim ne moc dlouho - asi 3 týdny(půl ráno, půl v poledne, jeden večer). Jak dlouho ho zhruba můžu brát, abych mohl kdykoliv přestat? Mám ho přestat brát najednou nebo nějak postupně? Mě totiž připadá docela zbytečný. Cítim se furt mizerně, ale ne zase tolik, že by se to nedalo vydržet, ale bojim se, že až ho vysadim, zhorší se to. Ještě jedna věc by mě zajímala: Co by se stalo, kdybych se v období užívání Lexaurinu napil alkoholu?(po fyzické i psychické stránce). V návodu píšou, že se nesmí kombinovat s alkoholem. To si nemůžu dát ani pivo? To je vše, omlouvám se, jestli se vám budou zdát moje otázky hloupé, ale já s tim zatim nemám vůbec žádné zkušenost, proto bych byl moc rád za pomoc. Předem díky

Eva
3x

Přešaltuj na doktorka - chat, panická porucha,nebo napiš do Seznamu "Lexaurin" - tam si počteš.Musí ti říct doktor, jak to brát. Jestliže se necítíš OK, musíš to brát. Závislost je individuální - já ho brala 3 měsíce tak, jak ty a musela jsem vysazovat jak blázen pomalinku. Měla jsem absťák, když jsem ho nevzala. Ale na tom chatu doktorky se dočteš hory názorů.Eva

Vaculík Zdeněk

Ahoj, pivo si dát určitě můžeš, musím Tě ale upozornit že po delším užívání nastupuje určitá závislost na lék a u mě se to potom už projevilo na příšerných snech a tzv.oknech v paměti. Osobně si myslím že s lexaurinem je vhodné řešit jen krátkodobé obtíže ale na delší léčení je lepší použít nějaké antidepresivum, které má tu výhodu že většinou člověk smí vykonávat nebezpečnější práce a řídit vozidlo bez porošení zákona. Ovšem jeho účinky se projeví až po delší době.

j j
2x

Ahojky všem, musím říct k tomu braní Lexaurinu, kdo ho začne brát, zasekne se na něm a čím dýl ho bere, tím těžší je přestat. Myslím, že maximální doba je půl roku, pokud člověk stále není ok, pak je potřeba přejít na antidepresiva, která nedělají takovou paseku a závislost a Lex postupně vysadit. Nejsem doktor, mluvím z vlastní zkušenosti, Lex beru přes 4 roky, takže zkušeností mám hafo. Snažím se snižovat, docela úspěšně, z 15mg za den jsem to snížila na 6mg (2 ráno), ale je to opravdu těžký a když je mi už hodně blbě, stejně si ho musím vzít i přes den. Doktorovi jsem to řekla, už rezignoval a píše mi, kolik si řeknu, o to je to těžší, ale ta představa, že by mi došel, je děsná, takže jsem vlastně ráda, i když je to pro mě blbý... Kombinace Lex a alkohol, no asi je to individuální, člověk musí mít míru, kolik snese. Já moc nepiju, občas si dám skleničku a je to ok, ale už se mi párkrát stalo, že jsem měla dost slušný stihy a stavy při kombinaci s alkoholem, takže opatrně. Jsem ráda, že jsem tuhle Lex diskusi založila, snad to někomu pomůže. Mějte se fajn, Vaše JJ :)

Saimonka
1x

ahojky chtela bych se zeptat, lexaurin jsem parkrat mela ale vubec mi to nepomohlo, jako neměla jsem nějaké super uklidňující stavy, že by mě jako přešla deprese. a taky jsem se chtěla zeptat z jakých důvodů to všichni berete? a mohl by mi někdo říct, co si mám vzít na zbacení depresí kromě lexaurinu? a nepomoh mi ani deprex, neurol je sice dobrej ale jen poprve mi to nejak zafungovalo. ziju ve velkych depresich a potrebuju se toho nejak zbavit. odepiste mi kdyztak na muj mail. uvitam kazdou odpoved . dekuji papa saimonka

daniela
1x

ahoj,také jsem trpěla depresemi a panickou úzkostí,šíleně mě tato nemoc omezila a párkrát jsem se chtěla zabít,nejdříve jsem brala asi rok citalac a pak jsem ho postupně vysadila,bylo mi totiž fajn,jenže 4měsíce a bylo to tu opět,ty šílené pocity,tak moc jsem se bála,snad úplně všeho,tak jsem opět začala s citalacem,ale ten mi přestal úplně pomáhat.Proto mi lékař předepsal asentru,už ji beru rok a jsem v pohoDĚ.

Kunst

Bez psychoterapie a vůbec kontaktu s terapeutem je volání po pomoci se závislosti na léku dětinskou hrou ve smyslu: pojďte mi pomoc, ale stejně mi nejde pomoci. Bez skutečně seriozně zamýšlené návštěvy psychoterapeuticky zaměřeného psychiatra jse se svou závisloti neudělala nic a vůastně není vůbec jisté, zda-li se jí skutečně chcete zbavit

V.H.
2x

Slyšela jsem o velmi dobrém doktorovi z Prahy. Jmenuje se Ljubčenko a prý pomáhá při psychických onemocněních. Znám asi 5 lidí, kterým doslova zachránil život. Léčení je teda trochu nákladné, ale stojí to za to. Má na to přístroj, nebolí to a je to bez léků. Zkus to.Adresu na něj ale bohužel nemám.

Ája

Dobrý den, píšete o Borisovi, že to nebolí. To je lež, ta léčba je prý nesmírně bolestivá. Pomohlo to reálně někomu? Na internetu se o něm nedá dohledat VŮBEC NIC, což je KRAJNĚ PODEZŘELÉ. Pochybuji i o tom, že je to vystudovaný doktor.

Josef V.

Pokud chcete zjistit, jak vypadá ztělesnění bohorovnosti a arogance v kombinaci s měřením elektrického odporu těla školáckým přístrojem, to vše za pár tisíc korun, nemohu vám doporučit nikoho lepšího. Výsledky možná má, neboť při představě, že bych se musel ještě někdy vidět s takovým typem člověka, to raději budu z vlastní vůle zdráv. Aneb "zlatej Lexaurin"

Kunst
5x

Lexaurin za to nemůže. Kdy jste apriora nebyla nositelkou tendence vstupovat do závislého vztahu (v širokém slova smyslu), nikdy byste neměla nynější potíže. Prioritou je terapeutická práce s postojem k sobě samému, ke svým kvalitám a ke bilanci cesty, která byla ujitá od prepubertální závisloti. Nekonečná debata o závislosti ji samotnou jenom prohlubuje, pakliže se s ní nic nedělá

jiri

ja jsem na 4 mg frontinu ted mamdepresy jinak 2mg denne uplne me tonici tresy fobie i do autobusu se bojim ze si necvaknu listek dtrasny tres

jana
1x

Lexaurin jsem brala 12 let, ne sama od sebe, ale předpisovala mi ho údajně skvělá dr. Fišerová z Revoluční. Když jsem si od něj v roce 2005 v blázinci odvykala, bylo mi tak zle - tři dny - že jsem jen sípala a prosila o smrt. Kdo ho neberete moc dlouho nebo váháte, neberte! Nechte si předepsat léky na bázi chloridu, nikoli bromazepamu. Podobný je třeba i Neurol, taky pěkný svinstvo.

psycho
3x

Ahoj tak jsem se náhodou dostal na tyto stránky a co tu čtu mě dost vyděsilo. Mám deprese a panický ataky 8 let jedná se o fyzické deprese nemoct se nadechnout a bušení srdce.Takže jestli máš brnění rukou, bušení a píchání u srdce s bolestí na hrudi,pocení, třes a chvění se,pocity na omdlení, návaly horka a zimnice?Tak se Vám pokusím popsat co jsem zjistil a můžete to zkusit jen pro tyto typy úzkostí. Každopádně lexaurin, neurol atd. to jsou nejtěžší svinstva co do sebe cpete. Takže pokud budete brát tohle tak skončíte vážně v blázinci jako tak slečna co píše přede mnou. Tyhle preparáty jsou pouze zklidňovací, ale neléčí mají se používat !!! pouze!!! na přechonou dobu než zaberou léky. Takže at se budete cpát jakkoli dlouho stejně se z tohodle kolotoče nedostanete věřte mi vím to moc dobře. Takže moje rada zní navštivte lékaře a nechte si udělat komplexní zdravotní prohlídku a pokud projde vše OK tak Víte, že je to jen psychyckým rozpoložením.Už jen tento pocit, že jste zdraví Vás možná trochu uklidní, ale je to jen na chvíli. Základem je zajít k psychiatrovi a k psychologovi každý Vám pomůže, ale každý nějak jinak. Psychiatr je doktor naprosto k ničemu je to je zdroj dostupných oblbováků jinak Vám nepomůže nic neporadí jen dá recept a mazej .Takže Vám musí předepsat oblbovák + lék, např. neurol (oblbovák) + cypralex (antidepresivum lék). Vy se musíte léčit, protože pokud tak neuděláte budete totálně zavislý na oblbováku , ale tyhle depresivní stavy budetem mít do konce života nebo do doby než se tomu postavíte jak Vám tu píšu. Takže jestli se z toho chcete dostat přemocte ten stud jit k psychoušovi a to co nejdříve, protože u něj stejně skončíte, ale čím dřív tím lepší bude léčba. Takže na každého nefungují všechny antidepresiva pozitivně každý je jiný a pomůžemu něco jiného. Já vyzkoušel Remood (spokojenost) pak další dva léky ty jsem ale vyhodil protože jsem měl hrozny stavy. Pak jsem přešel na cypralex. takže tyhle preparáty začínají fungovat až za cca jeden měsíc braní ten měsíc byjste měli brát ty neuroly. Jestli ty léky nezaberou do měsíce a půl tak pro Vás nejsou vhodné. Ten neurol by se měl brát po tom měsíci léčby jen v akutních případech jinak na něj kašlete. Já změnil tolik léků protože jsem neskutečně nezodpovědnej člověk, tu první terapii s Remodem jsem měl 3/4 roku a když skončila to byla náááádhera jako bych se znovu narodil žadný psycho nic nikde nikdy prostě super. Jenže ja začal pařit , ale fakt hodně po nocích jsem lítal po barech a zase kouřil trávu a sešel se rok s rokem a najednou šup a byl jsem v tom znovu. POKRAČOVÁNÍ DÁLE NEVEŠLO SE TO DO 5000 ZNAKŮ

psycho
8x

Tak jsem měl další terapii dostal jsem léky ,ale ty se nedali to by la hrůza. Na konec jsem dostal cypralex, ale zase jak se mi ulevilo tak jsem ho přestal brát. Od té doby s tím bojuju sám navštivte psychloga ten Vám vysvětlí co se s Vámi děje a poradí různá cvičení které vážně pomáhají, Dřív jsem si myslel, že mě z toho dostanou jen těžký chemikálie ,ale ted Vím že se to dá ustát i bez nich. Čím víc o tom problému budete vědět tím lépe se tomu budete umět bránit. Dokonce jsem tak silnej, že jdu někam s přáteli a bavím se jako dřív. Jen ten druhý den je to težší, ale pomůže mi půlka neurolu, ale to je jednou za měsíc. Co je základ musíte změnit životní styl pravidelný spánek , ale hlavně sportovní aktivita nebo ze začátku alespon procházky. Ted Vám řeknu příčinu co Vám vlasně je. A to je že nejste smíření se smrtí a bojíte se umřít, proto když jste už takle málo odolní proti depresím tak Vás někde píchne a hned jde o infarkt nebo rakovina nebo bůh ví vo jeste. Já osobně jsem měl rakovinu snad všeho :D samozřejmě domnělou. ALe ta sugesce byla tak silná, že jsem se proste přesvědčil že umírám a že ty nepríjemný pocity jsou jeho náledkem. Nebojte je to Vážně jen psychika v trapu. Máme rozhozenou tvorbu serotoninu v mozku je to látka co Vám diriguje náladu a pokud se nevytváří v té správné míře máme deprese. Ješzě na závěr neprobírejte ty Vaše stavy s někým kdo má něco podobného ted jste jak houby které do sebe nasajou Vše , ale hlavně to negativní. Takže se může stát, že máte pocit že nemůžete dýchat a potkáte někoho kdo má bušení srdce budete o tom debatovat a ejhle najednou máte oba obojí :D. Já už mám jen pocit nemoci se dodechnout, ale už to umím docela ovládat a nekomplikuje mi to tolik život. První moje depky byli sdrcového rázu měl jsem dennodenně nástup na infarkt vsugeroval jsem si, že mám nejakou vadu na srdci, ale prd nic to není měl jsem tyhle stavy 3 roky 24 hodin denně pak zmizeli a přešli v dejchací potíže. Od té doby když mě píchne u srdce jen mavnu rukou a nic se mi nerozjede je to naprosto pryč. Jen to dýchání kruci ještě poladit, ale tuově to zvládu Vím že si to dělám jen já sám v hlavě a když jsem na to přišel je to o hodně jednodušší. Takže Vám přeju aby jste se z toho co nejdříve dostali hlavně se distancujte od lidí kteří Vás stahují dolů ja se musel zbavit manželky. Ted mám jinou hodnou a ta to chápe hodně si o tom přečetla a chce mi pomoct. Jakmile je to Váš přítel/kyně a nemá proto pochopení tak se ho co nejdříve zbavte protože tohle je věc s kterou se budete prát roky a musíte mit okolo sebe lidi kteří Vám chtějí pomoct a ne Vás odsoudit že jste hypochondr. TAKŽE HLAVNĚ JDĚTE K LÉKAŘŮM SAMI SI NEPOMŮŽETE.jESTLI SE STYDÍTE JDĚTE DO JINÉHO MĚSTA VEZMOU VÁS VŠUDE NA TEL. OBJEDNÁVKU KONTAKTY JSOU NA NETU. Asi je tu dost hrubek tak se omlouvám :D ahoj

Marek
1x

Ahoj. S lexaurinem mam docela dlouhodobou zkusenost, bral jsem ho asi pet mesicu (jednu tabletu lexaurin 3 na noc). Umirala mi maminka na rakovinu, meli jsem ji doma a ja musel treba petkrat za noc vstavat a davat ji injekce proti bolesti. Takze jsem byl s nervama uplne v p..., nehlede na to, ze jsem v noci nemohl vubec spat. Jen neco vrzlo, byl jsem vzhuru a cekal, ze pro me jde tata a ja zase budu muset vstavat. Coz vyustilo v potrebu "neco" brat. Doktorka mi predepsala lexaurin. Ze zacatku jsem byl dost zpomalenej a vubec v utlumu, ale po trech tydnech jsem si na nej zvykl a uz jsem si pripadal "normalne". Po pohrbu jsem ho bral jeste asi tyden a pak se rozhodl ho najednou vysadit. To nikomu nepreju. Nikdy jsem si nedokazal predstavit, jak fetaci prozivaji abstak. Ted uz to vim. Konzultoval jsem to s lekarkou, ktera mi rekla, ze je to vlastne chemie, takze musim vysazovat postupne snizovanim davek. Coz nakonec trvalo tri tydny. Ted uz jsem ok, prasek uz ctvrty mesic neberu a necitim zadne abstinencni priznaky. Ale pocituji trochu psychickou zavislost, protoze v lekarnicce mam neustale zbytek nedobraneho lexaurinu a pri jakekoliv psychicke zatezi nebo stresu po nem pokukuju a rikam si, ze bych tu situaci v tu chvili mohl taky resit takhle jednoduse, proste do sebe hodit treba jenom tu pulku. Ale zatim jsem vzdy odolal. Takze jako vsechno chemicke, i lexaurin je navykovy. Jinak jsem na nej pil normalne, nesmi se to prehanet.

David

Dobry den. Mam pocit, ze je moje pritelkyne zavisla na Lexaurinu a bere vetsi davky, nez jake ji byly stanoveny... Tvrdi, ze ma jakousi neurozu, bohuzel vic o jejich potizich nevim. Nicmene ma k praskum velmi "vrely" vztah, nejsou pro ni spatne, a proto si myslim, ze zadnou neurozu nema. Po te, co ji doktorka odmitla predepsat dalsi baleni, zmenila ji... Vadi mi to zaprve proto, ze prasky jeji stav nezlepsi, miva vypadky pameti, obcas neopodstatnene navaly uzkosti a take v posteli je to velmi zvlastni... Tezko ji vzrusit. Napr. cunnilingus ji nijak nevzrusuje, ptal jsem se. Muze to byt dusledkem uzivani Lexaurinu? Je mozne, aby byla tak otupena? A jak ji presvedcit, aby toho nechala?? Jestli to takhle bude dal, dlouho to s ni nevydrzim...

Eva Bohušová

Lexaurin dříve jsem Leraurin používala na psychiku…(problémy doma) , ale když se problémy vyřešili, bez problému jsem ho mohla vynechat. V současné době si ho vezmu pouze když jdu k zubaři. Já nevím…mám pocit, že jsou někteří lidé náchylnější být na něčem závislý a jiným to naopak nehrozí. Tvá přítelkyně by se měla léčit ze závislosti co nejdřív. .Když to nebude Lexaurin , podle mě si najde něco jiného. Chce to odbornou pomoc. A útlum v sexu určitě může být způsobený Lexaurinem, vždyť když si ho vezmu, je mi šumák co mi bude zubař dělat.

Lucka

Ahoj lidi, v březnu 2004 jsem začla mít problémy se zdravím - bylo mi neustále na omdlení a nemohla jsem fungovat. Brala jsem Magnezium, ale to mi nezabralo a v září jsem vyhledala doktora, který zjistil, že mám psychickou poruchu ( sama nevím pořádně jakou, ale obsese to není ), mám neustále strach, že mi bude hůř a omdlím, celá se třepu, špatně se mi dýchá, hučí mi v hlavě a uších a mám pocit, že jsem paralyzovaná. Předepsal mi Asentru ( 1x denně )a Lexaurin ( 2x denně 1.5 mg ), po měsíci to snížil na jednu a jednu. Je mi už lépe, ale zakázal mi veškerý sex a alkohol a už mě to štve. Připadám si jako bych do tohoto světa vůbec nepatřila. Chtěla už bych žít jako normální člověk, nemáte s tím někdo zkušenosti? Máte někdo zkušenosti s alkoholem na tyto prášky - blíží se Silvestr ..?

Viktorie

Nechapu, jak ti doktor muze zakazat sex.

Ondra
1x

Určitě to bylo formou doporučení a byl k tomu nějaký důvod.

zaneta

Ahoj beru Lexaurin a nemuzu bez nej existovat.

Zdeněk

Ahoj,před pěti dny jsem začal brát lék Asentra,začal mi dělat dobře,tak by mě zajímalo,jestli to není návykový lék a jestli ho jednou nebudu muset brát.

Lada
1x

Prosím o radu. Manžel se přes rok léčí pod lékařským dohledem Asentrou a nyní jí samovolně vysadil. Nevím, ale mám pocit, že v jeho chování se objevuje jisté nepředložené a nepochopitelné jednání. Je to jen sugesce nebo může mít Asentra nějaký vliv na změnu v lidské identitě? Zkrátka, mám dojem, že po prodělané psychické depresi se jeho negativní rysy zviditelnily a manžel se chová a dělá věci, které jen ztěží někdo chápe! Podotýkám, že je nervově labilnější povahy, ale od psychického ataku, jde všechno z kopce..... Prosím, pomůže mi někdo s odpovědí či názorem? Děkuji.

Zdeněk

Já osobně zatím na to nemohu vyjádřit svůj názor,protože beru Asentru už druhý měsíc,lék mi hodně pomohl od těch psichyckých poruch,mám větší chuť do života i k jídlu,občas popiji trochu vínečka při grilování s přáteli na zahradě,nesmí se to sice moc přehánět,aby to dohromady s léky,nějak neovlivnilo nervovou soustavu,ale občas se může,beru jednu na večer a stačí mi to,akorád mám malinko sníženou sexualitu,ale to časem ustoupí,ale myslím si že je to dobrý lék

Martin W.

Jestli je návykovej nevim, ale vim, že by měl nastoupit za 10 až 14 dní.Tak možná pude jenom o placebo.Ale možný je všechno.

Killer

nebo máš slabej model :)

Martin
1x

Vzdycky sem mel fajn naladu, lidi o me rikali ze jsem flegmatik, ze me nic nerozhazi, ale pred rokem jsem z niceho nic prozil stav o kterem jsem si myslel, ze to muze byt jedine infarkt. Kdyz jsem to prezil jeste dlouho sem mel z toho strach aby se to neopakovalo a prozil jsem to same asi za 3 mesice znovu + me zacala pali pravidelne zaha to uz me opravdu znepokojilo a navstivil jsem lekare. Spolecne sme usoudili ze by to mohlo byt od nervu a napsala mi Lexaurin (ovsem k uzivani jen v pripade ze se mi obevi priznaky tohoto stavu). Nejvetsi kolabs me pak potkal, kdyz jsem s ostupem asi 2 mesicu prestal kourit a treti den nekoureni sem se totalne zhroutil ze mi ani lexaurin nezabral a volal jsem si rychlou. Tam me ujistili ze jsem zdravej a ze je to opravdu pravdepodobne nervova porucha. Nastesti ma lekarka neni zadny psychopat a lexaurin me dale doporucuje jen v pripade tisne a predepsala mi antidepresiva na pravidelne uzivani (citalec), ktera pouze zvysuji hladinu serotoniunu coz asi neni na skodu, zatim se citim ze se nesesypu. Verim, ze pokud ale nezmenim styl zivota tak me zadna antidepresiva nepomohou a hrozne mi je lito lidi co jsou na tom hur nez ja, protoze dokud jsem to nepoznal neveril bych jak priserne a beaznadejne se muze clovek citit.

Franta

Beru Asentru cca 2 týdny a je mi po něm špatně.Bolesti hlavy ,třes,celkový neklid.Máte někdo stejný problém.

martin

ahoj, já mam stejný probém, takže sem to vysadil a vrátil se k fevarinu ten je pro mě snad lepší

k.n.

jsem na ben¨zodiazepinech závislá a nevím si rady. asi do smrti budu, protože bez těch léků nemůžu vyjít mezi lidi. trpím depresí a nic mi nepomáhá

Franka
1x

Ahoj, beru Lexaurin strasne dlouho, jsem na nem zavisla a nevim, jak z toho ven, napise mi ho kazdej, kdekoli si reknu. Kdyby slo jen o me, tak bych byla poho a nesla si za to nasledky samam, mam vsak strach, ze az budu tehotna, nebude dite zdrave. Snazim se odvykat a nejde to. Mate nekdo zkusenosti s lexaurinem v tehotenstvi? Muj lekar mi tvrdi, ze mi to skodit nebude.

Ivana Kondrysova
1x

Ahoj, take jsem byla zavisla na Lexaurinu. Stale jsem si zvysovala davky a nemohla jsem prestat. Doktor take nemel problem mi ho predepisovat, tak jsem zmenila doktora. Doktorka se zdesila, jak tohle muzu takhle dlouho brat. U me to vyresila s Ataraxem, ktery mne osobne moc pomohl a mohla jsem se vydat do sveta. Mela jsem take hrozne uzkostne stavy a najednou jsem se vydala na dlouhou cestu a ziji uz pet let v zahranici. Pred tim jsem nedokazala ani vyjit na nakup. Moje rada je, ihned zmen doktora, ktery nema problem ti psat dlouhodobe lexaurin. Ivana

DANIELA

TENTO LÉK MI MOC POMOHL,JSEM OPRAVDU RÁDA,ŽE HO BERU,BERU HO UŽ POMALU ROK A ZATÍM JE MI FAJN. DRŽÍM VŠEM PALCE A PŘEJI HODNĚ ZDRAVÍ

anonym
1x

Ahoj, chtěl sem se zeptat... koukám že máte tady docela zkušenosti z Lexaurinem. Mam dost často deprese, stíhy z lidí v dopravních prostředcích, v nákupních centrech... prostě všude kde je moc lidí!! mam takový stíhy, začnu se potit mam návaly, motá se mi hlava. Zašel sem si k doktorce a ta my zrovna předepsala ten Lexaurin. Myslíte že to aspoň proti tomu trochu pomůže? Nebo by ste mi někdo doporučil spíš něco jinýho. (silnějšího?) děkuju předem za pomoc!!!

Sarka farka
1x

No tak to vidite, sedim tady u netu, pocity jake vy presne popisujete a premejslim, jestli s tim mam jit k doktoroj. Trapi me to uz pres rok a pul, kazdej den...protoze tohohle hosta v hlave se clovek jentak nezbavi a odejit se mu nechce. Dneska uz sem toho mel celkem dost a byl sem rozhodlej, ze uz si s tim zajdu...Potom co jsem tady precet, ale nepudu. Pockam az to se mnou sekne;-) coz si rikam kazdej den a ono nic...Musim rict, ze nejlepsim lekem pro me je to co sem si precet, leky si necham az uplne posledni variantu. Jinak nejvetsi moje zkouska byla dvouhodinovy let v letadle, mezi lidma...uzavreny prostor, nikde spital...proste zadnej unik a ja a muj strach. Doporucuji vam jako odrazovy mustek si vybat nejaky takovyhle misto a jit to zkusit, uvidite ze vam pak bude lip, protoze horsi situace se uz jen tezko najde a to su muze te pak rict, no kdyz uz sem vydrzel tamto.... Budu bojovat dal...sport, sex a vule. Preju fsem at se toho co nejdriv zbavi.

Eliška

Ahoj. Chci se vás prostřednictvím těchto stránek zeptat: Od listopadu beru Asentru. Každý ráno 1 tabletu - 50 mg. Trpím úzkostí a ze začátku panickou atakou. Chtěla bych zkusit "žít" bez Asentry. Mám ale strach, co když se to vrátí, nebo resp. zhorší? Když přijdu k psychiatrovi, tak mám pocit, že mi nic neřekne. Jen odpovím na otázku: Jak se máte? A konec. Nemáte někdo zkušenosti s vysazováním tohoto léku? Díky za odpovědi! A držte se všichni!

Pax

Neprodlene poradte se se svym lekarem, pripadne muzete kontaktovat sama psychiatra. Verim, a vim z vlastnich zkusenosti ze se uzdravite.

Babel Fish
1x

Pred nekolika lety sem se nervove zhroutila a byla sem ve spatnem stavu. Doktori na me vyzkouseli spoustu vselijakych prasku, ale nemuzu rict ze mi po nekterym z nich bylo lip. Podle meho nazoru, nejlepsi 'lek' na vetsinu nervovych potizi je fyzicka aktivita (prace/cviceni/chuze). Aspon na me to ucinkuje nejlepe. Alespon hodina denne a uvidite ze vam bude lip. Jana

market

Myslím, že trpím sociální fobií, vše co jsem se dočetla o této fobii splňuji. Noční můrou pro mne začíná být úplně normální jízda veřejnými prostředky, nakupování, jednání s lidmi atd. Přepadají mě stavy úzkosti a vůbec nevím jak to řešit, k lékaři se mi nechce, stydím se. Vím, stejně tam jednou asi budu muset jít, ale ještě předtím jsem se tady chtěla zeptat na nějaký recept, abych zatím bez lékaře byla aspoň trochu v pohodě.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce