Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Problém s nadměrným pocením v podpaží

Problém s nadměrným pocením (jen v podpaží, nikde jinde ne!) začal souběžně s pubertou. Nejdřív to nebylo tak hrozné a dalo se to přestát, ale od té doby, co jsem začala chodit na střední školu, to začalo být fakt neúnosné. Příšerně velké kruhy v podpaží, věřím tomu, že to znáte... prostě hrůza... začaly dokonce prosakovat i přes svetr... Vím, že je to hlavně tím stresem, nejhorší ale je, že se potím i teď, když už je všechen stres dávno pryč :-( Nijak jsem to neřešila, až když jsem se přistihla při tom, jak si v obchodě vybírám trička ne podle toho jestli se mi líbí, ale jestli to nebude vidět, řekla jsem si dost! Na nějakém fóru na internetu (hodně mě překvapilo kolik lidí má stejný problém jako já) jsem si přečetla o Dricloru a běžela ho koupit... a on vážně fungoval! Už ho používám asi třičtvrtě roku (je mi 18), nejprve každý den, potom postupně vynechávat a teď mi stačí jednou za 10 dní. Neměl by se ale používat dlouho, je tam hodně uhlíku (někde to psali) a ten je dost nebezpečný... jiné řešení ale pto ty, které trápí stejný problém, bohužel nevidím. Možná by ještě pomohla nějaká alternativní léčba, s klasickou medicínou jsem to už dávno vzdala (a totéž doporučuju i vám, je to vážně ztráta času...). Držím palce...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
lenča

Dobrý den, jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má takový problém, určitě vyzkouším vaší radu a zkusím driclor, ale napřed jsem se chtěla zeptat, v čem je uhlík nebezpečný? Trpím i vypadáváním vlasů a ráda bych věděla, zda to nebude mít negativní účinky? Předem děkuji za odpověď

Doktor12345
2x

Uhlík to není, je to hliník, ale nebezpečný není, jelikož je ve formě, která se nevstřebává do těla, ale zůstavá jenom na povrchu kůže a působí na ústí (jen na ústí) potních žláz. Potní žlázy se zůží a tím se zamezí pocení. Žlázy se ale neucpou, jen opravdu zůží. Ten pot pak v těle nezůstává, ale eventuelně, když má tělo potřebu, tak se vyloučí jinudy. To znamená, že pak nemáte propocené totálně propocené podpaží na tričku. Mimochodem, kdo má ještě pochybnosti, tak hliník je účinnou látkou v téměř všech antiperspirantech - nivea a já nevím jaké ještě.

DRICLOR

Driclor mi okamžitě zabral. Nadměrné, sociálně neúnosné a psychiku deptající pocení v podpaží mi zredukoval ze dne na den o 90%. Byl bych kvůli tomu ochoten snést i pálení a silnou alergickou reakci, protože jsem kvůli pocení zvažoval už odchod ze zaměstnání, ale žádná reakce se nedostavila. Už druhý den normálně funguji, klepu na dřevo, zatím účinek doslova zázračný. Díky za tip.

ANi

Dobrý den, je mi 16 a driclor jsem si také koupila první dny mi opravdu pomohl..zmenšily se mokré kruhy na oblečení. Pak jsem ho začala vynechávat ale dál mi nepomohl pořád se potím a je to opravdu strašné. Hlavně se potím ve škole a doma už je to v pohodě. Nevím co s tím dělat.ráda bych věděla o nějaké přírodní metodě.mohli byste mi poradit??

moncis

nebo jeste muzes zkusit EXcipial deo forte ja ho pouzivam a je vazne dobrej

boleslav

Excipicial deo forte je to úplně to stejné co Driclor. Obsahuje stejnou účinnou látku. Je akorát o dost dražší, než 75ml balení které se dá najít na internetu.

Evka

Driclor neobsahuje až tak uhlík jako hliník- a ten je ve velkém množství nezdravý...Já používám Driclor asi půl roku, a ačkoliv to někdy příšerně štípe, tak na něj nedám dopustit. Je mi 19 let,a od puberty se to pocení nedalo vydržet...Je pravda, že jakmile se přestanete potit v podpaží, začnete se více potit jinde (čelo, dlaně, chodidla). Nevím jak ostatní, ale pro mě je pořád lepší se potit jinde, než v podpaží...

Olča

Dobrý den, je mi 19 let a již od 15 se nadměrně potím. Zkoušela jsem Exicipial deo forte, ale vůbec mi nepomáhal. Poté jsem zkusila Driclor, ale po tom mě svědilo příšerně podpaží. Prosím nevíte něco o jiném prostředku? Pracuji jako sekretářka a kruhy v podpaží mi hodně vadí, protože jsem celý den mezi lidmi. V létě mi stačí, když vyjdu z domu a hned se mi udělá kruh v podpaží. Minulé léto jsem mívala spocené triko až skoro do poloviny boků.

Karkulka
1x

Pokud vás svědilo podpaží, pravděpodobně jste nedodržela řádně řádné k pokyny k použití. Dejte si vyhledat na googlu "driclor příbalový leták". 2 nejčastější příčiny svědění a pálení: vlhkost+podrážděná kůže (po holení). Řešení jsou naprosto jednoduchá - místo aplikace usušit ubrouskem nebo kapesníkem úplně do sucha a to podráždění je neúplným zahojením po holení, takže mezi aplikací Dricloru a holením nechávejte delší intervaly (více jak 1 den, třeba 2). Taky je dobré se před aplikací tak 2-3 hodiny nekoupat, nesprchovat.

kiki

Přesně..... taky se potim ...tričko si taky vybírám podle barvy ... atd... Tedˇ zkoušim Excipial deo forte a SNAD to zabere...doufám ...jestli ne , zkusím Driclor ..... Fakt moc díky za radu ... sem ráda , že v tom nejsem sama!!!!

Honza
2x

Nadměrné pocení jsem řešil několik let. Dokonce jsem zvažoval laser studio, kde nadměrné pocení odstraňují pomocí botulotoxinu, ale 7 tisíc se mi zdálo hodně. Nakonec jsem vyzkoušel 2 přírodní přípravky na srovnání hormonální rovnováhy a doplnění draslíku a hořčíku. Po týdnu jsem zaznamenal změnu k lepšímu, po měsíci jsem si připadal jako nejčistější člověk. Více informací: [email protected] , lze i přípravky objednat.

Gabi
1x

Zdravím, včera jsem si po dlouhé době trápení s upocenými fleky pod paží koupila Driclor. Nečekala jsem takový úspěch. Vůbec mě neštípe a zabral hned po první aplikaci. Jsem nadšená. Konečně si můžu vzít všechna ta barevná trička ze skříně, která už jsem chtěla rozdat někomu, kdo nemá takový problém jako já. Sice mě stál 240Kč, ale ta radost ze suchého podpaží za to stojí!!

sněhurka
1x

Mám stejný problém jako Vy všichni. Koupila jsem si také Driclor,pomáhal,ale začala jsem se strašně potit na čele a celém obličeji. Takže se sice přestane potit pod paždí,ale potu se stejně nezbavíte. Nevím co jiného použít,

Veronika

Já jsem s driclorem taky velmi spokojená. Opravdu funguje a to je v dnešní době zázrak. Našla jsem i stránky, kde ho prodávají v 75ml balení, což je skvělý, protože v lékárnách mají jen 20ml balení, který je brzy pryč a tohle 75ml balení se hodně vyplatí. Dlouho vydrží a cena je taky výborná. Můžu všem doporučit obchod driclor.eu

Martin

čaute prosim vas da se ten dricolor koupit treba Rossmanu nebo v DM a tak podobne? dík

mirka

Martine myslím, že v DM ani podobných krámech to nekoupíš, ale seženeš ho určitě v každé lékárně :)

Bára

Ahojky, je mi 16 a také se od svých 12 let potím v podpaží, že až to není normální. Taky si kupuji oblečení podle toho jestli tam ty obrovský koláče budou vidět. Nejhorší je, že prosáknu až na mikinu a néé málo. Slyšela jsem o tom dricloru, dnes jsem si ho byla koupit, tak doufám, jak píšeš, že to opravdu pomůže :).. Asi bych byla jeden z nejšťastnějších lidí na světe, protože díky pocení se vyhýbám společnosti,klukům apod. :) tak snad to pomůže. Na druhou stranu jsem ráda, že v tom nejsem sama :) Už jsem si myslela, že jsem nějaká divná a že to nikdo ze známých nemá :) Tak mi drž palečky :) ahoj

anika

já se také nepotím doma ale ve škole a driclor je nebezpečný přesně jak jste říkali že si vybíráte trička ne podle toho jaké se mi líbí atd..... driclor nechci používat protože se bojím je i jiný způsob ??????

Driclor

Driclor není nebezpečný. Proč by byl? Prodává se už řadu let a že je zdravý škodlivý se nikdy neprokázalo. Tahle pověra vznikla o hliníku tak, že se objevilo několik studií, kde mozky lidí s alzhaimerovou chorobou obsahovalo více hliníku než ostatních lidí. Vznikla tak jenom DOMNĚNKA, že hliník může být jeden z faktorů, které podporují rozvoj této nemoci. Pak ale po řádném zkoumání se došlo k tomu, že lidé nejdřív dostanou alzhaimera a až potom se hliník v mozku akumuluje. A několikrát bylo ověřeno, že tomu skutečně tak je.

Štěpa

Dobrý den , je mi 17 a dělám atletiku, mám dost dobrou kondičku ale staží že se začnu protahovat a už mám mokrá záda , v podpaždí se nepotím , ale na zádech a na čela ano . Je to hrozné a já nevím co mám dělat , neznám žádné přípravky na záda a nikdy jsem o ničem takovém neslyšela.

Erča

Děkuji Vám za Vaše názory. Jsem na tom podobně jako vy. Driclor jsem si také koupila a výsledek je tak 50 na 50. Chtěla bych se ale zeptat, zda se musí dodržovat doba použití tzv. večer před spaním a to 14 dní a pak to omezit? Děkuji :-)

Jindra
1x

Ahoj, hele mě driclor vůbec nepomáhal, po vyzkoušení spousta "léků", zázračných přípravků a medikamentů jsem skončil u Electro antiperspirantu, jak funguje s těma adaptérama, co se daj použít i na záda, to nevím, ale na podpaží, nohy a ruce mi zabral perfektně ;-)

Fanda
1x

Zkuste ten Electro Antiperspirant, sice větší investice, ale mě pomohl a je na celý život, nemusím ho tak často aplikovat cca po 2 měsících, a zabírá bez vedlejších účinků na 100%!!

mirek

Fando, Jindro, jak to problihalo? po jake dobe ste se prestali potit? Driclor jsem zkusil ale nezabira a nepomaha.

Daniel Ko.

Je to jednoduche... Casto se holte... Sprchujte... Pouzivejte antiperspirant....a... Zacne neco delat se svoji fyzickou.... Nemyslim zvedat zelezo nebo casem obehnout panelak... Ale nesedet doma .... Chodit pesky, po schodech... Sportovat... A papejte vitaminky, hořčík ... C.. A ovoce a zeleninu a za par mesicu to bude fajn pusiny :-*

Linda Sochorova

nevíte prosím, kde se dá koupit levně? A ještě jaký máte názor na deodorant od Vischi?

Pavla

Nevíte jestli se může Driclor používat ve 14-ti? :)

Pavlína Štibrová

Také tím trpím, uvažuju nad tělískem do podpaží, protože mi už nic nepomáhá :/

Tommy

Prosím vás a to tělísko je co?

Adéla Flíčková

Také o tělísku slyším poprvé

qtr

jaký přípravek je nejlepší na nadměrný pot? popř kdy toto období končí ?

Kikin

Pocení, které mě znepříjemňovalo život, mi pomohla vyřešit Antipe. Díky ní je ze mě nový člověk.

Jean

srovnat nervy, vyčistit tělo a né nějaké nazání

Jiřina

Nepříjemného pocení jsem se zbavila, když jsem začala používat Antipe. Nic jiného mi tolik nepomohlo. Vřele doporučuji, když už nevíte kudy kam.

Terka
1x

Kolik to stojí?

Emil

Pocení a zápach nohou to je, vlastně byl, můj dlouhodobý problém. Teď už je ale vše v pořádku. Začal jsem používat Antipe a to mi moc pomohlo.

Rumcajs

Nepříjemné pocení v podpaží, nevzhledné fleky na košilích a trikách už jsou minulostí. Díky používání podpažních aplikátorů Antipe, pocení ustoupilo.

lenka

Já doporučuji vyzkoušet antiperspirant sweatstop aloe vera forte, už jej používám několik let a nedám na něj dopustit. Opravdu funguje jak má, tak můžu jen doporučit. Nezanechává fleky a je bez parfemace , prostě skvělá věc.

Oťas

Pocení v podpaží ustupovalo, jak jsem začal používat na radu kolegy podpažní aplikátory Antipe. Cítím se skvěle. A myslím, že to ocenilo i moje okolí.

alena82

já fandím sweatstopu, je výrazně jemnější než driclor a zabírá líp co se týče iontoforézy, jsem přesvědčená, že také funguje, ale pro mě moc drahé :(

Kristýna

Žádné antiperspiranty ani nic podobného vás pocení nezbaví, pouze zamezí nepříjemnému zápachu. Pocení se dá zamezit jedině tím, že si necháte aplikovat botulotoxin do problémového místa.

Linda

Nestacim se divit kolik lidi ma problemy s nadmernym pocenim??u me to zaclo uz od puberty a tetrvava do ted(Je mi30let),vsimla jsem si pokud jsem doma tak ani kapka potu,ale jakmile jsem v praci,venku,skole tak se mi udelaji obrovske kolace v podpazi ...asi to bude psychickeho puvodu,protoze si vzpominam kdyz jsem shanela zamestnani a litala po pohovorech tak jsem mela uplnou fobii podat nekomu ruku jak jsem ji mela mokrou!neco sileneho.nekdo rika,ze jsou to hormony,ze he to psychivky,ze je to genetivky kdo vi??ale kazdopadne me to hooooodne zneprijemnuje zivot hlavne pracuji jako asistentka a kazdy den se potkavam s tolika lidmi byla chvile kdy jsem si myslela,ze se na zamestnani snad vykaslu:-(...pak mi kamoska poradila JASON ZELENY Je to prirodni deodorant a da se koupit v jakekoli prodejne BIO tak rok jsem s nim byla velice spokojena (potila jsem se normalne,alr hlavne pot NEZAPACHAL ANI TROSKU!)To bylo pro me dulezite,ale jak se asi dlouho pouziva tak po tom roce ucinek slabne tak jsem presla ted na deodorant LIVERA a da se poridit v kazdem dmku asi za 240kc a je taky dobrej!doporucuji vsem!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce