Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

krcni pater

ja to blbe zalozil, ale jen tak... uz od r. 1996 se potykam s problemy ploten c3-c7, v jednom miste je misni otvor zuzeny ( byl jsem na MR a koncilium v dane dobe [1998] uvazovalo nad operaci, nastesti se nekonala.. ale to hlavni.... kdyz me ty problemy s utlakem korenovych nervu prepadnou ( svalovy tres a podobne radosti ) tak se citim, jako bych mel slabou chripku ( teploty kolem 37,2, poceni atd... ) mel jsem predepsano xxx leciv ( mydocalm, uno apod.. ) ale pomaha mne vlastne jen flamexin ( ten jsem dostal na zkousku od podobne postizeneho ) tak se ptam, uz u nas umime mini operace patere / frezovani, rozsirovani / nervovych kanalu v oblasti patere ?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Adam

Dobry den chci se zeptat jestli blokla pater mezi obratlem c1 a c 2 muze zpusobit nejake nedokrveni mozku a tim padem dost velkou nesoustredenost ( az pocit ze sem zdrogovanej) celkovou utlumenost poruchu pameti (taky dost znacnou) poruchy videni a poruchy reci? Dekuji za odpoved.

Dědek

a co na to doktor ?

alice

Dobrý den. Byla jsem na neurologii a tam od rud odeslaná na magnetickou rezonanci krční páteře. Bylo mi receno , ze mám mírnou poruchu Osy C páteře, mala mediální protruze disku C5/6 2-3mm, úzky Páteřní kanál -10. Micha bpn. V tom úzkém Páteřním kanálu bude asi problém. Doktor mi řekl, ze pokud se mi to ještě o milemetr posune ppoposune hrozí mi ochrnutí. Operace je prý nebezpečna a já nevím vůbec co mám dělat, co múzu a co nemůžu. Práci mám stresovou a cely den ve stoje, či za volantem. Poradte prosím, co mám dělat? Kdo, či co mi pomůže. Nejvíc mi vadí únava, pokles nálady a nervy a vyčerpáni. Nevím, zda je to s tímto spojeno..

Marty85

Ahoj všichni. Začalo to znenadání, pár dnů před míma 27.narozeninama - a dnes už je tomu cca rok a půl, co trpím neustálým vertigem, pocitem nejistoty při chůzi, špatnou orientací v prostoru a tinitem v uších...zkrátka vším, co je již zde několikrát uvedeno. Před časem jsem pročítal tuto diskuzi a chtěl bych přispět svou trochou do mlýna. Po takto dlouhé době už jsem z toho byl dost unavený a otrávený, že jsem měl kolikrát co dělat, abych ráno vstal z postele. Všichni víte, jak to znepříjemňuje každodenní život. Nejhorší na tom všem je, že mi nikdo nedokázal říct, co mi je, proč se to děje a doktoři si mě přehazovali jako horký brambor. Jako první jsem navštívil neurologii, kde mi "rozkřupli" krk, řekli mi "vezmi si ibalgin a za pár dní to odezní"...tak jsem čekal a čekal a po 14 dnech neustálých obtíží jsem šel na ORL, kde mi dělali RTG hlavy a posléze léčili na nedokrvení vnitřního ucha ( vitamínové injekce+Betaserc, posléze Tebokan). Tato léčba však byla opět bez efektu, tak jsem navštívil opět neurologii, kde mě poslali na MGR mozku a C-páteře + EEG, kde nic nenašli - vše v pořádku. Takže paní doktorka mi odborně vysvětlila, že mi nic není, ať si vezmu ibalgin a nesimuluju. Tak jsem tedy navštívil svého obvoďáka, ten mi dělal veškeré krevní testy(vč. boreliozy) + moč, rentgen plic, srdce, sono břicha, několikrát EKG...vše v pořádku. Proto jsem šel opět na neurologii, kde mi udělali RTG hrudní a krční páteře - až na oploštělou krční kyfózu vše v pořádku - dostal jsem obstřik, rehabilitace a čau...Rehabilitace probíhala stylem "tady ti ukážu dva cviky a cvič si doma" během 5 min. jsem byl vždy venku...Už jsem byl bezradný, tak jsem zkusil i alternativní medicínu, tak jsem vyhledal léčitelku, která se mnou sice "asi" něco provedla, nicméně potíže přetrvávali a tak jsem se vydal opět na ORL, kde mě opět vyšetřili a nic nenašli, ale doporučili mi doktora na neurologii, který mi doplňkově udělal SONO krčních tepen(vše v pořádku) vyšetřil mě na Polohové vertigo a bůh ví co ještě a závěr? Vyplnil jsem nějaký test, chvilku jsme si povídali a diagnóza - nevím přesně ten název, za všechny tyhle stavy může psychika. Nechtěl jsem tomu vůbec uvěřit, protože jsem si nepřipadal a nepřipadám si nějakým způsobem psychicky labilní, nebo nějak narušený, ale hold stres se u každého projevuje jinak...Předepsal mi antidepresiva( která nejsou návyková a není to žádný oblbovák). Nejdřív jsem se tomu bránil, ale už jsem byl opravdu zoufalý, tak jsem je začal užívat. A nerad bych to zakřikl, ale už po cca 10 dnech užívání se vertigo výrazně zmírnilo, tinitus je taky méně vnímatelný a celkově se konečně zase začínám cítit líp...nedokážete si představit, jaký je to pocit, ráno se vzbudit a cítit se NORMÁLNĚ jako dřív...

Aleš

A jak je to dnes ? Díky.

Aleš

Jak to máte dnes? Díky.

Miroslava

Dobrý den, nevím, jak svůj problém s krční páteří přesně popsat, ale před cca 6 lety jsem jela s kamarádem na motorce a ve vysoké rychlosti jsem trhla hlavou z prava doleva a od té doby mne bolí za krkem když déle sedím opřená v křesle při sledování televize tuhne celá krční páteř. A to ikdyž mám třeba při čtení knihy skloněnou hlavu. V místě lebeční kosti na pravé straně v místě úrazu zatuhne horních partiich a bolí z toho hlava a je to otravné a hlavně jsem z tohoto problému unavená. Po promasírování pravého ramene tlak povolí. Už jsem s tím byla několikrát na vyšetření a nikde se nic nenašlo. Tak už nevím, co udělat. Kam se obrátit, abych se problému zbavila. Zvažuji i o výměně ušáku - křeslo ve kterém se dívám na tv a pořídím jiné. Jestli je to ale řešení, to netuším. Křivá nejsem ani křivě nechodím. Sportuji a snažím se s tím něco dělat. Někdy to povolí jindy ne. Je to děs! Děkuji moc za odpověd, přestože vím, že z popisu potíží mě nemusíte úplně pochopit problematiku potíže.

Petra Balgová

Dobrý den,chci se zeptat jestli nevíte kde se specializují na krční páteř,kde jsou na to nejlepší . děkuji

Vratislav

Dobrý den, také mám již něco přes dva roky problémy s hučením, pištěním, syčením v uších, do toho mi je často i nevolno a občas se mi motá i hlava. Začalo mi to před dvěma roky, byl jsem asi měsíc nemocen nějaká asi zmutovaná chřipka, nešlo se ji zbavit a já celé dny jen ležel no a právě v tuto chvíli mi začalo píštět hrozně v uších, přesne si pamatuji na to první písknutí, netušil jsem že se toho do dnes nezbavím. Mám ale i dny kdy mám naprostý klid, večer jdu spát v pihodě, ráno vstanu a je zle, piští jak blázen, nevolno atd. Na nějaké podrobnější vyšetření bohužel kvúli práce nemám čas, doktor mi napsal prášky BETASERC 8, zatím je nemám ještě vyzvednuté, nemáte někdo s těmi léky zkušenost? Jestli někomu třeba pimohli a tak. Děkuji za odpověď.

Naďa

Od té doby, co máme nové postele a kvalitní polštář, nevím, co jsou bolesti krční páteře. Dělá to hodně! Doporučil mi to ortoped a účinek se dostavil záhy.

monika

zdravím, může mi někdo pomoci, už půl roku se mi motá hlava, když chodím a jednou za týden mám závrať dvě vteřiny nic nevidím a padám na levou stranu.Rehabilitace bez efektu, EEG nic není, RTG malý nepatrný výrustek na pravém rameni, ale za levým uchem mám tlak, jak kdyby tam něco bylo, byla jsem i na ORL, ale s uchem nic nemám, přesto tam něco cítím, rposím poraďte co dál. Mám i podstoupit CT a MR děkuji předem za odpovědi

Dajaja

Má muka s páteří ( Snad je to páteř) Ahoj všem, normálně tohle nikdy nedělám, ale jak je člověk zoufalý, tak dělá i věci, které by normálně neudělal. Možná mi taky pomáhá, když čtu ostatní zprávy lidí. Povím vám moje muka, které trvají od listopadu s tím, že vyvrcholily 25.12.17 Od listopadu jsem měla zvláštní stavy u srdce, zrychlený tep, bití u srdce, neklid.. Tohle se mi opakovalo jednou za dva týdny a hlavně večer, když jsem si lehla. Jednou jsem musela z práce na pohotovost, kde mi udělali odběry, rtg plic, EKG a vše v pořádku. Dali mi lexaurin s tím, že se mám hodit do klidu. Nevěděla jsem, co to je.. Neskutečný hnus, když mi ho dali poprvé, nic jsem si nepamatovala. S tím jsem teda žila do konce prosince.. Je pravda, že jsem poslední měsíce hodně pracovala, pracuji jako kosmetička a vizážistka, moje záda krk dostávají zabrat, ale nějak jsem tomu nechtěla věřit, že v mém věku (24) bych byla na tom tak špatně. Den před Vánoci mě hodně bolela záda, levá lopatka..Bolest hlavy. Dala jsem si prášek a nějak jsem to přešla. A pak 25.12. to zašlo. U přítelových rodičů, v čase rozbalování dárků a vánoční pohody jsem měla opět ten stav bušení srdce, třepání, zimnice… Opět jsem jela na pohotovost. Tam mi doktor řekl, že jsem psycho a měla bych se uklidit neb jsou ženy histerky, ale jinak jsem v pořádku. Prý se s tím mám naučit žít. Nic mě prakticky nedal a jela jsem domů. A od 26.12.se to jen zhoršovalo. Závratě, pocit na zvracení, nemohla jsem do sebe nic dostat..Jen čaj a malinko polévky. Pískání v uších, bolest břicha, ztahující svaly snad všudy, trnutí levé nohy, mravenčení v levé ruce, tlak mezi očima.. Uplně K. O. Večer už jsem to nevydržela a jela jsem 155 do nemocnice. Tam mi dělali opět EKG a veškeré odběry. Opět mi řekli, že mám vše v pořádku, ale dali mi kapačku novalgin, guajakuran a degan. Kapačka byla hotová asi za 45min. Bylo po ní neskutečně zle. Ještě více. Doktor se na mě usmál a zeptal se mne: Tak co, jak Vám je? Nemohla jsem ani odpovědět, takže jsem se jen na něho podívala a byla ticho. Zeptal se mě zda, chci ležet.. (Otázka jak cip).. Tak jsem jen kývla a nebyla schopná ničeho. Řekl mi, že to není nic vážného a opravdu to může být od zad. Další dny jsem jezdila po vyšetření.. gynda, Sono prs, obvodní, opět ekg, na neurologii mi dali obstřiky a injnekci do zadku od bolesti svalů, ale nic. Měla jsem už pocity zoufalsví, stále mi bylo řečeno „neurologického původu to není, prsa máte v pořádku, v plicích nic není, srdce je v pořádku, krev máte dobrou, crp také, gynekologického původu to také není“ Vyšlo to tak blbě, že přes svátky se nic moc dělat nedalo. Nakonec mi na neurologii vypsali žádanku k fyzioterapeutovi 2.1. Přišla jsem k němu a dala mu celý štos papírů od doktorů a podíval se na mě. Řekl, že mám jeden velký blok na celé páteři, s tím, že jsem mu řekla, že mě bolí hlavně levá půlka, ale prokřupal mi pravou s tím, že mě odeslal na magnety (10) a poté mi může odblokovat i levou část. V papíře je napsáno „klinicky dominuje akutní sada žeber vpravo proix a střed Th a L strana dnes nelze, SI v celém levém rozsahu, vlevo nelze“… (Jsem z toho jelen) Po prokřupání jsem měla den a půl pokoj. Začla jsem jíst.. Měla jsem i dokonce hlad.. A Pak se to opět celé pokazilo. Dnes mám za sebou třetí magnety, ale nevidím rozdíl. Po dvou magnetech mě v noci probudila nehorázné píchání u srdce a nemožnost se nadechnout. Zapla jsem si ihned elektrickou dečku na třetí stupeń a přestalo to, ale pocit hrozný. Nyní opět skoro nemůžu jíst, jen ležím a nezmůžu se na nic. Nedokážu spát.. Při sezení či stání cítím jak se mi stahují břišní svaly a špatně se mi dýchá..Tak tak došmatlám na ty magnety a jsem ráda, že jsem ráda. Další kontrola mě čeká 23.1. na další křupání.. Nevím, zda to vydržím skoro měsíc nejíst a být v tomto stavu. Tak.. Tohle je můj příběh, asi hodně depresivní, ale třeba to měl/má někdo podobně.. Držím všem pěsti a držte se…

Maya

Našla jsem na netu tuhle debatu a většina lidiček tu popisuje mé problémy. Se závratí bojuji už od šestnácti let. Takže už skoro čtvrt století. Oběhala jsem snad všechny doktory, veškeré vyšetření.. a nic. Dvakrát jsem kvůli tomu skončila v nemocnici a domů mě poslali s Deganem že kdyby mi bylo zle tak si mám jeden vzít. Dřív pomáhal a brala jsem ho jen když mi bylo hodně zle.. poslední dobou nepomáhá už ani Degan. Mé problémy jsou takové že mě to většinou k ránu vzbudí, začnu se motat, srdce mlátí jak o závod, je mi strašná zima, silné pocity na omdlení.. před třemi lety jsem kvůli tomu skončila v nemocnici, od té doby byl jakž takž pokoj, teď se to objevuje znovu. :( Po každém takovém "záchvatu" jsem pak hrozně utahaná, lehnout si nejde, to se opět začnu motat. Před půl rokem jsem byla na operaci se žlučníkem, to se dělaly opět vyšetření, krev, moč.. vše v pořádku.. jen už dřív se zjistilo že mám skoliózu a výrůstky. Se závratí bojuji denně, dopoledne je mi zle, a odpoledne jsem strašně utahaná. Cítím jak mi ubývají síly.. kdyby někdo věděl jak pomoci tak budu moc a moc ráda a vyzkouším cokoli!!

Michal

Udělej si vyšetření na infekční nemoci z krve, ikdyž budou hraniční nebo nevyzbamné a obejvi se Ti v krvi prodelana borelióza, chlamydie, herpes a jiné víry věř, že problémy jsou od toho. Pak to chce delší léčbu, lékaři to neřeší a to je chyba ..pogoogluj diskuze a zjistíš :)

Jarka

Je vhodné cvičit jogu? Když mám bolesti? Hlavně v noci mě to bolí po celém dnu, nebo nějaký cvičební stroj by se mi hodil, nevíte?

Monika

Před třemi dny mě chytla krční páteř ale pak mě bolelo i polikání. Bylo to tak že jsem ráno snídala a když jsem polkla sousto tak jsem cítila silnou bolest vzadu na krku.

0lga

Prosím máte taky někdo zalehlě uši, já už 3 měsíce a hrozná bolest v terénech, při uklonu do strany mé mrká oko, chodím na fyzioterapie, bolej mě ruce od ramen po lokty a občas v podpaží, hlavu mám jak v igelitové pytlíku, všechny krve a vyšetření v pořádku jen vyhrez mezi 2 a 3 obratem krcni páteře 3 měsíce ziju v hororu, držím všem palce

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce