Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

poceni rukou

ja mam velkej problem hlavne s tim ,ze se mi poti ruce ,ale strasnym zpusobem ve vedrech ve stresu a v rozruchu mam naprosto mokre ruce je to hrozne je to ,ale ovlivnene psychykou !! jen si na to vzpomenu tak mam v okamziku mokrou ruku!!! ma nekdo tento problem??? Me driclor na ruce absolutne nezabira!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pavlína

Dobrý den, vidím, že každý má jiné zkušenosti, ale mně Antipe na pocení rukou pomohl.

Kristýna

Jo, ale já na něj nemám nebyl by nějaký přípravek (něco jako je driclor) :)

tomedan@seznam.cz

Ahoj, všichni jen píšete, že to máte taky, to mi moc nepomohlo. Donutilo mě to uvažovat a přišel jsem na něco. Je to moc jednoduché na to, aby to fungovalo řekl jsem si, ale funguje to :D Deodorant do podpaží dokáže pocení zastavit tak proc by to nedokazal jinde? Já osoně to dělám následovně. Umyji si ruce mýdlem a vlažnou vodou, usuším a ze vzdálenosti zhruba 30 centimetrů stříknu 2x v krátkých intervalech pouze na prsty. Dále rozetřu mezi prsty a dlaní pak jen utřu do suché části ruřníku a když si nesáhnu do oka tak celý den po potu ani známky :) Také dbejte na tom jaký deodorant používáte. Já mám oriflame ascendant. Nezanechává bílé fleky ani na rukou :) Doufám, že vám mé uvažování pomohlo :) :-* Pro více rad do života pište na tomedan@seznam.cz :D

kiko

Ahoj jsem rad ze nejsem sam (nemyslim to nejak spatne) ja taky vzdy kdyz si mam s nekym placnout nebo podat ruku tak je to hrozne ten pocit kdyz si potom utira hned ruku takovi trapas fb:krystof krajniak kdyby nejaka holka ;) :DDDD

Anna

Já doporučuji iontoforézu Antipe. Levnější a myslím, že lepší varianta electro antiperspirantu. Pocení jsem se zbavila, je to zázrak!!!!

Kamil

Souhlasím, jediné, co mě pocení zbavilo je Antipe. Zvlášť teď v letních dnech na něj nedám dopustit.

David

Také doporučuji Antipe! Opravdu pomáhá a léčí.

Markéta

Přesně tak, během 14ti dní jsem se pocení úplně zbavila.

Sedmikráska
2x

No a já jsem nedávno poznala přítele, kterému se neuvěřitelně potili ruce a nohy při sebemenším stresu...Nakázala jsem mu si ruce otírat o můj zadek :-) často ho chytám za ruce ať se mu potí nebo ne, nevadí mi mu dlaně i políbit a chválím ho, že má díky pocení heboučké ruce jako miminko a světe div se, oni se mu přestávají den ode dne potit...Je to o psychice, strachu, předsudcích, sebevědomí....má to již od miminka celý život ho to trápí a cítí se kvůli tomu trapně a nenávidí se svým způsoběm...naučte se milovat svoje tělo takové jaké je..se vším všudy...nezapomeňte, že detox nestačí jen fyzický, ale zejména psychický, by měl stálý účinek...zbavte se zbytečných bloků, které vám brání v toku energie, která tělo čistí a prohřívá...Alkohol vám pomáhá některým jen dočasně, protože vaši energii rozproudí a některé hnusy se v teplu rozpustí, ale ty pak stejně musí nějak ven z těla...Pracujte se svou energií, pozitivní energií, která vás bude prohřívat, čistit a hojit...myslete pozitivně a nezaklínejte se :-) Sami sebe pochvalte, pohlaďte, mějte se rádi takový jací jste, pač si to zasloužíte, jste jedineční, děláte v ždy vše nejlíp jak dovedete v rámci dané situace a nemá cenu se kritizovat za to, že to mohlo být tak či onak....Umlčte toho kritika z vaší hlavy, který se vás snaží jen zatlouct zadupat d o země, vyvloat ve vás pocit méněcennosti, trapnosti, vytvořit Vám komplex, pač pak se cítí, že je něco víc než vy... jenže VY jste ve skutečnosti lepší než on a on Vám závidí.. ukažte mu jak se umíte pochválit, pohladit, odpustit si, brát se takoví jací jste.. vždyť je úplně jedno, jestli se potíte nebo ne...Každý jsme dokonalí v tom jací jsme...a až se naučíte milovat sebe samotné i stím pocením, samo zmizne..v tom je ten fór....Nám se to úspěšně vede...A nestojí to ani kačku a nemá to vedlejší účinky :-) jen je to trochu neuvěřitelné..ale když uvěříte, že to jde, když si dovolíte tomu věřit, když se přestanete negativně zaklínat a krmit to strachem, zmizne to....Máme před svatbou a věřím, že do svatby už to bude pryč...I kdyby z mého miláčka lilo jak z konve, vždycky ho obejmu a omáčím se taky, aby věděl, že se mi nijak nehusí a že nemusí ani sám sobě....Láska má sílu uzdravovat...i láska k sobě, nejen k druhým... ale to umí jedině tehdy, pokud je nepodmíněná :-)

Petr Kvasina

Já myslím, že Sedmikráska má absolutní pravdu. Kdyby každej byl jako ona tak bych si nikdy ten Electro Antiperspirant nemusel objednat. Ale jsem s ním v suchu taky:-) Hodně lásky:-*

Michna

Mě pomáhá Perspi Guard a mám po problému. Jinak se mi potili příšerně a když jdeme na pohovor a podáte někomu svou zpocenou ruku tak to není zrovna příjemné a ne vždy vám to zajistí přijmutí. Ale zase každý sme jiní , já na něj nedám dopustit...

DRA

Problém s pocením mám také, Nezávisle na počasí. Když si vemu nové tričko, upocený kruh v podpaždí mám za 15 minut, mám blbý pocit při podání ruky, protože dlaň mám stále vlhce-ulepenou, nejhorší je, když se vyzuji z bot na návštěvě, moje nohy jsou v okamžiku cítit v okolí 2metrů. Doktorka mi nato řekla ať přestanu kouřit marihuanu...

Iveta

Mám úplně to samé, dědictví po otci, jeho sestra to má také. Uklidnila mě, že v přechodu mě to přejde. Fakt uklidňující. Jinak se jedná o chorobu zvanou HIPERHIDROZA a trpí tím 1-2 procenta lidí. Byl o tom dokonce i jeden díl doktora House :-). Jsou dva způsoby, jak jste - jsme k tomu mohli přijít. Vrozená nebo získaná nějakou poruchou v organismu během života. Mluvím laicky, tak se omlouvám.. Dále jsou tři formy. Ta nejtěžší má pocení i na hřbetu rukou, na zádech atd. jak tu někteří popisují. Já mám asi střední. Pocení rukou,nohou, podpaží a to tak, že mi někdy na rukou a nohou stojí krupeje portu, občas mi z rukou pot vyloženě teče. Dá se to léčit údajně těmi způsoby. Ten poslední - operativně tu byl popsán. Léčí se v případě té nejhorší verze. Pak prý infekcemi botulotoxinu, což je pět drahé 10000 a víc za jednu injekci a zabere to na půl roku a upřímně bych se toho bála. A třetí je nějakými elektrošoky s nějakým přístrojem. Zabývá to prý na pár měsíců a pak se to tak jednou za měsíc opakuje. Ten přístroj je na domácí užití a je na tužkové baterie, stojí 5800 a dáte si tam do takových misek nohy nebo ruce a asi 25 minut pustíte ty elektrošoky. Teď jsem to našla na netu. Jenže nevím, jestli to funguje. Vyjel mi na to odkaz, když jsem zadala pocení rukou do vyhledávače. Zajímalo by mě, jestli to někdo má a jestli to funguje. Je to sice dost peněz, ale pokud by mi to mělo pomoct, nelitovala bych ani koruny. Je to fakt hrozně nepříjemné. V životě jsem musela člunech spoustu věcí - akcí - jen proto, že se mi potí ruce. Každý má mě koukal jak na exota, když jsem například zprávu na starším tlačítkovém mobilu psala zásadně přes utěrku, protože mi do jednoho mobilu takhle zatekl pot a odešel mi a při reklamaci mi řekli, že mi musel spadnout někam do vody. Až když jsem ukázala svoje ruce v,, AKCI " tak mi uvěřili a nechápali. Takže pokud to někdo máte a funguje to, dejte prosím vědět. Je nás v české republice prý několik desítek tisíc. Myslím,, že to bude i víc, protože já tu svoji nemoc nikde u doktora nehlasila.. Za případné slovní překlepy se omlouvám, psi z mobilu.

Lukas

Jak se tak divam, tak vidim,ze nejsem sam , kdo ma problem s pocenim rukou.Ja yase nedam dopustit na sweatstop aloe vera forte. To je jediny pripravek , ktery mi vyhovuje.

Ondra

Zdravím s problémem pocení rukou jsem měl problémy už od základní školy a dost to poznamenalo moje dospívání nebo spíš promiňte ten výraz, ale je nejvíc výstižný "posralo". Těm co tím trpí také nemusím připomínat jaké to je se děsit toho, že si s někým budete muset podat ruku. Zkusil jsem různé přípravky a věci, ale skoro nic nezabralo, až na Escipial deo forte což sice zabralo, ale problém nezmizel úplně. Potom jsem našel v diskuzích zmínky o Electro Antiperspirantu. Říkal jsem si jestli to není zas nějáký podvod, protože to je celkem drahý přistroj a váhal jsem asi rok, ale poté jsem si řekl, že ty peníze nejsou nic v porovnání s těma hroznýma rokama utrpení a ponížení a pokud nepomůže ani to tak asi nic. Momentáně používám Electro Antiperspirant třetím týdnem a musím říct, že je to neskutečný pocit nemít stále morké ruce. Pořád se na ně dívám a čekám kdy se objeví kapičky potu, ale pot nikde. Jsem zvědavý, jak to půjde dál, ale už teď jsem spojený s výsledky. Co na to říct občas se vyplatí trochu zariskovat.

Veronika

Ahoj, je pro mě opravdu překvapením, kolik lidí trápí stejný problém jako mě. Nadměrně se potím asi už 7 let - ruce, chodidla a třísla, ale hlavně ruce. Pro někoho, kdo to sám nezažije je to nepředstavitelné a jak jsem tu u někoho četla lidé berou suché ruce jako samozřejmost. Je mi už 18 a kvůli pocení rukou se stále vyhýbám vztahu s klukem. Když si jen představím, že si musím s někým podat ruku nebo dokonce držet se za ruce, mám ruce v okamžiku mokré... Nesnáším to! tolik mě to omezuje, neustále se tím stresuju a dost mi to ubírá na sebevědomí. Teď jsem si už ale řekla dost! objednala jsem se na iontoforézu tak doufám, že mi to pomůže.

tinka

a pomohlo ???????

Veronika

Jo, jo pomohlo, taky tam měli ten electro antiperspirant, do dněška takže něco přes měsíc už jsem v suchu.

Jean

je potřeba léčit celé tělo, čistit od toxinů a mikroparazitů, užívat bylinky, extrakty dlouhodobě..

Naty

Díky za tipy a informace. S pocením jsem mám problémy už delší dobu. Vlastně měla jsem. Neuvěřitelně mi pomohla Antipe. Můžu jen doporučit.

Zpocenaruka007

Potí se mi ruce při tanecnich. Partner to cítí i přes rukavice. Je to velmi trapneeee!

Mrs

Taky mám tento problém. Úplně bezdůvodně se mi potí dlaně a chodidla. Je to strašné.

Lucka

Já jsem si taky dom koupila ten electro antiperspirant ještě s maskou na obličej protože se mi nejvíc potí podpaží a kolem nosu, ale strašně. Už to je asi 2 měsíce a vůbec se nepotím - teda na tech místech, kde to používám. Jinak se potím normálně ne jak šílená.

Dominik

Čauko, jsem muž - 20 let a trpím hyperhidrózou (dále jen HH) od svých ~15 let. Od té doby jsem podstoupil poměrně dost lékařských vyšetření a všechna dopadla dobře, čili příčinu mé HH se najít nepodařilo. Taky jsem vyzkoušel mnoho (i zde zmíněných) metod léčby, mnoho mi však ještě zůstává k vyzkoušení, nicméně aktuálně s HH ještě stále denně bojuji, zejména teď s opět přicházejícím létem. Přítelkyni jsem měl naposledy v mých 16-ti letech, kde náš vztah zkrachoval víceméně vinou mé HH, o které jsem jí tehdy bohužel neřekl a předpokládám tedy, že toho ode mne očekávala více. Myslím si, že asi každý z nás, co má HH, ví, jaké problémy doprovází (nejen) snahu najít si svůj protějšek. Mnohdy totiž stačí jen mluvit s dotyčnou/dotyčným a HH nás vyřídí tak, že dalšímu takovému zážitku se raději vyhneme. Někdy stačí pouze myšlenka, znám to. Proto mě tak napadlo, že pár složených ze dvou "potičů" by mohl výborně fungovat a dostalo by se uvnitř něho i VELMI potřebnému vzájemnému porozumění, které někteří zdraví lidé (v tomto ohledu) prostě nemají a vztahy pak většinou končívají katastroficky pro člověka s HH kvůli jeho nezáměrné omezenosti (jak sebe, tak i partnera). No, jak ale takový vztah najít? Pravděpodobně nebudeme chodit za neznámými lidmi, které potkáváme a ptát se jich na to, zda trpí HH a nemají partnera. Ačkoli nejsem fanda seznamek, dokonce jsem ani tam při rychlém prohledávání nenašel nikoho, kdo by se dobrovolně přiznal k HH. Co více, potenciální protějšek nemusí, jak je obvyklé, brát tuto nemoc zprvu vážně a až později, kdy se projeví ve vztahu její následky v plné síle, vztah rozpustí. Za nejlepší takové místo k seznámení lidí trpících HH jsem tedy uznal právě diskuze o HH, které jsou alespoň trochu aktuální. Tato je tedy jednou z nich. Kde jinde totiž ostatní lidé budou toho tolik vědět o HH a patřičně ji pochopí? A tedy, hledám rozumnou přítelkyni s hyperhidrózou, ideálně v podobném věku (~20 let). Měřím ~185 cm a vážím ~65 kg, očekávám podobnou postavu. Nejsem nejkrásnější muž pod sluncem, ale řekl bych, že nejsem ani nejhůře vypadající. V životě dělám to, co miluji a nemám v plánu to měnit. Musím taky podotknout, že takový případný vztah zamýšlím do konce života, nikoli na rok, ani na dva, ani do doby, kdy by mě případně hyperhidróza opustila (což se stejně asi nikdy nestane :D). Navzdory mé hyperhidróze si chci (a snažím se si) život užívat na maximum, a mám pocit, že s protějškem s hyperhidrózou to půjde o dost snadněji, než s kýmkoliv jiným, nebo než být sám, což v člověku jenom posiluje přesvědčení, jak moc ho hyperhidróza omezuje, a to je špatně. Pokud by se tedy našla nějaká slečna, která to cítí stejně, může mě kontaktovat na darkoseddarkosed@gmail.com, kde pak můžeme pokračovat v soukromé diskuzi. To, co jsem napsal, myslím naprosto vážně. :) Administrátora této diskuze bych snad jen poprosil, aby tento příspěvek ani podobné nemazal - ačkoli se to nemusí zdát, svým způsobem se jedná o formu léčby HH (dokonce pro dva lidi současně) a jiné místo, kde se přiznáme k HH a budeme mít jistotu, že to náš potenciální protějšek plně pochopí, snad neexistuje. Ach ... zase ty reklamy na Antipe ... jsou snad všude :D

Sára

Ahoj, taky se mě extrémně potí ruce, nenávidím to a to ještě nejsem zadaná, už jenom ta představa jak se s někým držím tou svou upocenou ruku, myslím že pro ty lidi to musí být nehorázně nepříjemné jako pro nás. Ale četla jsem pár článků jak se toho zbavit a docela mi to pomohlo stačí si ponořit ruce na 5 - 10 minut do octu, trošku mi to pomohlo, ne úplně ale občas je nemám spocené, ale zjistila jsem ze to je fakt způsobeno tím stresem, i když nejsem třeba ve stresu tak jsem no každopádně ten ocet jsem dělala asi 6x a už je moc nemám spocené.

Trajenec

Ono je sice pěkný řešit pocení "přírodně" jenže neznám nikoho komu by to zabíralo. Byl jsem na botoxu a to je dost drahásranda na to, že mi to vydrželo 2 měsíce, už jsem zvažoval i operaci, jenže tam jsem se na aj fórech dočetl,že skorem každej se po ní začne potit na zadku, zádech, prostě od pasu dolu + záda. Od roku 2018 mám doma elektro antiperspirant a to co nezvládli babský rady, dokázal za tejden na rukách ani nohách nemám jedinou kapku potu co je roku dlouhej.

Kamil.F
1x

Zdravím tady všechny potiče :D Měl jsem též problém s pocením a lidi neblázněte s operací, je to zbytečné a zbytečně vyhodíte peníze. Pokud se vám potí ruce, může to být i vaše psychika,stres,nervy,deprese. Měl jsem stresové problémy a potili se mi ruce a dost podpaží. Měl jsem to z toho, že jsem si všechno strašně moc bral a nad vším moc přemýšlel a měl nějaké životní problémy, ale hned co jsem si dal svůj život do pořádku, tak pocení přestalo a úplně vymizelo, tedy potím se v normě. Tak že je dost možné, že hromdu z vás to může mít stejné a potí se třeba ze stresu atd, jinak NEDOPORUČOVAL bych používat proti tomu nějaké přípravky,léky, nebo zasahovat operací to je naprostá kravina, protože se může stát, že se po některých přípravcích,léku přestanete potit až moc a to není vůbec dobré pro váš celkový organizmus. Může se dokonce stát, že se budete zavodňovat a pak vám nastanou ještě větší potíže, než je váš POT, tak že opravdu nezasahujte žádnou operací, nebo přípravky. Může se zdát po použití přípravku,lécích, že je všechno v pořádku, ale je to pak jen otázka času, kdy právě kvůli zase malému pocení můžete mít velké problémy. Proto bych vám nejdříve doporučil si zajít k Psychologovi, jestli nemáte nějaké Psychické,stresové,depresivní problémy, než začnete uvažovat nad léky a operacích.

Zuzi

Ahoj, je mi 15 a trpím nadměrným pocením v podpaží a na rukou. Je to fakt otrava, hlavně v létě ve škole musím pořád mít ruce u sebe, aby to nikdo neviděl. A oblečení si nemůžu vybírat jaké se mi líbí ale to na kterém nebude vidět pot. Já si myslím, že kdo to zná pochopí jak je to strašně omezující. A být poblíž nějakého kluka to už vůbec ne. Prosila bych vás o jakoukoli radu a pomoc. A driclor jsem už zkoušela a nezabírá.... Bojím se to říct mamce ale asi ji to už někdy konečně budu muset říct.

Gabča

Ahoooj, až mě překvapilo kolik lidí taky trpí pocením rukou. Hodně mě to štve a mám z toho depky. Pomáhá mi na to když antiperspirant nastříkám na ruce, rozetřu a po cca půl minutě oplachnu vodou. Asi dvě hodiny ruce úplně v suchu

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce