Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Lexaurin, citalex

Je mi 24 let a už dva měsíce trpím stašlivou úzkostí na hrudi, nejdříve jsem si myslela že to mam od srdíčka, ale doktroři mě ujistili po několika EKG že srdce mam zdravé, brala jsem Neurol, ten jsem vysadila, protože jsem po něm jen spala, ted beru jen lexaurin, chvilkama mi je fajn, ale pocity úzkosti se mi vrací. Mam předepsany jeste CITALEC, myslite si že mi pomůže? Jsem mlada a tyhle stavy mi začali v rodinné práci, vůbec nemůžu s našima komunikovat, řikají si o mě že jsem blazen.. Prosím poradte nekdo kdo tohle vše prožívá...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
janyna
1x

Ahoj Hanko! Je mi 24 let a trpím podobným problémem. Loni jsem měla velké problémy v práci (s šefovou - mno spiš sama se sebou, také se spolipracovníkem atd.). Začali mi problémy - panická úzkost atp. Nyní po cca roce je to lepší ale pořád je to špatné. Prožilajsem něco jako syndrom vyhoření, hodně dlouho mě nic nebavilo... Neměla jsem smysl života. Prášky neberu - jen velmi občas defobin. Jsem přecitlivěla, mám uzkostnou matku. Myslím že nejlepší recept je ten že víš že v tom nejsi sama - že tento problém má víc lidí a že nejsi sama a ani jediná. Jestli chceš, můžeme si mejlovato svých problémech atd. Abych řekla pravdu - tvůj příspěvek mě zaujal hlavně tím, že mám také problém s komunikací s rodiči a rodinou mého přítele. Jestli chceš napiš mi - určitě opet odpovím papa drž se Jana

Iveta
4x

Ahoj holky, je neuvěřitelné, kolik lidí prožívá tyto děsné zážitky. U mě začalo všechno taky tím kolotočem EKG, EEG, všechny možné odběry a pořád nic. Pak jsem otěhotněla. V těhotenství to bylo v úplně v pohodě. Člověk se totiž přestane soustředit na své problémy. Po narození syna se ale vše rozjelo nanovo. Měla jsem hrozný porod, po příchodu z porodnice domu problémy s rodiči, s tchyní i s manželem. Na všechno jsem byla pořád sama. Říkala jsem si že to nevadí, že mám syna a že všechno v pohodě zvládnu. Asi po třech letech boje to dopadlo naprosto šíleně. Jedinou šancí na lepší život byla hospitalizace na psychiatrii. Tam mi diagnostikovali panickou úzkostnou poruchu, depresi a ještě nějaké další poruchy.Dostali mě z nejhoršího. Brala jsem Cipralex, pak Deniban, Amitriptilin, Citalec, Efectin a teď jsem začala brát Serlift. Mám vždycky děsný strach ze změny léku. Opravdu jenom ten, kdo prodělal panický záchvat ví, co to je za stav. Naprosto otřesný.Jediné co jsem pochopila je, že člověk, který onemocnění nějakou psychickou nemocí, nutně potřebuje někoho, kdo mu naprosto rozumí, kdo dokáže uklidnit, podržet. V mém životě naštěstí tento člověk existuje. Pak je alespoň pro mě hodně uklidňující vědět, že není člověk jediný, kdo trpí tak strašným onemocněním. Pro mě je to totiž fakt strašný. A zároveň je mi všech trpících strašně líto. Za co jsme si to zasloužili? Ale nebojte se určitě bude líp a i pro nás vyjde slunce. Ahojky Iveta

Soňa

Iveto, ani nevíte jam Vám všem tady co píšete příspěvky rozumím, jsem na tom úplně stejně panická hrůza ze včeho, nevím proč to přišlo,ale to tady už pár měsíců a nevím si s tím rady, kdyby jste chtěla písněte mail. Soňa [email protected]

josef

Dobrý den, tento popisovaný stav je je téměř jednou z definicí krize. Může to být i psychická krize kumulovaná, tedy dlouhodobá zátěž organizmu. Příčiny jsou v u různých lidí v různých oblastech, např. problémy v zaměstnání, či nezaměstnanost, nerovnovážný stav v manželství, negativní přístup k dítěti v rodině, který se projeví i v dospělosti nízkým sebevědomím a pod. Tyto problémy je možno řešit, zejména změnou stavu psychické zátěže, kdy se vzdálíte od stresoru a tím nervová iritaace pomíjí a pod. dále je nutnéodpoutat mysl od stereotypu myšlení na negativní věci a kompenzovat je i malými radostmi, které se musí člověk připravit sám. Důležitý je program a aktivita v rámce týdne, pohovoření s přáteli, návštěva bazénu, kina ob chodního domu a podobně. Tyto věci léčím již přes dvacet let. [email protected]

ABC
1x

Ahoj, můžeš mi říct jak defobin působí??Nechci žádné oblbováky.Díky

ABC
1x

Ahoj, můžeš mi říct jak defobin působí??Nechci žádné oblbováky.Díky

Alena S.

Ahojte holky,pojďte mezi nás,my Vám poradíme, taky prožíváme, co co Vy:) http://www.omlazeni.cz/panicka-porucha-uzkosti-40-5894-79.html#msg2702581

Ivana
1x

Pomůže. Citalec určitě pomůže. Beru ho. Mám jen tu nejlepší zkušenost.

marie křoustková
3x

V minulosti jsem uzivala asi pet let lexaurin 3 mg a defobin. Protoze ho moje telo potrebovalo, nikdy jsem nezjistila zavislost. Po letech se opet zhorsila moje citlivost na problemy, dostala jsem deprese a s nimi lek cipralex a na obcasne uzivani lexaurin. Lekarka varuje prave pred jeho uzivanim pravidelne, ale vyzkousela jsem, ze pokud mam velike bolesti treba krcni patere, nezabere nic než-li lexaurin. Potvrdila mi to i neurolozka. Stavy uzkosti vsak me provazi stale, ale neni to z leku, vim, ze jsem takova a tak si stale dokola poustim kazety Dr. Cimickeho a po par dnech me to fakt dostane na nohy. Chce to naucit se autosugesci, verte mi, ze bez tohoto je kazdy neurotik odkazany jen na neustale se potaceni mezi mantinely novych leku. Psycholog Vas to nauci a pak uz si cely zivot doma 5-10 minut relexujete. Kdo nevyzkousel at nesoudi, preju hodne sil vsem nam neurotikum!!

Mila
1x

Ahoj Hanko, nevim, jestli to je jeste aktualni. Tvuj prispevek je z roku 2005. Vim, co to je panicka porucha a co clovek proziva. Pamatuji se, kdy jsem sla ven nebo se premlouvala jit treba nakoupit a znicehonic jsem se zacla potit, srdce skakalo nebo skobrtalo, bylo mne na zvraceni a myslela jsem si, ted je konec. Ale nebyl. Sedavala jsem i na lavickach, drzela si palec na krcni tepne a myslela, jsem si , ze umiram. Ale umirala jsem jiz tolikrat,a porad ziji. Kdo to prozil. vi, o cem pisi. Dlouho jsem nechtela uznat, ze mne neco chybi. Protoze jsem prosla vsemi lekarskymi odvetvimi bez nejakeho vysledku, nechtela jsem uznat, ze jsem blazen. Ale ted vim, ze blazen nejsem. V bludisti jsem setrvavala celych 10 let. Nekdy je stav lepsi a nekdy se vse vraci se starou krutosti. Okoli nereaguje nebo nechce pochopit hruzu, co clovek proziva - nekdy rikaji, nemysli na to, nebo jdi si k holici, kup si neco, udelej si radost. atd.... Ale nechapou, ze to nejde. Kdyz to chyti, tak nejde proste NIC!!!! Znam ty stavy, kdy jsem chodila pravidelne po pohotovostech, kde jsem dostala "zazracnou " injekci diazepam. Ale co tim chci rict, ze, kdyz jsem nemoci trpela, ukozstna porucha, tak neexistoval pocitac - nikdo ho proste jeste nemel. A ja jsem tudiz myslela, ze jsem na svete SAMA, ze TO nikdo nezna a nikdo mne tudiz nepomuze. Ted je pomoc v tom, ze lidi tuto poruchu maji, veda ji zna, neumira se na ni - i kdyz je clovek nekdy jako zvire. Ale jednu vec bych ti chtela jeste rici,´nepomahaji bylinky a homeopatika. Na zacatku je treba leku - treba NEUROL a k tomu jeste neco, Kazdy musi vyzkouset, co mu dela dobre, aby clovek fungovbal. Jiz jsem napsala tolik.........Vsem lidem preji uzdraveni, silu k boji a neveste hlavu - sami nejste!!!!!! Jeslti chcete nebo chces, napis budu se tesit!!! S pozdravem MIla [email protected]

Růžena
1x

Milá Mílo, moc mi pomohl Váš článek na netu, hlavně to, že jste vždy záchvaty panické ataky přežila! Mně to šíleně otravuje život, ale konečně jsem se rozhodla, že začnu něco užívat. Takže díky a mějte se pěkně. Růžena

ivo
1x

I já mam problemi depresemi,mám takoví pocit ze se mi ucpávájí cevi krčni a nutí moze aby srdce bylo více a tím narusuje zaludek kterí jde do krevního obehu a tím narušuje mozek ... nejsem doktor ale me iq je 79 lechkeho stupne debylity covi nato mel jsem lechkou mozkovou prihodu narozen ..ahoj ..

Soňa

Mili, moc ráda , by jsem si s tebou psala,mám pocit, že prožívám úlně stejné problémy jako ty, úplně jsem se v tvých řádcích poznala, mohu ti napsat mail, i když nevím jestli je toto téma u tebe ještě aktuální, děkuju Soňa

ANDREA

Dobry den vsem co maji problem s uskosti a depresemi a hlane návali do hlavy. Kdo by mel zajem si semnou povykladat urcite mi napiste ne e-mail. [email protected]

lia

ahoj neurotici

Lia
2x

hoj trpitelé ,se strachem žiju snad už od narození.Je mi 51 let.Začla jsem ho vnímat s nepříjemnými pocity snad už v 5 letech.Znepříjemnovalo mi to život.Nevěděla jsem,proč.Asi ve 30 jsem se odhodlala navštívit psycho-odborníka.

Lia

Pak následovali ješ tě 4 dalsí.Diagnoza-neurastenie.V té době mi žádné léky nezabíraly.Moje obv.lékařka mi doporučila Rivotril.Zdrav.prob.zmírnil,a le nevyléčil.Po konzultaci se svou známou psychiatričkou mi doporučuje CITALEC.Má nemoc trvá hodně dlouho¨.Chci se probouzet bez strachu,napětí.Nemám k tomu dúvod.Budu ráda,pokud mi nějaká dobrá duše napíše a poradi.Psychologickou poradnou a vše co s ní souvisí jsem prošla také.Něco mi to dalo,ale nevyléčilo.POMOSTE PROSÍM , Lia

Jirka

Mám několik let trvajíci deprese a nespavost, kdo si chce popovídat napiš na [email protected] ahij Jirka

Marie
1x

Citalex beru asi 2 roky a mohu říci, že se můj stav zlepšil. Měla jsem úzkostné stavy, pocit, že mám infarkt, nemohla jsem vidět lidi. Přišla jsem domů ze zaměstnání, kde vlastně celý den jednám s lidmi, a musela jsem se zavřít doma. Vadili mi i hluční sousedi, kteří nechodí do práce, takže jsou v pohodě a tím pádem ruší své okolí. Jela jsem na dovolenou do Itálie, žádný problém, vše OK a v noci jsem myslela, že umřu. Nic mě nebolela, ale hrozné stavy. Byla jsem ráda, že jsem byla na místě autem, takže jsem mohla odjet kdykoliv. Poslední dobou nelídám na dovolenou, protože ten pocit, že jsem někde několik tisíc kilometrů od domova by mě úplně zničilo. Nemám existenční problémy, mám vše co chci, manželství a rodina OK, ale bohužel mě postihla tato nepříjemnost, kterou musím řešit léky. Prozatím je beru a bojím se je vysadit. Takže vydržte nejste pouze vy kdo má tento problém.

hana
1x

Milí neurotici Při čtení vašich prožitkůa osudů zjišťuji, že patřím k vám, jen jsem to zatím nevěděla přesně. Pokud si někdo chce se mnou psát o těchto problémech a jejich léčení, prosím na adresu [email protected]. Je mi 54 let a strach cítím celý život, ale snažíms e jej maskovat, zapírat a tak ... Srdečně zdraví Hana

Iveta
1x

Ahojky všem,jsem jedna z vás ,která má ty stejné stavy jako vy.Chci se zeptat na Citalec 10mg.Bojím se vzít tento prášek,bojím se jeho prvotního učinku co to s semnou bude dělat? Prý jsou ze začátku nějaké špatné stavy,dušnost,nespavost,atd.. Je to pravda? Napište mi prosím jeho učinky po prvním užití tohoto léku.Děkuji Iveta

es

Citalecu se nebojte. Je to celkem slabé antidepresivum s minimem vedlejších účinků. Po 14 dnech se naopak budete cítit lépe.

ji

Beru apo-cital. 6.den. Dobře mi není. Spím tak 3 hod. a pak mě vzbudí pálení rukou, nohou a zad. Tak je to až do rána. Den nějak přežívám, ale má pocit, že se třesu a mám knedlík v puse. Mám prý vydržet 14.dní, tak uvidím.

Anička
6x

ahojte, Citalac jsem brala asi rok, potom jej úplně v pohodě vysadila, ač jsem se bála, ale je to dobré. Před tím jsem brala na své panické ataky Lexaurin 2x denně, ale ten jsem se snažila vysadit, protože jsem slyšela, že je návykový. Teď jsem bez prášků, akorát když je moc rozčílím nebo rozruším cítím jak se mi vrací moje hrozné stavy, které jak tady někdo psal, když nezažije - nepochopí. Ale nosím sebou Lexaurin, což mě uklidňuje a když je cítím, že je nejhůř jeden si vezmu a jsem v pohodě. Ale taky jsem si na začátku prošla Pohotovostí, lékařem, psychologem, ale člověk si musí pomoct sám a víte co? Musíte se s tím smířit! Beru to jako svou nemoc, jako má někdo cukrovku, tak já mám toto a žije se mi s tím lépe, když to na mě přijde, je to hrozné, ale slupnu prášek a je to, dřív nebo později to odezní, ale potom je VŽDYCKY líp! Kašlu už na to, dřív jsem nemohla jezdit dopravníma prostředkama, ani autem, kdyby se vytvořila kolona aut, tak bych se tam asi udusila, ale dnes jezdím metrem, autem, dalo to zabrat, ale funguju normálně. Zkuste se tomu nepoddávat, smířit se s tím, že to tak prostě je, když vám bude špatně, nebojte si vzít prášek a žijte a buďte rádi, že nejste víc nemocní a já vím o čem mluvím, prošla jsem si tím co vy. Mějte se hezky a kašlete nato, stejně to nevyřešíte a nikdy to nezmizí.

Sońa

Maruško, mám úplně stejné problémy jako vy, cestování jen pár kilometrů je pro mě šílená hrůza a panika, že to nezvládnu, že umřu,ale ještě jsem neumřela,ale tyhle stavy jsou šílené, kdo nezažil nepochopí, díky téhle nemoci jsem si našla cestu k víře a k Bohu a změnila sestavu svých známých a kamarádek, které mě samozřejmě nerozumněly, mám krásného syna, manžela a nouzí taky netrpíme,ale já trpím na duši... Soňa, můj mail je kdybys chtěla napsat [email protected]

Soňa

Aničko, moc vám rozumím prožívám přesně stejné stavy jako vy, jen já si beru Rivotril, občas zabere, občas, zatím jsem bojovala proti tomu sama,ale teď vidím, že je nás tady víc, co máme úplně stejné stavy.... Soňa [email protected]

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce