Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

krcni pater

ja to blbe zalozil, ale jen tak... uz od r. 1996 se potykam s problemy ploten c3-c7, v jednom miste je misni otvor zuzeny ( byl jsem na MR a koncilium v dane dobe [1998] uvazovalo nad operaci, nastesti se nekonala.. ale to hlavni.... kdyz me ty problemy s utlakem korenovych nervu prepadnou ( svalovy tres a podobne radosti ) tak se citim, jako bych mel slabou chripku ( teploty kolem 37,2, poceni atd... ) mel jsem predepsano xxx leciv ( mydocalm, uno apod.. ) ale pomaha mne vlastne jen flamexin ( ten jsem dostal na zkousku od podobne postizeneho ) tak se ptam, uz u nas umime mini operace patere / frezovani, rozsirovani / nervovych kanalu v oblasti patere ?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana
2x

Přečetla jsem si skoro všechny příspěvky a ráda bych přispěla také svou trochou do mlýna. Je mi 44 let a můj problém začal tak před sedmi lety,najednou jako když mne praští, šílený tlak v zátylku,třas,zvonení v hlavě,v uších,poprvé jsem si myslela,že mám snad mrtvici,chodila jsem asi hodinu po bytě,bušilo mi srdce,dýchala jsem,jako bych uběhla maraton,nemohla jsem si sednout,lehnout,neustále jsem chodila na malou.Manžel si šel nakonec lehnout se mnou,uklidňoval mne a já jsem se snažila usnout,ale kdykoliv jsem zavřela oči,jako bych se propadala,no prostě šílený pocit.To se opakovalo potom pravidelně třeba obden.musela jsem k lékaři měla jsem všechna m požná vyšetření od tlaku,cukrovky po boreliozu,injekce na páteř,CT,EKG,brala jsem antibiotika,musela jsem jít marodit,protože jsem i v práci měla pocity na omdlení,nemohla jsem jezdit autem,ani autobusem,kterým jsem kolikrát ani nedojela,jelikož jsem musela vystoupit předčasně,přepadla mne panika a byl konec.Byla jsem nakonec i v Praze,vyšetření svalů a na neurologii.Moje konečná byla u psychiatra,řada testů a podobných nesmyslů.Asi po roce se to začalo zlepšovat,začala jsem nosit široký límec na krku,nosila jsem ho jak ve dne,tak i v noci při spaní,brala jsem Atarax a léky na uvolnění svalů,samozřejmě jen dočasně,nebo když o bylo nezbytně nutné.Dodnes mám problémy,nemohu usínat na levém boku,cukají mi svaly na hrudi,u žeber.v krční páteři občas praskne,když ji otáčím doleva,mám tlak do nosu,očí,občasné křeče do sanic.Musela jsem se naučit s tím žít a i když mám občas motolici,jde to,protože to,co jsem ze začátku zažívala bych nikomu nepřála,opravdu jsem si myslela,že snad umřu.

john58

jj, podobne pocity jsem zazival i ja..., bylo s podivem, ze jsem mel cca 2 r. relativniho klidu a pak to vypuklo znovu s plnou paradou.... / me urcite pomohla operace, ale ten stav tela a duse pred operaci nikomu nepreji...., clovek se citi jako polovicni blazen, absolutni neschopnost se soustredit a vicemene zije uplne v jinem svete "sam se sebou" a pripada si jako simulant... /

werasek
1x

Dobrý den všem. Poslední dobou mě trápí točení hlavy a s tím spojené zhoršené vidění. Jsem z toho docela vystrašená a nervozní, protože nevím co mi je. Nikdy před tím jsem těmito stavy netrpěla. Bojím se jít k lékaři. Mám sedavé povolání, myslíte si, že to může být všechno od krční páteře?

Lůca
4x

Dobrý den, právě sedím v práci a horko těžko tohle píšu.Občas musím psát i jednou rukou, pže druhou si podpírám hlavu, aby se mi tak netočil okolní svět.Takové motání hlavy a mžitky zažívám poprvé.Mám z toho celkem velký strach.Už dlouho mám však problémy s krční páteří.Tzn. bolesti hlavy, očí, závratě a pak následuje zvracení a poté se mi vždy uleví.Také nevím co mám dělat, ale po dnešním stavu jsem se rozhodla, že navštívím praktického lékaře, aby mě poslal na neurologii, nebo nějaké jiné vyšetření.Mám také sedavé povolání, 8 hodin na PC denně, někdy i víc.Je mi 25, takže smutný příběh.Práci kterou dělám miluju, ale co bude dál, pokud mi pak nic nepomůže??Pokud mátě někdo něco podobného za sebou, nebo vám něco pomáhá, napište mi prosím.Díky mail: [email protected]

Andulka:-)

Všechny moc zdravím mám pocit,že už nemůžu...Oběhala jsem co se dalo, ale bolesti hlavy tu jsou pořád, ted navíc motání, a bolet zad...Neuroložka mi dala AD, a navíc mam prý ztuhlou krční páteř.JE možné, aby mi hlava dělala tohle??:::Jinak jsem Panickými stavy trpím cca 4 roky...Myslím, že mám nádor,zánět mozkových blan a podobně...jo, je mi pouhých 22

Hip-Hop4Ever

Nador nemas zadne takove podobne veci mas zaseknutou pater jako ja taky me boli hlava ale jsou to jen takove vystrely nekdy ma mdeprese toceni hlavy apd ,,, bez na nejake to vysetreni tam ti prokrupnou krcni pater a poslou te na rehlabilitace a pak by to melo byt dobre ja tim tropim uz rok po tom prokrupnutim to bylo o dost lepsi ale ted to furt neni onu pujdu po vanocih skusit ty rehabilitace a snad u bude vse jako kdysi pripadam si s tim jako v jinem svete xD

Martina
1x

Ahojky všem , trochu sem Vás přelouskalaa je mi moc líto , že máte takové potíže.Někteří musíte do práce a do školy....Já mám podobné problémy , sesypala jsem se po smrti mého otce, takže jsem usoudila , že jsou to nervy a také jsem mívala panické stavy.Mám také potíže s páteří , jak s krční tak s plotýnky.Minulý týden se mi udělalo z ničeho nic zle , na omdlením , začala jsem mít bolesti pod lopatky, pálení na hrudi a bolest vystřelovala dp ramene a palce.Myslela jsem , že je to infarkt a pak jsem se v noci zbudila , měla jsem zimnici , hučelo mi v hlavě ,třásly se mi nohy, brněl jazyk a brada...nějaké vyšetření mám za sebou , je to o.k a k neurologovi jsem objednaná až v lednu..Moc se omlouvám za chyby , nemůžu se soustředit a jsem unavená.Přeju vám všem brzké odstranění potíží , nejraději bych vám přála ten nej dárek k vánocům...zdraví, džte se.

Iva
1x

Ahoj všem.To zírám,co nás je.Nikomu to nepřeju,ale zároveň jsem se docela uklidnila.Už jsem měla představy nádoru v hlavě.Začalo to opakovanými (teď již vím,že mírnými)blokádami krční páteře,které sami po čase vždy odezněly.Před měsícem přišla zase,ale v daleko větší intenzitě.Nemohla jsem otočit hlavou.Ráno jsem vstala s pocitem na zvracení,poté jsem omdlela.Když mě muž probral přestala jsem mít cit v rukou.Skončila jsem na kapačkách na neurologii,kam jsem se vrátila po napravení rehabilitačním doktorem.Křuplo mi v hrudníku a blokáda byla zpět.Půl roku si procházím pěkným stresem v práci i doma-nic nestíhám.Asi to má opravdu souvislost.Teď chodím na elektroléčbu,ale tlak v zátylku přetrvává.Asi se s tím musím naučit žít,chodit cvičit a nebrat věci tak vážně.Přeju všem hodně zdraví.

jana

Měla jsem podobné problémy. Pomohlo mi odblokování od homeopata.

Hip-Hop4Ever

Ehm,uz asi rok a par mesicu mam neco pry skrcni pateri stuhle svalstvo byl sem na nejake protazeni krctni patere ze mi prokrupl obratle pak ze mam delat nejake cviky na to delal sem je ale nezabiralo to tak sem pka na to kaslal snazil se s tim zit nejak to neslo mel sem zavrate zvyseni tlak sekundove boleni hlavy nekdy proste mam pocit jako kdybych mel omdlit ale jeste se mi to nikdy nestalo nebo se nekde divam vim kam ale nejak to nevnimam jako kdyby nebo mam uplne deprese nekdykdyz na me nekdo mluvi tak to nejak blbe vnimam atd.. pak sme byl na tom po pul roce znova na to prokrupnuti a pry ze mam chodit na rehabilitace jenze me uz pak bylo skvele tak sem se na ne vykaslal bylo mi dobre asi 3 - 4 mesice a ted se mi to zase vraci uz to neni sice tak hrozne ale i tak no vecer venku je mi treba uplne dobre ale pres den ven raci nejdu ... tak nekdo poradte co mam delat jestli ma nekdo neco podobneho nejlepe co nejdriv diky a nashledanou!

Návod
1x

Prečítala som takmer všetky príspevky a vidím, že je tu množstvo ľudí, ktorých krčná chrbtica donútila dokonca k operácii, invalidite, izolácii a strate kvality života. Ja som mala takmer všetky príznaky, ktoré sa tu opakujú - začalo to závraťami, potom panické stavy, pohotovosť, hospitalizácia, neúspešná rehabilitácia, početné vyšetrenia - všetky negatívne, až psychiatria. 1) áno,je to chyba krčnej chrbtice, zúžený priestor medzi stavcami z dôvodu stiahnutého šijoplecového svalstva, tlak na nervy príp. nedostatočný prítok krvi 2) 90% z nás sa tu nájde - sedavé zamestnanie, najmä PC, žiaden aktívny šport - dôsledok: oslabené svalstvo, rozlietané stavce krčnej chrbtice, ktoré nemá čo držať pokope, 3) problém nastane až keď napr. a hlavne pri stiahnutí šijoplecového svalstva sa stavce dostanú do neprirodzeného postavenia a dôjde k tlaku na nervy a ich dráždenie, 4) nepomáhajú masáže a elektroliečba - dôjde k dráždeniu nervov, resp. pri masážach k uvoľneniu a opäť k rozlietaniu stavcov, čo privedie opäť závrate, Dorsiflex, Mydocalm - uvoľnia svalstvo, ale krátkodobá úľava prinesie ešte viac škôd, stavce sa ešte viac uvoľňujú 5) podstatou je odstrániť stuhnutie svalov, ale súčasne spevniť svalstvo krčnej chrbtice, veď hlava má vyše 5 kg, tak ju musí držať pevné a symetrické svalstvo. Odporúčam vám na mne overený postup, ktorý asi nebude fungovať u všetkých, lebo sme rôzni, ale zásadne pomôže mnohým z vás: zo začarovaného kruhu závrať - strach- závrať-panika vás dostane naozaj, aj keď mnohí neveria, psychiater, hoci panické stavy mnohí získali práve vďaka poruchám chrbtice, liekmi sa zbavíte najprv paniky, začnete s rozvahou chápať vaše ochorenie, ústup záchvatov vás povzbudí, začnete cvičiť a pravidelne, aj keď vám už bude OK, na príležitostné stavy nevoľností pomáhajú lieky na nervy nie na zvracanie (to je len následok), takže skúste napr. Neurol alebo hoacaké anxiolytikum, Magnézium do žily síce ukľudní, od tabliet však veľa neočakávajte. Zároveň mnohí, aj keď by stavili na to hocičo, že to nie je psychikou potvrdia, že po antidepresívach od psychiatra sa zrazu ich stav pomaly zlepší (trvá to aj mesiac kým to začne fungovať). Počas zlepšenia je potrebné ale naďalej posilovať svalstvo krku a postupne myslieť na vysadenie antidepresív len za výslovnej účasti psychiatra (po mnohých mesiacoch, nie týždňoch!) a príde opätovná hoci opatrná radosť zo života. Tiež som po mnohých negatívnych testoch a vyšetreniach skončila na odporúčanie neurológa u psychiatra. Ale ako niektorí tu urobili chybu a tu zastali, pokračovala som, počúvala som lekára a aj keď som mu neverila (veď kto by chcel veriť, že trpí nejakými depresiami keď sa cíti v pohode), pokračovala som v liečbe až k prvým úspechom. Opäť normálne pracujem, teším sa zo života a nezabúdam a stále cvičím. ([email protected])

81vanessa

zdravím závratema trpím už 2,5r pořád mi býva špatne na odpadnutí stáva se mi to dodnes i tri krát do týdne ale to je hruza,pak me bolej i krčná páteř a když se nadechnu tak me pichá v páteři i na hrudníku je to z přechlazení??????pak jsem i nervozní mám deti byli nemocné muže to bejt i ńewrvového puvodu????,apak mám ješte na levej ruce mravenčení malíčku no je to normální magnet.rezonance krv ORL vše mám v pořádku mudr.říkala že to je vše nervového puvodu muže to bejt z toho?????dekuji vám prosím napíšte mi vaše názory na [email protected] velmi mě to zajíma dekuji vám velice pekne

petra

ahojte,mam stejne problemy jako vy,u me to zacalo pobolivanim hlavy,pak jedne noci my zacalo busit srdce jak blazen dychala jsem jak ,kdyz jsem bezela maraton a samozrejme jsem z toho omdlela,je to neco nepopsatelneho,no a od te doby my je obden zle,zavrate.slabost,bolest zatylku az do ramene,mag.res.dobra,beru na noc Neurol,je to i o psych.zatezi,kdyz se setmi mam strach,je to hrozne ,jsem 2.mesic na neschopence,ale obv.lekar me uz posila do prace a to mam strach,mam sedavou praci,tak uvidim co bude.

Kamilka

Jak s tím vydržíte v práci? Nebo máte čásstečný důchod? Mám stejné problémy nekdy si myslím že se nemohu postavit na nohy v práci se to nedá vydržet.

bea

snazim se sama sebe presvedcit,ze je to krcni pateri-nebot tim trpim- pocity slabosti,ze clovek omdli.Stava se mi to bohuzel casto ve vetsich obchodnich centrech,ve fronte na poste,kdyz musim cekat,nebo proste tam,kde je vice lidi.Mate zkusenosti s temito osklivymi stavy strachu?

Květa

Mám přesně stejné pocity strachu v obchoďácích, autobusech, do kina a divadla už nechodím vůbec, znám to a kdo to nezažil, tak nepochopí ten strach, co zažíváme.Jsem po CT mozku, to bylo v pořádku a nyní mě čeká CT krční páteře. Tak uvidím, co bude dál. Ale jsem "ráda" a uklidňuje mě trochu, že jsou tací, co jsou na tom stejně jako já.

Veronika

Zdravím mám také ty samé problémy bojím se skoro někam chodit jelikož se mi motá pořád hlava pak mne bolí na hrudi a jde to do levé ruky a bojím se aby to nebyl infarkt.

sara

Ahojky,mam to same uz treti rok,nevim jestli to souvisi s krcni pateri,ale hodne me to omezuje v beznem zivote.Prislo to z niceho nic a porad se to drzi.

Květa

Tak já už mám problémy tak 14 let, ale s každým rokem mi přijde,že je to horší a častější. Doktoři tvrdí, že se zkracují svaly na krku, že tlačí na nervový systém, že se špatně pak prokrvuje mozek. Zatím jsem též nepřišla na to, čím je to, že najednou jak když projdu nějakou začarovanou stěnou, udělá se mi zle a pak se mě to i několik dní drží.Nevím co to ovlivní. Chci zkusit vzít si v takovém případě nějaký prášek na nervy, protože si myslím, že hrozně moc problémů potom je právě od nervů, kdy člověku je zle a pak na to myslí a tím je to ještě horší. Ale nejde si pomoct a nemyslet na to.

john

a ze kdyz zaslechnes necekany silny zvuk, tak zabrnis? / vystek psa, bouchnuti dveri ci okna apod... /

sara

Ja zabrnim a tak nejak sebou skubnu.

john

nj, tak to mam obcas podobne, zalezi v jakem jsem zrovna stavu...

Zuzana

Prosím, co obnáší magnetická rezonance mozku a vadí, když mám můstek v ústech (kov)?

Matula

caute vsetci, co sa bojite! aj ja mam podobne problemy, a tak s Vami velmi sucitim. Vsetkym co ste sa dostali na psychiatriu, a pisali Vam prasky a nezabrali, alebo Vam bolo horsie chcem poradit, ze liecba antidepresivami nie je uplne zla, ako tu mnohi pisete. Staci ak sadne liecba. Telo obcas potrebuje aj chemiu, ved nase telo je chemia..Ja momentalne prechadzam nasadenim liecby, a je mi strasne, ale viem o tom, ze vedlajsie priznaky, ako uzkost depresia su tyzden a potom sa to zlepsi! ak nie, lekari zmenia lieky, kazdemu totiz vyhovuje iny liek. napriklad na Panicku poruchu, alebo uzkost velmi ucinne zabera NEUROL, alebo XANAX. Muzi su na tom lepsie, ako my zeny, lebo kedze my zeny chceme mat deti, musime sa v case tehotenstva drzat ciste od tychto liekov...mne pomahali velike davky magnezia na ukludnenie v case tehotenstva! Potom to prepuklo...depresia, uzkost, strach co je so mnou, co zhorsilo stav, tlaky cez krcnu chrbticu do hlavy, panika. Zacala som sa modlit za svoje zdravie, chodim pravidelne do charizmatickeho krestanskeho zboru, kde sa modlia za nemocnych! Jezis ma moc uzrdravit vase duse, ducha i telo. Odporucam sa zaujimat o svoju dusu, ktora je nemocna a toto su nasledky vsetko, alebo azda dedicne predispozicie, a mame tu do cinenia aj s duchovnym svetom, kde nas duch je zovtery, zomknuty a uväzneny! Toto dokaze uzdravit jedine Jezis a ja mam obrovksu nadej v svoje uzdravenie, a svedcim Vam o tom, ze Jezis ma uz vela krat vytrhol doslovne s tychto pekelnych hroz, ktore prichadzaju aj na Vas, ale bojujete s tym sami. Hladajte Boha a budete zit je napisane v BIBLII. Vsetkym Vam velmi zehnam, aby ste boli vyslobodeni zo vsetkeho zleho a hlavne sa prestali bat, strach nie je od BOHA. Dokonala laska vyhana strach z duse. Ste milovani a musite to prezit. Velmi Vam odporucam tuto stranku krestansku. htt p://www.hit.hu/slo/webcast. html kde si mozete vypocut, ako Boh mocne uzdravuje aj dnes! Boh dava milost, Jezis prisiel marit skutky Diabla, strach, temnotu.... a chcem vam este odporucit, aby ste sa nebali doktorov. Nie su vsemohuci, ako Boh, ale ak nebudete doverovat nikomu, a budete si ordinovat ako chcete lieky, nedojete daleko. Na teraz by som vam vsetkym odporucala na tie najhorsie stavy uzkosti brat nieco na PP, uzkost a do buducnosti riesit KOREN- PRICINU vasich strachov v dusi. Je to nedovera k zivotu, nedovera, kde som sa to narodil, kam idem, kam kracam, odkial prichadzam.. Odpoved je v BIBLII.

Mirka

Ahojky všichni, máte někdo prosím Vás taky problémy od krční páteře v horních končetinách? Je to hrozné - pálení, píchání,mravenčení a různě lokalizované bolesti. RTG potvrdil velké nesrovnalosti na C3 a C4. Napište, díky.

Leni

Ahoj,mě to začalo nejdřív bolestí hlavy v temeni a týlu, tak sem si zašla za neurologem a ten mě poslal na rehabilitace,že je to prý od krční páteře a od psychické zátěže a předepsal mi magnesium.Sem strašnej nervák,začlo mi to o zkouškovym.Žádný podrobnější vyšetření mi ale neudělal. Mě se teď ale k tomu přidalo motání hlavy,občas mívam i teplotu kolem 37 a nemůžu se vůbec na nic soustředit a mam pocit na omdlení. Teď sem po první rehabilitaci,ale pociťuju zatím jen zhoršení. Taky to můžu mít od očí, nosím brýle na dálku,no docela to flákam a už dlouho sem nebyla na očním.Máte nikdo podobný problém?Bojim se,že to může být něco vážnějšího.

Jana

Milá Leni, jak tady čtu Tvoje problémy, tak jsem na tom úplně stejně. Neustálá bolest hlavy v týlu, občas závrať a pocit na zvracení. Prý je to od krční páteře, zkrácených svalů z důvodů špatného držení těla, sedavého zaměstnání u PC. Mám rovněž po prvních rehabkách, ale žádnou úlevu nepociťuji. Snažím se cvičit, chodím na Power jogu a Pilates. Jsem už z toho špatná, některý den je lépe, jindy hůř, z toho stresu i hubnu a častěji chodím na WC. Datum tvého příspěvku je dřívější, už se Tvůj stav zlepšil, je nějaká šance, že fakt bude líp? Děkuji za odpověď Jana

john

tyto stavy jsem mel pred operaci.... tupa bolest v zatylku, kolikrat jsem "triskal" hlavou do zdi.... svalove zaskuby, spatna chuze, nevolnost, pocity na zvraceni atd.... operace me urcite pomohla.... jeste doporucuji masti na uvolneni svalstva v oblasti krcni patere.... jak uz jsem tady psal, konopna mast nejen me hodne pomohla.... bezne ke koupeni me pomahala SNEZENKA a hrejivy Konsky balsam....

Ivana

Mám to taky. nevolnosti,závratě,bloklou krční páteř,algické postavení obratlů - rovná jak vařečka - už od dětství ... Je to hnus,když se to dá do ruky,karpál to prý není a tak jsem dostala pro útěchu obstřik do ramene a pak do lokte,i když jsem to nechtěla,evidentně nic jiného než analgetika nemají,připadala jsem si jak pokusnej králík. jen symptomatologickej přístup,nečekejte zázraky.

Leni

....navíc mě mají všichni doma za hypochondra, že si prej ty moje příznaky už vymýšlim.Nikdo nechápe,že když se mi motá hlava,tak se nemůžu soustředit na všední denní činnosti.Ach jo:-( Už mě to štve..

Bára

Ahojte, je mi 21 let, taky mám problémy s krční páteří a navíc ještě trpím depresemi, které si nedokážu vysvětlit. Chtěla bych se vás zeptat, jestli se vám stává, že vám tak jakoby mravenčí v hlavě, takový hrozně divný pocit, jakási nevyrovnanost tlaku. Pak se mi taky často stává (a to si nedovedu vůbec vysvětlit, z čeho to je), že mě bolí ruce jakoby v ohbí naproti loktu, tam, kde člověku vždycky berou krev ze žil, a taky kolem těchto míst. Jakoby mi to tam tak divně trnulo. a pulsovalo. Nevím, zda to taky může být od krční páteře. Máte zkušenosti s něčím podobným? Díky, Bára

Mirka
1x

Báro, jsi mladičká ještě na krční páteř, ale bohužel, dneska je to tak. Já mám problémy s krční páteří roky, bolesti snad "celého člověka", mně bolí ruce-zápěstí,prsty, mravenčení,různě lokalizoavné bolestí, pálení, teď chodím na masáže, mám dobrého maséra s energií v rukách, dnes už mně ruce tak nepálí. [email protected]

veronika

já mám taky přesně tyto problémy a už nevím kde sem tottu četla, ale psala to nejaká doktorka, že pokud je narušený aparát jako blokády skříplé nervy apod. tak to má obrovký vliv na psychiku .-)

Šárka
1x

ahojky já mám problémy s krční páteří 3 roky je to čím dál tím horší, před 6 roky jsem měla autonehodu a hnula jsem si krkem. Nosila jsem límec, brala Mydocal a Surgam po 2 měsících to bylo dobré .Po 3 letech se mi znovu objevily bolesti, ze začátku jsem nemohla jen otočit hlavu po měsící jsem se nezvadla z postele,závratě ani zvracení,brnění jsem v té době ještě neměla. Léčili mě Dorsiflexem, Límcem poté rehabilitace. Rok byl klid a od té doby zažívám peklo.Bolesti za krkem mám denně,ale to je ještě v pohodě. Když se to blokne, to je teprv očistec!! Závratě, nausea,brnění celé ruky, bolesti,že by člověk skočil pod vlak.Můj chirurg si myslí, že mám vyhřezlou plotnu.Několikrát jsem byla na neurologii,ale tam mi nikdy nepomohli.Jedna doktorka mi tvrdila, že to mám od žlučníku,druhý doktor mi řekl co bych chtěla ,že už mi není 20 a to mi bylo 33!!Minulý týden jsem byla v nemocnice dostala jsem MYOLASTAN a objednali mi na magnetickou rezonanci, tak uvidíme . Jinak závratě, nevolnost, brnění prstů opravdu dělá krční páteř. Objednejte se k dobrýmu Fyzioterapeutovi ať to odblokuje. Mně to vždy pomohlo,sice jen na určitou dobu,ale i půl roku je uspěch.Všem kdo máte problémy jako já držím palečky, vím co to je ,když vám nikdo nevěří. V práci si myslí ,že jsem hypochondr a nechce se mi dělat.Kdo jste z Plzně a okolí nejlepší fyzioterapeut na odblokování je doktor Pitr.ordinaci má na Lochotíně V Toužimské.

Honza

Ahojky Šárko,neposlala by si mi tvůj email,potřeboval bych se na něco zeptat.Kdyžtak tady je můj: [email protected] Díky:-)

Mirka

Téměř všechny popisované potíže znám. Pochopila jsem, že si musím pomoct sama a jde to. Velmi pomalu ale jde.... Klíč je v důslednosti a nulové toleranci ke strachu. 1. Denně (ráno) cvičím 10-20 minut rehabilitační a protahovací cviky. 2. Pravidelně si dopřeju relaxační masáž a baňkovou masáž. V případě akutního stavu "přilepím" pár baněk kolem páteře - úleva se dostaví okamžitě. 3. Téměř denně provádím reflexní terapii na uvolnění páteře přes plosku nohy. (Výsledek je překvapující) 4. Dbám na správné držení těla při odpočinku i při práci. 5. Jednou do roka jedu na prodloužený víkend do termálních lázní. Přeju všem mnoho odvahy na cestě ke zdraví :)

Vašek
1x

Mám potíže s krční páteří - opotřebované plotýnky a tím zúžené otvory pro kořenové nervy. Mívám bolesti hlavy a při špatném pohybu bolesti i rukou a hrudníku-mezižeberní svaly. Slyšel jsem o možnosti používat Trakční nafukovací límec. Nemáte s tím někdo zkušenosti ?

Bela
2x

zdravim vsetkych, ja mam zial tiez problemy s krcnou chrbticou, blokada a vdaka hypermobilite takmer ziadne svaly, chabe drzanie tela. V nevhodnej polohe pri praci s PC mi zacali zavrate, ktore trvaju dodnes - niekolko mesiacov a neustale. Su slabe, skor pocit neistoty, ale trvaju cely den, neviem ako sa toho zbavit. Neviete mi niekto poradit? dakujem

anna

mám bolesti hlavy a krční páteře,nález je kalc.paratrach 2cm.nevím jestli je to nádor nebo voćo toje.

Jana

Dobrý den, přítel trpí častým pícháním u srdc, občas se mu motá hlava... prý je to způsobené hrudní/krční páteří. Odmítá jít k doktoru, koupil si míč, na kterém cvičí. Chtěla bych se zeptat, zda-li existuje jakákoliv léčba, která by mu pomohla...ovšem bez doktora :( Ať už jde o speciální cviky, léky, vitaminy.. nevím. Předem moc děkuji.

john

toz at tvuj pritel neblbne, zajde si k neurologovi, na magnetickou rezonanci a bude vedet vice... ono takova domaci "lecba" muze prinest vice skody nez uzitku operace neni povinna, sam se rozhodne, az bude mit v ruce nalez tak neurolog ci neurochirurg mu poradi, takto je to o nicem... je fajn, ze bojuje, ale aby neskoncil casem na vozicku... / me operovali az po desetiletem boji, hlavnim duvodem byla moznost ochrnuti hornich koncetin /... at si to prebere sam... docela doporucovana lecba je tanec, tak to zkuste.../ breakdance ale ne :) / jinak at zkusi infuze na uvolneni svalstva + infuze z horcikem a novalginem, toto ma pouze omezenou dobu trvani, ale muze pomoci... muze jeste zkusit masaze, saunu..., tezko rict, co mu bude vyhovovat...

Jana

Děkuju, jenže nevím jak ho přesvědčit, aby k tomu doktorovi šel, prý má s doktory špatné zkušennosti...Nu holt asi začneme po večerech tančit :))

Michal
1x

zdravím trpím delší dobu bolestí hlavy, stavy únavy, nesoustředěností a pocity prázdné a těžké hlavy. už jsem byl na CT a EEG to je naštěstí v pořádku a taky jsem navštěvoval půl roku psychiatrii a bral hafo prášků antidepresiv že jsem si připadal jako pokusný králík a výsledek pouze ospalost a točení hlavy. prášky pomalu vysazuji a potíže trvají dál někdy je člověku tak blbě, že by raději nic nedělal, ale asi se s tím budu muset ve svých 30 letech smířit

Lenka

Ahojky lidi, já mám stejný problém a už si s tím nevím rady. U mě se bolest hlavy projevuje už asi 3/4 roku, Absolvovala jsem týdení rehabilitaci v nemocnici, kde mě ještě více "poničili" . Na očním jsem absolvovala všechny vyšetření a výsledkem bylo, že mám naprosto zdravé oči. Na RTG mně zjistili blokádu krční páteře a snížený meziobratlový prostor. Absolvovala jsem EEG i CT, ale v hlavě mi naštěstí nic nenašli. Neurolog mi řekl, že bych měla změnit životní styl, cvičit, sportovat a hlavně bych se neměla vystavovat stresu a namáhat se. Vzhledem k tomu, že mi bude 18 let a studuji Gymnázium, tak je téměř nemožné, abych došla ze školy domů a jen odpočívala. S postupem času jsem se s tím naučila žit, jinak bych nemohla vůbec fungovat. Jelikož mně české zdravotnictví nedokázalo pomoci, začala jsem chodit k soukromé fyzioterapeutce. Na mé první návštěvě mě velmi zaskočila, řekla mi, že jestli vím, že mám už asi 7 roků skoliózu páteře na dvou místech, krční obratle skříplé a celou pravou stranu zad ochablou ( doktoři mi nic neřekli!!). Chodila jsem na masáže, ultrazvuk, zábal a taky jsem vybrala léčební metodu "aktivní kyslík". Taktéž mě zjistila, že mám problémy se zažíváním a snížila se mi imunita. Ze začátku byla moje účinná zbraň proti bolesti samozdřejmě prášek, pak mně to přestalo účinkovat a co mně jedině pomohlo, bylo spojení cvičení + sprcha a bolest se zmírnila. S postupem času se to začalo ještě více zhoršovat. Momentálně se nacházím ve fázi, když už nevím, co s tím. Hlava mě bolí ve dne v noci bez přestání už asi 3 týdny, ani jedna věc mi nepomáhá.Takže momentálně nevím, jak to nějak zabrzdit. Bylinkář mi řekl, že to bude nějaký zánět, který mě tam pořád koluje a něco, co mi pořád vyhazuje krční obratle. Odblokování páteře mě vydrží maximálně pár hodin, pak to mám na zpět. Vzhledem k tomu, jaké mám s tím problémy teďka nedokážu si předstvit, jak to bude pokračovat za pár let. Byla bych velmi ráda, kdyby jste mi poradili něco nového a účinného, jak s tím bojovat a předali své zkušenosti, jak jste se z toho dostali.

mirka

Lenko, jsi mládě na takové problémy, i já jsem se s tím naučila žít, ono Ti nic jiného nezbývá. Já s tím bojuji taky asi od 30ti let, kdy poprvé se mi zamotala hlava, myslela jsem si, že je to nádor, nyní mám za sebou již abrahámoviny a k tomu se přidaly bolesti rukou, nohou a "celého člověka". Podstoupila jsem taky mnoho vyšetření a jenom jsem slyšela- "Vaše páteř je v dezolátním stavu- cvičte a berte utišující prášky". CHodím napravidelné masáže a masér mi řekl, že jsem musela mít úraz v dětství /dle maminky - padla jsem z postýlky/, a to mi nyní řekla i neuroložka. Jím hodně bílých jogurtů, cvičím 5 Tibeťanů, piju nápoje Osteorecovery. Ono si časen člověk na bolesti zvykne. Zatím pa - [email protected]

john

mirko, neni to az tak uplna pravda, ja s tim bojoval cca 12 let, pokud to "mlade" to ma uz ted a nekeca, tak potes koste..., nezavidim...

Lenka

Zdravím, nemám zapotřebí si nic vymýšlet a momentálně přežívám, jak se dá. Vyšel jste nakonec po těch 12-ti letech z toho jako vítěz??

lenka

Jak se říká "nemoc si nevybírá věk". Momentálně se nechci smiřovat s tím, že takto žít-nežít budu až do svého stáří, zatím mě to ještě po roce po psychické stránce nějak výrazně nepoložilo, Nezvádám se, i když neříkám, že mě to vbc nikdy netrápilo. Poté, až budu vědět, že není žádná naděje, dokážu se s tím sžit. Naučila jsem se s tím žit. Držím palce, ať se ti daří!

john

nevim, jestli to nesmaznou, mne pomaha mast z marihuany / vlastni vyroba /, rozdal jsem ji mnoha znamym a nenadavaji.... opravdu prinasi ulevu, teda mne ano... ja uz tady daval odkaz na vyrobu, ale bylo to odstraneno...

john

tady je odkaz, nez to smaznou.... http://www.bush ka. cz/ganjaweb/mast.html

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce