Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

úzkost deprese sociální fobie

U mě to začalo asi před 6 týdny i když si zpětně uvědomuju, že podobné stavy v menší míře mě provázely už v minulosti, akorát jsem si to neuvědomovala. Podnikala jsem , byla jsem denně ve styku s lidmi v obchodě, všechno jsem zvládala, po práci sport, známé. Jednoho dne jsem v práci pocítila svírání na hrudi, začla jsem se třást nemohla jsem dýchat, ani mluvit. V obchodě byli zákazníci, silou vůle s třesoucíma se rukama jsem je obsloužila. Po půl hodině to přešlo. Tenhle zážitek mě vyvedl z míry natolik, že jsem se bála, že se mi to stane před lidma znovu a tím jsem si ten stav přivolávala stále častěji i několikrát denně. Zdálo se mi o tom i v noci. Zkončila jsem den ze dne s podnikáním, šla k lékaři, předepsal mi cilatec a neurol. Teď po třech týdnech je mi trochu líp, ale bojím se jít do větší společnosti, mám strach , že to na mě zas přijde. Věřím ale že klidem a pozitivním myšlením všechno překonám.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
JP

Taky jsem to zažila, poprvé před třemi roky. I já jsem ty projevy mívala už dříve, jen asi mírnější a vždycky jsem to rozchodila. Před třemi lety jsem to už nezvládla. Po nějakých poměrně banálních zdravotních potížích jsem se složila (zemřely mi v té době v průběhu dvou měsíců dvě kámošky, jedna na rakovinu, druhá náhle na embolku, obě v mém věku - kolem čtyřicítky, trochu víc stresu), záchvaty úzkosti jako z učebnice, strašně jsem se bála smrti (jsem sama s dnes patnáctiletou dcerou), málem jsem psala závěť. Nejdřív jsem brala asi rok prothiaden, pak se to mírně zase zhoršilo, tak od té doby jsem na citaleku. Je to mnohem lepší, občas si vezmu neurol nebo lexaurin, ale opravdu jen občas. Naučila jsem se dýchání - pomalý dlouhý nádech, zatjit dech, přesunout vzduch z plic do břicha, pomalý výdech. Když cítím že to na mě jde, tak to hned zkusím a většinou to zabere. Docela to teď jde, ale je to běh na dlouhou trať. Věř že bude líp, nezaškodí taky tablety hořčíku, má to prý velkou spojitost. Zdar a sílu!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce