Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

priznaky?

Ahojky lidicky, kamaradovi pred 3 tydny zjistili nador. Kdyz mi popisoval jak mu vsechno zacalo, mam hrozny strach, ze jeho bolesti jsou stejne jako mam ja. Je mozne, ze po tom, co to jeho potkalo se vic sleduju a plasim. Ale muzete mi popsat priznaky-jakym zpusobem boli hlava, jake jsou pocity atd. Bojim se moc. Dekuju vsem, Aneta

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Alena
9x

Aneto, uplne Vás chápu. MOji mamince diagnostikovali nádor mozku pred 3 tydny. Od te doby taky porad premyslim a hledam, jestli nemam nekde bulku,mnebo jestli me neboli hlava vic nez kdy jindy. Co se bnolesti u moji maminky tyka,mivala bolest hlavy treba 1x za den na dve minuty, ale takovou ze kricela bolesti a dokonce ke konci behem te bolesti treba vubec nevidela. Nador mozku se bohuzel neda poznat dopredu, az kdyz propukne bolest. Jediné co se da proti tomu alespon castecne delat, je podle lekaru prevence. Tedy zdrava zivotosprava. Hodne zeleniny, štávy - mrknová atd., ovoce, vitaminy, pohyb atd. Nebojte se, urcite jste ted vyplasená z vaseho kamarada, ale i on se urcite vyleci :-) Alena

vlastimil Matzner
27x

Dobrý den, mám kluka kterému je 5 let a našel jsem mu v hlavě za uchem a na týlu bulky je jich asi 5 o velikosti asi 4mm.Bulky jsou tvrdé.Taková malá kulička pod kůži.Můžete mi prosím poradit jak mám postupovat. Moc Děkuji Matzner

prochazkova
10x

dobry den,hledam prave radu na stejny problem u 3leteho syna 3 bulky. nasla jsem jen vas dotaz. pokud jiz vite co to je muzete mi prosim poradit? nasli jsme to vcera a jsem z toho vydesena. omlouvam se , ze vas obtezuji a predem dekuji za pripadnou radu. prochazkova

G
5x

oba problémy můžou u dětí znamenat příušnice, jen pro další lidi co se potřebují informovat

Kačka
4x

Dobrý den hned jak jsem si přečetla že váš syn má bulku za uchem tak jsem si vzpomněla na můj připád jednou se mi za uchem vyrazila ohromnou boule a bolela víc a víc...šla jsem s tím k doktorce a ta mi řekla že je to asi jen od komára štípnutí ale mílila se,bolest jsem nemohla vydržet tak šla semnou mamka k ušnímu tam nám řekla že musím okamžitě do nemocnice odvezli mě sanitkou do Kyjova a tam mi píchli uchu(zbytečně)...zjistili že mám hnis za uchem a je to skoro až u míchy tak jsem jela sanitkou do Brna hned ten den mě vzali na sál...Primář fakultní nemocnice v Brně řekl že s takovým případem se ještě nesetkal,také říkal že kdyby jsme přišli o pár dní pozdě mohla bych ochrnout protože hnis byl už skoro u míchy,hodně jsem si toho zažila...A jsem moc ráda že jsem tehdy přišla včas a že to mám všechno za sebou!!!A za vše vděčím Brněnské fakultní nemocnici v Brně =)

Petra
1x

Také mám dvě bulky za uchem doktorka mi řekla že jsou to jen uzliny.( Že pry mám hiperaktivni uzliny 😉😉

boy
4x

Na začátku září 2005 mi našli(magnetická reuonance) nádor na mozku (docela veliký - asi menší buřt) - ale bylo to asi až po 2-měsíčním docházení na ORL(ušní-krční....), protože jsem přestal slyšet na levé ucho. Bolesti jsem neměl žádné a jiné příznaky také ne. Nevím, jestli to byl nádor v pravém slova smyslu(byl to neurinom(schwannom) 5. hlavového nervu a zasahoval minimálně do střední jámy lební - spíš ještě hlouběji). Temporární kraniotomií mi to odoperovali-následky mám následující: obrna levé části obličeje(vypadá to, že přešmikli příslušný nerv)-tzn. nemohu mrkat a dovřít levé oko(mám rozostřené vidění, protože v oku mám stále nějakou mast), špatně se mi jí a pije - nemohu hýbat koutkem úst, špatně mluvím, zpočátku(3 týdny) jsem měl problémy s rovnováhou, svaly na zdravé části obličeje mi vše přetahují na svou stranu při jakémkoliv mimickém výrazu, půlkruhová jizva od spánku až za ucho. Bolesti nemám žádné - až na to se s tím nějak vyrovnat - je mi 22 let....

jméno a příjmení
6x

Měl jsi taky tvrdou bouli vzadu na týlu?

1x

Je mi to moc lito :(

Movcanova Andrea
1x

Chcela by som sa spýtat.Uz asi 3 roky,sa mi niekedy stava,ze zle vidim,asi tak na 10.minut sa mi rozhmlieva pred ocami a potom ma začne boliet hlava.Moze to mat nieco spolocne s nadorom hlavy?Za odpoved dakujem.

Michal
1x

Ahoj, trpěl jsem úplně stejnými příznaky jako Ty. Kvůli rozostřenému vidění jsem navštívil očního lékaře, který diagnostikoval zvýšený nitrooční tlak a s tím spojený akutní glaukomový záchvat. Jedná se o stav, kdy se uzavře rohovkový úhel a nitrooční tekutina nemůže odtékat. Projevuje se to silnou bolestí hlavy, rozostřeným viděním a někdy i nevolností. Glaukom není žádná legrace, ale při správné léčbě se podaří postup zastavit a příznaky výrazně omezit. Doporučuji proto návštěvu očního lékaře. M.

Martina
1x

Podle toho. co říkáte, to je pravděpodobně neškodná oční migréna, je sice nepříjemná ale nijak vám neublíží.. léčit se to úplně nedá, ale nemůžete to brát ani jako nemoc, nejlepší lék je si v klidu a tichu lehnout a zavřít oči nebo nebýt na světle... může to být i od páteře, potom stačí jen skočit k masérovi nebo ortopedovi a problém může zmizet..často to bývá ze stresu

david
4x

mam jednu bulku na hlavě a je tvrda. Muze to byt nador nebo je to křivá lebka

katka
5x

Moje dcera má bulku na hlavě.Lékařka říkala, že stačí rýma a udělá se neškodná bulka, která sama zmizí.

Martina
7x

U většiny lidí to bývají chrupavčité výrůstky které jsou neškodné, pokud vás to bude trápit déle, pro klid si zajděte na neurologii ;)

roman
5x

Mám na krku 2tvrdé bulky a na nose mi roste taky jedna tvrdá, nevíte co by to mohlo být?

petr
3x

Na krku mam malou bulku a mam nekdy mirne bolesti ahlavy a nekdy mi piští v uchu. Nevíte nekdo co by to mohl byt nebo co mam delat.Za kazdou odpoved jsem vdecnej.

nada58
1x

Taky mám bolesti hlavy dole,a pískání v uchu,nebo tam něco přeskočí na chvíli neslyším,pak zas normálně.Někdy se i jisří před očima,takový kmit..alkohol ale nepiju,že by si někdo mohl myslet..Strašně teď zapomínám.

Sára Králová
1x

Dobrý den já bych se chtěla zeptat máme podezření s kamarádkou,že mám nádor...mám hodně příznaku toho,co jsme četli na internetu a hrozně se bojim doma jsem nic neřekla,protože rodiče by mi řekli,že jsem blbá a nevim co mám dělat!Prosím kdyžtak mi napište na meil:[email protected]

nela
3x

ahoj, nic bych nepodceňovala, chodila jsem se synem deset měsíců po doktorech,(silné blesti hlavy, zvrcení, ...)včetně neurologa, který lěčbu nedoporučil ani ho nevyšetřil, prý je to dětský vzdor. v listopadu ho operovali, měl sedmi-cm nádor mozku, nešel odoperovat celý, teď čekáme co bude dál. endokrinlog, neurolog, nefrologie, nikde mu nic nezjistili, až po hospitalizaci v nem. jej poslali na CTa bylo jasno. Člověk nechce myslet na ty nejhorší varianty, ale také by neměl nic podceňovat a házet za hlavu. Já jsem bohužel více věřila lékařům než svým instinktům a můj syn teď bude žít pod stálým lékařským dohledem.

Petr

Dobrý den, Mám obrovký tlak v hlavě. Mám zvýšenou teplotu několik dní. Antibiotika vůbec nepomáhají. Nemám chuť. Trochu se my točí hlava několik dní. Poraťe my.

Marie
1x

Vyhedej Léčitele určitě,jsou schopný pomoci.Nebo Regresní terapie.Pokud tomu nevěříš tak za obvodakem.Nepodcenuj to rozhhodne..At máš jistotu.hodně stestí!!

Jan
3x

Ahoj. Prosím Vás mohu se zeptat kde všude ty bůlky mohou být?? :( mám bůlku u ucha předem než jsem tu bouli mněl se mi vyhodila uzlyna na krku.. zmyzela a udělala se na hlavě u ucha, ještě pře tím vším se zjistilo že mívám moc vysoký tlak to mi spůsobovalo to že jsem viděl tmlživě a jak to přestalo začala mne bolet hodně hlava teď chodík k obvodnímu lěkařovy jenže už 2 měsíce mne jen posílá na krev teď si všiml že mi chybí hemoglobin, poslal to do ostravy ale mám strach myslíte že by to mohl být nádor? :O

Tomáš
2x

Ahoj. Delší dobu mám potíže s tím, že mě bolí hlava (konkrétně zadní strana lebky). Našel jsem si tam bulku. Bolesti jsou celodenní. Je mi jen 14 let a nevíc, co mám dělat tak to píšu sem, aby jste mi poradili co a jak, protože mám strach, že to je něco víc. Až na bolest se zatím nic neděje. Taky nemám poslední dobou ani chuť k jídlu, ale to s tím asi nemá moc společného. Díky za každou reakci ;)

Honza
5x

Dobry den,chtel bych se zeptat,v posledni dobe citim mirne bolesti hlavy.Prichazi to ve vlnach,nestupnuje se to.A vzdycky to jen trochu zaboli a zase zmizi. Nemohlo by se jednat o nador nebo neco podobneho??

Veronika

Dobrý den, jednou už tu bylo zmíněné rozostřené vidění a bolesti hlavy. Za poslední cca 1 týden mě občas pobolívá hlava a když ležím a otočím se na pravou stranu, tak se mi okamžitě začne motat hlava. Občas mam žaludek jak na vodě. Bolesti a motání (někdy spíš takové třesení) hlavy mám každý den a je to čím dál horší. Nevíte o co by mohlo jít? Prosím odpověď na email: [email protected]. Děkuji

Laura
1x

Veroniko, mohlo by jít o zablokovanou páteř. Před časem jsem také měla stejné příznaky, dokonce jsem dostala strach, že je to nějaké vážné onemocnění, ale blokace nervů dokáže způsobit velice nepříjemné stavy. Lépe dojít si na neurologii, tam to poznají.

Petr

Dobrý den, bylo mi čerstvě 40let.Asi od 7-dmi let mám bolesti hlavy.V posledních létech jsou tyto bolesti doslova noční můra.Na čele se mi před rokem udělala viditelná boulička ve velikosti fazole a není tvrdá,vede od ní boule v šíři cca 1cm směrem nahoru.Nemám potřebu jíst-nepociťuji hlad,ráno mne nutí k zvracení/bez příčiny/.Po emoční stránce to již nejsem já.Střídá se u mne agrese a deprese,nepamatuji si občas základní informace.Pokud si dám trochu alkoholu,absolutně si nepamatuji co hovořím,s kým,jinými slovy -druhý den mi lidé říkají co se stalo a nevím z toho nic.Mám ztrátu pojmu o čase.Někdy se mi minuta zdá jako den.Mám poruchy v chování které jsem nikdy neměl.Pomalu se lidé na mne dívají s reservou.Bojím se však s tímto k lékaři.Bolesti hlavy jsou většinou v noci až do ranních hodin.Po záchvatu nezvednu ani hrnek s vodou,jak jsem slabý,ale spát nemohu.Jsem přesvědčen o tom,že mám nádor na hlavě v čelní oblasti.Může mi k tomuto prosím někdo něco sdělit??

martina
2x

petre,myslim,ze by jsi mel opravdu vyhledat lekare s takovymi problemy si doma neporadis!!a i kdyby to melo byt spatne,tak lepe driv nez pozde!!!jsi mlady a zvladnes to!!!!!bez nebo se z toho utrapis.

Veronika

Dobrý den Petře, tyto příznaky rozhodně nedoporučuji podceňovat. Vyhledejte lékaře, nejlépe praktika, který vás pošle na spádovou neurologii. I kdyby to nic vážného nebylo, je lépe vyloučit vážnější onemocnění, popř. jej začít léčit co nejdříve. Hodně štěstí!

Martin

Dobrý den, Můj otec má nad pravým uchem bulku a bolí ho z toho hlav. Nevíte někdo co by to mohlo být? Děkuji.. Martin

tom
3x

zdravim..je mi 14 mám asi 4 tvrdé bpule ze zadu na hlavě občas bolíu lekaře mi řekli že jsou to uzliny ale já tomu nevěřim pořád mě bolí hlava a vždy když stanu tak se mi zatmí před očima zabolí hlava a mám občas poruchy vidění

dsada

mám bulku za uchem a uprostřed týlu ale od kamarádu a z různejch knížek a stránek sem se dozvěděl že to můžou bejt chrupavčitý výrustky který jsou neškodný

Pepa

mám na za zadu na hlave myslíte že je to chrupavčitý výrustek ?

Jana
1x

Dobrý den, píšu sice o hodně později, a zřejmě už Vaše problémy njesou aktuální. Ráda bych Vám popsala svoji zkušenost s nádorem na mozku já. V létě mě hodně bolela hlava, zvracela jsem,,, nicméně jsme si všichni mysleli, že mám namoženou krční páteř. Nicméně po celonočním zvracení mě rodiče odvezli na pohotovost. Od tamtud mě odkázali na infekční s tím, že jsem mohla mít klíště a nyní zánět mozkových blan. Druhý den mi dělali lumbální punkci a jelikož byl mozkomíšní mok zakalený, dělali mi MAGNET.RESONANCI tam mi odhalili nádor. Hned druhý den jsem šla na operaci, vše proběhlo v pořádku, nicméně mám narušenou krátkodobou paměť, jelikož nádor byl dost neprakticky umístěn :-) První dny po operaci byly dost šílené, nevěděla jsem, proč jsem v nemocnici, kdo u mě byl na návštěvě.... až mě propustili domů, byla bych bez rodičů docela ztracená - nevěděla jsem, zda jsem snědla prášky, kam jdu ( př. z obyváku do kuchyně...) ale mohlo to být také naopak - mohla jsem si pamatovat, co jsem dělala před minutou, co jsem kam položila a nepoznala bych své známé a rodinu. Takže si myslím, že to dopadlo vlastně dobře :-) Pokud máte jakékoli podezření, určitě zajděte za praktickou doktorkou a poproste ji o doporučení na vyšetření, Nejistota je strašná věc. Přeji hlavně zdraví, Jana

radka

Dobrý den Jani, prosím nepísla by jste mi na mail [email protected] potřebovala bych se na něco optat předem moc děkuji Radka

sona
1x

dobrý den , je mi teprv 12 let asi před 14 dny jsem spadla u kamarádky na hlavu hlava chvíli bolela ale pak přestala nebyla jsem v bezvědomí ani nezvracela ale občas mě ta hlava trochu bolí problém s viděním tedy nemám ale trochu se bojim co by bylo kdybych měla lehčí a neléčený otřes mozku tak nevím no předem děkuji :))

Martin
1x

Dobrý den, je mi 3 let a před měsícem mě z ničeho nic začala strašně moc bolet hlava myslel jsem že to nevydržím, hlava mě bolela cca 15 min a poté jsem zvracel a bolela v zadní části a na stranách hlavy. když jsem šel motala se mi hlava a špatně jsem mluvil. hlava bolí občas ještě teď ale moc se bojím po té co jsem četl ostatní komentáře. Budu moc vděčný za každou odpověď.

Martin

omlouvám se 13 let

Dědek

dej se prohlédnout a užívej bylinné extrakty

nada58

Taky se hrozně bojím,že budu mít mrtvičku,moje sestra na ni zemřela v 45letech,i tetičky a děda.Mám hodně vysoky krevní tlak,hodně kil navíc,bojuji s tím celý život.Bolí mě hlava dole na krku,když ležím,vždy to byl příznak vys,krevního tlaku,stále se motám,když jdu nakoupit,mám nějakou paniku z obchodů,vždy rychle nakoupím a utíkám zpět(to mám od doby,kdy mi v 1rok zemřeli rodiče a sestra.).Taky nekdy boli hlava nahoře.je mi 54 let.

Ev.

Taky mam z nadoru v hlave, na mozku velky strach, v rodine to mel deda, obecne je u rodinnych prislusniku rakovina rozsirena. Slysela jsem o Senzycolu, obsahuje pry nejake vytazky z kurkumy a to ma zabranovat mnozeni rakov.bunek. Pouziva jej nekdo?

Klára Zedníčková

Kamarádka jej užívá.

Zdeněk Bartoš

Dobrý den, jsem cca. měsíc po ozařování mozku pro melanom, mám z toho otok mozku, který mi tlačí na pohybové centrum. Pohybuji se malátně, jako po 8 pivech, doktorka tvrdí, že je ještě brzo po zásahu, že to odezní. Máte někdo zkušenosti jak dlouho to může ještě trvat ? Děkuji

hanka
1x

ahoj, chtela bych se zeptat. Uz asi rok me trapi bolesti hlavy a pomalu se to zhorsuje. Zacalo to jen lehkymi bolestmi hlavi, pozdeji zesilovaly a casem se k nim pridalo i motani hlavy a obcas je mi i na zvraceni. Bolesti se objevuji skoro kazdy den. Mohl by to byt nador?

Jean

Ahoj, je to asi pozdě, ale je to málo inf. může to být bakterie, je potřeba léčit ATB.

Aneta

Dobrý den, už od mala mě trápí bolesti hlavy se zvracením, teď je mi 17 a migreny trvají treba 3 dny vkuse , nemuzu ležet, byt na světle ani hluk nesnesu, cele noci pro brecim, absolutní nechuť k jídlu pri bolesti, občas stale i zvracení. občas mi ujíždí levé oko, jakoby tlak za okem. Prášky na bolest nepomahaji, mam předepsané injekce, přijde mi, ze mi to vsechny léky jen tlumí. Často se mi také zacernava před očima, někdy k tomu i ne slyším a vsechno se jakoby útlumu, nemuzu mluvit ani se hýbat. Můžete mi někdo poradit, jestli to nemůže byt treba pomalu rostoucí nádor? Byla jsem uz na x vysetreni Magnetická R. Vyšla nejasne, protože mam rovnatka a ty znejasnuji nález. Dělali mi i eag nebo jak se to jmenuje a našli jen nejaky projev jakoby co mají epileptici, ale u me vyloucili zachvaty. Prosim o rychlou odpověď

Martin

Ahoj Anetka. Podľa toho čo som si prečítal, by to jednoznačne mohol byť nádor. Hoci nie som lekár, nenapadá mi žiadna iná choroba, ktorá by sa takto prejavovala. Viaceré popisované príznaky mám aj osobne, ale ja som už po operácii a 2 kolách stereotaktického ožarovania. Ak sa chceš o mojich problémoch dozvedieť viac, pozri si sekciu Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie). Dočítaš sa tam viac nielen o mne, ale veľmi užitočné sú aj príspevky ostatných. Neviem prečo je to zvracanie pre lekárov také dôležité, ale vždy keď prídem na kontrolu k nejakému lekárovi, pýta sa ma, či sú moje bolesti hlavy spojené so zvracaním. Pravdou je, že pred operáciou som aj ja pri bolestiach hlavy takmer vždy zvracal. Po nej sa zvracanie stratilo, ale pribudlo množstvo iných problémov. Keď sa začali moje problémy, mal som tiež iba 16, a preto dúfam, že v tvojom prípade to dopadne lepšie a bude to iba nejaký špecifický druh migrén. Držím palce.

Ivana

Prosím máte někdo zkušenosti, jak předcházet nádorům a rakovině aktivně?

Denisa

Četl jsem jednu zahraniční studiu, kde se zjistilo, že rostliny, které se nestříkají si samy dělají látky proti nádorovým buňkám, tzv. Salvestroly, a že už se to aplikuje i u lidí.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce