Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

akne

co rikate roaccutanu

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka
2x

Dceři rozhodně,po několikaleté neúspěšné léčbě mastmi, užívání Roaccutanu pomohlo.

Pája
1x

Já ho také používám.Je pravda,že mi vysušil záda,ale jizvy tam stále zůstavají.A to jsem už v druhé třetině léčby.Jak výrazně ji pomohl?A jak velký měla rozsah akné?Pomohl i s jizvami?Já se bojím vlízt do bazénu,aby se mě někdo neštítil,protože já se štítím sama sebe!!!!!!

Sebastian
2x

Ale o jizvách v příbalovém letáku nic není. Rocaccutane není na jizvy, to jsi se asi spletla.

Lucie

Roaccutane mi velmi zlepšil mastivost pokožky, když jsem jej užívala. Po ukončení léčby se mi akné vrátilo do stavu jako před léčbou Roac. Léčbu bych hodnotila jako dlouhodobou, nákladnou a neúčinnou.

Maria Maria
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Aneta
1x

dobrý den, prosim vás mohla by jste mi napsat,kolik jí bylo jako kdy ho začala brát,jaké s tím měola problémy,třeba jestli chodila na jaterní testy,nebo jí bylo špatně...a jak dlouho ho brala než jí pomohl???prosim vás určitě mi napište,a taky kolik stojí a prostě něco oněm co víte,mockrát vám děkuji,zatím nashledanou :-(

Lukáš

Je velice drahý, mě by léčba vyšla na 15 000 Kč kdyby to naštěstí plně nehradila pojišťovna... ale to musíte mít recept.

Zuzka
1x

Dobrý den chci se zeptat kolik se doplácí dyž to hradí pojištovna a jaky jsou příznaky dyž se uživá ten lék a hlavně jestli se u toho přibere moc vám děkuji

Blaženka
2x

Dobrý den, prosím Vás přítel od ledna do konce dubna užíval tento lék. Jedná se mi to jak dlouho bychom měli čekat, než se budeme moct smažit o početí miminka? Názory se na to docela liší. Lékař mu řekl tak alespoň měsíc na vyčištění, ale už jsem četla že i rok. Taky bych řekla, že mu to až tak moc nepomohlo.

Ola

Já osobně už jsem vyzkoušela snad všechno. S akné se trápím už 12 let. Jediné období, kdy jsem měla pleť relativně bezproblematickou, nastalo po současném užívání Zinerytu a antikoncepčních pilulek Diane 35. Poté, co jsem Diane vysadila, akné se během několika měsíců vrátilo. Druhé období, kdy mi akné zmizelo, bylo právě po užívání Roaccutanu - sice jsem výrazně trpěla vedlejšími účinky, ale pleť jsem měla po několika měsících zcela hladkou. Bohužel však nějakou dobu (v řádu měsíců) po skončení léčby akné opět vstoupilo na scénu :/ Kdyby měl někdo jakoukoli radu, kterak snížit mastivost pokožky, byla bych moc vděčná za pomoc: [email protected]

katka
2x

muzu se jen zeptat,co to ten Roaccutan je,kolik stoji, aje na predpis?predem dekuji,papa

Denisa

Behem puberty jsem mela hezkou plet, domnivala jsem se, ze za to muze kosmetika, kterou jsem od mala pouzivala. Jenze ve20letech plet "zesilela" -za2 roky jsem vyzkousela snad vsechno, co se na trhu vyskytuje, ale nic nepomahalo. Az kombinace antikoncepce Diany35, omezeni konzumace cokolady, nadmerne piti neperlive vody, laiseru proti tvorbe akne a hlavne Roaccutanu mi pomohla. Pred uzitim Roaccutanu jsem byla varovana - ma mnoho vedlejsich ucinku - stejne jsem si prosadila svou a dnes jsem za to rada. Zadny vedlejsi ucinek se u me neprojevil a plet se krasne vyhladila. Doporucuju!D

Bára Málková
3x

chtěla bych se zeptat, jestli se můžu nechat tetovat,když za měsíc mi končí léčba roacutanem.Ptám se, protože jsem slyšela že asi rok se nesmí na lejzl a na podobné věci.Můžu říct,že mi roacutan pomohl,sice mě ta léčba v pár věcech omezuje,ale jsem ráda že jsem s tím před tím souhlasila.

Lenka Báčová
1x

I já mám problémy s akné asi 13 let- nejvíc mi pomohla antikoncepce Diane 35, tu jsem brala asi 6 let- ale musela jsem ji vysadit z důvodu trombozy (sádra na noze 3 týdny udělala svoje).Takže poraďte mi co si mám ještě na tu papulu dát abych vypadala jako člověk.Díky Lenka

ddavee
8x

Ahoj lidičky! Chci se s Vámi taky podělit o své zkušenosti s lékem Roaccutane. Je mi 25 let a od 15 trpím na akné. Do 18 měla má kožní strach mi lék předepsat, pak mi ho napsala a během prvního měsíce nebylo po akné ani památky....nicméně po dobrání zhruba po 6 měsících se akné vrátilo zpátky a tak v léčbě pokračuju už nějaký ten rok. Navštívil jsem doktorku, která se přímo specializuje na tento lék od roku 1983 a ta mi doporučila úplně jiné dávkování. U tohoto léku totiž nejde ani tak o délku, jak dlouho ho berete, ale o množství. Vážím 80 kg - a paní doktorka mi předepsala 60 mg/ na den, ---pro ty co neví tak to jsou 3 tbt těch nejsilnějších denně. Nyní je to už rok, co jsem dobral poslední kapsli a až na občasný vřídek, který se vždycky tu a tam někde objeví už žádné jiné větší problémy s akné nemám. Samozřejmě je důležité vyvarovat se sluníčka, alkoholu a hlavně fyzické zátěži, protože z toho šíleně bolí klouby, ..avšak jen do dobrání léku, nebojte:-.)Všem vřele doporučuju tento lék, protože se Vám hned změní svět - a jen ti, kteří opravdu trpí na akné dokážou pochopit, jak je krásné ráno vstát a podívat se na sebe do zrcadla beze strachu. Díky za to, že tento lék existuje a že už ho konečně začínají lékaři více předepisovat. Pokud budete mít jakékoli otázky, nebo budete chtít kontakt na nejlepší kožní doktorku, co znám pisněte na [email protected] a rád se s Vámi podělím o zkušenosti. Všem hodně úspěchů!!

OLI
5x

tak co se týče roaccutanu,mě teda rozhodně moc nepomohl trpim na akné 8 let atento zázračný lék sem bral přez rok.... je fak že někomu prostě pomuže ale mě pomohl tak trochu častečně.. co se týče obličeje oukej,co se týče mých ted už zjizvených zad taky docela oukej... ale třísla sou pořad aktivní.... jednou sem se krasnýho rána probral a nemohl sem vstát,musel sem si zavolat záchranku... a letěl sem přímo na sál,kde mě opichovali elektronickou jehlou... náky ty mastičky.. na mě nefungujou.. měl sem o něco větší dávku než ty,protože mám 100kg a 2 metry... co z toho plynulo zarudnutí kůže,špatný zrak,když sem vešel do místnosti tak sem si připadal jak na frontě protože sem všude viděl mlhu,sucho v ustech,denně sem vypil až 4,5litru čisté vody,později mi doktorka dávku snížila,protože sem ve škole pravidelně spal... takhle bych mohl pokačovat a napsat tady bestseller... ale mě roaccutane pomohl tak na 25% v tříslech se mi nachází nakej druh stafilokoka,autovakcína neexistuje... blahopřeju že zi pomohl tento přípravek... když tak napiš(te) na [email protected] přeju hodně uspěchu

OLI

jo a ten kontakt na tu tvojí zázračnou doktorku bych srdečně uvítal a popovídal si sní....

bussy
1x

zdravim vsechny prave mi byl predepsan akneroxid 5 muzete mi prosim napsat kdo s nim mate zkusenosti?nechci utracet za neco co mi nepomuze nebo nedej boze co mi plet jeste zhorsi

Marek

Roaccutane jsem bral od začátku února.... Zezačátku se mi akné ještě mnohem víc zhoršilo.... Potom nastala fáze, kde jsem měl pleť naprosto bez problému a do druhýho dne úplně jako před léčbou.... Střídalo se to... No a teď už jsem dobral poslední dávku a uvidím... Na léto mi doktorka lék vysadila s tím, že na podzim bysme eventuelně pokračovali... Jsem teda dost zvědav, protože účinnost léku bych viděl tak 20%... A to nevim co přijde, až to delší dobu nebudu brát... Vedlejší účinky jsem měl snad všechny... Rty jsou bez jeleního loje totálně suchý, byl sem pořád ve špatné náladě, soutředit se nešlo, spal se mi chtělo neustále a poslední dobou vnímám naprotou nechuť k jídlu... Rozhodně to není jen tak pilulka na zobání.... Ještě by mě zajímalo, kdy po ukončení léčby se budu moct napít alkoholu... Jaterní testy jsem měl v pořádku...

Lenka
2x

Co zkusit něco léčivého a zároveň přírodního? Vyzkoušela jsem bio krém na akné a nemůžu si ho vynachválit, jmenuje se Akneline.

kurnik

zdravim, je mi 19 let a od 15 mam problemy s akne. do dnes sem se toho nezbavil, za ty leta sem vyzkousel spousty pripravku, ale muj oblicej je nadale pocten vyskytem bedaru a černych tecek. uz nevim co dal. neni to nekdo, kdo by mi poradil? kdo ma zarucenou fintu?

Klara

Zaručená finta to bohužel není, ale jdu na to fikaně - acneon od Wallmarku mi trochu zabíral a účinkuje mu ... něco. No a to něco je taky v anti-acne od clinical navíc s kyselinou hyjaluronovou. A ta je teď in :-). A nepij žádný tvrdý alkohol! hodně zdaru a ruce pryč od beďarů!

marek
1x

Měl jsem s akne problemy desítky let od puberty až do nedávné doby. Uplně náhodou jsem ale přišel na způsob, jak se ho zbavit. Každý ráno a večer po umytí obličeje (k mytí používám peeling od Garnieru, případne kosmetiku od Laroche Possay) si obličej opláchnu obyč neperlivou balenou vodu (používám Dobrou vodu, protože je best, ale třeba Aquilu mam vyzkoušenou, že je taky OK). Po umytí vodou z kohotku uplně stačí vzít odličovací tampon, zalít ho trochou balené nechlorované vody a přetřít s nim obličej (vytřít pryč chlor). Od tý doby, co tohle dělam, tak mam obličej bez akne. Za dlouhý roky jsem vyzkoušel lecos a nic nepomohlo, až tohle. Mytí peelingem je dobrý na malý tečky, ale na ty větší červený jeboně nic nepomáhalo, až tohle. Dodávám, že žiju v Praze a vždycky jsem se myl vodou z kohoutku - chlorovanou. Netvrdim, že tohle pomůže každýmu, ale mě to vážně pomohlo (nejsem žádný dealer na Garnier ani na Dobrou vodu, takže dodávám, že uvedené značky jsou příklad. Má ex tvrdila, že se jí akne vždycky zlepšilo po pár dnech doma, kde mají v baráku nechlorovanou vodu ze studně). Takže GOOD LUCK v boji s pupenci :-)

Ondra

Ahoj, trápilo mě akné řadu let a nyní jsem vyzkoušel přípravky Dr.Egrt s koloidním stříbrem a akné mi opravdu zmizelo a už se nestydím chodit mezi lidi :-) je to opravdu paráda... jukněte na: www.dregrt.cz Zvací kód (VOUCHER): 99182163 Všem doporučuji! májí tam i spousty jiných výrobků - vše je české! Ondra

Ondra B.

Ahoj, trápilo mě akné řadu let a nyní jsem vyzkoušel přípravky Dr.Egrt s koloidním stříbrem a akné mi opravdu zmizelo a už se nestydím chodit mezi lidi :-) je to opravdu paráda... jukněte na: www.dregrt.cz Zvací kód (VOUCHER): 99182163 Všem doporučuji! májí tam i spousty jiných výrobků - vše je české! Ondra

Lukáš Mirga

ahoj lidi ja beru roaccutane asi tak 2 měsice,ze začatku mi to sice pomohlo ale jinak to semnou neděla nic aspon co vim samo o sobě mi nevadi že to beru ale vadi mě to omzovani,nesmim cvičit atd...vyzkoušel sem toho hodně a nevim asi mi nic nepomuže jinak gratuluju těm co se toho zbavili

Kristýna

Ahoj, měla jsem stejný problém, už jsem skoro nevěřila, že mi něco pomůže. Všem doporučuji sprej s obsahem nanostříbra. U nás je k sehnání značka Silverex. www.silverexcom.cz Je to naprostá paráda! Jinak doporučuji i používat mýdlo stejné značky. Na rozdíl od jiných mýdel nevysušuje, ale naopak hydratuje. Také obsahuje stříbro. Docela to i stahuje pory, plet pěkně vyčistí.

Tomáš

Ahoj, mám zkušenosti s Roaccutanem, který jsem bral 8 měsíců. Po dobu této léčby jsem 1 měsíčně chodil na jaterní testy, vždy bylo vše v pořádku. Akné mi po pár měsících po dobrání téměř zmizelo. Měl jsem zhruba střední formu, dnes se mi již vyjímečně objeví jeden, dva pupínky. Je mi 21.let a co bych vám hlavně chtěl říct, aby jste si na tento lék dávali velký pozor. Pokud jste v pubertě a akné není tak výrazné do léčby Roaccutanem nechoďte. Nyní mám zdravotní problémy které jsem doposud neměl, sylná dehydratace (od léčby pořád), tmavší moč, občasné bolesti ledvin, časté angíny, chřipky, streptokok, občasný průjem ap. Prostě můj organismus od dobrání Roacc. se takřka zhroutil. Na každého to však působí jinak, ale já bych už to toho nikdy nešel, nehledě na psychické proglémy v období léčby. Nyní vše zmizelo a jsem takřka v pořádku a jsem rád. Proto prosím zvažte tuto léčbu, můj doktor ji označil jako krajní nouzi a poslední možnost, před tím jsem vyzkoušel desítky přípravků, Akneroxid, Aknemicid, různé vyrobené přípravky a tetracykliny, nic nepomohlo. Jen Roaccutane ale za jakou cenu.

Kristýna
1x

Ahoj, já na akné vyzkoušela snad úplně vše, včetně chemického peelingu. Jediné co mi pomohlo je nakonec sprej, s obsahem stříbra. Je to naprostá bomba. Používám to už tak třičtvrtě roku, docela mi to stáhlo i póry. Je to trošku investice (cca 1400) ale určitě se to vyplatí. navíc to vydrží... Já mam po třičtvrtě roce v lahvičce ještě tak půl obsahu toho stříbra. Mrkněte pro více info sem: http://www.silverexcom.cz/products/silverex-sprej-s-ionty-stribra/

Michal

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli je normální že roaccutane užívám již třetí týden a akné se mi nijak zvlašt nezlepšilo. Četl sem od ostatních že po týdnu měli krásnou a hladkou pleť, ale mě se akné stále tvoří. Beru 2 krat za den 20 mg. Je možné že roa na mě prostě nezabírá a neučinkuje, že jsem proti tomu nějak odolný ? Děkuji za odpověď.

Lucie

ahoj, moje léčba Roaccutanem sice skončila už před 4 lety, ale pokud si pamatuju, začal mi zabírat až tak po měsíci, takže klídek, ono to půjde :) Jen abych podala zprávu delší dobu po léčbě :) Posledních cca 6 měsíců se mi znovu začínají dělat na obličeji pupínky. Není to teda nic úděsného, co bych nesnesla, ale jakmile jsem si navykla na krásnou pleť, tak to teda nekvituju s nadšením. Každopádně musím říct, že jsem stále v klidu a nějak se tím nevzrušuju :) asi to bude i mým přístupem, který se za tu dobu změnil. Takže jsem toho názoru, že je to v hlavě... Držím palce v léčbě :)

Gabriela

Dobrý den, já na akné trpěla v pubertě, pak dlouho klid a vrátilo se až po druhém porodu. Teď se mi sem tam nějaký ten pupínek objeví hlavně v období mentruace, takže mám v pohotovosti český gel ACNEUP, který to nejhorší vždy zachrání.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce