Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

afty v ustech u dítěte

Syn má plná usta aftu a k tomu se mu udelaly na rukách malé vodnaté pupínky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jitka
8x

Tak tedy,co na afty u 1,5 letého syna?Má jich plnou pusinku a k tomu opar.Doktorka má ještě podezření na neštovice.

katka
3x

Ahoj, dnes jsem byla s 16 - měsíční dcerou u lékařky.Taky má plnou pusinku aftiček,koutek, něco co se podobá klubajícímu se opárku...horečky, nejí nepije, no hrůza! Paní doktorka nám nekompromisně předepsala antibiotika, pusu máme vytřít genciánkou (nebo do ní namočit dudlík a šup s ním do bolavé pusiny). Doporučila nám kašovitou stravu, z ovoce jen banán,ostatní je kyselé a štípe, ovocné čaje také vypustit,místo toho bylinkové...tak snad se z toho brzy ti naši prckové dostanou, pevné nervy,hodně zdaru, ahoj Katka

ivik
3x

Já sama mám problémy s afy už 2,5 roku.Zkoušela jsem genciánu,corsodyl,tantum verde,různé cucací bonbóny,ústní gely,ani leptání na ORL nepomohlo ani laserovým ozářením jsem se aft nezbavila.Dočetla jsem se že v zubních pastách jsou pěnidla, která vysušují ústní dutinu, a pak se dělají afty.Co Vy když jste byli malí???Kolik druhů zubních past bylo???A jaké jste používali???Flora,Stoma,Perl ička a Pasta s chlorophylem.Ale nebyly tak agresivní jak dnes.Kupte si v bylinkářství DUBOVÉ KAPKY (DUBOVKY)100 ml asi za 32O Kč .Afty svým ratolestem potírejte neředěnými kapkami,(alespoň 6x denně), dají se i naředit ke kloktání a výplachům pusy.(poraďte se ale se svým pediatrem!) MUNDISAL gel a výborný je KAMISTAD gel-ten opravdu uleví od boesti.Zkuste Parodontax zub. pastu-je plná bylin,ale děti ji nesmí polykat.Čištění zubů není příjemné,ale kdo u této léčby vydrží uvidí výsledky.

Milena
2x

Na afty doporučuji OK Alfu, která se kloktá, má antibiotické účinky, je to 100% čistě přírodní produkt a desinfikuje dutinu ústní. Dále má blahodárné účinky na posílení imunity, tedy proti chřipce a nachlazení.

3x

neustále se mi tvoří afty v puse,co s tím,ovoce jím pouze myté a otřené,tvoří se mi tak veliké,že je pro mne obtížné i jíst

ivik
3x

Vím jaké to je.Mě trápily ty potvory 2,5 roku.Používám asi měsíc pastu PARODONTAX(v lékárně asi 9O Kč) a potírám afty(asi 4-6x denně) Dubovýma kapkama DUBOVKAMA -RK z bylinkářství asi za 310 Kč a mám od nich pokoj!!!!!Čištění zubu sice štípe a bolí.ale chce to vydržet to i tu tinkturu z dub. kapek-štípe-ale vše 100% účinkuje.Hlavně vydržet!!!!

Liliana
1x

Znám jeden výrobek z lékárny, který zabírá jak na opary, tak na afty. Není to žádná mastička, ale tablety k vnitřnímu užití. Jmenuje se to GLUKAVIN, je to napěchované vitamínama B, minerály, echinaceovým extraktem (proti oparům), a beta-glukanem z hlívy ústřičné (proti aftům). Koupila jsem ho za cca 60,- kč (krabička na měsíc)a je to skutečný zázrak. Už se mi opary nevracejí a s aftama je taky konec. V lékárně mi říkali, že se může používat dlouhodobě, třeba v menší dávce. Kdo je na opary a afty choulostivý, tak dlouhodobě 4 tablety denně. V krabičce jich mají 160, takže to vydrží na dlouho.

Pekar

Syn ma opakovane pasovy opar na oku,nosu.Dostal injekce olejove proti oparum,ale ten se stale opakuje.Na alergii uziva xyzal a davam mu rano a vecer pangamin.

Verca
1x

Pomozte mi prosím,už několik let mám afty,vyzkoušela jsem už všechno možný a nic mi nepomáhá jsem už bezradná.Mám jich vždy několik najednou a jíst,pít,spát a mluvit je pro mně velkým utrpením.Děkuju za každou radu

Alena
4x

zdravím, dřív jsem na afty trpěla často a nejlíp a nejrychleji mi fungovala slivovice nebo vodka či jiná pálenka. Vypláchnout nebo úplně nejlíp ustřihnout kousek vatového tamponu, namočit a na chvíli přiložit na aft, případně ještě zopáknout.

Mišička
1x

Mám afty pořád, stačí mi jen se kousnout a hned je tam. Mám na to všelijaké vodičky a jím i tablety jenže nic nepomáhá. Nemůžu jíst, pít nic, pořád to jen štípe. Ale doktorka mi napsala ústní gel Kamistad a ten to alespoň na chvíli vždycky uklidní abych se mohla aspoň najíst, takže všem doporučuju.

Sharinn
2x

ahojda muj bratricek mel afty v puse porad,kdyz byl maly a zabirala mu na to jedine fialka,zadny chemicky svinstva.Pravda je,ze nezabrala hned,museli jsme byt s mamcou trpelivy,ale diky fialce se mu prestali delat uplne..je to bezva vodicka :-)

vmilda

pardón ale myslím že to je Slintavka-kulhavka:-)

heda
2x

no my byly ted u dr. malý budou 2 roky,.. začala hrozně slinit a já si myslela, že jí roste zub,.. dásen má rudou a oteklou,.. prostě to tak vypadalo!,.. Pak z ničeho nic pomalu40 teplota šup k doktorovy!,.. Otekl jí šíleně krk a na bradě má dva veliké rudé pupeny,.. což prý je k té infekci,.. no a prej je to "slintavka",.. nejdříve jsme si s manželem myslely, že si z nás dělá doktor srandu,.. ale je to tak!

šarnys
1x

mám v ústech 2afty a nemůžu moct jíst co mám dělat??

Andy
1x

Ahojky, mám první zkušenosti s afty,a mohu říct jen jedním slovem - KATASTROFA ,nemohu mluvit,jíst,tvoří se mi v puse moc slin,které nemohu bolestí polknout.Mám na jazyku po stranách jeden aft,ale jakou paseku dokážou tak malincí aftíci to bych nepřála nikomu.Jen nevím,jak to vyléčit,do soboty potřebuji být fit,a nevím si rady,co by zabralo,a hlavně,jak dlouho přetrvávají.Poradí mi někdo????Děkuji moc za případnou radu:-)))

tomik
1x

Já zatím nenašel nic, co by zabíralo dlouhodobě, a to mám s nimi co dočinení už pár let. Momentálně v případě výskytu používám Mundisal gel. I tak mi léčba trva 1-2 týdny, nicméně ten gel působí jako lokální anestetikum, takže nejlépe aplikovat pořed jídlem. Jiné přípravky nepomáhají ( fialka ani Netrii tetraboratis, které je na předpis).

Radka

Moje dcera od okamžiku vytržení nosních mandlí trpěla od 4 let aftozní stomatitidou dvakrát do měsíce.Od té doby začal náš boj s afty.Chudinka hubená, nemohla jíst, mluvit, byla unavená, mrzutá,nic ji nebavilo. Prošli jsem přeléčením celé imunity od Imunoru po 800 tablet Wobenzymu, potom jsme zkoušeli rok homeopatickou léčbu, když ani ta nezabrala, navštívili jsme léčitele, který nám dal šestitýdenní bylinnou kůru, byl to děs, musela na lačno pít pelyněk, skoro vždy se nám povzracelam česnekové výplachy a opět žádná odezva. Všechny preparáty v lékárně jsme vyzkoušeli, i obyčejnou šalvěj,Po šesti letech vyčetla,že je to pastou a zubním kartáčkem-koupila jsem tedy v DM drogerii pastu za 200,- a kartáček za 169,- a ani to nepomohlo. Potom jsme našli výborného alergologa a imunologa, který nás přeléčil na tasemnice a když ani to nezabralo,nasadil nám bezlepkovou dietu a problém je vyřešen. Dnes má dcera 11 let a raduje se ze života, šťastná, že může jíst rajče, které ji vždy na afty dráždilo a je vděčná, že se zbavila dlouholeté bolesti. Nevěřila bych, že by nám pomohl takovýto krok.....

petra
1x

Moje dcera - 1,5 roku, má plnou pusu aft a na začátku byly i teploty. MUDr. mi doporučila fialku a tantum verde na vytírání před jídlem. Od kamarádek, které pracují v nemocnici jsem se dozvěděla, že fialka je karcinogen a v nemocnicích je zakázána. Proč je dále v prodeji? Nechápu. Na afty je i CALGEL.

hans
3x

Co mam dela kdyz ma muj sin porad plnou pusu aftu?

ohm

Ahoj je mi 12 let a mam rovnatka a on se mi udelal aft u zubu nemuze to nak poskodit zuby.. mam ten aft na hornim patre ale ten aft mi vylez i mezi z uby tak ho mam ve predu..

baruse
2x

pro hanse: ses fakt blb kdyz napises syn s mekkym i pise se to SYN ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! nesnasim lidi ktery pisou pravopisny chyby ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

učitelka
1x

Podle Baruse "blb" Hans napsal 10 slov a napočítala jsem 2 chyby. Podle mne totální blb Barus napsal 19 slov a napočítala jsem 7 hrubek!

petra
2x

Ahoj. Mám velký problém. Asi tak před půl rokem se mi začaly dělat afty ve velkém. Jsou prostě všude.Od jazyku až po krk. Vždy tak od deseti po patnáct aftů.Zkusila jsem vše-od vitamínů pro různé přípravky, ale nic nepomohlo, ani můj doktor. Jsem už zoufalá. Nemůžu jíst, pít, spát ani mluvit. Děkuji za každou radu

marti

Od té doby, co jsem přestala kouřit (1 rok) má neustále afty v puse, i na jazyku...je to mazec, stabilně mám tak 3-4, nevím, co je to normálně se najíst a napít. Uvažuju už o tom, že zase začnu, protože jsem se dočetla, že je to chybějícím nikotinem...je toto vůbec možný?? Užívám béčko i céčko, cosi jako selen a lutein a betakaroten...no jsem už prostě ani ne naštvaná jak unavená....a vypadá to tady dle příspěvků, že mi stejně nikdo nic neporadí. Přeji všem nějaký zázrak!!

Pavlína

Můj roční syn má už týden pusinku plnou aftů. Navíc se mu udělaly i něco jako opary kolem pusinky. Zkoušely jsme Calgel, ale ten to spíš jenom na nějakou dobu znecitlivý, ale afty nemizí. Teď jsme dostali od doktorky genciánku (sice se mi do toho moc nechce, ale asi to zkusíme) a taky Pyridoxin. Je to vitamín B6 a má pomáhat na sliznice. Máme dávat 1/4 tbl. denně, ale radši ne večer, prý jsou po tom děti víc aktivní. Tak do boje, doufám, že se toho brzy zbavíme.

Dana

Nám doporučili Mundisal gel a pomohlo to.

Simona
1x

Dobrý den,moje dcerka ma dva roky a teď minuly tyden byla nemocná..Zničeho nic skoro 40 horečky a pak naříkala že ji bolí v krku,tak jsme jeli d doktorce a že krk má zarudlej atd.ale jestli nepřestanou teploty tak ji nasadíme antib.Ale horečky ustály ještě ten den ale ráno měla plnou pusinku aftů,takže co na to nic mě nenapadlo než fialka,teď už je to lepší afty ještě máme ale už se zatáhly a tak už ji to tak nebolí...Ale chci se zeptat,nevíte někdo jestli ji můžu dávat riboflavin?nebo B-komplex?dočetla jsem se že je to na afty dobrý a že jim i pak předecházíte..jelikož v rodině máme hodně dětí kteří to v poslední době měli taky a jedno dítě tím trpí skoro pořád,tak se chci zeptat zda vitamín B-komlex nebo ribiflavin můžu dát i dcerce která měla v dubnu dva roky...na letáčku píší od tří let ale to píší všude...Prosím o radu děkuji moc

Marcela
2x

Muj 5-ti lety chlapecek mel take plnou pusinku aftu a na jazyku tak veliky, ze ani mluvit nemohl. Nemohl ani pit ani jist... hruza! Na pohotovosti nam poradili jen Gencianu - vytirat pusinku, vyplachovat cajem z salveje... Moc to nepomahalo. Teplotu mel tak 37.5. Nakonec jsme vyrazili ke kamaradkou doporucenemu detskemu lekari a ten nam predepsal Herpesin. Byl to zazrak, kluk uz druhy den pil, jedl a do dvou dnu i mluvil. K tomu jedl jeste B-Komplex.

Dalibor

Dobrý den! Trpím na afty celý život, t.j. 36 let. Jediná věc, která mi pomáhá je hned v zárodku, tzn. když je afta malá, zajít k zubaři a nechat ji vypálit roztokem stříbra. Může se to zdát drastické, ale funguje to. Pokud máte roztok doma v lahvičce, po čase ztrácí účinnost.

Mike

Pro barusi: Sama jsi koukam velice genialni, tva cestina take stoji za to!!!

Mike

Na afty je nejlepsi vyplachovat pusu odvarem z hermanku nebo boruvky...nejlepe funguje hermanek (z vlastni zkusenosti).

Eliška

mě sesřička řekla, že heřmánek působí spíš mokvavě, lepší je šalvěj.....

hitman123
1x

AHOJ. Mam dost velky problem velmi casto sa mi robia afty je to uz na nevydrzanie su velke a bolave co stym mam robit ? cital som ze afty sposobuju niektore virusi a vrak to moze byt aj CANDIDOZA ktora je tazko liecitelna ? a mylsim ze by som ju mohol mat pretoze ked mala priatelka mensi zapal tak sme mali oralni sex a bojim sa toho ze pricinou tyhcto afotv je prave to ! co mam robit a ako sa mam dat vysetrit aby prisli nato co je zdrojom tyhcto aftov?? a ci to nieje naozaj candidoza,?? poradte prosim dakujem

Hannis

Zdravím na afty je výborný produkt české firmy - Ok Alfa-chcete vědět jak působí-neváhejte a písněte [email protected]ůže-je z bylinek

Sarah
1x

Milá Baruše, měla by ses nad sebou zamyslet, než tu začneš urážet druhé lidi, protože tvoje čeština....to je také bída s nouzí!!

ivik

Fakt to zkuste !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zubní pasta PARODONTAX (Asi 9O Kč) a ty DUBOVÉ KAPKY(DUBOVKY) sice štípou ale to je asi potřeba.Kdo vydržel bolest aftů, snese i tuto léčbu.I mně už je líp a můžu se vklidu najíst a mluvit .POZOR ale na chipsy, hranolky tvrdé kůrky chleba, kyselé ostré jídlo, rajčata kivi a jezte měkké jídlo a jogurty.Omezte kávu a čokoládu.To vše chce omezit a bude vám líp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!z kuste tuto léčbu a pak dejte vědět "ivikovi" jak je!!!!Ju???!!!

Hančos

Ahóój.Tak mám právě taky jeden aft v puse.Můžu doporučit vodičku na potírání aftů TTO DENTAL cca za 60 kč.Je to vodička s olejem australského čajového stromu.Vždy nakapu na vatovou tyčinku a potírám běhěm dne několikrát..Zkuste.

Aftice

Já mám neustale potiže s afty..Používím fialovou wodicku,ale neak mi to nepomaha,doktorka mi poradila ustni wodu,ale to nepomaha uz wubec.. Boli to,hlavne rano kdyz vztanu mam nateklej ret a nemuzu ani otevrit pusu..je to hruza :(

Majkaxp
1x

Ahoj Aftice, moje dcera měla ty samé problémy s afty,co máš Ty .Je to velice bolestivé, moje dcera velice trpěla.Nepomáhalo výtírat dásně, bylo to pro dceru hotové utrpení. Náhodou jsem objevila přírodní produkt OK Alfu plus, dcera začala s užíváním a do týdne měla pusinku úplně čistou. Byla to pro ni i pro mě obrovská úleva. Ráda poradím,napiš na meil:[email protected]

Andrea

Ahoj všem, problém s afty mám několik let, nechala jsem se vyšetřit na imunologii a zjistilo se, že jsem přechodila mononukleózu a při stresu nebo zátěži se to projeví afty. Já je mám pravidelně každý měsíc několik let. Beru na to Herpesin, nebo Provirsan, ale bolí mě z toho hlava a chce se mi spát tak i když se přišlo na to z čeho to je, tak afty se stále dělají dál. Přeji nám všem nějaký zázračný lék.

Marcela
1x

Ahoj všichni, já s aftama taky válčím. Mívám afty všude v puse i na jazyku.Dávala jsem si na to vždycky genciánku, ale je to nepohodlný. Zkusila jsem nedávno Mundisan, ale nic moc. Kolega mi teď doporučil zas něco novýho, jmenuje se to Aloclair gel, zatím dobrý, afty jsem se zbavila. Prý se dá dostat zatím hlavně na netu. A jak tu píšete o dětech, tak to by pomoct mohlo, protože se to na afty snadno nanáší.

zuzka černá
1x

ahoj, afty se mi objeví pokaždé když jsem ve stresu nebo když jsme dlouhodobě unavená... :( pro všechny co mají problémy s afty doporučuji načíst web http://www.lecime-afty.cz/. používam genciánku nebo ted nove aloclair. zuzu

Marie
1x

Dobrý den, na akné Vám mohu doporučit Ok Alfu -výrobek,který je vyroben na přírodní bázi bez jakkékoli chemie. Pomohl mimo jiné mému synovi, který měl také afty. Probližší info můžete napsat na [email protected]

granvin
1x

www.facebook.com/group.php?gid=287592467392

Petr
2x

Granvin je psychopat který zanáší svými příspěvky všechny podobné diskuse na internetu. Všemu rozumí, všem poradí. Stěží vyučený,texty samá hrubka, ještě nedávno prodavač vysavačů, teď nad všechny doktory. Na serveru www.dokroka.cz pro něj založili zvláštní diskusní fórum, aby neotravoval u všech ostatních témat. Málo platné....

verča
1x

Není špatné v tomhle případě posilovat imunitu. Třeba rostlinná enzymoterapie je dobrá, dnes navíc frčí, ale znám dost úspěšných případů, kterým pomohla. Třeba curenzym je fajn.

Zdenka

Ahoj, vím, jak účinně vyléčit opary, bradavice..a zbavit se aftů a ráda Vám poradím a pomůžu.Pokud máte zájem a chcete více informcí, napište mi. Jde jen o přírodní doplňky, které Váš problém vyřeší :) [email protected]

Jana

S prckem jsme měli podobný problém a nám pomohly bylinky. TAdy je odkaz na stránku, které to byly www.bylinkove-zdravi.webnode.cz Věřím, že pomůžou i dalším. Jana

Laco Andras

Caute, uz 4 roky uzivam americke probiotika CP-1, mam s nimi vynikajuce skusenosti, a vrele doporucujem. Na Slovensku ich dovaza tato firma www.probia.eu Strava tiez robi velmi vela, treba obmedzit hlavne cukor a podla moznosti aj hladku muku a mliecne vyrobky. Biele jogurty su ok.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce