Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

čelistní kloub

Prisím o informace k léčbě zánětů a bolestní čelistního kloubu

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
barka
2x

Ahoj, jsem pacientkou MUDr. Ramby a babička taky. Našla jsem ho zoufalá po léčbě "3klanného nervu", ze které se vyklubal čelistní kloub. Platí se u něj 1000 za první vyšetření. Ale - podrobně prohmatá celou hlavu, otvíráte, zavíráte, vyptává se co a jak, rentgenuje... Na babičku volal i odborníka na protézy... Je vidět, že tomu rozumí. Nechci to zakřiknout, ale na Karláku mi hrozili operací, chování řeznického psa. Ramba je slušný (za ty prachy, aby nebyl, že?) a byla jsem u něj 2x. Zubař, neurolog ani ortoped Vám s hubou nepomůže. Oběhla jsem jich hodně...

Barka
3x

Všichni tady píšete i 3klanném nervu (bolesti začaly po trhání špatně položených horních osmiček) Nevím, jakou máte zkušenost, ale mě neurolog stanovil diagnozu3 klanný nerv po vyšetření pouhým pohledem. Narval mě lékama za tisíce a běž. Bolelo mě ucho, tvář, hlava, oko, někdy to šlo i přes nosní přepážku, střídavě zuby, krk, jazyk. Takový jakoby tlak či brnění v boltci. Známí mě chtěli posílat na psychiatrii, že je to deprese atd. Trvalo rok než jsem se dostala na Karlák, kde stanovili diagnozu artroza čelistního kloubu. Udělali rtg krční páteře, CT čelistí a poslali mě na rhb (nahřívání+masáže - byla zima, takže nahřátá jsem hned zase prochaldla). Pak hrozili operací. Vy, kdo máte tyhle chronické bolesti (zubaři rádi říkají fantomové, že?), znáte ten hrozný pocit, že už nevíte co dělat a všichni na Vás koukají jako na blázna nebo hypochondra. Přes dotazy na všechny možné jsem sehnala jméno doktora Ramby a půl roku čekala než skončí prázdniny a pak zase než se dostanu na vyšetření k němu. Na Karláku jsem si řekla o kopie výsledků. Ramba mě vyšetřil, nechal mi udělat rtg s otevřenou pusou a řekl milá paní, Vy nemáte artrozu, to jste sebou při rtg hnula. Vy máte luxaci čelsitního kloubu. A cvičit! A babička má křivou pusu taky. Neurolog ji roky léčí Tegretolem a podobnými sajrajty. Byla i na Homolce na nějakých drastických procedurách, kdy se tam dává glycerol nebo se gamanožem ten nerv zkracuje.Občas hospitalizace na interně, když nemohla samou bolestí jíst a pít.Tam jí zase s oblibou pajcujou opiátama a domů si vozíme babičku sjetou jak narkomanku, která Vám usíná nad polívkou. Teď na jaře jsme ji vzali k Rambovi. Po hodinovém vyšetřování a rtg jsme trochu moudřejší - taky má něco s kloubama (je jí 80, artroza asi už všude) a blbě sednoucí protézu, která jí tlačí právě na ty výstupy 3klanný potvory. Protéza se začala přesně podle Rambova návodu obrušovat, babička si ji začala brát jen na jídlo a jinak chodí "bez" a nevím, jestli to je zázrak nebo náhoda nebo co, ale zatím nemusí frčet na Tramalu a letos na interně zatím kvůli puse nebyla. Teď radší klepu na dřevo. V každém případě, ať jde o nerv nebo o kloub je dobré teplo. A nežvejkat žvejkačky a mít pořádně udělaný zuby, plomby a všechyn ty umělý nástavce kvůli skusu. Nahřívat teplým hrnkem s čajem. A rehabilitačky říkaj, že když je skříplá kostrč, tak i huba. Přeju Vám všem, ať huba nebolí a nebo jen tak malounko. Barka

Eva
3x

Zdravím všechny ,mám taky problém s pravou čelistí (kloubem) už asi dva roky přeskakuje při zívání a trošku při kousání,někdy je to horší,někdy lepší, začalo to pár měsíců po tom, co jsem byla nemocná(asi chřipka,či zánět v krku,hlavně bolest na pravé straně),takže to přisuzuji tomuto,že se to nějak asi narušilo.Ráda bych požádala o kontakt na pana Dr.Rambu, protože se začínám živit i jako zpěvačka,takže to by mi asi dělalo hodně zle.Předem Vám děkuji za informace a Všem přeji,aby si našli brzo nějaký lék či pomoc.

Mila

Děkuji Barunko. Velmi jste pomohla.

Petra
1x

Ahoj když tak na toto koukám tak mě to pěkně děsí. Zítra mám jít na výplach ale ted už tomu nějak nevěřím :( porblémy mám 4 roky a rok se to léčí. Dlaha nepomáhá spíš je to po ránu horší. Mám ale super doktora, v brně bohunicích jsou skvělí a ochotní. Tak všem přeji aby jste byli brzy v pohodě. Petra

Ilona
2x

To Petra: Ahoj! Já mám jít na průplach obou kloubů zítra taky do Bohunic, můžeš prosím napsat jak to probíhalo? Mně dlaha taky nepomáhá, ale když ji mám na noc, tak se mi to ráno vždycky zdá kapánek lepší. Už se s tím v Bohunicích léčím přes tři roky a nic.. Ostatním, kterým v kloubu prozatím jen přeskakuje, radím, jděte s tím zavčas k doktorovi, já jsem tam šla, až už jsem měla kloub zablokovaný, a to si myslím, že bylo asi pozdě. Na to, že neotevřu pusu už jsem si docela zvykla, ale nejhorší je návštěva zubaře..cca tři týdny zpátky mi trhali osmičku, a zubař mi na tu spodní čelist dost tlačil, bylo to fakt nepříjemný, ale přežila jsem to. Cviky na čelist: jediný, který mi doporučil doktor je ten, že si vezmete např. vařečku, nebo cokoli s dřevěným držátkem a to držátko vařečky si dáte mezii stoličky, nejlépe tak sedmičky zuby a zkousáváte tím stylem, že v jedné ruce držíte tu vařečku a druhou rukou se loktem opřete o stůl a dlaní podepřete bradu, takže vůbec nehejbete s pusou, jen vždycky zatlačíte na tu bradu a tím zkousáváte ten kus dřeva..Hodně lidem to prý pomáhá..

Petra
1x

Ahoj už asi píšu pozdě. Teď už asi víš jak to probíhalo ja u toho docela trpěla nic příjemnýho to nebylo. Taky jsem šla na oba klouby zároveň zatím se to zdá že je to lepší i když mám ještě bolesti po tom zákroku ale čelist už nevyskakuje..uvidím co bude dál na kontrolu jdu 21.10. Přeji ti hodně štěstí...

Ilona

Ahoj, já jsem u toho taky dost trpěla..bylo to fakt nepříjemný. Zatím nemám pocit, že by se to nějak lepšilo, ale radši tu pusu nezkouším otvírat..řekli mi, že to mám týden nechat v klidu a pak začít cvičit, tak uvidím..taky mě to pořád pobolívá, zvlášť, když ležím..Na kontrolu jdu až někdy v listopadu. Taky přeju hodně štěstí.

Alena

ahoj, po rentg.mi zjistili luxaci čelistního kloubu. Bolí ucho, někdy i celá pravá strana hlavy,hlavice kloubu mě vyditelně vyjíždí ven. U dr. ve Střešovicích mi do kloubu pích obstřik, bylo to začátkem září, s tím ,že do listopadu bych měla mít klid. Po čtyřech dnech to bylo stejné a dnes je to horší a horší.Zakázal mi mluvit, jíst jen kašovitou stravu. Ale tím se to určitě nevyřeší, navíc mě pusa živí. Nevíte co se dá dělat dál. Ještě mi řekl že mi můžou na dva měsíce čelist zdrátovát.Nevíte někdo co se dá dělat?

Barka
1x

Chudáku, cvičit, cvičit, cvičit. Stoupněte si před zrcadlo a otevřete pusu a zavřete. Princip je v tom, že se má otevírat jenom trošku, ne úplně dokořán a hlavně musí být rovně. Ti s luxací ji otevírají šišatě. a cvičit každý den před zrcadlem cca 2 min. Ty svalíky budou pěkně bolet, ale zatím mi to funguje. Anebo mažte k MUDr. Rambovi.:)

Jike

Já si myslím, že je to určitě psychická záležitost. Vždy když se hodně nazlobím, třeba na své děti, mne pusa začne mnohem víc bolet. Ale, jak z toho ven, nevím. Sebekázeň? Nevím, jestli stihnu ve svém životě takovou změnu. Je mi 43.

sabadella

Problémy s čelistním kloubem mám už asi 8 let. Řešila jsem to u zubařky, obvoďačky, na rehabilitaci, chodila jsem na cvičení Vojtovy metody. Nic nepomohlo. Nyní jsem těhotná a mám s čelistí pokoj. Ptala jsem se na rehabilitaci jak je to možné, říkala, že mě to budou hormony uvolňovat. Nemám žádné problémy, tak si to užívám, je to paráda. Nedokážu si představit, že problémy s čelistním kloubem budu řešit po porodu znovu :-( Ahojte

renata

ahoj všichni,taky mám bolesti v pantu(držkový kloub jak psal krásně někdo výše),jak koukám na příspěvky,viím že udělám,co jsem měla v plánu od začátku - homeopata ,protože očividně klasická medicína si s pantama neví rady.můj homeopat je lékař,není to divý muž z lesa,věřím mu,dám vědět,jak jsem u něj dopadla.

Hana
1x

Ahoj všichni! Vím o čem mluvíte a radím, aby nikdo z vás neodkládal vyšetření u MUDr. Machoně. Je to odborník sice mladý, ale věřím , že si s vámi poradí. To ,co většinou uvádíte, patří do jeho ordinace! Nevěděla jsem, že ordinuje i v Brně a byla jsem na Homolce. Perfektní jednání personálu ! Bez řečí vás objednají . Tel:257273075 do Prahy. Do Brna si najděte na netu. Držím palce všem. Je to úleva, když potíže odezní. Disk v kloubu umí udělat příšernou rutiku!!!

Zuzka

Ahojky všichni,taky trpím :o( potíže s pravým kloubem mám už 9 let a poslední rok je to hrůza,už půl roku jsem na práškách proti bolesti a bez nich se neobejdu.Nepomohlo nic-dlaha,proplachování jsem měla 3krát a byla jsem i na artroskopii.Jezdím do Ustí nad Laben a panu doktoru se do kompletní výměny kloubu moc nechce.Byla jsem i na konzultaci v PH na Homolce u MuDr.Machoně a ten řekl,že by operoval hned.Můžete mi někdo napsat jaké s tímto doktorem zkuišenosti?Když už se odhodlám k takovému kroku,chci si být jistá,že mám dobrého doktora.Děkuji

Re. kompletni vymena kloubu
1x

Dobry den, Pan doktor Machoň je sice špička ve svém oboru ale kompletní výměna kloubu je hodně drastická věc a nemela by byt nabídnuta až když opravdu všechny ostatní - konzervativní léčební terapie/postupy, selžou. Muže byt hůře, muže byt lepe. Jestli se rozhodnete pro, tak budete v dobrých rukou. Na Homolce Vám to bylo hned nabídnuto z „politických“ důvodu - tam jsou na TMK „specializováni“ a mají tu správnou finanční podporu pro to. Je to dráha sranda. Všude jinde na západě by jste jsi to většinou (vše spojenou s TMK) museli hradit sami pokud Vám to nebylo způsobeno nehodou atd. (jsou v tom finty) - tady jsme rozmazleni a přitom fnukama o 30 kč poplatek. Jen maličkost, třeba se i jiný toho všimli jak to funguje na Homolce jestli tam jednou "leželi." Je to velmi neosobni přistup, muže se to zdát byt až nelidské jednaní. Někdy člověk má pocit ze pan doktor proste parovinu, naoko nestihá, má toho moc a už neví která bije. To je moje jediná výhrada na přístupu pana doktora M a Homolky, je to jako male dítě v cukrane do bodu po operaci a pak už nic. Prý ve Střešovice je peče lepši, důkladnější - nemam osobni zkušenost ale potkala jsem několik osob které řekli ze pooperační peče byla velmi kvalitní bez pocitu že by byly jen další na řade a odfláknuti. Těžko doporučit co má člověk zvolit když je výměna TMK téměř „novinka“ v medicíně.

Lucie

a co vam s tim kloubem delali?

bejdy
2x

Ahoj všichni spolutrpící! Asi před 2 měsící mi také začalo lupat v levém čelistním kloubu a po týdnu se mi to zablokovalo úplně. Zatím chodím do FN Olomouc, jak vidím, všichni to tu proklínají - já bych řekla, že záleží na tom, který doktor na vás zrovna vyjde - ten jeden se mi zdá být dost mimo, ani neví, jak tu čelist má chytnout, aby ji srovnal. Navíc mě jen po týdnu nošení dlahy chtěl poslat na operaci..Ještěže mě přenechal tomu druhému doktorovi. Ten i věděl jak to správně nahmatat - problém je, že i když mi to narovná, lupne to apod., jakmile několikrát otevřu a zase zavřu pusu, otevřu už jen na zhruba 2,8cm..Dlahu mám nosit 3 měsíce, k tomu cviky, ale strašně se bojím, že to k ničemu nepovede, po tom, co tady čtu, jak se s tím taháte už několik let!! Dřív jsem o takovým problému vůbec neslyšela, a najednou vidím, že je to celkem na...Nechodíte někdo právě teď taky do FN Olomouc? Jaké máte zkušenosti? Třeba je tam už trochu jinej personál, než před 3 roky...doufám...ach jo..

Micka
1x

Zatím chodím do FN Olomouc, jak vidím, všichni to tu proklínají -ano přesně škoda že jsem tohle nečetla dopadla jsem tam moc špatně.

hypermobilka
3x

Ahojky všichni! Cítím s Vámi…taky v tom lítám několik let. Chci jen upozornit na par věci. Nikdy si nenechte vyměnit kloub či dělat zbytečné zákroky na tom. Je to všechno „neprobadána“ oblast medicíny a není nic zatím vůbec prokázáno. Důkaz toho je že na západě Vám pojišťovna neproplatí nic co se tyká TMK protože to považuje jako „experimentální“ medicínu. Proplácí se jen to, za co nemůžete jako dislokace kloubu, nebo když mate ankylozu a opravdu Vám srůstávají různé klouby. Nejlepší je použit selské rozum…šel by člověk si hned vyměnit koleno či kyčel kdyby mu nefungovali? Rozhodne ne, člověk se musí snažit cvičit, aplikovat jakékoliv neinvazivni metody a nevzdávat. To co lidé dohani k šílenství s TMK je že ten mizerný kloub děla bordel na hlavě a to je nejcitlivější oblast lidského těla. Mne osobně nevadí když mi bolí koleno nebo kyčel (mam hypermobilni klouby které se občas zaskřípnou) ale TMK…tak jsem bez sebe a nemám náladu na nikoho, tak i osobní život tím trpí. Já mam několik zákroku za sebou a můžu jen konstatovat že je bolest horši a horši. Čím více se dlabe, tím hůře. Pokud člověk nemá problém s hypermobilitu nebo hypomobilitu diky k tomu jak byl stvořen nebo z dědičných faktoru, tak prosím prosím prosím….pomáhejte si šetrné, choďte jednou za čas za expertem aby Vám to pouze kontroloval, aby se něco nezhoršovalo, nebo třeba aby Vám dal nove cviky nebo nápady jak na to, ale nikdy se nepodávejte k zoufalství které Vás dožene k radikálnímu, nenávratnému rozhodnuti. Co se tyká doktoru…narazila jsem na MUDr. Ramba mimo placení kliniky a choval se nechutné….šťoural do mne jako do mrtvého zvíře a řval jako malé dítě na mne a ani nevím proč. Bylo to hodně deptající. Vůbec mi nepomohl. Pak jsme zaplatila nepěknou sumu v jedni klinice za 20 minut blábolení o kloubu. Také k ničemu. Pak jsem vyzkoušela Homolku, ORL je výjimka jinak většina nemocnice je plna nafoukaných přežitku. Mám jen kladnou zkušenost MUDr. Machoňem, ale to ostatní jakmile Vás pošle dal na jiné vyšetření nestojí za řeč. Mám ale pocit že jsou tam lidé jako pokusné králíci pro nějaké studie, že se pak sepisují data o tom kolikrát se úspěšné provedl výplach kloubu a kolikrát to bylo bez efektu….a další na řade. Opet...experimentalni medicina. Hlavy vzhůru! Je to pěkné mít toto místečko kde se můžeme všichni na vzájem podpořit. Tak nezoufat a bojujte dal.

Světlana
1x

po 5letech zvyšující se kruté bolesti v kloubu place ruky mi celý koub vyměnili. Jsem maximálně spokojená,operace i pooperační péče na vynikající úrovni. V pohybu po operaci mi pomáhala speciální dlaha,tedˇ zvládám veškeré domácí práce. Jsem s výměnou kloubu spokojená a jsem ráda,že tato možnost existuje

Hanicka

Všechny zdravím,přečetla jsem si všechny přípěvky a vůbec nevím co si o tom myslet.Už dlouho trpím bolestmi ale teprve oslední tři týdny je to k nevydržení.Poradte mi někdo kde mám začít s jakým vyšetřením.Už jsem prodělala vyšetření ve FN v Olomouci a tam mi řekli jenom at jím tekutější stravu to je vše.Tak prosím poraďte někdo kde začít.

Hanicka
1x

Všechny zdravím,přečetla jsem si všechny přípěvky a vůbec nevím co si o tom myslet.Už dlouho trpím bolestmi ale teprve oslední tři týdny je to k nevydržení.Poradte mi někdo kde mám začít s jakým vyšetřením.Už jsem prodělala vyšetření ve FN v Olomouci a tam mi řekli jenom at jím tekutější stravu to je vše.Tak prosím poraďte někdo kde začít.

Micka
1x

Tak tam určitě ne Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie.Olo -Nedoporučuji

Radka
1x

Ahojky. no mě začalo bolet ucho a nemohla jsem otevřít pusu, jíst, zívat, mluvit... tak fajn, říkám si, to bude jenom asi nafoukaný z venku.. když mě to bolelo asi tak týden, tak jsem si řekla, že jdu k doktorce. ta mi řekla že to možná bude od zubu.. zubařka mi řekla že to má nabytý a nemá čas se na mě podívat.. tak jsem byla odeslána na ORL. tam mi doktor řekl, že to vypadá na artrozu čelistního kloubu. jsem odeslána do FN uSA v Brně. když tady čtu ty vaše příspěvky, mám docela hrůzu tam jít. může mi někdo vysvětlit, jaká dlaha se na to dává? to si fakt nějak neumím představit. předem díky za odpovědi..

žabka
1x

nikdy mě nenapadlo, kolik lidí má stejný problém jako já. Při jízdě na kole před více než dvěma roky mě srazilo auto a od té doby mě pořád bolela mimo jiné věci hlava, ucho a krk. Na neurologii mi řekli, že jsem stará, tak co bych chtěla, ortoped mi řekl, že to mám od toho jak nosím kabelku přes rameno, chirurg mě vyhodil a zubařka mě řekla, ať se nahřívám biotronovou lampou. Jen ušní doktorka měla podezření na poranění páteře. Vystřídala jjsem asi 10 doktorů a nakonec až po několikéré velice bolestivé rehabilitaci mě jedna lékařka poslala na stomatochirurgii. Tam konečně seděl doktor, který mi velice pomohl a zdrátoval mi čelist. Teď se léčím ve fakultní nemocnici v Ostravě, kde mimo jiné zjístili i vyskočený krční obratel a ještě k tomu, že při úrazu došlo k poškození v mozku a trpím hroznými bolestmi trojklanného nervu. Dnes vím, že mě tyto bolesti a nemožnost otevřít pusu a najíst se budou provázet celý život a to jen díky jedné nepozorné kačeny za volantem, která se ale vůbec necítí vinna.

bejdy
2x

Pokud jde o tu dlahu, není to nic strašnáho - je umělá a nasazuje a vytahuje se velice snadno. Jediný mínus je to, že při mluvě se trochu šišlá...takže já osobně si vytáhnu před tím, než jdu do školy apod. Jinak se s ní dá v pohodě i spát. Jinak už jsem taky prodělala výplach kloubu, nijak to nebolelo, spíš to bylo nepříjemný - 2 jehlami do kloubu pouští vodu. Asi 2 další dny se nedá moc jíst, smát a extra mluvit, celkem to bolí a nemůže se kousat - takže tekutá strava. Bohužel mi to moc nepomohlo, takže půjdu na další výplach a pak asi hurá na operaci :-( Prý by mi vyndali kloubni disk, tak jsem zvědavá..

Soník

Pročítám si vaše příspěvky a nedá mi to přidat svůj. S kloubem mám potíže 3 roky. měla jsem to "štěstí" dostat se i k MUDR. Machoňovi. Po několika únavných sezeních, kdy posloucháte nekonečné teorie o fungování všech kloubů v těle , jak cvičit a nejíst mi byla doporučena ta léčba výplachem. větší bolest jsem v životě nezažila!!! Navíc, milé dámy, není zrovna příjemné když se vám o hrudník opírá obtloustlý doktor bez deodorantu. Brrrr. Do díry po jehle si můžu zavěsit piercing.

RadaZeJsemRada
1x

Vase slovo o panu doktorovi Machonovi mne opravdu urazeji. Jsou nechutne. Behem svuj dlouhe a nekonecne boj s TMK, jen JEDEN a jedine doktor mi nabidl uprimnou pomoc a jeste to nevzdal a porad podava pomocnou ruku. Pro mne je to doktor s "dusi" ne jen nejake stroj a nafoukane blbec-jedna s lidma citlive. Pardon...ale jeho patienty a patientky nejsou zadne modely z molu a zrovna ne vzdy take voneji. Od kdy je dulezite aby doktor vypadal jako model a vonel jako kvetina??? Skuste jsi zajit na Karlak nebo jinam, a pak urcite budete litovat Vase slova. On postupuje opatrne, nic nedela hrrrr zbytecne a pouziva osvedcene metody. Vase dira se zahoji tak to tolik nemusite prehanet. Ostatni lidi...vubec vyplach kloubu neboli pokud jste v klidu. Bude to jen bolet pokud budete odporovat panu doktorovi. Pokud je to opravdu to prave reseni pro Vase TMK potize, tak pocitite efekt/ulevu behem par dnu. Pokud to neni ono, tak se skousi dal ale je to zdlouhave proces k uzdravovani kloubu, treba i celozivotni boj ale musite se snazit a verit Vasemu doktorovi. Ad jsi kazde udela svuj dojem ohledne doktoru - existujou nekolik moznost v Praze a je opravdu dulezite aby jste "klapy" s doktorem aby jste vydrzeli ve spolupraci. Drzim Vam palecky

Alan

Souhlasím s Vámi, že dr. Machoň si nezaslouží aby ho někdo. napadal. Chodím k němu půl roku, proplach mám za sebou, je sice nepříjemný, ale dá se to ustát.Asi toho paní či slečna ještě moc nezažila(ne že bych jí to přál, jinak je dr. štíhlý chlap,tak nevím jestli je vůbec řeč o stejné osobě,) Mě výplach nepomohl, jdu na artrosk. Doufám že pomůže, dělá se mi boule nad kloubem, která během dne několikrát mění velikost a bohužel při tom mrcha bolí. Tak se nechám překvapit

Maruska
1x

(nejak mi nejdou carky a hacky na tomto www.) ... Souhlasim co se tyka pana doktora.........nekdy se chova jako kdyby byl na jine planety nez Vy kdyz tam sedite, velmi neprofesionalne, a pak Vam jeste plytva cas na povidani o TMK...jako kdyby se clovek narodil vcera a neumel si najit informace o tom sam. Pak nedokaze dodrzet cas a lide cekaji az dve hodiny i vice na to aby byly jeste vice unaveni a otraveni z toho co Vam napovi o TMK. Jestli je to nejaka "spicka" tak ad se tak chova. Nikoho nezajima jestli ma nejake osobni problem, ci kongrese, ci to ze pracuje vsude mozne po ruznych klinikach aby si privydelal a je z toho vycerpane a musi si odesedet den na Homolce (kdo neni vycerpane ve zdejsi dobe). Kolikrat clovek prisel a on se klidne rozplacnul pres stul a vysledek byl nic, jen stracene den a zbytecna omluva z praci. Todle si dovolit v praci, tak letim raz dva. Hod, nekterym "talentum" naroste sebevedomi natolik ze si mysleji ze sem a tam se da neco tak troch odflinknout nebo ze lide budou skakat podle nich. Nic, todle je spise stiznost ohledne lekaru vseobecne v cr. Jsou to nafoukani blbouni. Jeste se jim musi priplacet na polepsenou...to bych taky byla rada kdyby mi dal nekdo 30kc za nic.

cadys

Machoň je špička. Asi po čtyřech letech chození po různých ,,specialistech" napříč ČR, jsem se dostal k dr. Machoňovi a ten mě zbavil potíží. A to je to proč jsem k němu šel. Ne na konverzaci nebo módní přehlídku, ale proto, aby mi pomohl. A to splnil beze zbytku.

hypermobilka

Todle je diskusni forum tak "bohuzel" ma kazde pravo mit svuj nazor a pan doktor nemuze u kazdeho kladne zabodovat, to proste tak je v zivote. Taky se kazdemu v praci nezalibim. Pravda je ze jeho povaha muze pusobit na nekoho velmi pasivne a nekoho prave "uklidnujici" dojmem po nasteve napriklad u zbrkleho Ramba. Take jsem byla vsude mozne po Praze, ruzny "experty" a jednoho jsem si z toho vybrala ktere mi prave "sednul." Kazde ma jinou predstavu a jinou "uroven" a podle toho si vybere.

Leny
1x

Já rovněř chodím k Mudr.Machonovi a jsem velmi spokojená,tak moc,že z Olomouce jezdím až do Prahy.Mám systémový lupus a sjogrenův syndrom,CT ukázalo degenerativní změny na čel.kloubech,mimochodem u nás mě téměř vykoply s fastumgelem a moje problémy ani diagnozy je nezajímali.A jediný kdo se mě v mém stavu ujal byl pan doktor a ihned.V červnu jsem u něho podstoupila operaci odstranění nádoru na slinné žláze a ted v lednu mám přijet na průplach a dál se uvidí.Může mi někdo říci opravdu je to tak bolestivé?Zvládnu pak sednout do vlaku a jet 3hodiny domů?Děkuji za veše odpovědi

Micka

Bohužel přečetla pozdě - Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie.Olo - je opravdu moc špatná

Pavel

Máte pravdu já tam taky chodil a odešel Vůbec mi nepomohl na čelistním v Olo.doktor moc nevěděl.

Denča
1x

Ahoj, je mi teprve 17 a bolesti už mám půl roku.. Většinou ale jen při zívání, občas mi v tom přeskočí.. Ráno mívám klouby vždycky jakoby "zatuhlé".. je to nepříjemné.. vždycky musím rozhýbat čelist.. Byla jsem i na magnetické rezonanci, kde mi nebylo nic zjištěno.. Klouby mám prej v normálním stavu.. Dá se s tím vůbec něco dělat..? Jak to tady tak čtu, tak pomalu začínám pochybovat a mám strach, že se těchto nepříjemností už nikdy nezbavím..

držkobol

Zdravim, už vic jak rok mám s čelistním klouem problemy, jak tady psal milion dalších lidí, nejdřív mi v něm začalo lupat, pak bolet, před necelými dvěma týdny jsem byla na výplachu...týden to bylo celkem fajn, poslední dva dny opět bolest, tak by mě zajímalo, zda-li je to normální...? to, že te zatracenej kloub nebolel bylo dost příjemné...mám naději, že to ještě zažiju?:)díky

Anna

Ahoj všichni, já mám potíže s čelistma už nejaký ten pátak, ale zase se to vrátilo. Už jsem myslela, že mám pokoj. Chci se prosím zeptat, bolí to někoho i v klidu? Mě to až svírá, dává mi zabrat kousání i mluvení. Naštěstí můžu spát, ale bolest je první co si po probuzení uvědomím. Diky

janička
3x

ahojda lidičky,tak teď nevím,zítra jdu na kontrolu s čelistním kloubem,měsíc a půl nosim dlahu,ale nějak mi nezabrala,ale podle toho co se tu píše už nemám ani chuť jít k tomu doktorovi,chodím do Hradce na FN a zatím jsou tam na mě milý,docela dost se o mě zajímali,ale šíleně se bojím co bude dál,četla jsem hodně o těch kloubech,ale nezdálo se to tak šílený,ale po některých příspěvcích se bojim.Před 12 lety mě zbil chlap a až po 8 letech se projevil ten blbej kloub,nechala jsem to 4 roky stát,na tu bolest jsem si zvykla a na to lupání taky,měla jsem děti a když odrostly,tak jsem se to začala řešit,ale doufám,že to dotáhnu do konce a bez výrazných bolestí.Nikomu tohle nezávidim a nepřeju,je to šílený, tak se všichni drže a ať to zvládeme v pohodě.Pa,pa Jana

bzintt

Ahoj Jani, jak jsi na tom teď s problémem? Já jsem včera měl takové malé pnutí v pravém kloubu a den na to nemohu vůbec jíst. Pusu otevřu sotva kousek, tak mám zavázanou pusu a ohřívám, ohřívám. A doufám, že to přejde. Po všech těchto příspěvcích, jsem zjistil, že doktoři jsou zbyteční. Takže budu ohřívat, jíst kašičky a čekat...?

Honza
1x

Pekny den preji vsem! Chtel bych se zeptat,zda se projevuji nekomu me bolesti podobne.Jiz rok mam bolesti a prave ze vubec ne v oblasti celistniho kloubu,ale na kosti na patre a okolo,ktere prechazeji az na kost do nosu(asi nosni prepazka).Cuka mi nekdy z toho pekne i v koutku oka.A o lupani v usich ani nemluvim.Po 3 navsteve lekare mi zjistily papylom v dutine nosni,tak si samozrejme myslely,ze bolesti jsou od toho.Po operaci to neustalo.U zubare mi zjistili spatne osmicky obe,tak naznali ze to bude od nich a sly ven.Stale to neprestalo.Tak po dlasich navstevach na ORL mi bylo receno,ze je to stale od tech zubu,i kdyz jsem rikal ze me to boli uz minimalne pul roku.Nakonec pres znameho,ktery me prohledl rentgenove snimky a ct mi bylo receno ze mam artrozu celistniho kloubu.Nejak se mi to ale cely nezda,protoze samotny kloub me vubec neboli.Mel bych jit na operaci v unoru.No a nekteri doktori mi rikaji at jdu a druzi zase,ze jsem na operaci mlady=25 let. Byl bych rad,kdyby mi nekdo poradil nebo mel podobne bolesti a nejak je uz zdarne resi,protoze ta bolest mi bere vitr z plachet,hlavne vecer.....dekuji

RadaZeJsemRada
2x

Dobry den Honzo, Co vlastne oni budou s kloubem delat behem operaci? Nechte si udelat nejdriv proplach kloubu jestli mate artrozu. To Vam muze pomoc. Cokoliv mini-invazivni ale ne jen tak hned na operace... Pravde je ze jste mlade ale ja take trpim od +/-23 (ted je mi pres 30) a je to tim ze mam vseobecne spatny klouby. Pokud muzete, odlozte jakoukoliv operaci ktera by Vam udelala neco "nenavratneho"... Zni to hrozne, ale clovek se nejak nauci zit s bolest nez aby sel na operaci ktera nic nezarucuje a treba i z horsi situaci. Sama jsem mela problem s horni dutinou a mam dodnes. Porad jsem mela bolest hornich (i dolnich) zubu a dokonce prisla o par protoze nikdo nevedel proc to boli, a bylo a je to nadale od kloubu, ale uz vim odkud bolest fouka tak se to snazim snaset, jinak bych byla denno denne u zubare a nechala bych si vyvrtat a vytrhat vsechny zuby s domnivanim ze jsou to spatny zuby. TMK je klamne kloub. Pro zensky ktery maji problem s vseobecne s kloubama je to peklo protoze i mesicni hormonalni vykyvy hrajou svoji roli v tom. Obzvlast dva tydny mesicne mi "vrzou panty" a boleji vic. Mimochodem kam chodite se lecit?

Honza
1x

Dostal jsem dlazku do pusy na mesic a pul stim,ze kdyz se to nespravi tak dojdu na kontrolu a potom se dozvim vice.No a tu kontrolu se snazim oddalit a hledam alternativni resenio,co by mi aspon trochu pomohlo...Chodim ted na elektrolecbu a zkousim delat nejake cviky.Takze presneji nevim co blize mi stim cheteji delat.Chodim ke svate Anne do Brna.Je rozdil bolesti u artrozy rano a vecer?

RadaZeJsemRada

Dejte ty dlaze jeste chvili. Ona Vam pomuze ze TMK si muze trochu "odpocinout" v noci. Artroze je vseobecne horsi rano...to se muzete vsimnout starsych osob kterym se doslova "leze" z posteli po ctyrech a pak behem dnu uz se jim ulevi. Zanet je vseobecne horsi v noci, nenecha Vas spat, priklad je skazene zub ktere Vas celou noc bude strasit jako nocni mura. Zeptejte se doktora na vyplach kloubu, ci artrocentozu...jestli je toopravdu artroza, tak todle by Vam prave melo pomoc a dat ulevu od bolesti alespon ne chvili. Jestli Vam to pomuze, tak se aplikace opakuje. Na jinou invazivni operaci radeji zapomente nez todle skusite.

Markéta

Chtěla jsem se zeptat na bolesti čelistního kloubu, když rehmatologické onemocnění se může vyloučit protože nějaké rehmatické onemocnění jsem měla a to mě přešlo, zuby mám v pořádku, předkus taky, jestli koub může být třeba jen zánětlivý nebo případně co s ním může být děkuji Doležalová Makréta

ziva

Ahojte všichni, mám úplně stejné problémy jako vy všichni tady, proto se nechci dlouze rozepisovat. Jen vás prosím, mohl by mi někdo napsat kontakt / lépe telefonní / do ordince čelistního kloubu v Brně Bohnicích a v Praze na Homolce, kde je možné se objednat? Děkuji

Denule

Ahoj, zajímalo by mě, v kolika letech jste s čelistním kloubem začali mít problémy..?

immbis

Dobrý den, nevíte jak lze bezbolestně vyvrtat kaz?mám totiž panickou hrůzu s ze zubaře..děkuji

ajja
1x

ht tp://www.fnbrno.cz/Article.a sp?nArticleID=1044&nLanguageID =1 kloubní poradna 532 232 389

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce