Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

závislost na benzodiazepinech a lecba

Vážení, součítím s vámi, avšal je třeba si říci, že jde jednoduše o závislost-sám jsem to zažil, léky ze skupiny benzodiazepinů holt takto působí.. Samotný průběh AS při OKAMŹITÉM vysazení-abst.syndromu je horší a těžší než u nelegálních drog??!! PROTO VYSAZUJTE POSTUPNĚ!!!!! třeba 2 týdny (je to v letáku na diazepam...) Pro méně silnější povahy doporučuji vysazení a detoxifikaci- možno v nemocnici PL-na neschopence je krycí diagnoza -takže se není čeho bát Nebo je možnost léčit to postupně mirtazapinem-Mirzatenem,Remero nem,Espritalem- jelikož podporují spánek a mají antidepresivní efekt a hlavně NEVYVOLAVAJI ZAVISLOST - totéž se týká i závislosti na zolpidemu (dle guidelines pro lékaře)-tj. obch. název-Stylnox,Hypnogen,apo-zo lpidem,zolsana atd. Věřte tomu co píši, pracoval jsem v branži CNS ve farmacii, lek bez nežádoucích účinků NEEXISTUJE Přesto věřím,že to překonáte. Ale vězte,že kouzelná pilulka na štěstí neexistuje... Jimmy

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Radek
1x

Lidi v zadnem pripade neberte benzaky dlouhodobe. Maximalne mesic.

Sarah
1x

Osm let jsem byla závislá na neurolu. Dospělo to až k fázi, kdy sem brala 300mg za noc. Tři měsíce jsem strávila v PN v Dobřanech, a můžu vám říct, že první měsíc jsem trpěla 24/7. Neskutečné úzkosti, zvracení po každém soustu jídla, průjmy, v hlavě naprostý chaos, arytmie. Nepřála bych to ani nepříteli. Nakonec po měsíci už sem na tom byla líp, tak mě dali na volnější otevřený oddělení a že srdce jim děkuji, že mě z toho vysekali. Nevěděli ani jestli detox přežiju, ale já mám tuhý kořínek. Tak jen moje rada. Když je vám ouvej okamžitě vyhledat DOBRÉHO psychiatra, který vám hned nenasadí benzodiazepiny, nebo terapii, cokoliv a jít se nechat hospitalizovat není vůbec žádná ostuda. Přeji vám hodně štěstí.

Zuza

Ahoj Sarah, prosímtě jak rychle Ti to snižovali v Dobřanech? Moc díky, Z

Jiřina
3x

Zdravím všechny. Po porodu dcery a úmrtí syna v r.1983 jsem brala Lexaurin. Ten mi na klinice v Bohunicích vyměnili za Xanax a Fevarin. Mudr mi to chtéla párkrát změnit ale hned následovala psnická ataka. Tak mi to vrátila . Je mi 68 , tuto kombinaci beru cca 30 let. Můžu normálně žít, jezdit autem, umím chytrý mobil a pokladnu v Tescu. Hlavně mi už nestojí za to řešit závislost. Mohla bych o pan.atakách psát knihu. Mějte se fajn J

Pavla
1x

Milá Jiřino, beru stejnou kombinaci jako vy, Xanax asi 20 let, teď jsem musela přibrat Fevarin z mnoha důvodů. Jsem ráda, že mohu vědět, že tato kombinace někomu sedí a dobře funguje. Díky za sdílení! Fevarin mám třetí týden a stále zápasím s některými vedlejšími účinky. Ale na depresi pomáhá skvěle. Mějte se krásně!

Jana

Zdravím. Jak jste na tom s Fevarinem. On teď nrní k sehnání. Jsem z toho špatná. Jak jste na tom vy ?? Email [email protected]

Jiřina

Zdravím jak jste na tom s Fevarinem. On teď nikde není a já měla poslední 2 tbl když jsem to zjistila. Beru teď Cipralex ale není mi dobře. Fevarin lze sehnat na Slovensku. Kdyby něco písněte na [email protected]

Jiřina

Kdyby někdo chtěl konzultaci tak můj email je [email protected]

Věrka
1x

Paní Jiřino, Xanax je benzodiazepin, léčivá látka alprazolam, Fevarin je antidepresivum ze skupiny SSRI, léčivá látka fluvoxamin. Na nespavost je dobré Trittico AC 150. Působí i anxiolyticka a ve vyšších dávkách , od 150 mg výše i antidepresivně. Moje zkušenost. Xanax ke při pravidelném a dkouhodobém používání návykový! Fevarin neznám. Z volně prodejných je dobrý kozlík a tablety Quajacuran 200 mg. Uvolní i napjaté svaly.

Theo

Zdravím, ví tady prosím někdo, proč by se vlastně neměli BZD dlouhodobě brát, pominu-li závislost? Má to snad vedlejší účinky na organismus, pokud ano, jaké? Beru BZD 20let 3mg/den + AD, proč se to lidem předepisuje a po letech užívání se to zakazuje, víte to někdo? Vím, že např. Neurol je v současné době nejlepší lék na úzkosti, tak proč při tak malé dávce 3mg/den mám BZD přestat brát? Je to velké množství? Předem děkuji za odpověď.

Denisa

ničí to zuby, kosti, svaly všechno možné...prostě vedlejší účinky.

Zuza

Ahoj, v Americe byla aféra, že pacienti i jejich rodiny žalovali pharma firmy ze nesprávné info pro lékaře o benzodiazepinech, někteří zažalovali doktory, pak se celá aféra nějak zametla pod koberec a zařídili, aby nebylo tak jednoduché zkusit za vznik závislosti nebo např. sebevraždu někoho zažalovat, takže od té doby je to problém a doktoři mají strach, tak nechtějí už benzodiazepiny předepisovat, Z

Viki

S tím naprosto souhlasím, závislost a následné odvykání je nesmírně obtížné, zajímalo by mě na kolik přijde odvykání v léčebné peněz u jednoho léčeného, kdo to platí ? Pojišťovny ?

Viki

Obrovská dávka 3 mg denně ! Jak to může lékař předepsat a ještě tolik let ? S touhle dávkou v tēle už snad člověk nemůže fungovat, já si občas tak 1× týdnē vezmu 0,25 g na spaní a ráno jsem nemožná, nehledě na chuť k jídlu ta je veliká. Toho lékaře by mēli dát na černou listinu a tebe moc lituji.

Denisa
2x

Ahoj, trpím přes dvacet let úzkostně depresivní poruchou. Byla jsme závislá na lexaurinech a hypnotikách, měla jsem hrozné problémy se spaním. Nyní jsem 4 roky bez těchto léků, zbavit se jich bylo těžké ( léčba v Bohnicích včetně detoxu), ale ještě náročnější bylo naučit se žít spát bez těchto léků či jiných berliček. Používám autohypnozu, relaxace, meditace, různé typy dýchacích cvičení, někdy jogu, mám celý set nástrojů, jak se s těmito stavy vyrovnávat, samozřejmě chodím každy týden i na terapii. Pokud by měl někdo VÁŽNÝ zájem se svým problémem něco udělat, napište mi sem a jsem snad schopná vás navést správným směrem. Hodně štěstí, Denisa

Marie

Již rok řeším nespavost začala to v závislosti na problémech s krční pateri, v pohodě usnu a za 4-5h se vzbudim a nemohu usnout, jsem děsně nevyspalat. Lékař mi nabídl Mitrazapin 1/4pred spaním, ale bojím se nežádoucí účinků i závislosti. Meditace mi nejdou a naopak mi přijde že že víc spaní díky nim řeším tím je to horší. Jógu jsem cvičila, teď nemohu kvůli zadum. Jak na auto hypnozu?

anonym

Příčinou nespavosti a potíží s CNS jsou toxiny , je potřeba vybít bakterie a viry, zaléčit CNS a nebát se oblbováků dá se to vysadit , všechny ostatní alternativní léčby jsou na h.... jenom se někdo obohacuje, jedině bylinky , např. divizna výluh a pod.

Zuza

Ahoj Deniso, prosím měla bych zájem se něco dozvědět o možných pomůckách při snižování benzodiazepinů, předem díky, Zuzka

Věra

Vážená paní, četla jsem Váš komentář o odvykání. Já beru již 20 let Neurol, postupně jsem dávku zvýšila na 2mg denně. Ráda bych se ho zbavila , ale bojím se na odvykání do nemocnice. Můžetete mi prosím, jak se v Bohnicích postupovalo a jak jste tam byla dlouho. Moc děkuji za odpověď.

Viki

To Vám lékař předepsal ty 2 mg denně? A tolik let Vám je nesnížil ani neubral ? Já to nechápu ! Já mám 0,25 g na 3 měsíce od lékaře a nikdy by mě více nenapsal ani nezvýšil,třeba na 0,5 mg, právě proto, abych na nē neměla závislost, užívám již 25 let, ovšem ne denně, nēkdy na spaní a mám po nich dēsný hlad.

anonym
2x

Beru je cca 45 let a bez nich bych byl asi v nebi -:)

Jana
3x

Beru 10 mg denně na noc, abych usnula. (po těžkém domácím násilí).Zkoušela jsem všechno možné, ale zabírá pouze toto. Vysadila jsem před rokem a něco a po půl roce každý měsíc kumulované epileptické záchvaty (po sedmi dnech nespaní). Takže teď beru zase; protože být samoživitelka a nechodím do práce neslo. Vzali mi ŘP; nemůžu do práce; neberu téměř žádné peníze. Přátelé a rodina se ke mne otočili zády a už nevidím smysl v životě. Tritico ani žádný jiný lék se mnou nic nedělá, a když si uvědomím ty hrůzy, které mě v životě potkaly a dějí se, neurol mě alespoň uklidní. Netvrdím, ze jsem bez chyby, ale když vás někdo pět let týrá, najdou vám nádor, nikdo se tím nezabývá, tak kde mám teda začít? Psycholog, psychiatr, neurolog… Nikdo vám na nájem nedá, takže můj život má nulovou hodnotu. Dřív jsem si nevzala ani panadol… nezlobte se; ale já si v tomto případě nedokážu připadat jako viník. Do léčebny nemůžu, musím se starat o syna … a vlastně proč to tady píšu, když se mi v roce 2014 stalo něco hrozného rvala jsem na všechny strany a nikdo mi nepomohl, takže neočekávám, ze se mi kdy něco podaří… Bez neurolu se chci už jenom zabit… přitom jsem dělala dobře svoji práci, o syna se starala sama a teď mám koukat na arogatní kritiky? Já v nikoho botách nejdu, ale hodně lidí evidentně nosí moje… Ten smutek je nepředstavitelný… tak a teď se do me pusťte…

Viki

Pouštět se do vás nebudu, nechci a ani na to nemám právo. Pouze se chci zeptat : to Vám píše lékař ? Takové obrovské množství ? Není to zdarma ten Neurol, také něco stojí. Nebo se pravděpodobně dá sehnat mimo recept, ale musí být velice, velice drahý. Při vašich příjmech, tedy nemůžete ze zdr.dúvodú pracovat, to chápu, ale nechápu jak můžete ten Neurol financovat. Berte to ode mě jen pro moji zvědavost, nic více v tom není.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce