Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

schizofrenie a lék Abilify

Jaké máte zkušenosti s lékem Abilify. Rivotril nejeste odvikačka trvá až půl roku.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
hana
5x

jenom to ne,mam rivotril uz tak 3 roky.tak to sem asi uz zavisla co????

Jitka Vukuvá

To ano a pokud vysazovat tak pomalu !! Jinak příjde pycho- masivní úzkossti!

Zdenka

Dobrý den mám prosbu za jak dlouho přestane fungovat v těle abilifi teta brala přes rok začala mít takový stav že nevydrží sedet pořád ji to nutí vstávat každou minutku

aska
5x

Dobry den,nezijte v iluzi kazdy lek je navykovy nejaky min nejaky vice ale vsechny leky jsou navykove takze jde jen o dobu kdy si na to telo zvykne a zacne lek vyzadovat.Doktori vam to nereknou ale je to smutna skutecnost na tomto svete,i acilpririn je navykovy .tak se netrap te pokud mate nemoc ktera je dlouhodoba tak je to jen na cloveku jak se s tim smiri,mej te se hezky panaroidni schizofrenik.

Zuza
8x

Zdravim. Abilify bezvadny, jen po nem tloustnu a ze zacatku jsem mela problemy spat. Mam k nemu antidepresiva Cipralex a je to super az na tu vahu, jin OK. Hodne zdravi vsem...:)

Aja
1x

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli jste po užívání Abilify unavená?Můj syn je po abylify hodně unavený.Děkuji za odpověď.

Tonička
8x

Dobrý den, můj lékař tvrdí,že po abilify se nepřibírá,spíše naopak, ale já také přibírám tím,že mám zvýšenou chuť k jídlu,je to možné? Jinak lék je výborný, dlouhodobě se držím ve stabilizaci,spánek občas zlobí. K Rivotrilu také nemám důvěru, jsem po něm hodně unavená, zvykat si nechci.

Ladislav Balek
2x

Všechny příznaky schizofrenie mě přešli,ale stále se dávím jako při braní Risperdalu.Thorekan nebo Kinedril nechci brát protože pak stále spím a cítím se omámený

Lucie

dobrý den je tu někdo kdo po abilify hodně přibral nebo po risperdalu?

Andrea
4x

Dobrý den,po Zyprexe jsem přibrala a po Abilify je to ještě horší.

Freeda
2x

Souhlas po Zyprexe 12kg za mesic po tom co jsem si uvedomil ye je mi vsechno uplne jedno i to jak ziju a zacalo toho nehorazne vyuzivat okoli jsem ji vysadil, aby mi nebylo jedno ze mi serou na hlavu jsem za 3 mesice sundal 15kg.

Ivík
4x

Ahoj, po Abilify a Risperdalu jsem za rok přibrala 10 kg. S nemocí mám ale spojenou velkou únavu, takže toho také dost naspím. K tomu se mám zvýšenou chuť k jídlu.

Veronika

Krasny den po risperdalu jsem take pribrala asi 4 kila a pak jsem ho kvuli tomu vysadila, brala jsem ho dohromady s abilify a rivotrilem. Nyni mam jen abilify beru jej ale kratce tak nevim co to udela, prvni dny se mi trasly ruce a strasne jsem se potila jak pri abstaku a bylo mi na omdleni a na zvraceni, doktor poradil abych na 4 dny si snizila davku a vzala abilify jen pulku tablety tak dnes mi je konecne lepe ale od nedele opet cela tableta tak doufam ze po abilify uz me tak zle nebude co to udela do budoucna zatim nevim take hledam v recenzich lidi se skusenosti s abilify...krasny den vsem Veronika

Jana Novotná

Dobrý den Nemáte nekdo při užívání abilify,prujem asi 3-5 denně? Beru ho teprve měsíc.Moc děkuji za odpověd.

Roman
1x

Po Abilify nepřibírám a průjmy také nemám. Beru ho asi rok a půl. Mám ale závratě z výšek, co jsem dříve neměl tolik. [email protected]

Kája
5x

Beru Abilify a ze 60Kg mám za dva roky 90!

Alex
2x

Bolo mi zle, kazdu chvilu som mala pocit, ze sa pozvraciam, ale nikdy som sa nepozvracala. Nemohla som jest, lebo uz len myslienka na jedlo mi bola nechutna. Tak som vela schudla, co mi vyhovovalo. Inak sa nic nezmenilo, ale po tej stranke vzhladovej velmi odporucam, kedze pre mna je vzhlad najdolezitejsi. Ked uz ste nenormalni, ludia vas beru lepsie, ked vyzerate k svetu...Je to ovela lepsie, ako ked mate neustalu dieru v bruchu od Zyprexy a ziadne jedlo vas nedokaze zasytit...Tu Zyprexu by mali poslat do koncentrakov :D Od nej som pribrala 25 kil, fakt humus, ani nepriatelovi.

Josef
1x

Dobrý den, já beru Abillify ráno a večer risperidon a přibral jsem za rok 20 kilo.

Kateřina
4x

Brala jsem Zyprexu a přibrala 5 kg, teď beru abilify a nemám vůbec chuť k jídlu, dokonce se mi zvedá žaludek, hubnu až moc a příznaky se zhoršily - NEDOPORUČUJI!

streswomen
3x

Já mám též po Abilify průjem,ale lepší než zácpa...Ovšem mě nějak nepomáhá...a už vůbec ne na chut k jídlu,spíš se mě chce zvracet,Jsem taky závislá na Lexaurinu,takže když si nevezmu Rivotril,mám slušný stavy psycha,tyhle léky to je nářez,takže bacha na mě...:D

Karla

Po Abilify jsem za dva roky ze 60kg přibrala na 90,jinak útlum...

Tom
4x

Tak to já to mám přímo naopak. Bral jsem Zyprexu + 20kg za měsíc!!!!, problémy se srdcem a cholesterolem, poté jsem dostal místo Z. Questax, super učinný lék jen +2kg navíc, ale bohužel jsem po něm dost otýkal. Teď začínám třetí týden s ABILIFY a nemůžu si ho vynachválit, psychicky se cítím úžasně, otoky (hlavně očí a obličeje) zmizely a jako bonus mám už dole přes 5kg, což je ohromný úspěch. Jsem rád, že Abilify beru a doporučuji, hlavně na bipolárku mi dost pomáhá... Mějte se fajn!!! :)

Lenka
1x

Ahoj Abilify beru přes rok a spíš jsem šla s váhou dolů,což se i psychiatr divil.

libuška

znám chlapce kterému je 9 let a bere ABILIFY dvakrát denně 5 mg.Pozorujeme u něj částečné vypadky paměti,a dezorientaci.Má prosím vás někdo také tyto problémy?Děkuji

katka
1x

Odkedy beriem Abilify, je mi stále zle, nemôžem spať, mám závraty, som nepokojná, nekľudná. Prých desať dní som každý deň zvracala. Chuť do jedla mám menšiu a nemôžem jesť nič sladké, lebo mi je hneď zle potom. Má niekto podobné skúsenosti? Najhoršie je, že nespím...

streswomen
2x

přesně to samé,nemůžu sladké a piju jenom vodu,ani kafe si neosladím,pak je mě zle,a to jsem si tam dřív dávala 5 lžiček cukru,je lepší pro mě ho brát večer,ale nespím,jenom se stilnoxem...

josef
2x

Beru Abilify asi půl roku a mám po něm třes končetin.

Honza
2x

Beru abilify mesic a jsem spokojeny oproti lekum , ktere jsem bral. Jsem s abilify spokojeny i kdyz obcas to zadna slava neni ....a rujem nemam , jen kazde rano musim....na velkou coz se mi nestavalo, ale ted je to pravidlo....musim si to rano hlidat jinak bych se pozdeji posral.

kubassi
2x

Ze začátku jsem bral Zalastu 10mg a psychiatr mi řekl, že nefunguje jak má. Předepsal mi Abilify. Příznaky schizofrenie zmizly. Ze začátku jsem měl problém usnout a teď nemám vůbec chuť k jídlu. Zvedá se mi žaludek z jídla. Je to perfektní prášek, akorát to s tím jídlem je obrovský problém.

Lucka
2x

já jsem nejdříve brala olanzapin, pak invegu, ale strašně jsem přibírala na váze.teď beru abilify a jsem spokojená, nemám takovou chuť k jídlu.akorát se mi po něm nechce spát,kolikrát straším do noci, ale pak usnu v pohodě...

Monika
2x

Já beru Abilify už několik měsíců a jsem s ním spokojená, jen s tou váhou to není nic slavného, od té doby, co ho beru se mi nedaří zhubnout a to jsem začala pravidelně cvičit a omezovat se v jídle. Ale vidím, že v tom nejsem sama:-)

Mahtiel
4x

Abilify beru asi 3 roky, o dost lepší než Risperdal, po kterém jsem jen spala a spala, byla utlumená a tak..., s Abilify pracuju, žiju celkem plnohodnotný život s koníčky...

lucie
1x

zdravím,prosím vás máte nebo měl jste někdo zkušenosti s lékem fluanxol?přibral jste po něm někdo?

Terul

Po užívání Quetiapinu jsem přibrala 30kg. Máte někdo zkušenosti s hubnutím po vysazení? Teď skoro nejím a pořád přibírám.. Jsem z toho nešťastná :(

Vašek
11x

Zdravím, Abilify beru s přestávkama přes 5 let. Je pravda, že mám po něm třes končetin a váhu mám o 20 kg výš, než, když jsem ho svévolně vysadil cca pred 2 roky. Ty stavy co byly po vysazení, užívání si bez léků a zhubnutí sice byly fajn, ale jen do určité chvíle. Kdo ví o čem mluvím, tak ví. Kdo neví, nepochopí. Tak teď beru Abilify a jsem rád, že ten lék je. Normálně funguji, snažím se pracovat, rodina mne bere, mám kamarády, koníčky a dá se snad říci že žiju. Na každého funguje něco jiného, tak Vám všem přeji radost ze života. Krásný den.

Kateřina
3x

Zdravím všechny. Na schizofrenní poruchu mi psychiatr předepsal abilify ráno, večer olpinat a ještě antidepresivum Velaxin. Celkem vše pomáhá, akorát to přibrání na váze je šílené. Je to asi nejhorší vedlejší účinek. Za půl roku 40 kg. Je to hnus. Netuším, jak to dát zpátky dolů, protože po všech těch lécích jsem šíleně unavená, i po 12 hodinách spánku přes den stále musím pospávat. A zdá se mi, že přibírám i z vody. Ze štíhlé holky tohle...

nonna61
11x

můj syn bral též Abilifi, Rivotril, Lithium, asi 3 roky, pak mu začalo být prý zle, měl třes rukou ,nohou, a strašně pořád spal a byl unavený, vysadil vše, což jsme nevěděli a začal zkoušet s nějakýma drogama. jeho rádoby kamarádi všichni věděli že je nemocný ale zásobovali ho až nakonec mu dali lysohlávky a 30.8.2014 zemřel, bylo mu 36.. tak raději se držte rady doktorů, chtějte nové léky když ty staré nesnášíte, ale drogy ne ! neumíte se představit mámimu bolest, když ji umře dítě, at bylo jakékoliv. Přeju všem hodně trpělivosti a hlavně zdraví, jedna hodně smutná máma

Haluz

Vážená paní, Z jakého důvodu syn to svinstvo užíval? Byl to skutečně důvod? Trpěl syn prokazatelně vážnou duševní chorobou? Jelikož to co popisujete je přesně můj případ a pokud to tak je, musím vám říct pravdu... Neumím si představit jak se těch léků má někdo zbavit když je užívá rok, natož 3.. já jako naprosto zdravý člověk, užíval podobný mix léků necelé 3 měsíce.. a u mě nastaly stejné potíže jako u vašeho syna, jsem i podobného věku.. třes extrémní, dále akatazie, přibral jsem 21kg.. a začlo mi být z těch léků zle.. já to zvládal 3 měsíce.. váš syn odolával 3 roky.. Já po 3 měsících. Rok a půl trpěl jak kůň, doslova jsem balancoval mezi životem a smrtí. Tyto léky prakticky nelze po delším užívání vysadit. Jen velmi opatrně a stejně výsledek je nejistý.. Já vím co jsem zažil. Pokud váš syn zažil totéž, není se čemu divit. To peklo co předtím zažil si málo kdo umí představit. Vy za nic nemůžete, vy jste stejná oběť jako váš syn, nebo jako já, ovšem já jsem jedním z mála, ne-li jediným.. který se těch návykových chemických kazajek zbavil bez následků.. ale než se dostavilo malé zlepšení trvalo to rok.. Nespal jsem, nejedl sem, a nálada jak na houpačce, deprese úzkosti, strach agrese.. tohle málo kdo vydrží, tak se při těch stavech z vysazení umírá. A to že syn začal užívat drogy, mohlo být i nemuselo špatně. Paradoxně, mě z těch stavů z vysazení, pomohla vaporizace marihuany, a později pervitin, jelikož už jsem to nezvládl, rok jsem byl zcela vyřízený, to si neumíte představit, a myslel jsem že to nepřežiju že to nikdy neskončí, myslel jsem že mám trvale poškozený mozek, bylo mi tedy vše jedno a začal jsem fetovat.. Hned jsem si všiml, že perník mě prostě čistí! Urychluje to mozkové uzdravení, začal jsem velmi opatrně mikrodávkou, hodně to semnou cvičilo, problémy z vysazení se ještě zvýraznili, ale už další den jsem cítil že jsem na tom lépe, každou další dávkou pervitinu to bylo lepší a lepší, až jsem se do půl roku zcela zotavil. Tím nechci nikomu tohle radit. Takhle to funguje u mě, jsem atypický případ a pervitin užívám již 15 let jen s jednou neplánovanou pauzou dnes užívám o ještě půlku menší dávku než předtím.. No čas nevrátíte, a máte naprostou pravdu že si tu bolest neumím představit, mě totiž k smrti děsí jen to pomyšlení na něco takového.. proto nemám děti ani je neplánuji, teda pokud se nějakým zázrakem nedostane k alespoň 10M korun, lépe dolarů :D tak nehrozí potomek. Bych byl na nervy.. a nakonec vidím jak většina okolo dopadá s děckem na krku.. nene to není nic promě... Jinak tím vším chci říct, že váš syn v tom mohl být zcela nevinně a stal se obětí naprosto zvrácených psychiatrů, kteří často jen divoké a temperamentní jedince, psychicky likvidují a sami si nalhávají jaká to je pomoc. Navíc jsem zažil něco, co bych mě ani ve zlém snu nenapadlo. Nikdo nemá tušení čeho jsou psychiatři schopni.. možná ani mě to zcela nedochází..

Mony

Co jste zažil?

Michal

Něco podobného, co zažívali odpůrci režimu v 50. letech minulého století.. asice, systém se mě pokusil, v lepším případě zmrzačit, zcela klidný jsem šel podat vysvětlení na policejní stanici, nikoho jsem neohrožoval, neměli jediný právní důvod k tomu mě takhle podrazit, zradit a ponížit. Tudíž tento jejich čin, který vůči mě spáchali, považuji za čirý nefalšovaný fašismus. Před zraky rodiny, mě téměř otrávili nejvyššími dávkami antipsychotik a dalších jedů. Na den soudu, mě předopovali něčím téměř do bezvědomí. Nejsem jediný. Ve svém okolí mám případ, vrstevník velmi mě podobný... udělali z něj mrzáka v léčebně. Jsem Bohu vděčný za to, že jsem o vlásek unikl takovému konci.. jako tady někteří zbytečně končí.

Gabriela

Ahojky,přesně to mam takhle ja,takže vím o čem pises,ja tady po tech lekach pribrala 43kg,je to des.Ale pomáhají my ty leky,mam,ale třes nohou.

klasiki
1x

https://www.facebook.com/pomocpsychyckynemocnym

Martin
4x

Mé zkušenosti po několikaletém užívání Abilify: - výpadky paměti, neschopnost vzpomenout na základní věci - vysoké přibývání na váze - ztráta vůle, neschopnost základně si uklízet - nelze sportovat, člověk je příliš utlumený - způsobuje silné deprese na které jsou potřeba další antidepresiva následně - abnormální únava (spánek 18h denně)

Martin V.
2x

Zdravím , abilify beru tři roky a asi už to bez něj nepujde. zkoušel sem i vysazovat ale nebylo to dobrý. Ted sem na nejnižší dávce 10mg. Zezačátku užívání to bylo všechno pro mě těžký,hodně sem přibral a hodně spal,ale s odstupem času prostě funguju ,ne na stoprocent ,unava a lenost je u mě běžná od te doby co ho beru,ale postupem času sem začal amatersky sportovat a vrátil se k části koníčků,ktere sem dělal před nemocí.. chce to prostě bojovat , ikdyž vím,že je to někdy hodně těžký. držím všem palce ;)

Martin H.
3x

Zdravím, mám paranoidní schizofrenii a Abilify beru tři čtvrtě roku. Před tím jsem bral Rorendo Oro (risperidon), ale během čtyř měsíců na mne padla únava a deprese. Doktorka mi nejdřív napsala antidepresiva a potom vyměnila antipsychotikum. Teď beru Abilify 15 mg a Argofan (venlafaxin) 150 mg. Za rok a čtyři měsíce co se léčím jsem přibral 17 kg. Nálada se trochu spravila, ale únava pořád přetrvává i když je to možná o něco lepši než po tom risperidonu. Taky hodně spím a většinou se mi do ničeho nechce. Doktorka mně doporučila chodit aspoň dvakrát denně na vycházky, tak se snažím, ale je to často boj. Skoro do všeho se musím nutit, chybí nadšení a energie. Nevím, jestli je to těma lékama, nebo to jsou negativní příznaky schizofrenie popř. deprese.

Zuzana
4x

Ahojte, pred dvomi rokmi som prekonala ťažkú akútnu psychózu s príznakmi schizofrénie. Už sú to dva roky a ja som úplne bez záujmu o všetko, všetko ma prestalo baviť, celé dni len ležím a pozerám do prázdna. Som apatická a nemám vobec žiadne emócie. Má niekto podobnú skúsenosť? A neviete či to može byť sposobené abilify?

Martin
1x

Zdravim. Nejsem doktor,ale Abilify beru,a mam podobne stavy jak pisete. Je to na jednu stranu naprd,ale porad lepsi nez dalsi ataka ,hospitalizace na psychiatrii apodobne. Na vasem miste bych to rekl doktorovi ,ktery vam ten lek pise,a treba neco vymyslite. Napr. nejaky doplnkovy lek atd.

Hana
2x

Brala jsem zyprexu a pribrala za mesic 40 kilo z 61 kg na 100 brala jsem ji 4 roky to jsem si uvedomila ze je to fakt svinsto a tak jsem ji sama vysadila ted jsem zacala brat abilify muzu konstatovat ze dal jsem nepribrala a to ji mam 4 rokem muj stav se moc nelepsil nez jsem se svym psychiatrem prisla na to ze mam aj deprese tak ktomu beru ted aj antidepresivum elontril me tahle kombinace fakt nakopla byla jsem stale unavena a ted mam elanu na rozdavani jsem po 3 hospitalizacich a ze diagnozy F25.0 mamF25.2 takze nekdy dej na sebe a patrej co by vam mohlo sednout ja patrala a ted po dlouhe dobe fakt i pracuji mam dve deti chce to fakt bojovat a nevzdavat to preji vam hodne sil jinac vsechny leky proti naladam neberu mam na ne opacne ucinky a hlavne po nich se pribira nebot spomaluji metabolismus takze je nejim a vahu si drzim

Eva
3x

Beru abilify a snažím se zhubnout ale přijde mi že jen kynu a kynu, ale léky se bojím vysadit...jenže je to bludnej kruh - jsem tlustá - sebevědomí na bodu mrazu - ale bojím se že se mi vrátí nemoc když léky vysadím, doktor řekl, že vysadit můžu, ale že se mi to může vrátit...takže velké dilema ach jo...není tu někdo třeba z Brna nějaká kamoška, co bere taky abilify a má problém s váhou? ráda bych pokecala s někým, kdo mi rozumí...

Smiley

Ahoj, teď bydlím v Brně, také řeším problémy s váhou způsobené léky. Okolí mě vnímá jako línou a neschopnou se k něčemu dokopat. A tak to chci změnit, mívala jsem pěknou postavu a cítila jsem se v rámci možností dobře, ale teď, když pominu tu nemoc (schizoafektivní porucha), tak ta šílená váha mě drtí. Mám ráda módu a šaty, ale s přibývajícími kily jsem je naprosto přestala nosit, přijde mi, že mi nic nesluší. I ostatní se k "tlustším" lidem chovají hůře, protože vzhled je to první, čím na ně působíte. Vnímám to a dost mě to trápí. S Abilify mám taky zkušenost, myslím si, že bychom se mohly vzájemně podpořit, určitě by to bylo fajn, aspoň bych se necítila tak osaměle. Děkuji za odezvu, snad si někdy všimneš, je to poměrně stará zpráva. Přeji veselejší život!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce