Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Lexaurin-pomooooc

Ahojky,máte někdo zkušenosti s LEXAURINEM? Jsem na něm zaseklá a chci se z toho vyléčit,ale nevím jak.Už mi nestačí normální dávky,co mi píše doktor(3mg denně).Abych mohla ráno vyjít mezi lidi,musím do sebe nasypat 6-9mg,za den to pak dělá celkem 12-15mg.Můj doktor s tím nic nedělá a dál mi ho píše, už 4 roky,i když jsem mu řekla,že mi předepsaná dávka nestačí.K tomu mi teď ještě píše SERLIFT-antidepresivum.Jako diagnózu mi řekl,že mám neurózu-poruchu osobnosti.Chci se toho všeho zbavit, bojím se,nechci být do smrti feťák,co horkotěžko shání léky,protože předepsané dávky mi samozřejmě nestačí.Jestli o něčem víte,poraďte mi please.díky

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jíťa
1x

Josefe, stačí jít k nějakému doktorovi s tím, ať ti napíše Lexaurin na plnou úhradu pacienta, nesmí v tom figurovat pojišťovna. Snad Ti to pomůže.

Jarka

Zdravím , já se do závislosti na Lexaurin dostala díky obvodnímu lékaři , jasně,že mi pomohl ,ale ta závislost a únava .... Hrůza. Teď chodím k psychiatrovi a z 6mg beru už jenom půlku z 1,5 mg . Zase jsem to já , tak si nechte také pomoct .

katka
1x

Ahoj,náhodou jsem našla tuhle diskuzi a koukám,co nás je!Já mám sociální fobii a před půl rokem jsem konečně navštívila psychiatra,mám stavy úzkosti před lidma,na úřadech,nemůžu se před lidma najíst,vyplnit formuláře,je to příšerný a rodina,ani manžel mi nerozumí,berou to tak,že se lituju,teď beru AD Aurorix 2krát a po půl roce mi to stále nezabírá,v září mám jít po mateřský do práce a strašně se bojím,lexaurin jsem dostala jen na ty situace,kdy mám někam jít něco zařizovat,ale moc mi to nepomáhá,jsem sice trochu oblblá,ale stejně dostanu před lidma třes rukou,bušení srdce atd.,ale je to lepší než bez něj,horší je chlast,ale i ten mi někdy pomůže,je to začarovanej kruh

Alli
1x

Je odrazováno od úplného vysazení těchto léků,ale z vlastní zkušenosti můžu říct,že jinak z toho začarovanýho kruhu vylést asi nelze. Je tu riziko zešílení,ale kreativní činnost může pomoct a nebo snižovat toleranci či užívat konopí(pokud na něj reagujete pozitivně může pomoci,ale v opačném případě vás může psychicky zničit,ale to uměj neuroleptika a barbituráty nepochybně lépe). Stereotyp je motorem fóbií a strachů,a proto je nutný se naučit mít rád sám sebe a neutíkat pro pomoc ven,bohužel tam není,

Jíťa

Zkusila jsem brát tyhle uklidňující svinstva už x krát, ale jak mi řeklo několik doktorů-jsem prostě feťák a feťákem zůstanu!!! Jde jen o to vyhýbat se kontaktu se kterýmkoli z těchto léků-neurol, lexaurin, hypnogen a spol. Šlo mi to 10 měsíců, pak přišel malinký problém a já si řekla:"fajn, už jsem z toho venku, vezmu si jeden a bude to O.K.". Hovno!!! Spadla jsem do toho znovu. Mužu si 100x říkat, že si nic nevezmu, jenže pak uvidím prášek nebo jsem u doktora a já už si ten problém i vymyslím, jen abych dostala to, co chci. Zkrátka, smířila jsem se s tím, že umřu jako feťák. Znám doktora, který byl těžký alkoholik! Když neměl pití, vypil třeba jen lahvičku bromhexinu. Pak šel na léčení, léčili ho Neurolem. Vypěstoval si návyk a začal si, samozřejmě, upravovat dávky podle svého. Nedávno umřel na celkové selhání organismu. Měl v hajzlu játra i ledviny. Co je tohle za život??? To, doprdele, neumíme žít bez těchhle svinstvech?? Nějaký bylinky-to je úplně nanic. A psychologové a psychiatři tuplem. Co s tím??? Já vím, že tohle je otázka, na kterou není odpověď, ale tohle není k žití! Věčně přemýšlet, kdy a kterému doktorovi půjdu, aby mi to napsal, nehledě na prachy, co to stojí.

Léna

Je to smutné čtení.Taky jsem kdysi začínala Laxaurinem,Diazepam,Neurol a pod. Nebudu rozepisovat své problémy,ale asi podobné,co tu píšete.Úzkostné stavy,strachy,pak úmrtí v rodině,deprese.Věřila jsem doktorům,věřila jsem psychiatrovi a tak poctivě zobala Neuroly a podobné svisnstvo,které ale nic neléčilo.Nakonec jsem po letech zkoušení psychiatra zůstala u antidepresiv.Ostatní svinstvo již neberu,opravdu to nepmůže,pouze na menší problém a jen na krátkou dobu.Jinak opravdu hrozí návyk.Jak tu píšete,pak je to začarovaný kruh,Problém zůstává a ještě k tomu závislost.Problém vidím v netečnosti lékařů,kteří předepisují jak na běžícím pásu tyto návykové léky,dokonce více než by měli.Nevím,jestli někoho z Vás lékař upozorní na riziko závislosti,asi né.Kontrola těchto lékařů asi žádná není,tak léčí jak umí. Jedno dnes vím,že si musíte bohužel pomoci sami,silnou vůlí a to svinstvo nebrat.Najít opravdu dobrého psychiatra,který Vám pomůže a nasadí vhodnou léčbu a né takovou,která Vaše potíže na krátko utlumí a stane se z vás feťák. Je to na delší debatu,kdo se závislosti chce zbavit,jde to,ale chce to čas a postupně snižovat dávky. Třeba měsíc ,dva.Do toho si najít nějakou činost,nejlépe sport,nebo dlouhé procházky. Pro slabší jedince,pak se obrátit na někoho fundovaného,kdo Vám pomůže. Jiná cesta bohužel není.Všem držím palce

Mira

Taky ho začínám brát,mluvil sem s kamarádem co skolaboval v autě jako ja v práci a ŕíkal mi že podstoupil akupunkturu která se platí,,500 hodina,trvaloto asi pul roku neż se s toho dostal.Už sem obědnán na 13.listopadu,věřímže bude opět dobře

Léna
1x

Je to smutné čtení.Taky jsem kdysi začínala Laxaurinem,Diazepam,Neurol a pod. Nebudu rozepisovat své problémy,ale asi podobné,co tu píšete.Úzkostné stavy,strachy,pak úmrtí v rodině,deprese.Věřila jsem doktorům,věřila jsem psychiatrovi a tak poctivě zobala Neuroly a podobné svisnstvo,které ale nic neléčilo.Nakonec jsem po letech zkoušení psychiatra zůstala u antidepresiv.Ostatní svinstvo již neberu,opravdu to nepmůže,pouze na menší problém a jen na krátkou dobu.Jinak opravdu hrozí návyk.Jak tu píšete,pak je to začarovaný kruh,Problém zůstává a ještě k tomu závislost.Problém vidím v netečnosti lékařů,kteří předepisují jak na běžícím pásu tyto návykové léky,dokonce více než by měli.Nevím,jestli někoho z Vás lékař upozorní na riziko závislosti,asi né.Kontrola těchto lékařů asi žádná není,tak léčí jak umí. Jedno dnes vím,že si musíte bohužel pomoci sami,silnou vůlí a to svinstvo nebrat.Najít opravdu dobrého psychiatra,který Vám pomůže a nasadí vhodnou léčbu a né takovou,která Vaše potíže na krátko utlumí a stane se z vás feťák. Je to na delší debatu,kdo se závislosti chce zbavit,jde to,ale chce to čas a postupně snižovat dávky. Třeba měsíc ,dva.Do toho si najít nějakou činost,nejlépe sport,nebo dlouhé procházky. Pro slabší jedince,pak se obrátit na někoho fundovaného,kdo Vám pomůže. Jiná cesta bohužel není.Všem držím palce

Léna

Je to smutné čtení.Taky jsem kdysi začínala Laxaurinem,Diazepam,Neurol a pod. Nebudu rozepisovat své problémy,ale asi podobné,co tu píšete.Úzkostné stavy,strachy,pak úmrtí v rodině,deprese.Věřila jsem doktorům,věřila jsem psychiatrovi a tak poctivě zobala Neuroly a podobné svisnstvo,které ale nic neléčilo.Nakonec jsem po letech zkoušení psychiatra zůstala u antidepresiv.Ostatní svinstvo již neberu,opravdu to nepmůže,pouze na menší problém a jen na krátkou dobu.Jinak opravdu hrozí návyk.Jak tu píšete,pak je to začarovaný kruh,Problém zůstává a ještě k tomu závislost.Problém vidím v netečnosti lékařů,kteří předepisují jak na běžícím pásu tyto návykové léky,dokonce více než by měli.Nevím,jestli někoho z Vás lékař upozorní na riziko závislosti,asi né.Kontrola těchto lékařů asi žádná není,tak léčí jak umí. Jedno dnes vím,že si musíte bohužel pomoci sami,silnou vůlí a to svinstvo nebrat.Najít opravdu dobrého psychiatra,který Vám pomůže a nasadí vhodnou léčbu a né takovou,která Vaše potíže na krátko utlumí a stane se z vás feťák. Je to na delší debatu,kdo se závislosti chce zbavit,jde to,ale chce to čas a postupně snižovat dávky. Třeba měsíc ,dva.Do toho si najít nějakou činost,nejlépe sport,nebo dlouhé procházky. Pro slabší jedince,pak se obrátit na někoho fundovaného,kdo Vám pomůže. Jiná cesta bohužel není.Všem držím palce

Evzen
3x

Ctu si toto forum a jsem zdesen. Vsichni, co jsem pisete, mate zjevne silny potencial v sobe, protoze byste jinak nedokazali o svych problemech takhle racionalne uvazovat. Zaroven ale nerozumim tomu, jak muze nekdo brat dlouho lexaurin, a pritom nechodit k psychiatrovi. Lexaurin muze dlouhodobe predepisovat pouze psychiatr, pokud vim. Hlavni problem vetsiny zdejsich lidi je, ze reseni nasledky (uzkost, panika, deprese). ale ne priciny. K tomu je potreba psychologa a dlouhodobych sezeni. Leky jsou podpurny prostredky po nejaky tezky obdobi, ale pak by se brat nemeli, vyjma lidi, co jsou tezce dusevne postozeni (schizofrenie ap.), coz nikdo ze zdejsich zjevne neni. Psycholog muze pomoct hledat priciny a zmenit styl zivota. Pred dvema lety jsem po tezky zivotni situaci, kdy nasledovaly panicky uzkosti, bral nekolik mesicu 7 mg denne. Pak jsem zacal sportovat, chodit vic mezi lidi, pracovat, a postupne ubirat davky az na minimum. A pak to zmizelo, jako by to nikdy nebylo. Psychiatri resej veci pouze v preklenovacim obdobi. Touha firem cpat do lidi psycholeky je velka. Ale neresej priciny, ktery jsou casto jednoduchy (ale trva nakou dobu, nez se vyresej). Rozhodne kazdymu doporucuju psychologa, ale hlavne pak zacit pracovat na sobe, uvedomit si, co je smyslem vlastniho zivota, jak ho naplnovat a budovat si vlastni zivot bez leku a stresu. Lexaurin nic neresi dlouhodobe, a zaroven nikdo, kdo ho bere, neni nejak vazne dusevne nemocny. Na to by Lexaurin nezabiral.

MAJKA
1x

Dobrý den.I já mám zkušenost s lexaurinem 3mg.Beru ho jíž 10 let od autonehody.Bez něho bych do auta už ani nenesedla.Jde ale o to ,vzít lék jen v opravdu nutném případě.Někdy si ho nevezmu třeba týden a je mi dobře.Pak ale stačí jedno malé nedorozumění s kýmkoli a lexaurin potřebuji každý den asi týden.Jinak se u mě projeví lítostivé stavy a je mi stále do breku

Jitak
1x

Dnes jsem 41 den bez Lexaurinu, brala jsem ho skoro 2 roky, malé dávky - max. 3mg párkrát, ale návyk jsem měla. Ted snad už to vydržím, i když pořád mám abst. příznaky, občasný třes, záškuby těla, horší spaní - probopuzím se v 5 ráno a málokdy zas usnu, přes den neusnu !! Snad se to časem, doufám co nejdřív, upraví. Zůstala jsem pouze u AD. Až ty BZD odezní, chci se zbavit i AD. Je tu někdo, komu se podařilo samotnému-né, zbavit BZD ??

Jíťa
1x

Já myslím, že se to upraví už brzy, sama jsem lexaurin brala hodně dlouho. Pak jsem přešla na Neurol, což je taky svinstvo, ale po lExaurinu jsem měla šílené stavy, výpadky paměti atd. Přestala jsem ze dne na den a byla jsem bez všech BZD 10 měsíců. Cca po 3 měs. jsem spala krásně jak miminko a vše bylo v pohodě. Jenže jsem slaboch a skočila jsem potom do Neurolu. Když ještě vydržíš a budeš mít pořád pevnou vůli, bude ti fajn. Držím ti palce ze všech sil, ať se z toho dostaneš. Já to taky zkusím a doufám, že vydržím:-)

Princezna
3x

Lexaurin je dobrý v případě okamžitého rozčílení nebo stresové situace, ale jako jednorázovka, max. dávka by měla být 3x3mg. Dá se kombinovat s jinými antidpersivy. Já sama jsem na této dávce zhruba dva roky, ale samotný lexaurin nestačí, při větších dávkách, člověk pak nemá soudné jednání, ochabují i ostatní smysly. Chce to přidat cilatek nebo magrilan, pak člověk funguje naprosto v pohodě. Přeji úspěšnou léčbu a co nejméně problémů. Princezna

Andělka

Snad mi někdo z Vás pomůže...Jsem začínající zpěvačka, letos mě čekají přijímačky na VŠ. Mám ale obrovské problémy se zpíváním před lidmi, kolikrát je mi špatně týden před koncertem a moje výkony jsou pak přímo mizerné. Přitom mám talent i snahu, ale to asi nestačí. Nedokážu si představit, že bych měla přijít na přijímačky a předvést tam 100% výkon nebo aspoň takový, který by byl hodný uchazeče o studium na takové škole. Snažím se se sebou něco dělat - vyzkoušela jsem autosugesci, kineziologii, chodím k psychologovi, ale nepomáhá to. Četla jsem tady, že některým z Vás lékař předepíše tolik Lexaurinu, kolik chtějí... takže - nedalo by se od někoho z Vás nějaké platíčko koupit? Rozhodně neplánuju se tím cpát pořád, jen je to poslední co mě napadlo, abych mohla konečně dělat takovou radost jakou mám ze zpěvu já i mým posluchačům...

petunia
3x

Mílé děvče Pokud píšeš skutečně pravdu (neměla bych ti vůbec za zlé, kdyby ne, neboť z vlastní zkušenosti člověka závislém na benzodiazepinech, kam jak jistě víš patří i lexaurin vím, jak ze zoufalství si dokáže velmi přesvědčivě vymyslet všechny možné "fígle" jak svou drogu dostat. Pokud ale tohle není tvůj případ a nesháníš lexaurin na netu kvůli závislosti, tak pokud o to náhodou nevíš, Lexaurin ti může napsat i tvůj praktický lékař, takže není ani nutné kvůli něu chodit k psychiatrovi. Neváhej se obrátit bez ostychu na můj mail, pokud se chceš a potřebuješ svěřit někomu, kdo sice není lékař, ale o benzodiazepinech a závislosti na nich, ví možní více než on. můj mail: [email protected]

Robert

Tréma je normální stav. Po deseti letech praxe Tě hrůza opustí a po čtyřiceti to budeš mít na salámu. Pro živé umění léky, alkohol, kina šidítka, jsou špatně. Radši se objimej s kulusakem, bednakem, nebo kolegou. To je dobrý... A nastartuje Tě to i k výkonu.

Josef

Evžen: Omyl, Lexaurin může psát kdokoliv s titulem MUDr v jakých dávkách uzná za vhodné. Není limitovám žádnou specializací jako AD.

čelda

Také mám poslední dobou problémy s úzkostí. Od doktora jsem dostal Lerivon 10mg na noc a Jarsin 300 1-0-1. Lexaurin si beru občas ,jelikož Lerivon beru teprve týden a jak řekl doktor ještě nezabral. Lex mi nedoporučil jelikož jsem řidič a to je problém. Tak teď napjatě očekávám nástup Lerivonu aby mi bylo líp, ale Lexaurin si přesto očas vezmu. Moje máti měla Lexaurin také , ale pouze ca. měsíc/1.5mg denně. Teď se ale na něm zasekla a už dva roky bere 3 mg denně což je docela mazec.

Marie

Zdravim...nedela vam lerivon problem s ospalosti jako ridici

Lea
1x

Cca před 8 lety jsem poprvé navštívila psychiatra pro obrovské problémy v rodině. Na uklidnění mi předepsal Lexaurin 3 mg 2x denně. Problémy pominuly, ale dle jeho názoru trpím neurovegetativní labilitou, takže 8 let Lex. ve stejných dávkách /nikdy jsem nezvýšila/. Psychiatr odešel do důchodu a nová paní doktorka zděšena a já také. Řekla mi, že jsem závislá, a že při dlouhodobém užívání má Lex. paradoxně opačné účinky. Prohlubuje úzkost,strach, deprese, člověk není schopen se radovat. Říkala jsem si, to je blbost!!!! Chtěla mi nasadit nějaké AD, abych odvykání pěkně pomaloučku po čtvrtkách překonala. Já nic nechtěla. Zakousla jsem se do toho, po osmi dnech jsem na jedné tabletě a snižuji dál. Fyzicky se mi není zrovna dvakrát. Trnutí šíje, zimnice, závratě. Ale i když mi bylo dost zle, Lex. jsem si nepřibrala. Vím, že to dokážu, nejde to hned, ale lze to. A to co jsem považovala za blbost je pravdou. Psychicky se cítím daleko lépe. Netrpím úzkostí, nejsem podrážděná, jsem celkově daleko klidnější. Dokonce, světe div se, včera jsem byla u zubaře a až posléze jsem si uvědomila, že jsem se vůbec nebála ! / kdysi nepřekonatelný až panický strach/. Lex. a jiné BZD jsou jistě velmi dobré léky, ale pouze na velmi krátkou dobu. Já vím, že to dokážu a vlastně již žádné uklidňovátko nepotřebuji. Držím všem, kteří odvykají nebo chtějí začít palce. Jde to, jen se nelitovat a nevzdat to.

čelda

Také Vám držím palce a plně souhlasím s tím co jste napsala v poslední větě. I když je to někdy sakra těžké. Ale jde to. Mě snad AD začínají zabírat. Já je bophužel musím. Genetická zátěž od rodičů.Bohužel.

David 25
1x

Ahojky chtěl bych se podílet s těma co májí skušenosti s lexaurinem já nemám moc velké beru ho teprve měsíc a mám pocit že už mi nezabíra beru lexaurin 1/5 mg prosím poradte co mám dělat co mám říct doktorovy aby mi dal něco co mi zabere mám velké stavy úskosti a strašně se mos hlídám strašnej hypochondr poradte co mám dělat

j j
2x

Tak vas vsechny zdravim. Pred 6 let jsem tady zalozila tuhle diskuzi a koukam, ze Lexaurin a jine benzodiazepiny nebyly a nejsou jen muj problem. Doufam, ze Vam ta diskuze nejak pomohla. Ja se ted peru se zavislosti na Rivotrilu, Lexaurin uz mi vubec nezabiral. Nechela jsem jit na detox na psychiatrii, z nemocnic mam hruzu, takze jsem si naridila domaci detox, uz jsem to sundala ze 6mg na 1,5mg a pristi tyden snizim zase, chci to prestat brat uplne. Je to tezke, nebudu to nikomu zastirat, je to peknej hnus, je mi hrozne blbe, ale doufam, ze to prekonam a zustanou mi jen antidepresiva a Lamotrigin (stabilizator nalady). Mam uz pres 3 roky noveho psychiatra, ktery me dostal z nejhorsiho (psychicky jsem se slozila) a stale se mnou pracuje, mela jsem stesti. Vyzkouseli jsme nekolik typu antidepresiv, az jsme prisli na ty, ktera mi opravdu sedi. Absolvovala jsem 3 denni stacionare v Esetu na Praze 4, ten horni na neurozy nedoporucuju kvuli absolutne priserne psycholozce PhDr. Daniele Novákové, ktera ho vede. Ten dolni se specializuje na hranicni (emocne nestabilni) poruchy osobnosti, kam spadam ja. Terapeutky jsou ok. Bohuzel jsem ho nedochodila kvuli absenci, bylo mi tak zle, ze jsem proste nebyla schopna vylezt z baraku. Neni spatny, ale zadny stacionar za vas vsechno nevyresi, spis vas muze nasmerovat a clovek se s tim uz musi poprat stejne sam, jen s pomoci psychiatra a psychologa. Ale pozitivni na tom je, ze uz konecne vim, co mi je a tudiz vim, s cim bojuju, coz si myslim je velmi dulezite. Mam hranicne strukturovanou osobnost, coz je vicemene vyvojova vada a moc spatne se "leci" kvuli spatne spolupraci pacienta a narocnosti terapie pro terapeuta. Kdyz to reknu narovinu, nikdo hranicare moc nechce, protoze to je hodne prace s nejistymi vysledky. Byla jsem i v Psychiatrickem centru Praha, chtela jsem tam hospitalizaci, pavilon 23 v Bohnicich. Pracuji tam pomoci KBT. Bohuzel tamni doktor mi po tom, co jsem mu rekla sve problemy, se kterymi tam chci pomoct, rekl, ze nevi, jak by mi tam mohli pomoct :( Osobne si myslim, ze tam dokazou pomoct, ale asi nemaji radi slozitejsi pripady, nakombinovane problemy a jeste se sklony k hranicni poruse. V Čechach jsem nenasla zadne zarizeni nebo psychologa, ktery by se specializoval na hranicni poruchu nebo se tim chtel zabyvat. Jedine snad ti placeni psychologove, kteri berou 500,- a vice za sezeni, ale tem moc neverim, kamaradka s obdobnymi problemy chodila, ale je to financne docela narocne, takze prestala a ze by ji to pomohlo, to se rict neda. Takze kdybyste nekdo vedel o nekom nebo necem, kdo se zabyva hranicni poruchou, budu vdecna za info. A kdybyste nekdo chtel vedet o odvykani z benzodiazepinu, tady je odkaz http://www.drnespor.eu/bnz-sh.doc Vsem drzim palce! jj

bobík
1x

Ahoj všichni, po zákroku obřízky jsem na požádání dostal 5 tablet 1.5mg lexaurinu.kvůli stehům nemohu asi 15 dní sexuálně žít.(ejakulace) to je problém, nevím proč ale pokud jsem vzrušený a pak to ze sebe nedostanu, (z důvodu že ted nemohu) tak mě začnou bolet varlata a přechází to do břicha, bolest se nedá vydržet. V nemocnici mi pomohli injekce na bolest.Ted už jsem doma a když jsem se tu dočetl jak je lexaurin zrádný, tak zvažuji jeho užití. Myslíte že těch 5 tablet mám užít? Mám brát 1x na večer. Bolest už nastala a nevím co mám dělat. poradte,,díky

zelená žába
1x

Závislost je produkt dnešní tzv. moderní společnosti. Když se ptali šoumena co vymyslel LSD proč lidi berou drogy, řekl, že svět ve městech je mrtvý svět a že stačí jít do přírody, vrátit se k tomu z čeho jsme vyšli. Mohu potvrdit že to fakt funguje. Psychologové umí nemoce akorát pojmenovat, přitom stačí žít jako normální člověk, vymanit se z propagandy. Nekoukám na TV, zhubnul sem, piju čaje z nasbíraných rostlin a udržuju si ponětí co je dobré, co špatné a vyhýbám se liberalizmu.

Karla
1x

Já jsem Lex dostala od kamaráda,když mě dohnal k potratu ,i když jsem ho tři dny prosila že tam jít nechci a jak mě potom viděl tak mi dal kupu toho svinstva,abych prý byla v pohodě,protože mám ještě doma jiné povinnosti.Je to rok začíná se to vracet je mi hůř než před tím,když ho vezmu je mi lépe můžu komunikovat z okolím a nemyslím na to že by byl lepší konec,ale mám strach že se ženu do ještě většího pekla....hlavně potom jak to tu čtu.Neberu ho pravidelně , nic jiného hlavně nemám a taky musím fungovat,

Marie Nováková
3x

Ahoj,je mi 54 roků a před deseti roky jsem onemocněla rakovinou prsu,zhroutil se mi svět - já atraktivní černovláska, a najednou bez vlasů,bez prsa.Dr.mi předepsal Lexaurin 3 mg,říkal tomu Růžové štěstíčko a já brala i 4 tabl.denně i víc.Beru ho tedy už 10 let,chodím ambul.k lékaři,který mi nepomáhá,ale pomaličku jsem ho začala vysazovat před dvěma roky.POMALIČKU.Dnes beru asi 3 tbl. za měsíc někdy víc,když mám nerv,ale hlavně si ho vezmu,když nemůžu usnout a jen půl.Přeji všem hodně úspěchů v odvykání,protože toto fakt není sranda.Mít ho pořád u sebe a prostě ho nevzít!

HanaDV

Ahoj, Lexaurin beru vyjímečně, když musím někam jít a vědět, že tam nesmím selhat. nyní ale jsem se k němu vrátila z důvodu problému, který tu taky někdo řešil a to vnitřnímu třesu a pocitu, že se nemůžu nadechnout. Pomáhá mi sice jen trošku, ale přecejen. Chtěla bych jít k psychologovi, ale nevím kam, jednou jsem šla a byla to nepříjemná paní, která mi mou náladu ještě víc zkazila. Kdo ví o dobrém doktorovi v Brně na tyto úzkostné stavy provázené hlavně problémy s dýchaním, napište mi prosím na [email protected] . Díky moc Hana

kuba
2x

Dobrý den, dost často trpím depresemi a neodpodstatněnými návaly úzkosti. Začínal jsem na 1 - 2 lexaurinech 1,5mg denně, ovšem úzkost, deprese, negativní myšlení, prostě nic takového to nevyřešilo. Přešel jsem na 1 - 2 lexauriny 3mg denně. Výsledek, opět nic. Dnes beru klidně 6 lexaurinů na dopoledne, což nemá zrovna pozitivní dopady na tělo - především játra. Otázka zní? Má vůbec smysl brát tyto ubohé preparáty? Nevím jak u Vás, ale mě tyto prášky nikdy nepomohly, ba naopak přispěly k rozvoji dost hloupé závislosti. Myslíte, že své emoce, problémy, stavy utlumíte prášky? Myslím, že lexaurin toto nevyřeší, mějte se

Emilim
1x

popri lexaurine je treba brat este nejake antidepresiva, lexaurin je na spanie.

Dědek
1x

AD nikomu nedoporučuj !!!

Jana
2x

Lexaurin neni v zadnym pripade antipsychotikum. kdyz uz to berete roky a v takovych davkach, tak byste meli znat pribalak nazpamet ne? nebo to nectete a ocekavate odborne rady tady? antipsychotika berou schizofrenici, nebo se s nimi v nizkych davkach leci i jina onemocneni. kazdopadne je to vetsi kalibr nez antidepresiva. nezadouci ucinky jsou horor. a vymeny xanaxu, neurolu, lexaurinu jsou vcelku zbytecny, vsechno je to stejny druh, ac ma jinou lecivou latku. co se tyce alkoholu, je to psano na temer vsech lecich, samozrejme, ze nikoho asi nezabije nejake pivo, ale nekoho muze. zpusobí to utlum /dech, tep/ a nemusite se probudit. já byt psychiatr, tak jsem z pacientů jako vy na prasky taky :)

sdsads

chcel som sa zabit radsej brat do smrti lexaurin a byt zivy ako nezit vobec

Pan Fisher

Methanfetamyn je ten pravy leeeek :)

Marie
1x

Lidi...to je narez to cist...na jednu stranu je mi vas strasne lito ze mate tak silene deprese...lekar vam da leky...pak jste zavislaci...a na druhou stranu by to chtelo vic vnitrni vule, vice sebeduvery...neco delat aby jste prisli na jine myslenky....ja vim ze je to tezke, take mam neco za sebou, ale nejhorsi je litovat se apod. Ja prestala vzdy ze dne na den! s drogami, s cigaretami , s alkoholem..je to o vnitrni sile...jsem hooodne nervozni kdyz mam treba ridit auto...ale pak se podivam na to dobre co jsem dokazala a uklidnim se...Budte silni!

Teja

Nedávno jsem byla u nového gynekologa. Návštěva u něj pro mě byla absolutně katastrofickým zážitkem. Celou dobu kontroly po mě vyjížděl a bála jsem se, kam až zajde. Byla jsem tam totálně vypjatá ze strachu z něj připravená okamžitě odejít, pokud překročí ještě další než slovní mez. Návštěva končila tím, že mi řekl, že jsem strašně vystresovaná a předepsal mi lexauirn. Okamžitě jsem recept zahodila hluboko do kabelky, ale ze zvědavosti jsem otevřela tuto diskuzi. Jsem šokovaná z toho, co tu píšete, jak se problémy neustále vrací... Když jsem se dostaly do psychických potíží nejvíce mi pomohly Bachovy esence. Pracují na přírodní bázi a deprese se vám vracet nebudou. Zkuste je místo těchhle chemických mutantů...

jitka

Souhlasim s bachovkama mám vlastí zkušenosti s krizovou esencí kapeš kolikrát potřebuješ a potřeba opravdu klesá vymanila jsem se z antidepresiv i lexaurinu brala jsem k tomu l troptofam plus a mega vitaminu b6 a b12 pila jsem magnosolf bylo to ze začátku těžké ani nohy z postele jsem nemohla dát jak mi bylo zle a ta hlava no hnus myšlenky zmatek panika ale pořád jsem si opakovala jak blbec- ty to zvládneš _ velice těžké to bylo ale už to nikdy nedám do huby. Bez bachovek nejdu nikam někdy kapnu 5 kapek a v poho jindy víckrát přeju všem aby ten boj nevzdali a vyhráli

Dragan

Dobry den, mam dotaz, za jak dlouho se muze clovek stat zavisly na lexaurinu? Beru 1,5mg cca 4x tydne. Je to davka na ktere se muzu stat zavisly? Jak se projevuji abstinencni priznaky? Dekuji za odpoved.

Anavi

Lexaurin je zrádný lék. Bohužel na každého působí jinak. Tak je to i s odvykáním. Odvykací pocity jsou podobné jako u alkoholiků.

Martina
3x

Lidi kliiid...lexaurin bere kde kdo...pokud je vám po něm dobře,máte chuť žít,tak co víc si prát?Lepší než se utapet v depresich...Ja ho beru uz dlouho, je mi 29 let a jsem spokojená.Úžasný pocit mít berlicku vždy u sebe...nekdo k vuli depresím pije,někdo žere,někdo kouří a někdo bere lexaurin..Žijeme jen jednou tak proc si to nezhezcit malou ruzovou pilulkou :-)

Profesor Dusodril

Občas si na stres lupnu Xanax a někdy i pár tabletek Lexaurinu. Když se potřebuji vyspat, tak na to je zase dobrý Rivotril. Kamarádka lékařka ( psychiatr ) vozí z Francie takové fialové tabletky s názvem Dragonal - ty jsou zase skvělé na vztek. Dragonal kombinuji s Oxazepamem. Říkám jim kulatí kámoši :)

David

Dyd ten lexaurin nic nedela ani kdyz ho zapijim pivem co delate :D

Tomáš

Bral jsem Lexaurin nepravidelně 1,5 roku a pak denně asi 6 měsíců. Žádné deprese jsem neměl, byl jsem aktivní sportovec co sportoval doslova od rána do večera (běh, kolo, plavání). Tento lék nemá s depresema nic společného. Působí v mozku na GABA receptor, který je zodpovědný za zkidnění. Když tento receptor zaházíte přidanou látkou, kterou si mozek nevybuduje sám, přestane jí potom sám vytvářet a vzniká závislost na léku. Moje denní dávka se během těch 6 měsíců vyšplhala až někam ke 30-45mg Lexaurinu (lék jsem nadužíval) a lékařka mě odkázala na psychiatra a díky němu jsem si přes Diazepam (obdobný lék s delším poločasem rozpadu) odvykl. Diazepam jsem bral 2 měsíce a po jeho vysazení jsem začal upadat do deprese a hned vám řeknu proč a jak vlastně tyto léky fungují. Lexaurin je lék, který se dá využít proti panické atace stejně, jako např. Xanax, o kterém byla v poslední době hodně řeč v Americe v kontextu epidemie mezi rapery a mladými lidmi. Tyto léky mají krátky poločas rozpadu tzn., že fungují rychle a silně a rychle taky z těla odejdou. Když v GABA receptoru odpálíte pomocí léku uklidňující nálož, receptor na nějakou dobu přestane ty hormony vylučovat sám. Čili lék si "bere" přesně to, co dal zpátky. Čili čím větší euforie, tím větší disforie a s tím souvisí i vyplavování serotoninu, což jsem následně zjistil. Po lécích jako jsou Lexaurin vám není dobře jen z toho důvodu, že vás uvolní, ale s tím uvolňujícím pocitem jde ruku v ruce i vyplavení hormonu serotoninu, což je spolu s dopaminem hormon zodpovědný za všeobecně dobrou náladu. Takže proto následná deprese po vysazení dlouhodobého užívání těchto léku. Doktorka mi doslova řekla, že mám v mozku vyčerpaný serotonin, což jsem ze začátku nechápal, ale později mi došlo, jak spolu tyhle dvě věci souvisí. Závěrem: Lexaurin je luxusní záležitost. Ale co vám dá, si mozek sám odvykne vyrábět a chodit s hořící hlavou, 100% nespavostí, každým dnem narůstajícím napětím a absolutní neschopností se uklidnit, lze vydržet maximálně 4 dny (z vlastní zkušenosti :D). Nejradši bych ten lék bral pořád, dokonce života. Je to strašně příjemné. Pohádkové sny. Ale lék způsobuje bohužel takové rozpady v paměťové oblasti mozku, že vede k demenci. Kdo se chce dozvědět o této problematice něco víc, ať za prvé navštíví psychiatra (navštívil jsem jich několik a každý vám řekne to samé - benzodiazepiny až jako úplně poslední možnost) a taky ať se podívá, co píšou třeba lidi na facebooku Benzodiazepine recovery apod. Tam jsou příběhy lidí, co na to "dojeli" a ta válka proti tomu není lehká. Ale dá se vyhrát.

r.m.
1x

Chyběl ti i Diják jak se mu říkávalo? Tak ses jakoby pro to narodil. Já ho rád moc nemám. Ale bral jsem přes tři roky 2008 až 1 - 2 mg Neurolu denně. Měl jsem ho indikovaný ke slabšímu antidepresivu na vychytávání a zpětné využití serotoninu z okolí synapsí. Při každém signálu se přenosem rozprskne serotonin i do okolí synapse. Mozek má svůj systém na zpětné vychytávání,jakoby malý vozejčky ho posbírají a vrátí do nervu. Někdo je má menší a míň výkonný a všeho se přehnaně děsí. Mluvíš max o 4 dnech, který se daly vydržet. To můžu potvrdit. Totální vyčerpání, venku mi to připomínalo jak procházku na Marsu. Vnímání světla se posunulo do oranžového spektra, v uších fičel marťanský vítr Asi dvakrát jsem to vzdal. Pak jsem místo něj pár dní bral Lexaurin a pak už nic. Úplně to samo odeznělo. Ty si jedeš vlastní jízdu a umíš si to užívat. Tak nespadni z vozíku na horský dráze ))) A když spadneš, tak je nejhorší smrt ze zbytečnýho vyděšení. Nic nedělej a pozoruj než něco kvákneš.))

Tomáš

Ještě bych se chtěl opravit abych si neprotiřečil, že Lexaurin apod. nemá primárně s depresí nic společného, není to lék na depresi. Sekundárně ale euforie kterou způsobuje může za to, že mozek přestane vylučovat i serotonin.

Děda

Ocitl jesm se zde jen náhodou - a nevycházím z úžasu. Bude mi 80, spánek mám v pořádku na 100%, a pokud mám moc práce, vydržím bez něho nepřetržitě 2 i 3 dny, bez újmy. Proč asi. Nikdy jsem nepoužil žádné "léky" = jedy. Pouze v literatuře o zdravé výživě popisované tzv. "mozkové nutrienty". Prakticky vzato - zdravou výživu s vysokou převahou přírodních zdrojů vitamínů skupiny B. Tabletky je možno také přidávat, ale jen navíc, samotné jsou účinné jen někdy). Nenahraditelným a bezkonkurenčním zdrojem úplné skupiny vit.B je tato trojice potravin: 1) játra (kterákoliv, jakkoliv upravená - množství v těžkých případech cca 10 dkg/den i víc), 2) kvasnice (není podstatné jestli z obchodu nebo pivovarské - v těžších případech minimálně 6 dkg/den), 3) čerstvé pšeničné otruby (v těžších případech min. 4 vrchovaté polévkové lžíce/den, ráno). -- v silně stresujících situacích, lépe již předem při jejich očekávání, přece jen i tablety vit. B5 (kyseliny pantotenové). A to v množství podle potřeby, někdy jsem potřeboval nad 100 mg/den (předávkování nehrozí). O vit. B5 sice není v potravě nouze, ale ničí ho teplota, konzervace atd.atd, takže bezpochyby většině z vás diskutujících zde silně chybí a to je příčinou nezvládání stresu a potíží se spánkem. Taky mohou chybět některé z dalších potřebných pro funkci mozku i všech dalších nervů. ( Literatury o zdravé výživě na internetu jsou miliony, a dokáže netušené zázraky. Mnohé mám na sobě a blízkých vyzkoušené. Kdybych je zde měl popsat, asi bych zase 3 noci nespal .) Proboha lidi! Vykašlete se na různé jedovaté a nebezpečné "léky" !!!!!! Zdravím vespolek, Děda.

Katka

Já nebrala lexauin, ale neurol a to asi 2 měsíce a závislost vznikla velmi rychle, ze začátku pomáhal, ale po delší době jsem byla unavená, bylo mi zle a nebyla jsem schopná fungovat. Radši jsem ho přestala brát, ze začátku mi bylo hodně zle, pak to přešlo a bylo mi lépe. Teď ho beru jen když jdu k zubaři. Rozhodně ho neberte dlouhodobě akorát vás dostane na dno a bude vám 100x hůře a ještě budete léčit závislost. Stejně tak nedoporučuju léky na spaní, byla jsem po nich námesíčná a v noci jsem chodila vařit a uklízet, ráno jsem nic nevěděla.

Jana
2x

Také jsem byla závislá na lexaurinu po onemocnění rakovinou. Brala jsem 3 3x denně asi 4 roky. Pak jsem si řekla dost a protože bych to odvykani sama nezvládla šla jsem k psychiatrovi, který mi doporučil pomalu po ctvrtinkach ubírat. Nebylo to jednoduché, ale zvladla jsem to. Důležité je nespěchat. Dodnes jsem svému psychiatrovi vděčná. Hodně mi pomahalo hluboké prodychávání.

pepik

Koupim jedno baleni lexaurinu 3mg, nebo 2 baleni 1,5 mg, cenu dam 100% navrch tj.400,- a prosim jen osobne predani, praha.diky pepa

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce