Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Odstranění krčních mandlí??

Zdravím,je mi 28 let, loni mě lékařka poslala na vytržení krčních mandlí, říkala že to bude v mé situaci nejlepší. Nedošlo k tomu, jednak jsme měli plánované hory, ale hlavně mne mnozí od toho odrazovali. V nálezu jsem měla: streptococcus virid., Neisseria sp., Haemopihilus sp. oj.; staphylococcus aureus; streptococcus B-haemolyticus skupiny C /equisimilis/, hodnoty ASLO zvýšené, od mládí trpím angínami. Můžete mi prosím nezávisle poradit, co dělat? Zda mandle pryč či ne?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Hana

Mě také ne mam to tak na stejno mam hlad strašný slintam strašně jsem zvědavá jestli to skončí a kdy

Andrea
1x

Ahojky za cely mesic jsrm mela uz trikrat antibiotika mela jsem zanet prudusek,streptokoka a ted akutni zanet hrtanu a hlutanu mandle mam hraničite a krcni mi rikal ze to je dobre vytrhnout boli to moc?jak dlouho trva zahojeni je mi 28 let dekuji Aja

Jean

léč si chlamydie, dej si udělat test !

Deny
7x

Ahojky já mám jít ve čtvrtek také na operaci mandlí a mám dilema zda-li mám jít nebo ne. Zase na jednu stránku to pro mě bude lepší že se zbavím angín ale na druhou mě odrazují lidé , kteří už mají po operaci a mají s tím problémy. Co mám dělat? Mám strach , že se s toho nevyhrabu potom . Kamarádka byla na nich taky a zachvíli byla spátyk v nemocnici protože jí to praskalo. Díky za odpověď

Kamila
6x

Ahoj, za 14 dni jdu na odebrani krcnich mandli. Chtela bych se zeptat, jelikoz se vazne desim anestezie, jak dlouho v te anestezii cca budu - jak dlouho ta operace trva? A jeste jeden skromny dotaz. Jak jste na tom byli po odebrani s hlasem a schopnosti mluvit? Ja, ze svuj hlas potebuju ke sve praci, tak abych vedela, jak dlouho to potrva. Diky moc za odpovedi, K.

Petra
3x

Ahoj, já jsem 11. den po a mluvim cca od 9. dne, nicméně pořád spíš pomalu a žádne křičení. 6. den po zákroku jsem začala pracovat z domova, ale bez telefonu :-) to se nedalo. Záleží co děláš, pokud si zpěvačka, asi bych počítala ten měsíc určitě. Jinak se zákroku neboj, já tedy v CA nebyla, jen analgosedace a to je chvilička, tipuju pár minut, v CA to asi bude delší.

Kamila
3x

No, jsem telefonni operatorka, takze prakticky mluvim cely den, no. Moc dekuju za odpoved. Pocitam, ze CA bude snad jen na pul hodky no.

Petra
2x

Asi bych tedy počítala, tak ty tři týdny minimálně, záleží na mnoha okolnostech - hojení, věk atd. Pracovní neschopnost je od dvou do čtyř týdnů v průměru. Hlavní je potom opravdu hodně pít (klidně 3litry a více tekutin denně), sice to bolí, ale myslím, že k hojení to hodně pomáhá. Ale určitě se ničeho neboj, ta narkóza je krátká.

Misa
1x

Ahoj ja se pred par hodinama probudila z CA a kdyz jsem vjizdela na sal schvalne jsem se koukala na hodiny,trvalo to slabou hodinku snad ani to ne ;-)

Kamila
2x

Tak vás zdravím, píšu, že mám zákrok už za sebou, sice s menšími komplikacemi, ale zítra už mě pouštějí z nemocnice domů. Jsem ráda, že je to zamnou, ale ještě, že ty krční mandle máme jen jedny, znova už bych na to asi nešla :-)

Petra
4x

Nebojte se, ty první dny jsou nejhorší, po týdnu nastane zlom. Já jsem 6. den už pracovala z domova, dnes to je cca měsíc a skoro ani nevím, že jsem na něčem byla. Jen si dejte pozor, ať nechytnete nějakou rýmu, já ji chytla cca 15 dní po operaci a nebylo to nic příjemného, nedokážu si představit, že by to přišlo dříve. Hodně pijte, kloktejte a kupte si pantenol v tabletáh, je výborný na hojení sliznic. Já jen teď jen doufám, že ten celý zákrok pomohl, ale snad ano, kolem mě je mnoho angín a já se držím :-)

Kamila
2x

No, tak já měla 4. den po operaci komplikaci v podobě krvácení z levého lůžka, praskla mi tam cévka, takže jsem šla znovu do celkové anestezie, neboť krvácení nešlo zastavit a bylo celkem silné. Takže asi ten průběh bude malinko jiný.. v krku už to tolik necítím, spíš mě trápí HODNĚ nepříjemné střílení do pravého ucha. Ne pořád. Spíš k večeru při polkntí, po algifenových kapkách se bolest zmírní, ale po nějaké době se zase vrátí. Tak doufám, že to taky zmizí! :-)

veronika

tohle se mi stalo taky druhy den co jsem byla doma .. ztratila jsem 2 litry krve a byl to pomalu muj konec .. zkolabovala jsem v sanitce .. vezli me hned na sal .. a pak sem byla zase tyden v nemocnici

Petra
1x

Tak to neporadím, já měla velké štěstí, neboť průběh byl bez komplikací. Tak držim palce, at už je vše v pořádku, Nejhorší máte za sebou, teď už bude jenom lépe :-)

Radka
3x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Tomáš
3x

Zdravíčko. Začátkem prosince jsem měl angínu, klasika atb po týdnu klid.. za dakší týden jsem měl pocit že se mi angína vrátila. Jšel jsem k doktoroj, a ten mi pověděl, že mám abces jako hrom na levé straně a že musím neprodleně do nemocnice. Nic příjémného když Vám to řežou každý den 2x a vypouští z toho hnis. Po celkově 4 dnech hospitalizace jsem byl propuštěn s tím, že se za 14 dní uvidíme a odeberou mi mandle ( z duvodu možného vytvoření abcesu na druhé straně jsem se po dohodě rozhodl, že si nechám vzít obě). Dnes jsem 7 dní po zákroku. Definoval bych to takto prvních 5 dní je opravdu peklo za tu dobu jsem zhubl 6 kilo. Ta tekturá strava co máte to je šílené, moc se to jíst nedá..Bolesti mám už jen při polykání, ale těší me že od tšchto věcí už budu mít klid.

Dědek
3x

?

Milan
2x

Ahoj strasne jsem trpel anginami mel jsem penicilin i dvakrat do mesice . A tak jsem jel za doporucenym primarem Vladimirem Cubou na Kladno doporucil mi operaci vyndani krcnich mandli. Operace probehla v utery byl jsem pod narkozou a sel jsem jako posledni protoze mi primar rekl ze si s tim pohraje a udela poradne..... Muzu rict ze supr zadny anginy zadne problemy . Bolest? Bolest neni tak strasna polykat jde a hlavne musite hodne pit pit a pit nejlepe hermankovy caj studeny. Nejvice me to bolelo vzdy rano primo pri probuzeni a na to dostanete Nimesil je to uzasna vec je to prasek ktery rozpustite ve studene vode a vypijete . Do pul hodky je to zase v cajku...... Kdo na operaci teprve pujdete a chcete vedet vice klidne piste na email: [email protected] mejte se hezky

Irena
2x

Chtěla bych se zeptat zda někdo ví co dělat (ze skušenosti) když se v mndlích po častých angínách v dětství vyrtvoří hluboké díry a v těch dírách se usazuje vše co spolknu a tak za několik dní to zapáchá až do té doby než to vypadne a je to dos nepříjemný pocit, tak co dělat. Lékařka mi říkala kdyby to opravdu moc vadilo tak vytrhnout,ale to se mi opravdu nechce. Předem dík za rady.

polda
1x

to Irena - zkus kloktat pravidelně šalvějový nebo řepíkový čaj , klidně i pít

Kačka
4x

Zdravím. Během půl roku jsem měla 8 antibiotik. Od mala mám zvětšené madle jako kdybych měla anginu, tudíž když ji opravdu dostanu, je to horor. Už od pátku trpím jako zvíře. Mám nateklou teda vyjímečně jen jednu, ale celou bílou:( Ta neskutečná bolest mi vystřeluje do ucha a nepomáhá na to vůbec nic. Ty antibiotika jsou svinstvo, tak zvažuju, jestli si mandle nenechat odstranit. Každý mě od toho ale odrazuje, že mandle jsou filtr celého těla a když je mít nebudu, veškeré škodliviny mi půjdou přímo do těla. Poraďte mi někdo prosím, jsem z toho už docela na nervy..Díky

Klara
4x

Mě je 17, minulý týden mi mandle vzali. Měla sem časté anginy a protože sportuju, rozhodla se má doktorka, že musí ven. Bolelo to, ale přežít se to dá. Mandle sem měla opravdu velké a není pro mě lepší pocit, než se opravdu zhluboka nadechnout. Určitě bych šla znova. Tak už jen doufám, že anginy ustanou.

Jirka
1x

Ahoj, to musim jedine potvrdit. Po vyndani mandli mohu dychat nosem. Pred tim to slo spatne a pri sportu jsem dychal pouze pusou. Zakrok boli ale rekonvalescence trva je neprijemna. Shrnuto pokud neni nazbyt mandle mus ven.

Tomáš
1x

Zdravím , potřebuji poradit ohledně krčních mandlí a problémy s dýcháním. Chci se zeptat mel jsem hnisavou anginu lezel jsem v nemocnici a narezavali mi kcni mandle pač jsem je mel hodně zanicene a nemohl jsem skoro vubec polikat. Doktor me rekl ze do 3 mesicu by meli jit vytrhnout ze by to bylo nejlepsi. Zas ale premyslim jestli je to dobry napad. Mam ted problemy s dychanim a furt mám ucpaný nos. Komplikuje me to i aktivni zivot napr. plavani, behani atd... hned jsem unaveny. Myslite ze by bylo rozumnejsi si je nechat odstranit? Predem dekuji za odpoved.

Dědek
1x

dej si vyšetřit viry, bakterie ( chlamydie ) a pak je studuj

Iva
2x

Řešila jsem něco podobného, když byly děti malé. Alergoložka je chtěla poslat na vytržení mandlí, ale mě se to moc nezdálo, protože v rodině už jeden případ s vytrženými mandlemi máme (nemoci jdou rovnou do plic). Šla jsem se poradit ještě s dalšími dvěma lékaři, a závěr byl opravdu takový, že by ty mandle tam měly zůstat. Možná bys to asi také měl zkonzultovat ještě s nějakým jiným lékařem, popřípadě s vícero. A asi bych ještě také zkusila celkově vylepšit imunitu, třeba vyměnit některá jídla za zdravější. Trhání mandlí až opravdu jako tu poslední možnost - obzvlášt v případě, kdy sportuješ, protože když pak budeš mít něco na plicích, tak toho také mnoho neudýcháš :-(

Renča
8x

od května jsem měla 6 angin a běžně 4x do roka...dnes mi mandle odstranili a musím říct že to co píšou ty fňukny na internetu je hrozný...dva dny před nástupem jsem se stresovala a jen brečela kvůli tomu jak všichni psali že to je nesnesitelná bolest že se nedá ani polknout...a když jsem se probudila?bolelo to jen jako při normální angíně...dvakrát jsem odmítla něco na bolest a dokonce i normálně piju...a že se říká že jsou mandle filtr?tak je to podle mě blbost když jsem ten slavnej filtr letitýma angínama zdemolovanej a prohnilej tak stejně nic nezachytí

Dědek
2x

DD:

Roman
1x

tak se mi to libi ale stejne mam strach taky si chci dat odstranit mandle a tohle me docela povzbudilo ale nevim jestli v mem veku uz to není docela rizikove?

Peter
1x

Na veku nezalezi a kdo rika ze to neboli tak keca, no jasne prvni dva dny po operaci sjsou hracka ani prasky na bolest nepotrebujes ale od 6 az 11 den po operaci si zazijes bolest kterou neznas to ti rikam je mi 28 a na veku nezalezi je jen treba davat pozor v noci aby clovek nevykrvacel nebot z tech mandli starsi clovek muze ztratit hodne krve me se to uz stalo, musis rychle do nemocnice, ale rekni si ze si chlap bolest sneses a jsou tu prasky na bolest hodne jez pred operaci nebot urcite ztratis na vaze ;)

Karol
6x

Ahoj jsem 7 dní po operaci a musím říct, že jsi měla dobrý průbeh já měla po třech dnech silné krvácení, takže to byla docela komplikace. Dusila jsem se krví a museli mi cévy pálit zaživa to bylo asi nejhorší. Doteď se bojím víc jíst aby to zase nekrvácelo. Nejrizikovějších je prvních 10 dní na krvácení. Pak už by to mělo být lepší a lepší. Nemyslím, že ostatní fňukají ( jak říká Renča ) opravdu to dost bolí. Záleží na každém organismu jak na to reaguje. Nemůžeš odsuzovat ostatní. Já jsem třeba dost komunikativní člověk a ráda jím a to, že nemůžu mluvit a jíst je pro mě hrozné. Jasně, že se to vydržet dá, ale nic příjemného to není. Těžké taky je, když se musíte naučit pít po malinkých douškách, protože jinak to teče nosem to je normální když je sliznice nateklá. Osobně mi připadá dost věcí kyselých ( přesnídávky, jogurty, ovocné čaje ) a z čokolády mě pálí žáha. Strach z narkozy jsem ani neměla určitě bych si nenechala dát částečnou tu ani nedoporučují. Snad už budu brzy zcela zdravá. Mějte se a kdo ještě nebyl bát se tolik nemusí algifen na bolest docela zabírá.

Jana
10x

Karol, nezlobte se na mne, ale přijde mi to trochu mimo. Samozřejmě komplikace Vám nezávidím a dobře, že vše dopadlo jak má, ale pochopila jsem, že jste 7 dní po operaci a stěžujete si na chutě. Před rokem jsem absolvovala vytržení mandlí, 7 dní sem pouze pila vodu a normální jídlo, kdy sem začala cítit i chuť jsem si dala po měsíci (mluvit sem začala po třech týdnech). I přesto všem říkám, že se to zkrátka dá. Pár hodin po operaci nepatří mezi nejhezčí, ale pak to je skutečně jako silná angína, že nelze nic moc polykat a mluvit, jenže narozdíl od angíny v sobě nemáte žádný bakterie, tak tělo bojuje jen s bolestí a to se dá vydržet. Místo, aby zde lidi psali, co dělat, aby bylo vše snesitelnější a dřív se ostatní uzdravili (za mě doporučuji opravdu hodně pít, cca 3 litry denně, kloktat bylinky a cca po dvou týdnech si koupit Panthenol v tabletách), tak jen píší, jaký to je hrozný.

Viv
2x

Myslím, že hrozný je, co píšeš ty, to že jsi měla ty dobrý průběh neznamená, že někdo jiný, kdo měl problémy, je fňukna. Kamarád mi vyprávěl průběh a komplikace po vytržení mandlí u syna, který málem vykrvácel, hodinu a čtvrt mu pálily rány na ambulanci, pak museli urychleně do jiné nemocnice, kam je poslali, říkal nejhorší věc, co zatím zažil. Myslím, že kdyby jsi něco takového zažila ty, nebudeš asi psát takovéhle blbosti, raději bych na tvém místě mlčela a byla ráda, že já měla průběh dobrý....

no name
1x

tak tos měla štestí,mš to bolí dost ,jsem 4 den po operaci ,po mandlích mám velké díry pač sem je měl hluboko vrostlé,a větší hnus sem nezažil ,ale dá se to s práškama jen ,je to otravné,hlavně ten povlak :p

tod

jo holčičko me 5 po operaci spustilo krvácení museli me v noci veest do spitalu za ziva me zastavovali krvácení,jenže to bylo horší a horší musel sem znovu na saal ,a dost to bolí ty fnukno !!!!! jen doufam ze uz se me to znovu nespustí :/

Hello it's me

Dobrý den Renčo, Chtěla bych podotknout, že každý to má jinak. Upřímně vám závidím, jestli jste to měla opravdu tak, jak říkáte. Já mám dnes 6 dní po operaci a už to nesnesu. K ránu je to opravdu nejhorší a přes den je to docela snesitelné a polykat můžu. Ale jídla se mi jí vážně špatně. Ale zrovna teď to bolí jako čert. Já ty mandle teda měla vážně hrozně moc velké, takže se ani nedivím, že to tak bolí. Ale jen chci aby jste si uvědomila, že každý snáší bolest jinak a každého to i jinak bolí.

Honza

Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat, jaký jste měla průběh a po jaké době jste začala normálně mluvit a jíst? Já jsem dnes 6 den po operaci a včera mě pustili z nemocnice. Nemůžu moc mluvit - spíš huhňám, jíst také nemohu, snad jen polévku (samozřejmě studenou), piji poměrně hodně, minimálně 2-3 litry. Bolí mě jazyk (pravděpodobně z toho, jak ho při operaci drželi v kleštích), pocit v krku je nepříjemný, nejvíce to bolí po ránu a navečer, ale dostal jsem kapky Algifen a to mi celkem zabírá. Nejhorší je zápach z úst :-( a povlak, který se neustále tvoří.

Nikolas

Dobrý den jsem nikolas a dostal jsem angínu před jedním dnem a mám hniz v mandlích a chci poradit co mám jíst nebo jak si to léčit napište prosím 🙏

Tonda
2x

Ted jeate lezim po zakroku vydelani mandli v nemocni, je to uz treti den po operaci a musim rict ze je mi fajn, nic me neboli, polikat uz zvladam. Byl jsem uz i na cigarku, dlezite je opravdu po zakroku spat a pit studeny caj/vodu a plivat to ven. Doporucuji tem co maji problemy s mandlemi.

Pavel
1x

Tak dnes to bude týden co mám po operaci.opravdu nejhorší je ten strach před zákrokem jinak už to je pak dobré. První den jsem o tom pomalu nevěděl pak se to kapku zhorší, hold je to zásah a máte jako by velkou anginu. Jist se dá ,pěkně pomalu a měkké, hold nějaká bolest tam je ale jsem rád ze to je venku. Ten streptkokok těle nepřidal.

ana
1x

Taky záleží na tom, kdo a jak operaci provádí, stane se lecos.

Simča
2x

Zdravím, je mi 15 let a doktorka mi řekla,že půjdu na vytržení krčních mandlí. Bolí to hodně? a může se mi něco stát? :O Abych řekla pravdu tak se bojim..

Kača
4x

Ahoj , je mi 15 let. Někdy v dubnu jsem byla na operaci krčních mandlí,měla jsem na levé mandli abcest ale doktor se rozhodl že vytrhneme obě.Bála jsem se celkově operace ale můžu říct že to bylo to nejmenší a dopadlo to v pořádku..Týden po operaci už jsem celkově normálně jedla a pila s výjimkou ostrých a pálivých jídel.. Po nějaké době cca. 2 měsíce po operaci mě levá strana (tam kde jsem měla abcest) začínala zase bolet a bolest vystřelovala do ucha.Dostala jsem antibiotika a po nějakém čase to bylo dobré,doktor říkal že prý to je po operaci normální.V srpnu jsme byli s rodiči na dovolené u moře a tam se mi to vrátilo zase.Jeli jsme do nemocnice a doktor řekl že mám Streptokoka a také jako ten náš v česku že to je po vyndání mandlí normální. No tak ani na dovolené nebyl klid, ležela jsem na kapačkách v nemocnici. a dnes je 20.9.2013 a přibližně před 5ti dny mě začínalo tak jemně bolet v krku..další den už sem se dívala do zrcadla jestli tam něco nemám. . no a ten třetí den už jsem ztěžka polykala a bolest opět vystřeluje do ucha a opět na levé straně.Byla jsem na kontrole v nemocnici a tam mi dělala doktorka výtěry z krku a předepsala bioparox a že v úterý mám přijít na kontrolu.Ležela jsem doma a spala a dneska ráno se probudím a na levé straně mám takovou bílou tečku..spíš do tvaru rýže. (V nemocnici na kontrole ještě vidět nebyla) . Neustále se mi tyto bolesti vrací. Má to někdo podobné , nebo neví co s tím? Předem děkuji za nějaké odpovědi.. :(

jardelo
5x

ahoj, jsem te mesic po zakroku. Delali mi to akutne, mel jsem pod levou mandli tri abcesy, uz sem ani neotevrel pusu, takze to bylo v celekove anestezii a nechal sem si rovnou vzit i tu pravou. Nejdulezitejsi po zakroku je kloktat a davat si studene obklady na krk, a cucat takove ty vodove nanuky, treba Calipo. V nemocnici jsem byl 4 dny, pak jsem sel domu a po tydnu jsem mohl zacit makat z domova. Nejhorsi na tom vsem ale nebyla ta operace, nebo ta rekonvalescence, ale ty bolesti pred tim zakrokem. Zejmena kdyz mi doktor nekolikrat propichnul mandli injekci a snazil se mi vysat ten hnis. Povedlo se mu to az na poseste. Vsem vyrazne doporucuji, pokud uz nekdy meli abces na mandli nechat si je vyndat, ja kdybych to udelal uz pred 10 lety, tak jsem uz byl ted v pohode. Jenze to jsem se na to bal jit.

Jirka

Ahoj, všechny moc zdravím. Jsem 24 hodin po odstranění levé krční mandle. Týden před mým nástupem do Haviřovské nemocnice na oddělení ORL mi mandle z ničeho nic přes noc otekla tak, že jsem jen těžko mohl něco sníst, nebo vypìt. Týden jsem bojoval doma s antibiotiky, ale léčba nezabrala. Teď snad bude klid. Normálně jím i piju jen občas se stane, že mi trochu vody vleze do nosu, ale to je normální a po čase to odezní. Narkoza byla v pohodě sestřičky byly moc fajn a všechno mi řekly. Zákrok trval cca 1 hodinu.

Martina

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Včera večer mě začalo strašně bolet v krku, zkoušela jsem TAMTUMVERDE, HALSKY, mořskou sůl i zábal. Nic nepomohlo. Zábal jsem si v noci musela sundat, protože už jsem přes něj nemohla dýchat. Ráno jsem se vzbudila-polknout jsem nemohla. Před pár hodinami jsem se vrátila od doktorky, prý angína. Pomalu nespolknu ani prášek, při jídle brečím, jak to bolí a neustále se mi tvoří nadbytek slyn, polykání pekelně bolí. ( Nejsou to normální slyny, ale "táhnou se" a když je vyplivnu, nechtějí se "rozdělit". ) Nevíte někdo ŠÍLENĚ PROSÍM, co s tím? Na trhání mandlí nechci.

Petr

Zdravím,byl někdo trhat mandle v Novém Jičíně?V dohledné době se na to chystám a chtěl bych vědet jak jste byli spokojení...

Lucy
2x

Dobrý den. jsem 13 dní po operaci krčních mandlí. Chtěla by jsem se zeptat jestli mohu kouřit cigarety?.. neuškodí mi to nějak?.. mám strach z rakoviny krku.

Katka
1x

Zdravim,jsem po operaci krcnich mandli 7mesicu a doted mam problemy s mluvenim,mam tzv.rhinonalie,huhnavost.Dochazim na orl,foniatrii,logopedii,ucim se vyslovovat b,p,k.Pry je to ojedinele,stalo se to tim,ze mandle byly velke a jak mi je vzali,tak mi ochablo horni mekke patro,takze spravne nepracuje.Pit musim po douscich.Ale stale doufam,ze se to srovna a ja budu rada,ze je nemam.Anginami uz netrpim.

aiv
1x

Dobrý den, v srpnu 2013 jsem byla na odstranění krčních mandlí. Od té doby mám špatnou chuť. Sladké necítím vůbec, živočišné produkty a maso cítím hořce jako bych jedla slupku z grepu a mléko a mléčné výrobky jsou kyselé jako by mi do toho někdo vytlačil citron. Nejsem už ani schopna do sebe dostat něco k jídlu. Dnes jsem byla v místě operace na ambulanci, aby s tím něco udělali, popř. aby mi řekli, jak dlouho to bude trvat nebo zda je to trvalé. Lékař mi řekl, že to nikdy neslyšel a ať si zajdu na neurologii. byla jsem na Magnetické resonanci 6.1. a vše vyšlo v pořádku. pak se podíval na mé léky a řekl, že je to z té kopy léků co beru. řekla jsem mu že stejné beru 2 roky a on řekl, že to nic neznamená. ale jak je možné, že den před operací jsem jedla řízek a zákusek a chuť byla v perfektním pořádku (navíc jsem měla skvělou chuť a poznala v jídle jednotlivé suroviny) a od toho dne kdy mi provedli operaci je mám chuť horor, to mi nebyl schopný říci. stále si mlel svou, když to takto lidově řeknu. Četla jsem na internetu, že i jiní s tím měli problém. Prosím poraďte mi, co mám dělat. jsem vyučená kuchařka a chci se živit tímto oborem, ale teď si mohu nechat o tomto snu jen zdát. Je mi 27 let. Byla jsem na endokrinologii, interně, neurologii a ORL. Každý se mě chce zbavit a jen si mě přehazují jako horký brambor. Je to jako chodit od čerta k ďáblu. Nevíte o nějakém Dr. Houseovi, který by mi pomohl, jsem už zoufalá. klidně pojedu i do Prahy(jsem ze severní moravy) nebo někde jinde v republice. Jen aby mi někdo pomohl. Předem děkuji za odpověď.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce