Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Odstranění krčních mandlí??

Zdravím,je mi 28 let, loni mě lékařka poslala na vytržení krčních mandlí, říkala že to bude v mé situaci nejlepší. Nedošlo k tomu, jednak jsme měli plánované hory, ale hlavně mne mnozí od toho odrazovali. V nálezu jsem měla: streptococcus virid., Neisseria sp., Haemopihilus sp. oj.; staphylococcus aureus; streptococcus B-haemolyticus skupiny C /equisimilis/, hodnoty ASLO zvýšené, od mládí trpím angínami. Můžete mi prosím nezávisle poradit, co dělat? Zda mandle pryč či ne?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Katka

Zkuste MuDr.Borského z nemocnice na Vinohradech.

DAN
1x

AHOJ,JAK TO S TEBOU VYPADA? JA JSEM TEMER PUL ROKU OD ODSTRANENI OBOU MANDLI NECITIL SLADKE A TO VUBEC, JINY CHUTE V POHODE,UPLNY NAVRACENI CHUTE ZHRUBA DO NECELYHO ROKU SAMO OD SEBE,PREJU USPESNY VYLECENI.

aiv

V srpnu to bude rok a pomalu začínám cítit sladké. ostatní chutě jsou pořád jaksi pokřivené. maso nechutná jak maso a vůbec živočišné produkty jsou tak nějak divné. jako by ztuchlé. snad se to dá dokupy a já zase budu cítit jako jsem cítila kdysi. děkuji moc za radu.

Miluše Smolova
1x

Ahoj,,,mam stejný problem na operaci jsem byla 15.9 2014 pak mi to ve spanku prasklo a musela jsem znova na sal tot 18.9 tet to budou 4 měsíce a ja nemam chut v puse mam stale nahořkosladkou chut no hnus ,,,take me nikdo není schopen nic říct,,,,poženubto přes pojištovnu,,,,doufám že aspon někde uspěji,,pokud je to trvale tak to tak nenecham

h

stejne problemy, zitra jdu k soudu

h

dobry den ozvetese mi na [email protected] mam problemy taky, zitra jdu k soudu

Tsoneva

Dobrý den,jsem taky po operaci mandle a taky mám hořkou chuť. Jak jste to vyřešili, děkuji předem

jana d.
2x

Jen chci přidat zkušenost,jsem po operaci krčních mandlí,je mi 35let,rekonvalescence se dá zvládnout, hodně pít 3l denně studeného pití, super je studené mléko,to přímo pohladí,např. kravík pro děti i jogurtové nápoje. Jíst brambor.kaši hodně tekutá jídla,kompoty s rozmix.ovocem. Jsem po operaci 3měsíc a jaksi mám akorát spadlejší horní patro spíš ten camplík vzadu v krku a hromadění hlenu,který jde z části vyplivnout. Když to udělám způsobem chlap když fluše hleny:) A trochu huhńám, ale po přečtení příspěvků zkusím jen ten pantenol tablety a snad se to dohojí lépe. A menší ztráta chuti. A nevím,jestli to s tím souvisí,ale měsíc jsem bojovala s kašlem, vlhký bouřlivý kašel, úplný záchvaty, pomohl broncho-vaxom. Jinak před operací příznaky byly u mě jiné než angíny. Měla jsem jakoby tlak na mandle, čepy neustále a záchvaty kašle z toho tlaku, jakoby mi někdo tlačil prstem na krk a mě to nutilo ke kašli. Chytlo mě to kdykoli kdekoli a napít se nepomáhalo. Po operaci mi tenhle příznak kvůli kterému jsem na operaci šla, zůstal. Po operaci mě to chytalo ještě víc než před operací,tak jsem si vyčítala,že jsem to podstoupila,ale budu čekat,jestli se to zlepší. Te´d je to ok. Máte někdo také takovou zkušenost s těmito příznaky? Lepší je, čím dřív, tím líp, myslím i mladší věk se s tím vypořádá lépe.

Standa

Oboje mandle mám venku, angíny a všechno přestalo :)

Tereza
1x

Ahoj mandle mám vyndané teprve týden, takže jaký to bude mít přínos ještě nevím. Chtěla bych Vás ale uklidnit, žádná šílená bolest to není. Je to sice nepříjemné, ale bolí to zhruba jako silná angína. Takže platí, že po čtvrtém loku nebo lžičce je to vždy lepší. Nejhorší je sucho v krku. Držím pěsti všem

LaĎka

Ano, musím souhlasit. Hlavně se nestresujte. Hodně pijte. Držím palce. Jsem 4 den po zákroku.

Sisi

Ahoj, taky se mi blíží zákrok, prototože mi doktorka říkala, že to chce co nejdřív, kvůli velmi vysokému ASLU. Jak dlouho trvá rekonvalescence? Dost se bojím, mám se měsíc po zákroku vdávat, tak jestli to zvládnu...

Hedvika

ahoj , právě ležím v nemocnici a zítra mě čeká operace z duvodu častého onemocnění madlí a zvýšeném Aslo tak mi držte palce

jarda
1x

me to ceka teke mam zvysene aslo dostal jsem deset pendeponu a aslo zustalo stejne nejhorsi jsou ale stehovave bolesti kloubu tak doufam ze po odstraneni mandli se to zlepsi

Andrej

Ahoj Jarda. Chcel som sa len spýtať. Ja mám ísť na odstránenie mandlí ale nemávam vôbec žiadne angíny ani problémy. Moje problémy spočívajú v nevysvetliteľných zápaloch šliach a kĺbov. Dlho hľadali príčinu a nič nenašli okrem zväčšených mandiel.Vraj v nch mám hnis. Ale vôbec ma nebolia, nemávam vôbec angíny ani problémy s dýchaním, či častými zápalmi. Mám zvýšené ASLO. Tak ma poslali na operáciu. Má niekto aj takúto skúsenosť? Bolesti kĺbov z mandiel? Respektíve bol niekto na odstránení mandiel aj keď s nimi nemal žiadne problémy? Ďakujem!

Dáša
2x

Ahoj, je mi 22 a mám 4 dny po operaci, byla sem na CA. Když sem před operací četla některé ty komentáře na internetu měla sem hrozný strach. Trhali mi nosní i krční mandle. Odvezli mě na sál v 10:00 a ve 12:00 sem se vracela vzbuzená zpátky na svůj pokoj. Měla sem menší komplikace že to víc krvácelo, ale mužu 'Vám říct, to co tady píšou někteří je kravina největšího stupně. Bolí to jako když máte řezavou angínu, polikání je trošku těžší a strašně slintáte. Nejlepší je všechno plivat ven a jak se říká "vytahovat to až z paty" a hlavně mluvit. I když mluvíte debilně a trošku to bolí hodně to pomáhá protože to aspon nezatuhne. Já mám 4 den po operaci a už normálně jím ruskou zmrzku bez oplatku a meloun bez semínek. A bolest se dá zvládnout a když to bolí, tak otevřu pusu a řeknu so o něco proti bolesti. Já si to nemužu vynachválit. JEdiný co tak už mi to kašovitý jídlo moc neleze už se těším až budu moct papat všechno ...

Katka

Každý má jiný průběh,též záleží v jakém věku na to jdete.Mě každopádně na podzim čeká plastika měkkého patra a laloku,protože rok po operaci stále huhňám a nemůžu normálně pít,protože patro je nepohyblivé.

Martin
1x

Ahoj. Je mi 22 let. Nikdy jsem neměl angíny, ale sem tam mě škrábalo v krku nic vážného. Zhruba před rokem mě škrábalo v krku , říkal jsem si to bude ok. Do tří dnů se to tak zhoršilo, že jsem musel k doktorce a ta mi řekla, že se mi udělal abces ne na mandli, ale za mandlí tak jsem byl tenkrát řezat . Doktoři mi řekli že jsem přijel na poslední chvíli že ta jedna mandle se tak zvětšovala že jsem se mohl udusit ... Doktoři mi doporučili abych si je nechal vytrhnout.... a byl jsem stejně chytrej to jsou mandle, jsem kuřák, je to filtr .... letos jsem se vracel z dovolený a udělal se mi znova .... jel jsem do nemocnice a skoro jsem doktory prosil aby mi napsali termín operace, že tohle mít ještě jednou tak se jdu zastřelit :-D ... ponaučení k čemu filtr když je na h.... mluvil jsem s 5 doktory z Plzně z Teplic z Ůstí a ani jeden mi neřekl ne to je blbost nechoď tam potřebuješ je :-)

Zdenka
1x

Zdravim, dnes me bylo oznameno ze jdu taky na vytrzeni krcnich a nosnich mandli najdenou ve veku 39 let s rozdilem, ze u nas se odchazi domu jiz po dvou hodinach zakroku, po vsech tech komentarich mam ztoho celkem dost velkou hruzu-(. jak dlouho trva hospitalizace v Ceske Republice?

Lenka

Po dvou hodinach? Tak pokud ti delali operaci v Rusku tak to mozna jo. Jinak v EU je to bez komplikaci 2-7 dni.

Sisi

Ahoj. Je mi skoro 25 a jsem teď 8. den po operaci kčních mandlí. 5. den to krvácelo,tak jsem ještě stále v nemocnici, ale naštěstí se to zvládlo bez opětovného ježdění na sál. Nejvíc mě to bolelo 3. až 5. den, potom se to řekla bych už lepší, 3. a 4. den jsem měla pocit, že mi už ani nezabírají analgetika. ale teď už zase ano. Nejvíc pomáhá ledování krku :) Jím trochu, tak stejně asi nepotřebuji víc, když stejně pořád jen ležím a mluvení mi taky jde, ale snažím se nemluvit moc. Všem držím pěsti, aby Vám to dobře dopadlo ;)

Renata

Ahoj. Jsem 7. den po operaci krčních mandlí a trápí mě stále strašná únava a ospalost. Za týden mám jít do práce, ale mám strach, žeto tam takhle nevydržím. Máte někdo podobnou zkušenost? Kdy to tak odezní, případně co pomáhá? Děkuji předem, Renča

LaĎka
1x

Zdravím všechny, kdo řeší odstraněné krční mandle. Jsem 4. den po zákroku. Ledovat již nesmím, výplach (nikoli kloklat)krku pokaždém jídle Tantum verde ředěné vodou 1:3, nesmí pálit (místo peroxidu) má zneklidňující složky. Kombinace Tantum pastilky (omačkaný jazyk). Kapky Algifen max 3x denně. Co je nejdůležitější pořád pít!!! I v noci, když se proberete. Krk nesmí zaschnout, jinak to bolí jako čert. Jíst se musí nejlepší je vývar, hooodně řídká bramborová kaše s máslem nebo krupičná. I když mléčné výrobky moc nemůžu, strašně zahleňují. Jen nutné zkoušet, každému vyhovuje něco jiného. Držím palce.

LaĎka

Milá renato asi píšu pozdě. Ale na diskuzi jsem se dostala dnes. Jsem 4.den pozákroku. Nic nechce uspěchat. Tělo se musí regenerovat, takže když chce spát, tak je nutné spát. Hlavně odebrání madlí je velký zásah do organismu, takže je jasné, že tělo vypne a potřebuje klid.

Elis

Strašně se omlouvám,nechci nikoho urazit,ale kdyz to tady tak ctu a nekdo tvrdí,ze stav po tonzilektomii je jako vetsi angina,je to pekna blbost.Ja jsem 14 dni po zakroku a stale se z toho vzpamatovavam a nedokazu si predstavit ze bych byla bez analgetik.Je to opravdu bolestivy zakrok a s anginou to zas az tak moc spolecneho nema.Clovek ktery na tento zakrok jde samozrejme pocita s bolestmi v krku,ty se samozrejme daji prezit,ale nejhorsi je bolest v uších... Me to stale nepolevuje,analgetika pomohou cca na hodinu a pak to zas zacne. Nemyslim si,ze lide kteri tu pisou,ze je to opravdu bolestive,nejak prehaneji.Proste to tak opravdu je.Samozrejme hodne zalezi na velikosti lůžka ktere se hoji.Ja mam jedno opravdu velike a vsichni doktori se shodli,ze rekonvalescence bude diky tomu dlouha. Jinak jestli si nekdo mysli,ze nejak prehanim,ja toho nazoru nejsem - jsem po nekolika operacich a mam za sebou opravdu tezky porod a to byla oproti mandlim prochazka ruzovou zahradou. Vsem co na zakrok pujdou,drzim palce a nebojte se,prezit se to da,jen pocitejte proste s velkymi bolestmi.Pekny den vsem preji.

LaĎka

Milá Elis, já zase nechci striktně nesouhlasit s Vaším názorem. Každý člověk je jiný a každý člověk snáží jinak. Nechci Vás urazit. Záleží také na Vašem zdraví a také psychice. Toto je důležité si také uvědomit. Jsem po zákroku 13.dní bolest v uších byla silná a noci jsem sice nespala, ale důsledně jsem dodržovala klidový režim a dávkování. Kombinace kapek, znecitlivujících kloktadel, pastilek, ale hlavně pití mi dost pomohlo. Nevím, co Vám lékař doporučil při kontrole. Třeba by Vám pomohla kapačka nebo něco. Jedno odstraněné lůžko mám také větší, léčení cca 3 - 4 týdny. Přeji Vám brzké zlepšení a již žádné těžké chirurgické zákroky. Ostatním také držím palce.

Katka
1x

Ahoj všichni, četla jsem vaše příspěvky a jsem za všechny vděčná. Já si jdu pro výsledky krve a stěrů 31.10 s tím, že půjdu na odstranění. V červnu letošního roku jsem byla na operaci kolene, při anestezii mě zanesli nějakýho bacila do krku a od té doby jsem už měla 6x anginu. Beru Luivac (mrtvé mikroby), protože 10dávek Pendeponu mě už taky nepomohly. Ať je to jak chce, bolest nebolest, jdu do toho. Anginu už nikdy více.

Elis

Milá Laďko, po operaci už mám 8 týdnů a teprve teď si připadám jako při angíně. Měla jsem asi opravdu horší průběh a navíc několik komplikací. Každopádně jsem ráda že už to mám za sebou a že už mě to nikdy v životě znova nečeká :D Mě ze začátku vůbec analgetika nezabírala, až když mi doktor po 14 dnech předepsal Indometacin, tak ten mi pomohl hodně. Díky za Váš názor, každý jsme prostě jiný ;)

Jana

Ahoj :), jsem pátý den po operaci a dnes mě propustili domů. Prodělala jsem za sebou s odstupem 3týdnů dvě angíny s abscesy. Docházela jsem dva dny na čistění a protože byli špatné výsledky, usadil se mi na mandlích streptokok, musela jsem akutně nastoupit třetí den do nemocnice na zákrok. Odstranili mi obě. Po operaci jsem se usmívala, že to bolí jako angína, ještě druhý den pohoda. Ale již třetí den to začlo :(. Bolesti jsou o d toho dne tak výrazné, že i po požití léku citím jak mi občas vystřelují až do uší. V noci se budím a nemůžu spát. Měla jsem i 3,4 den teploty. Dostávám záchvaty kašle a i přes požití léku neustávají. Nejsem žádná hysterka, mám za sebou operaci prsou, rovněž spontální porod koncem pánevním. Myslím, že je to prostě individuální. Někdo ten průběh hojení má lepší a někdo trpí více... tak to prostě je :)..

Lucie
3x

Dobrý den, ráda bych se s vámi podělila o zkušenost. Zhruba před půl rokem jsem na tom byla stejně jako nekteří zde. Můj problém nastarvoval po několikaletem boji s čepy na mandlích, bolestmi v krku letos v lednu rozjetou hnisavou anginou. Dostala jsem ATB ale nezabrala. Po třech dnech s horečkou na pohotovosti změna na penicilin. Následoval anafilaktický škok, sanitka, hospitalizace a změna ATB, tentokrát jen otok a bušení srdce (změna na jiný typ ATB z penicilinové řady způsobila i přes infuze hydrokortizonu reakci) opět změna ATB a týden na infuzích. Po návratu domů neustále závratě, bušení srdce. Den před dobráním ATB zhoršení, opět čepy, druhý den kontrola u obvodní a poprvé provedeny stěry. Tři dny čekání v bolestech, horečkách a otoku znemožňujícím dýchat. Spaní v sedě zábaly atd. Výsledek stěru hemofil. Nasazena ATB. Ani po třech baleních nezlepšeno. Následne doporučení na ORL. Jen náhodou jsem objevila doktora Pavelce a k překvapení mě objednal na druhý den. Zoufalá a vyčerpaná z tříměsíčního boje jsem měla stále panickou hrůzu z operace a tak jsme se domluvili, že zkusíme léčbu vysokými dávkami ATB. Na nemoc to vliv nemělo, ale jinak jsem se otrávila kompletně. Už nezbývala jiná naděje než operace. Objednala jsem se a termín byl do týdne. Operace trvala hodinu a mě se zdál hezký sen, takže jsem vstávala s úsměvem. Po hodině odvoz domu a já prospala celou noc. Tři dny to v krku škrábalo a pálilo a nic moc příjemného. Stále ledování a ležení. Po 10ti dnech kontrola a zklamání, že musím ještě ležet, když už nic nebolí. Za 14dní návrat do práce. Operoval mě doktor Pavelec na klinice Lente a jediné co mě mrzí, že jsem nešla dřív.

krcni mandle
1x

Zdravím, když jsem byla mala mnela jsem jít na operaci krčních madli, ale zapomnely jsme na to, ale ted mi je 14let a dvakrát doroka jsem mela anginu a ted asi ctvrty tyden jsem nachlazena mám kašel a velikou rýmu a někdy večer mne poboliva v krku. Myslíte ze půjdu na vytrhávání? A pokud ano šla bych na uspani? Děkuji za odpověď:)

Martin
1x

Omlouvám se, že budu trochu od rány. Dnes je to 4. den po operaci mandlí. Je mi 20 let. Operace nebolí (nečekaně, jste v anestezii). V nemocnici jsou z toho všichni ve stresu, obzvlášť ostatní pánové. Dnešek mám asi nejnáročnější ze všech dnů, při hojen se bolest vráží do uší což není zrovna příjemný. Pít je celkem peklo, jídlo není tak hrozný. Měl jsem přes rok dlouhou chronickou angínu, o termín operace jsem prosil. Zamyslete se nad sebou a nad tím, že svoje problémy můžete vyřešit jednou pro vždy během 14ti dnů. Vaše reakce a názory jsou na profackování. "Já se bojím pana doktora" - poproste si o obrázek a dospějte.

Jirka
3x

Zdravim. Je mi 15 a před týdnem jsem byl na vyndání levé mandle. Měl sem hnisavý absces v oblasti oblouku před mandlí a ta byla postižená taky. Operace proběhla bez jakýchkoliv komplikací. První den jsem skoro celý prospal a byl jsem vyživován přes kapačky. Druhý den jsem pil už skoro normálně a odřekl jsem prášky na bolest. Ta bolest předtím se ani trochu nevyrová té po zákroku. Né že by to přímo bolelo spíš je to nepříjemné. Dnes (týden po operaci) se mi odtrhl povlak a začla téct krev. Ihned sem se dostavil na ORL kde mě doktorka ošetřila a bylo to zase super. Proto NEBOJTE SE není to tak strašné jak se říká a "hurá pod skalpel". Uleví se vám a to je hlavní. Jinak bych chtěl doporučit MUDr. Ingrid Gergelyovou, protože je to doktorka se zájmem o své pacienty a nic jí nemůžu vytknout.

Luca

Operaci bych neodkladala cim je clovek starsi, tim je to horsi. Deti trebs nemaj vubec problem. I ja si to vytrpela ve 14 letech. Zejden v nemocnici tejden zotavovani doma. Od Te doby zadne anjiny. Spoluzacky msminka to tenkrat odmitala prej ji chtela lecit imunitu prirodne. Nicmene sem se po letech setkala s kamaradkou, ktera trpela opakovanym zanetem ledvin, prej za to muzou nevyndane mandle...pres uzliny na ledviny. Nakonec taky na vyndani sla. Bylo to bolestivejsi nez kdyby sla mladsi a zabety temer vymizely, ale uz ma tak rozhozenej mocak z chronickejch zanetu, ze ma i tak sem tam problem. Takze nevahej a vyndavej;)

Baru

Ahojky, jsem teď třetí den po operaci. Brali mi krční i nosní mandle. Samotná operace při CA je v pohodě, horší je to po probuzení. Důležitý je hodně pít, druhý den jsem zvládla vypít až 3 litry vody, ale dneska už mi to přijde zase horší. Když něco sním nebo vypiju mám pocit že mi to uvízne jakoby za nosem a nejde to spolknout. Je to nepříjemnej pocit a doufám že to brzo přejde. Bolesti mám dnes větší než včera, ale prý je to normální. Krk budu mít podle doktora do pátého dne v pořádku, ale ještě 14 dní hrozí krvácení, takže jíst jen kašovitou stravu. Bolest je nepříjemná, kolikrát je mi do breku, ale dá se to jakž takž vydržet. Držím palce všem ostatním. Za sebe jsem ráda, že už to mám víceméňě za sebou.

Filip

Ahoj, jsem 6ty den po operaci a kdybych to mohl vrátit a na operaci nejít .. Nešel bych . mel jsem jen same komplikace .. Bolest tedy neuvěřitelná .. Po 3 tím dnu mi to krvacelo ještě 2 dny .. A cele 2 dny mi do toho nipali nějakým práškem a akorát to rptdrazdili .. Ted jsem doma a nemohu se najist .. Na bolesti mám algifen neo ale ten zabere tak na hodinku .. A používat se smí po 6hodinach. Dnes si skočim k obvodnímu lékaři at mi napíše nějaké injekce .. At ten krk netrapim .

turista
1x

Doktrína otorinolaryngologů praktikovaná zhruba od roku 1970 je krční mandle netrhat. Je však nanejvýš s podivem, že když jde o významné lidi jako například nedávno biatlonistka Gabriela Soukalová tak lékaři promptně takové celebritě krční mandle odstraní. Obyčejní lidé jsou většinou odmítnuti a jsou celý život nuceni žít v dyskomfortu a pravidelně dloubat čepy z mandlí a užívat antibiotika. Sám jsem byl nucen 15 let takto dloubat čepy. Pak v červenci 1986 jsem ORL lékaře konečně dotlačil k tonzilektomii a ten se mi po tonzilektomii omluvil se slovy, že tak hrozný nález na krčních mandlích už dlouho neviděl a že už měly být dávno venku. Navazujícímu léčení na Revmatologickém ústavu jsem se už bohužel nevyhnul.

Andrej

Ahoj Turista. Chcel som sa len spýtať. Ja mám ísť na odstránenie mandlí ale nemávam vôbec žiadne angíny ani problémy. Moje problémy spočívajú v nevysvetliteľných zápaloch šliach a kĺbov. Dlho hľadali príčinu a nič nenašli okrem zväčšených mandiel.Vraj v nch mám hnis. Ale vôbec ma nebolia, nemávam vôbec angíny ani problémy s dýchaním, či častými zápalmi. Mám zvýšené ASLO. Tak ma poslali na operáciu. Má niekto aj takúto skúsenosť? Bolesti kĺbov z mandiel? Respektíve bol niekto na odstránení mandiel aj keš snimi nemal žiadne problémy? Ďakujem!

Vendula
1x

Před rokem jsem začla mít potíže s mandlema,antibiotika jedny za druhýma nic nepomáhalo furt se mi to vracelo.Jednou jsem měla madle až do černa takový hnusný hnis ,tak se můj lékař rozhodl odstranit je.Narkóza úplně v pohodě zalkrok trvá opravdu chvilku.Na dospávadle to bylo teda dost hnusný a bolelo to strašně,ale když požádalte dají vám léky na utlumení bolesti.Další dny už to moc nebolelo ,ale jíst se vulbec nedalo,v nemocnici mi dávali veku která nešla prostě sníst,takže jsem téměř celej pobyt nejedla,jen sem tam polívku nebo přesnídávku,kterou doporučuji si určitě vzít sebou.Jinak určitě mi to pomohlo od té doby nemám žádné problémy,chuť mi zůstala😊

Stef
2x

Dobry den, Mam 6.den po operaci oboustrane tonzilektomie.Nejhorsi asi je prijem na odd den pred zakrokem, dokonaly stres.Samotna operace je take celkem pro silnejsi povahy, tedy jen v pripade, ze podstoupite analfosedaci(jen oblbovak do zily)Po op. Sem krvacela, takze to nebylo zrovna prijemne.Uz par hodin po op. musite zacit pit, jde to tezce, ale musite, sucha sliznice boli mnohem vic, nez vlhka.Po 3 dnech me pustili domu, ale bolesti mam stale, kloktam 5x denne redrny peroxid a beru algifen na bolest, hoji se to dost pomalu.Mluvit zatim nejde moc dobre, ale jako huhňa jsem dobra:)Duvodem operace bylo 8 angin za pul roku, tak snad mi to vytrhnuti pomuze. Vsem co je op ceka drzim pesti

Honza
1x

Ahoj, šel jsem na operaci mandlí ve 28 letech. Operace cca 1 hodina, 5tý den po operaci jsem šel domů na dalších 10 dní. Úplná rekonvalescence cca 14 dní, jídlo už jde po cca 10 dnech uplně vklidu. Nejhorší je asi akutní případ, který jsem měl já (dojdeš do nemocnice a hned na sál). Pokud je to preventivní část, tak bych to asi doporučil někdy na 14 dní volna z práce. Zkušenosti po operaci: bolí to, nemůžete jíst, jen kašovitá strava (nic moc zážitek).

Zhetka

Kdo nechce hnisavku kazdy mesic nebo ho jen boli v krku, nechce na operaci Tak at klokta zazracnou Alpu- lehce redenou Vodou!!!! Ucinek je okamzity!!! Proste zazrak!!! Staci 1x vykloktat po dobu 1/2 az 1min.a boles i hnisava ma poprdeli!!!;)

Kamča
1x

Ahoj, já jsem byla před 20lety přesvědčena lékařem že mám v krku zvěřinec časté angíny jako u všech. Moc se mě do operace nechtělo. Pooperační příznaky podobné jako u všech bolest atd.. To by ale nebylo nejhorší na kontrole po operaci jiný krční specialista se zděsil kdo mě trhal ty mandle? Zhruba po 2 měsících silný zánět dutin ten samý lékař co mě přesvědčil k operaci mě sdělil, že v mém případě to byl asi velký omyl při dalších zánětech dutin navrhl punkci tak tu jsem odmítala s tím že si nechám raději useknout hlavu. Dále následovaly záněty ledvin, močového měchýře, pomohla mě tenkrát obvodní lékařka a zaměřila se na posílení imunity. Tak se domnívám, že nějakou funkci ty mandle rozhodně mají pak vám ty viry nemá kdo zadržet a jde to do celého těla. Rozhodnutí je na každém, já toho lituji do dnes měla jsem se tenkrát zaměřit na posílení imunity. Dnes mám silný zánět hltanu na pohotovosti mě lékařka sdělila, že mám na mandlích bílé čepy. Tak málem jsem se začala smát, ale do smíchu mě tedy není. Po vysvětlení, že to bude asi něco jiného mě napsala atb a odeslala na pohotovost Orl kde mě lékař dost neochotně řekl, že to nic není a ať doberu atb. Něco jako stěr v krku nic no asi nemám opět štěstí na lékaře. Tím samozřejmě nechci hanit všechny lékaře je to jen o lidech a snaze a ochotě někomu pomoci. Držím všem palce a přeji hodně zdraví. Ahoj

Ivushaak

Ahoj, už přes půl roku mě zlobí krční mandle. V létě jsem prodělala docela ošklivou angínu a od té doby se mi zhruba v intervalu jednoho měsíce vrací. Byla jsem na vyšetření krve, kde bylo vše v pořádku. Jediný problém jsou právě zmiňované mandle. Praktická a doktorka na ORL už to nechcou řešit, jako jediné řešení vidí trhání mandlí. Já osobně teď dost váhám jestli do toho jít, nebo to ještě zkoušet nějak překonat. Od léta jsem měla 4x angínu, antibiotika mi pak rozhodí celé tělo a dostávám se z toho docela dlouho. Dost se bojím, že když si mandle vytrhnu, budu mít pak jiné problémy :-(

Klara

Ahoj,jsem tři dny po operaci. Žádný zázrak to opravdu není. Beru prášky na bolest, leduju krk a jim hodně zmrzky. Včera sem si musela sjet pro další prášky na bolest. Urcite se operace nebojte, bolest po operaci je kruta, ale pokud si vás tam dlouho nechají, tak vám vždycky od bolesti pomůžou :). Nemluvim, i když se snažím, málo jim kvůli bolesti a pití taky moc nedám, protoze to me vždycky zaskočí. Ale urcite se to da vydržet. Ted už jen počkat aby nebyly komplikace a jak to bude dál. Mela jsem caste angíny a spankovou apnoi.

Klara

5.den po operaci a z končila sem na kapackach tři dny. Bolesti se nedali zvládnout a už jsem se ani nedokázala zvednout z postele. Ted už jsem doma. Osmy den po zákroku a konecne je mi celkem dobře. Stále pod praskama. Už se mi líp pije i se trošku najím. :) doufám, že ted už to bude po zbytek rekonvalescence bez problémů.

Misa

Jsem paty den po druhé operaci. Při první mi odstranili obě mandle a zhruba po týdnu jsem přišla na to, ze na levé straně mi zapomněli odebrat , jak mi řekli, čast mandle, která zasahovala až do krku. Bolest po operaci je pravda značná, ale zvládla jsem ji za pomoci algifenu. Po druhé operaci mne to boli víc, ale nejvíc mi vadí hromadíci se sliny v krku a jídlo, které mi v krku vázne. Nevíte někdo zda je to normální, nebo co s tím?

Klara

Já mám 11ty den po. Slinim stále, ale je to lepší. Jídlo se mi hromadi hlavně na leve straně. Asi je tam větší kapsa. Já mám pořád bolesti, takže stále se moc nenajim.

Radim

Já mám levou mandli obrovitánksou a zítra se jdu s Doktorem domlouvat na operaci :D Lidi, když to čtu, tak už teď mám z vytržení strach, hlavně po operaci. Jakto bude vypadat.. Není lepší začít užívám vobenzym ?? Děkuji za radu

Zuzka

Ahoj, je mi 18 let a nikdy jsem něčím podobným netrpěla. Půl roku zpět jsem dostala angínu a také bylo všechno relativně v pohodě. Po dobrání antibiotik se mi však hrozně zvětšili krční mandle. Všichni mi doporučují je odstanit. Ale já mám z lékařů hrozný strach. A navíc trpím strachem z jehel. Teď po půl roce jsem dostala angínu znova a mandle se opět roztahují po celém krku a já nemužu ani polknout na sucho. Moje alergoložka mi chce udělat krevní testy na aslo a pak se prý rozhodne. Myslíte si, že bych to eventuelně zvládla?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce