Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

krcni pater

ja to blbe zalozil, ale jen tak... uz od r. 1996 se potykam s problemy ploten c3-c7, v jednom miste je misni otvor zuzeny ( byl jsem na MR a koncilium v dane dobe [1998] uvazovalo nad operaci, nastesti se nekonala.. ale to hlavni.... kdyz me ty problemy s utlakem korenovych nervu prepadnou ( svalovy tres a podobne radosti ) tak se citim, jako bych mel slabou chripku ( teploty kolem 37,2, poceni atd... ) mel jsem predepsano xxx leciv ( mydocalm, uno apod.. ) ale pomaha mne vlastne jen flamexin ( ten jsem dostal na zkousku od podobne postizeneho ) tak se ptam, uz u nas umime mini operace patere / frezovani, rozsirovani / nervovych kanalu v oblasti patere ?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Majka
30x

Máte někdo zkušenosti se zablokovanou krční páteří, kterýžto blok způsobí několikahodinové zvracení, motání hlavy, závratě...? Můj muž se s tím potýká už asi počtvrté (během několika let) a vždy skončí na kapačkách na neurologii. Je to vůbec tato příčina? Fakt je, že ztuhlé svalstvo okolo trapézů, krční páteře, žeber atd. má strašně často (za to může počítač!). Ale pořád nevím, jestli tyto "záchvaty" jsou opravdu způsobeny blokem krční páteře. Díky.

Alice
13x

Ahoj, mám potíže podobného rázu, časté motání hlavy , závratě, pocity na zvracení, již s tím bojuji 3 roky, problémy s krční páteří jsem měla vždy, ale zhoršilo se to po pádu z kola. Navštívila jsem několik odborníku, rehabilitace a nic. Co se týká závratí, už mě to tolik nerozhodí, závratě jsou vždy spojné s bolestí krčn¨í-hrudní páteře a jsou intenzivnější při jakémkoliv strasu. To znamená, že se na tom podílí svalová tenze, která způsobuje špatné prokrvení mozku a tím podlem mého vznikají závratě. Te´d jsem se dostala na specializované pracoviště do Motola, tak uvidím, čeká mi vyšetření EEG, magnetická rezonance, event. CT, tak přeji hodně sil........

Barbora
7x

AHoj, prozivam podobne ne-li stejne potize. Zacne se mi nejdrive tak trochu upinat -stahovat krcni patek, tak se pokousim trosku si pomoc par cviky, ktere umim z rehabilitaci..., jenze tim, ze pracuji ve stresovem prostredi,nemam na sebe cas a tak se kolikrat zacnou potize zhorsovat, zacnu mit uplne az tmavo pred ocima, zavrate az skoncim zvracenim (opakovanym), pak jen pomaha postel, ticho a tma! Navsetevuji ruzne lekarske zarizeni, chodim na cviceni v bazenu a take na tzv. mojzisove cviky, lekari zjistili, ze puvod je pravdepodobne od konecniku (pred par lety jsem utrpela mensi zraneni na lyzich). Mam take za sebou EEG a rezonanci, diagnoza je : MIGRENY, ale ten kdo jimi trpi vi, ze to jsou nelecitelne stavy - kdyz me to prepadne, jsem na 2-4 dny totalne odepsana, je mi zle a premaham se, abych mohla fungovat... Ted mam potize o neco mensi a i ne tak caste. Driv to bylo cca 2 do tydne, ted tak jednou za tyden - jednou za 14 dni, takz e urcite jsou to pokroky. Take tedy pracuji a cely den sedim u PC. Jinak je mi tepr 25 let a uz mam takoveto potize, ach jo. No, doufam, ze to navsevovani rehab. centra bude do budoucna stacit:)

Marta
7x

Tento problém jsem měla několik let, až v poslední době moje neuroložka vyzkoušela lék Dépakine. Je to lék na epilepsii, ale já touto nemocí netrpím. Také se používá na křečové stavy. Ale mně pomohl a konečně jsem v pohodě. Marta

Hanka
9x

Tento tvůj příspěvek mě zaujal v tom, že já jsem brala na totéž Rivotril, který je také na epilepsii a křeče, ale je dost návykový a ještě mi vůbec nezabral, trápím se s motáním hlavy už 3 roky denně a pokud máš s tím tvým lékem dobré zkušenosti, tak ho ráda vyzkouším. Po jaké době se ti to zlepšilo?

Soňa
16x

Ahojky, nevím jak mám začít,je mi pouze 24 let a asi před 14 dny,po vyčerpávajícím týdnu v práci,mě celý den píchalo u srdce,myslela jsem si že je to normální-občas se mi to stávalo,tak jsem tomu nevěnovala pozornost,večer bylo bodání stále intenzivnější a když jsem se chystala spát zatmělo se mi před očima,začaly mě brnět ruce i nohy,nevěděla jsem co se mou je,přítel volal záchranku.Tlak,i EKG v pořádku, mám problém se štítou žlázou,tak to prý bude nejspíš tím,odkázali mě na obvodní lékařku,ta mi vzala krev a že prý se budeme řídit výsledky krve,které byly samozřejmě v pořádku,takže mě poslala domů s tím,že mám celkové vyčerpání organismu.Od té doby mám hrozné stavy,přesně jak jsem tu četla.Bojím se někam jít,aby se mi opět něco podobného nestalo,motá se mi hlava,bolí mě na hrudi,nemohu dýchat..jsem pořád unavená a jediné co mi pomáhá je spánek a klid.Myslela jsem si že mám vše od nervů,v práci mám hodně stresu.Brala jsem tablety guajacuran,které my napsal asi před rokem ušní lékař,proti věčnému "klepání" v pravém uchu,které mám každý den,většinou večer,už na to ani nereaguju.Ty tablety jsem pak vysadila a začala brát opět v poslední době,protože jsem se dočetla,že by měly působit proti úzkosti a uklidňovat.Bylo mi po nich ale zase špatně od žaludku.Tak jsem začala brát vitamíny,B,E,C,vápník a buhví co ještě.Pak jsem se dočetla,že by mohl pomáhat hořčík ,tak beru ještě hořčík a piju meduňkový čaj.Stavy se mírně zlepšily,ale unavená jsem pořád.Navíc mám strach,kdy se mi zase udělá tak špatně,takže bych byla nejradši pořád doma,kde se cítím nejlépe.Lékařka na mě kouká jako na blázna,takže už k ní raději ani nejdu..MYslela jsem si dokonce,že jsem těhotná,že je mi pořád zle,ale příčina je nejspíš někde jinde.Bolí mě stále za krkem a rameno,od dvanáctihodinového sezení u počítač v práci,takže možná příčina by mohla být v páteři,ale už nemám chuť ani sílu vyhledávat nějakého lékaře,který by mi pomohl,a už vůbec ne,když čtu jaké zkušenosti mají ostatní.KDyž si uvědomím,kolik mi teprve je,že nemám ještě ani děti a už se cítím takhle,tak ani radši nechci vědět,jak se mohu cítit za pár let..Lituju všechny,kteří mají podobné problémy a děkuju jim,že se o ně podělí takhle veřejně,protože hned jsem klidnější,když vím,že nejsem jediná,která si své problémy "namlouvá" a už je skoro zralá na blázinec.Díky

Miluše
11x

Taky ahoj.Ja taky sedela u PC hodne hodin,namahala tim pravou ruku,nebot jsem pravak.Pak jsem si udelala kurs na neht.modelaž a pilovala nehty.Taky pravou rukou.Ruka a krcni pater me nekdy bolela tak moc,ze jsem musela pri prestavat vubec s pohybem.Kolikrat jsem to i ignorovala a rikala si,ze po odpocinku to prejde.To nepocitam,praci doma.A pak to prislo.Stacilo se vecer na dovolence nachladit u ohne a totální blokáda krční páteře se dostavila.Ani nebudu popisovat čim jsem prošla a jaká to teprve přišla bolest.A to jen proto,ze jsem vcas nereagovala.Takze v zadnem pripade neprepinat a nepretahovat alarmujici pobolivani apod.!!!!At uz krku nebo ruky a ramene!!!Okamzite zahajit lečbu.A taky upravit zivotni styl.Ten stres v praci zdvojnasobuje spasmy v trapezech a siji.Chcete penize nebo zdravi??Doporucuji veskere uvolnovaci techniky.Jogu,tajchi,tanec a radosti ze zivota delat.Preji stesti a vuli ke zmene.Misa vysl.:-)

jarda
5x

miluše, problém jako máš ty se mi stal poprvé před 3 lety, zkusil jsem všech no, všude na mě koukali jako na blázna ,ale nakonec jsem našel výchdisko.došel jsem si k psychiatrovi , ten mi dal léky a mám pokoj, léky sice beru, nejsou návykové, ale mám po starostech

marda
6x

Ahoj,ja mam ty same priznaky a taky po 2 letech konecne vim co to zpusobuje.Nechala jsem si udelat testy na chlamydie pneumoniae a byli pozitivni.Vsechny tyhle priznaky(bolesti a pichani u srdce,kasel,unava,bolest snad vsech kloubu,motani hlavy).Vim,ze je to z toho,protoze vsechny ostatni testy byli negativni.Zkuste chlamydiae info.je tam dost informaci i kombinovana ATb lecba.Zdravim a mnoho uspechu preje Marda

Radek
3x

ahoj.Mam problémy podobného rázu a tak mám pocit,že bych k tomu mohl také nějak přispět.Taky nevím jak začít ale asi tím že jsem byl celkem v pohodě.Vše začalo tím když jsem boural na kole a měl jsem uraz hlavy.byl to prý otřes mozku a tak jsem si trošku poležel v nemocnici.Vše se stalo před šesti lety.ouou zase ta šestka co mě celý život provází.tak je to prostě osud nebo co,-)sedmého prosince ted jsem měl malý blok v krční páteři.Doktor Kacerovský mi píchl obstrik do páteře a od té doby mám peklo.Stále se mi točí hlava.co si budem povídat.Mužu si zato sám.Za prvé jsem tam neměl chodit,protože ten blok je uplně běžná věc a zas to tak nebolelo a za druhé jsem si na ten vpíchlí opiát neměl dát osm piv a flašku vaječného konaku.Už je to skoro měsíc a pořád se mi točí hlava.ještě dnes nevím vlastně jestli to je od nervu,které mám v téhle republice pořád a nebo jestli to jsou následky urazu před šesti lety.ououou zas ta šestka co mě provází celý muj krásný a pestrý život který tak miluju,-)no trošku mě uklidnuje jen to,že to vlastně muže být jen od krční páteře.Je to velmi nepříjemné když to točení hlavy přijde,ale zas se snažím v tom vidět i pozitivní věci.Např-Aniž bych zaplatil jediné pivko,tak se semnou ten svět pěkně točí a o to víc vynikne ten krásnej a jedinečnej život když mě ta má hlavička přestane zlobit.Nechci si rozhodně z nikoho a z niceho dělat srandu.Já opravdu mám tenhle ne jediný problem.Jen bych chtěl aby se lidi smáli víc, i když není člověku zrovna do smíchu a nad ten svuj problem se povznesli a mysleli na to,že jiným lidem je daleko huř a nemaji třeba žádnou naději která prý přichází jako poslední.S láskou ke všem lidem kteří se cítí každý sám za sebe jako dobrý člověk.......Radek

Petra
6x

Ahoj, tak přesně to co popisuješ se mi stalo před 5 lety.Po všech těch procedůrách a trapných sezeních u lékaře, který se na mě díval jak na hypochondra jsem se odhodlala chodit k psycholožce, protože mi naordinovali antidepresiva, které pokud nejsi opravdu vážný "pako" nebo je to dočasný stav prakticky nevyřeší tvůj problém, čím to vlatně je a co to spustilo.Všem to doporučuji, je to sice běh na dlouhou trať, ale hodně jsem se o sobě dozvěděla a dokonce mě to postavilo i na nohy a mohla jsem zase začít pracovat.Neříkám, že je to snadný, doteď se mi stavy paniky samozdřejmě vracejí, ale s úspěchem už 3 roky neberu žádné léky.Také je to bez léků těžší protože člověk nemá ty "růžové brýle"takže žádná slast to opravdu není.I dnes mám stavy , že nejsem schopná vylézt z postele a všechno mě štve.Bohužel život není peříčko a nejde se zavděčit všem.Abych se dostala k té kr. páteři, takže když je člověk pořád ve stesu, má tendence se stahovat a stahovat, což má za následek scvaknutí snad úplně všude a pak to bolí a je člověku ještě hůř.Doporučuji tedy plavání a nějaké masáže aby si člověk odpočinul a uvolnil. Pomůže tak tělu i mysli.Je mi 30 a myslím si, že člověk může být nemocný i mladý.Až budeme chodit do práce jako naši předkové- celý den na čestvém vzduchu se spoustou pohybu a bez stresu, můžeme si dovolit onemocnět na stáří :-). Přeji pevné nervy.PS: hýčkejte se, jste tu jenom jednou a nikdy nikdo nebude stejná osobnost jako vy!!!!

Evženie

To chce najít dobrého neurologa a terapeuta na odblokování páteře to by mělo pomoct.

Dagi
1x

Dojdi si za psychiatrem,nejsi blazen ale mas depresivni poruchy s panickymi ataky....u me to bylo stejne jako u tebe,dal mi leky a za 14 dni jsem byla jako znovuzrozena,drz se...vse bude dobre.

Martina

Jak kdybych to psala já.

Andrea

Reaguji na Soňu 24 let. To, co popisuješ se dělo i mě. Stále jsem řešila srdce, bylo mi špatně od žaludku, měla jsem stavy, že jsem nemohla dýchat. stavy na omdlení, mžitky před očima. Výsledky doktorů byly vždy v pohodě, stejně tak jako u tebe. V lednu 23 jsem se rozhodla jít darovat krev a ouha.... nechtěli jí. Řekli, že bych sama potřebovala. Extrémně málo železa. Koukali na mě jako bych měla být už včera mrtvá :) a tak jsem dostala tabletky. Vše se vrátilo k dobrému. Nejsem unavená, není mi zle, motání hlavy je ta tam :) Snad tato informace někomu pomůže. Mějte se.

alex
1x

ahoj tak jak si dopadla s tou pateri??

Lenka Briki
2x

No tak jsem myslela že jsem asi jediný "blázen" který má takové problémy. Doktoři mi nikdy nijak nepomohli, vždycky na mě koukají jak na blázna a nic z toho a tak se téměř od děctví s tím potýkám sama. Jediné co mi pomáhá je výborný fyzioterapeut a potom tak homeopatie. S každým stresem se to vždycky horší,ale když vím proč to je už se s tím umím celkem poprat. Tak držím palce všem

Michal
1x

Děvčata vše infekce skryté a prodělané, které pomalu huntuji tělo, psychofarmaka jen jednou smyptomy, čím dřív začne léčba tím lépe ... Věřte mi ;) ahoj.

Mgr. Tereza Tůmová
1x

Ahoj, příznaky, které popisujete znám. Stává se mi, že se probudím a točí se semnou "celý svět". Pokud se posadím, je to lepší, ale při návratu do zmiňované polohy je to stejné. Tato závrať trvá několik hodin a poté odezní.Absolvovala jsem vyšetření očí, uší EEG - vše negativní. Závěr buď - syndrom krční páteře nebo cévní problémy. Jsem z toho nešťastná - asi stejně jako Vy. Neznám jasnou příčinu, tak se snažím hledat nějaké vysvětlení sama. Hodně sil Tereza

Pera
10x

Ahoj, mám úplně stejně problémy. Během jednoho roku, dřív jsem se s tím nesetkala se mi jedno ráno, když jsem chtěla vstát z postele šíleně mototala hlava, vůbec jsem se nemohla předklonit, při sedu, chůzi to bylo celkem v normě, proto jsem si přes den naivně myslela, že to pominulo, když jsem však večer chtěla ulehnout, točil se se mnou celý svět. Absolvovala jsem pak několik vyšetření, hlavně kolem srdce, vše ok, nakonec mi zjistili latentní tetánii, dál se mnou nezabývali. Sama ovšem vím, že moje krční páteř není úplně v pořádku. Po x měsících mě toto točení začalo znovu...je fakt, že jsem malinko vysadila hořčík a bylo víc stresu, tak možná proto + ta zmiňovaná křní páteř a spaní na nevyhovujícím povrchu. Jen se mi hlavou honí myšlenky, když se mi začne točit hlava, zda to nemůže mýt nějaký nádor v hlavě...nevím, asi přeháním, ale proč doktoři, když jsem jim o "točení, které když nastane, je dost děsivé", neudělali nějaké vyšetření ohledně hlavy? Co si o tom myslíte vy?

dasa
1x

Tak konečně jsem narazila na forum a potíže, které mám i já. Již od vánočního pečení jsem se jako blbec přepínala, přechodila dvě chřipky. Maminka skončila v LDN kam jsem za ní chodila a mezi tím vyklízela její nepředstavitelně zabarikádovaný byt. Po jedné návštěvě v jejím bytě a u ní jsem se druhý den dozvěděla že zemřela a pak vše nastalo. Kdyby nebylo pohřbu tak jsem si nechala zavolat záchranku.Pálení na hrudi ,nemohla jsem vůbec dýchat a celá jsem se třásla. Pak jsem se rozhodla, že již vše nezvládnu a šla k doktorovi. Nejprve Biseptol, pak různé dryjáky a oblbováky jelikož je to od páteře. Paradox, léky jsem přestala brát a páteř se celkem usadila. Ale hlava mně bolí stále a ráno se nemůžu odhodlat vstát z postele. Mám holku kterou denně vozím do školy autem a bojím se kdy mně to chytne a hlavně aby to nebylo v autě. Pomáhá mně pohyt ale toho bohužel mám málo.Za pár dní jdu kneurologovi, na kterého mu ani obvodní lékař nenapsal doporučení ale po přečtení všech příspěvků si od toho moc neslibuju. A tak nevím zda jsem na počátku klimakteria - všechny příznaky mám, nebo je to krční páteř, nebo nervy. A proto bacha nikdy se nepřepínat. Můj manžel mně moc v těch krizových situacích nepodržel a já chtěla vše zvládnout sama a teď jsem na dně a jsem ráda, když si odsedím svých 8 hodin práce u počítače a pak jedu domů. Bojím se taky kamkoliv jít aby mně to nechytlo vůbec svoje tělo přestávám poznávat a nevím jak bude reagovat. Nejlepší je být doma. Mám nějaké prášky na prokrvení mozku od gynekologa bojím se co se mnou udělají je i brát. Všichni na mně koukají jako na blázna a mně už tento styl života štve a hlavně proto, že to odnáší nejvíce moje 7mi letá dcera. Moc mi toto diskusní forum pomohla, hlavně proto že vím, že v tom nejsem sama.

betty
1x

Mila DASO drzim ti palce a opravdu v tom nejsi sama.Mam taky dve male deti,takze te naprosto chapu,trpim stejnymi pocity popsanymi tebou.Jinak mas pravdu,ze clovek se nema nikdy pretahovat-me se to stalo podobnym zpusobem-duvodem byl stres.Ale jsou zpusoby jak pomalinku z toho ven.Joga,beh,a hlavne na chvili vypnout mozek a nemyslet na nic.Zit jen pritomnosti TED a NYNI.Snazit se programovat veci jen na kratkou budoucnost,udelat si zebricek opravdovych hodnot v zivote.Pisu ti to nebot sama se o to snazim,nekdy mi to jde lip nekdy hure,dulezite nevzdat se.jsem s tebou betty

Adinda
2x

ahoj, nevolnost a zavrat urcite zpusobuje pater, mas tam michu a kdyz se neco dotkne michy.... achh jo. Ja mam hypermobilni pater a pravdepodobne i urcite klouby, coz mi rekl muj ortoped po tom, co jsem skoncila gymnastiku /to mi bylo 15/ mivala jsem migreny, omdlivala, nemohla dychat a mluvit, rekli mi, ze je to dedicne, pak mi rekli horcik, kdyz jsem zacala brat horcik, tak se migrena vzdala, sorry za moji cestinu, jiz 8 let ziji v usa, lecba tu neni o moc lepsi, jen ti budou rikat ze mas panicke zachvaty. Dobre okay , ale proc me boli krcni pater az tak ze se mi chce skocit z okna??!! kdykoliv se vystrecuju vsechno ve me krupe, pripadam si jak by mi bylo 80 a to je mi 26!!! Nekdy si preju aby existoval pristroj, ktery mi vytahne pater, ze zad a uz me nikdy nebude bolet, i kdyz se potom stanu lachtanem , ale co uz....Bolest patere je svinstvo!! snad nekdo nekdy prijde na to jak to vylecit...jpro nas vsechny , co trpime!!!

milan
10x

obtíže s krční páteří znám dost dobře..nevolnost,točení hlavy,bolesti ramen,brnění prstů,celková ochablost ,...je to od špatného držení těla,špatného způsobu sezení,ale to mi žádný lékař neřekl..

Jana
3x

Dobrý den, paní, mám již od roku 1994 stejné potíže, jako váš muž. Když mě poprvé chytly, myslela jsem, že umřu.Tak hrozné točení hlavy,lezla jsem po čtyřech, ani jsem nemohla chodit, vrhnutí a celá místnost kolem mne se točila, nemohla jsem najít polohu, při které by to přešlo.Rychlá pomoc mi řekla, že je to páteř a něco mi píchli. Pak následovala řada vysetření, EEG, CT, cévní, neurologie, rehabilitace, vše bez úspěchu.Nakonce v roce 1995 2 lumbální punkce, na infekčním oddělení-zjistili i boreliozu. Od té doby chvíli klid, pak do roka opět. Ten strach, že mě závrat chytne mimo domov byl tak silný, že jsem přestala chodit do práce, nakupovat a vynechala jsem i společnost a přátele. Chtěla jsem skončit se životem,ale pak mi pomohla psychiatrie. Po dvou letech zlepšení a pak následovala do roku 2002 dá se řici klidná doba. Avšak kposlední 3 roky se to začlo objěvovat znovu a vloni to nabralo na intenzitě. Závratě mám téměř každý měsíc. Lékař říká, že jsou to nervy ale i páteř. Páteř mě moc bolí, při pohybu hlavy mě úplně křupe a jako by se mi mezi obratli sypal písek /takový je to zvuk/.Jsem z toho moc neštastná, ničí mi to normální život, nemohu vůbec umývat okna, nebo se dívat nahoru, stačí být déle u počítače. Je mi 40 roků. Každé ráno s hrůzou stávám, jak mi bude. Největší strach mám z toho, že mě to chytí mimo domov. Aspon já při záchvatu působím jako opilec, nebot hrozně zvracím a neudržím se na nohou, musím klečet nebo být ve zvláštní poloze. At Váš muž zkusí, až ho to chytí, dle mé zkušenosti mi aspon od té nevolnosti a taky od motání pomůže čípek TORECAN. Moc Vašemu muži přeji, at se drží, cítím s ním, protože to znám a je to hrozné. Mějte se hezky Jana inz

all
2x

Kdo především trpí závratí způsobenou onemocněním krční páteře? * Tento typ závratě se často vyskytuje u lidí svýrazným psychoemocionálním zatížením, při stresu a při absenci přiměřené fyzické aktivity. Stres vede k přetížení a únavě svalů krční páteře. Lidé si toho zpravidla nevšímají. Dojde-li však k další stresové zátěži, napětí svalů se zvyšuje, přičemž dochází kvýrazným změnám krevního průtoku vhlavě, což v konečném důsledku vede kpříznakům závratě. VSEM DOPORUCUJI PSYCHO-LITERATURU OD J.PRAŠKA.

anita
1x

Milá paní ! Po přečtení Vašich potíží jsem si připadala jako bych četla sama o sobě.Bolesti v oblasti krční páteře,které vedou do hlavy vpředu i v zadu, bolí mě i lícní kosti a zuby, točí se mi hlava tak,že nejsem schopná dojít z postele na WC.Pokoušejí se o mě mdloby,točí se kolem mě celá místnost tak dlouho,až se z toho pozvracím.Většimou se k tomu přidá ještě migréna.Drží mě to tak 2 krát do týdne. Když ně to chytne v práci, většinou končím někde na zemi. Mám kolem sebe lidi,kteří pro tyto potíže nemají pochopení,prý se musím víc přenáhat. Bohužel nevím jak.Tyto potíže mám skoro dvacet let(je mi 47 let). Prošla jsem celou řadou vyšetření na neurologii, užívala jsem nespočet léků, rehabilitací,zlepšení bylo vždy jen přechodné.Nálezy mám na krční i bederní páteři.Není to žádný život,ale bojuju.Kdyby měl někdo radu,jak si aspoň trochu ulevit,poraďte. Díky.

mmichelle
1x

ahoj... kdybych to ted nezazila, tak tomu neverim.. zacalo to nenapadne, vecer, kdyz jsem s sla lehnout, hmula jsem o cm hlavou a mela jsem pocit, ze se hula o 5 cm.. a rano.. jsem chtela vstat, koukla jsem na obraz na zdi.. a vubec jsem ho nemohla zamerit.. oci jao by mi ubihali a tocil se se mnou celej pokoj.. :-( zvracela jsem celej den.. hruza.. cvicila jsem, protahovala krk asi kazdou hodinu.. mela ho zabalenej v sale.. potrebuje to suche teplo.. ne horkou koupel ! ! ! dneska je to vyrazne lepsi.. ale krcni svalstvo az mezi lopatky mam, jako by me nekdo zkopal.. uvidim co udela rehabka..

Dana
1x

Ano, je to možné, znám i několik takových lidí. Když se svaly na krku stáhnou, máte pocit jako krk ve smyčce, je to hodně nepříjemné, protože nejde jen o svaly na zadní části krku. Ovšem i mohou způsobit snížení prokrvení hlavy a souvisí i s očima. Jestli ještě manžel nezkusil Bowenovu techniku, tak ať to určitě udělá. Pokud to bude ten masér dobře umět, tak by se mu mělo hodně ulevit. V Brně jsou šikovní v Centru Bowenovy techniky www.bowen-brno.cz

Jan Kohout

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Michaela
2x

Ano jsou, jsem na tom stejně. Od úrazu v 16 letech se mi jednou za čas zablokuje krční páteř. Zvláštní je, že příčinou není bolest, ale motání hlavy, závratě a pocit na zvracení. Pomohl mi primář rehabilitačního centra v nemocnici, který provedl manuální odblokování. Bylo slyšet několik hlasitých křupnutí a téměř ihned se mi ulevilo. Závratě byly do druhého dne pryč.

Milan
1x

Má někdo zkušenosti s operací krční páteře a s případným rizikem?

Dáša
3x

Jsem po operaci krční páteře. Vše mělo bezproblémový průběh a zbavilo mě to bolesti. Zůstalo mi zatím mravenčení v prstech, možná se to ještě zlepší, po operaci jsem teprve 1 měsíc. Za vše děkuji MUDr.Lipinovi z Neurologické kliniky v Ostravě - Porubě.

Hanka

...jsem právě /cca 14 dní/ po operaci krční páteře/ je mi 33 let/.............o podrobnější INFO si mi napište [email protected]

Hanka
1x

...jsem právě /cca 14 dní/ po operaci krční páteře/ je mi 33 let/.............o podrobnější INFO si mi napište [email protected]

marie

Myslím, že to je problém krční páteře, tedy aspon klasická závrať. Ta těhotenská souvisí i s tlakem, možná, je dobré pít kávu.... Hlavní je totiž nepadat!. Prý na to pomáhá gingi max, obsahující gikgo bilobu.

Tamara

Parestezie a neurogenní močový měchýř po operaci krční páteře

Tamara

Jsem po operaci kompresivní myelopatie C5/ C6 ,protruze disku,osteofyt,zúžený páteřní kanál na 8 mm,42 let.pred operaci jsem dobrých 5 let řešila časté močení i 19x za nic,přidávalo se řazení mohou,parestezie,pak hořkost ,postupně i občasné patrestezie Prstů rukou.ted jsem 5.tyden po operaci a vše se zhoršilo,parestezie mám i v zápatí s palenim hřbetu rukou,někdy celé paže,mam límec,když ho na chvíli sundám mám i hučení a zalévání v uších ,bolesti do Tyla s pálením,10 dnů od operace jsem měla migrenozni záchvat ,před operací nikdy.Dozvrdela jsem se že parestezie jsou spíše při poškození útlaku nervového kořene než samotné myelopatie,kde ubývá síla a rovnováha nebo porucha chůze kterou nemám.zajimalo byne jestlimanekdo podobnou zkušenost a co pomohlo,musím se starat o deti a je to čím dál horší.pooperacni kontrola mne čeká za pár dnů.

Luban

Dik za info , jaka je nadeje na vyleceni? Jaky je nynejsi stav ?

tomáš hmm

Nevíte někdo, jestli může páteř způsobit tlak na hrudi, trnutí levé nohy a občas i nohy? Prostě stavy podobné infarktu? EKG mám v pořádku, dokonce i krevní tlak, doktor řekl, že to mám od páteře, tak jestli máte někdo s tímto, či podobným problémem zkušenosti, budu vám vděčný, když mi to tu nebo na mail napíšete... díky

john

kdyz mne to "chytne", tak priznaky jsou obdobne, ted mne trnula leva ruka, leva noha taky nebyla na 100%, nechutenstvi, caste nuceni ke zvraceni apod... / mel jsem relativne delsi dobu klid, ale posledni mesic jsem si uzil / EKG + TK mam v norme / chodim pravidelne na kontroly po embolce plic /

Roman
1x

Zkus bylinný přípravek Neuroval. V lékárně volně prodejný. Trpím občas depresema a při tom mám píchání v oblasti srdce. EKG mám OK.Vypadá to, že je to od nervů. Ahoj Roman. [email protected]

Romana Húsková
3x

takovými bolestmi trpím řadu let nikdy jsem nevěřila, co může udělat páteř , ale také nervy

zděnda
1x

ahojky přesně tyto problémy co popisujete mam taky(jsou to skoro všechny příznaky jako na infarkt)když mi to vzalo poprvé zavolal jsem záchranku a myslel jsem,že je po mě.(bolest na hrudi,ramen,trochu levá ruka,bušení srdce,stížené dýchání,slabost v lýtkách,pocit strachu a hrozná nejistota).V nemocnici vše v pořádku,EKG,krev atd.vše o.k.V dalších dnech celk.vyšetření srdce a páteře.(srdce ok,páteř-počínající poškození plotynky,spondylosa - což je asi úplně běžné jak říkala dr.)Také vyhledávam lidi s podobnými problémy - nebod se pak člověk cítí trochu lépe,protože s krční páteří nám málokdo pomůže.

Patrika

Je pravdepodobné,že Vaše probllémy maju povod v pateři.Navštívila by som ambulanci neurologa následne amb.RHB.

viktor
1x

mám bolesti nohou,momentálně mi pomáhá cvičení podle dr Smíška,doporučuju,efekt je účinný a relativně rychlýzdravím viktor

joanna

JSEM PO OPERACI PÁTEŘE A MĚLA JSEM JEDNOU OBTÍŽE - BOLEST NA HRUDI. PROTOŽE JSEM CHODILA NA REHABILITACE, ZMÍNILA JSEM SE O TOM REHABILITAČNÍ SESTŘE A ONA MI MASÁŽÍ OD TOHOTO TLAKU ODPOMOHLA, OVŠEM NEOPOMNĚLA MI ŘÍCI, AŤ SI RADĚJI ZAJDU I K OBVODNÍ LÉKAŘCE NA EKG. PO MASÁŽI BOLEST POVOLILA, EKG NEBYLO TŘEBA.

Michal

Infekce.

katka
1x

znám závratě velmi dobře. Trpím několik měsíců. Už nevím, co s tím, ničí mě to. Přepadne mě to mockrát v průběhu dne, mám pocit, že s sebou praštím na zem(omdlím) a už se nezvednu. V noci kvůli tomu špatně usínám. Jsem z toho nervozní, je to velice nepříjemný.S ušima údajně nic nemám. Na neurologii se teď chystám.Doufám, že mi někdo pomůže se toho zbavit.Nemůžu s tím normálně fungovat.Pokud máte nějakou radu, co by mi pomohlo, prosím, napište. Děkuji

Roman
1x

Dobrý den. Závratě mě trápí víc jak tři roky, před rokem se mi k tomu přidalo pískání v uších. Doktoři mi řekli, že mi nic není.Absolvoval jsem i NMR, EEG a různá jiná vyšetření. Z léků jsem zkoušel jen arlevert a microser.Nic nezabírá.Takže se zdá, že se s tím musím poprat sám. Teď zkouším nějaké čínské kuličky, jezdil jsem do Prahy i za Dr. Du Fukunem, ale po elektroléčbě se to ještě zhoršilo.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce