Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

pasovy opar

Ahoj, je mi 30let a uz par roku mam obcas na krizi male ostruvky s vodnatymi puchyrky. BYla jsem u kozni lekarky, velice neprijemne pani, ktera mi bez vysvetleni stahla kalhoty a divala se mi do analu:) Tusim, ze asi chtela zjistit, zda nemam Herpes. Pak mi rekla, ze se to co mam neda lecit a ze mi muze dat prasky, ktere ale musim brat jeden kazdy den a tim se mi puchyrky nebudou objevovat. Od te doby uplynuly 4 roky. Puchyrky mam stale a jsou neprijemne. Tusim spravne, ze je to pasovy opar? Ani nevim, jak jsem k tomu prisla.. Existuje treba ted nejaka lepsi pomoc, nez jen zamezit puchyrkum zevne nejakymi tabletkami? Prosim? Dekuji!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
MIchaela
15x

Ahoj, pásový opar jsem měla a podle toho co mi řekla kožní lékařka, tak se musí léčit co nejdříve, jinak z toho můžou vzniknout i trvalé následky. V pase se mi na lévé i pravé straně tvořili červené fleky plné vodnatých pupínků, které praskaly a tím se přenášely. Od svého praktického lékaře jsem dostala také informace ... prý je to něco jako neštovice. Napsal mi silná antibiotika a v lékárně nechal namíchat tekutý pudr, kterým jsem si bolavá místa mazala ráno a večer. Za 3 týdny pásový opar zmizel a do dneška se bohudík nevrátil.

vl
4x

1. Pásový opar se prý vyskytuje vždy jen na jedné straně těla. 2.Na pásový opar neúčinkují antibiotika Zabírají antivirotika např. Herpesin

alena
14x

Dobrý den, žel, také mohu přispět do diskuse s pásovým oparem , se kterým mám, vlastní zkušenost. Toto virové onemocnění je velmi nepříjemné a bolestivé a podělím se s vámi o jeho příznacích, které jsem zaznamenala já. Několik týdnů před výsevem oparu jsem zaznamenala silné bolesti na pravé straně třísel, stejně silné bolesti při dotyku kůže pravé strany těla, bolesti konečníku a pravé strany genitálních partií, ale i bolesti zadní strany stehenní na pravé noze. K tomu všemu se ještě přidaly silní zimnice, které jsem nedokázala zmírnit a celkově mi bylo opravdu zle. Jednou v noci jsem se vzbudila s příšerným pálením v místech, které popisuji, shodila jsem ze sebe deku, svlékla noční prádlo a zjistila jsem, že se objevil výsev oparu v místech, které mě před tímto atakem, bolela. V tříslech se zduřily uzliny, výsev puchýřů byl samý puchýř a vodnatý. Šílené bolesti, pálení a svědění. Dostala jsem antivirové léky, které jsem špatně snášela, bylo i nevolno od žaludku. Injekce B 12, které mi lékař vyměnil za posilující tablety s obsahem béček a byla jsem (to trvá dodnes) v teple. Léky na bolesti snad ani nezabírají. Asi po týdnu se pomalu začaly tvořit "strupy", které odpadávají dodnes, stále to velmi bolí, nevyspím se, svědění je nesnesitelné ! Před spaním budu brát dithiaden, event. diazepam, abych si alespoň odpočinula. Je to onemocnění na dlouhou trať, nevím však, jest-li se vrací. Bojím se toho a budu dělat vše pro to, abych se tomu vyvarovala. Je to onemocnění, které "vzbudí vir neštovic" v případě, když je člověk oslabený stresem, nemocí, stářím a pod.. Koupila jsem si ještě navíc léky posilující imunitu, užíván 2 x denně a mají název IMUNOGLUKAN - VÝTAŽEK Z HLÍVY ÚSTŘIČNÉ. Je to onemocnění velmi nepříjemné, které nepřeji ani největšími nepříteli. Tak, toť zatím má zkušenost, pokud byste se chtěli dozvědět víc, napište, ráda odpovím na otázky. Zdraví Alena

Lenka
2x

Ahoj, právě pročítám diskuze a všechny dostupné info o tomto tématu. Na šíji v oblasti páteře se mi udělala boulička velikosti hrášku a kousek od ní směrem na rameno výsev červených vodnatých mini pupínků. Bolest je jako by mě někdo sem tam píchnul srkz rameno a cítím celé rameno velmi intenzivně. Je citlivé na dotyk, jakoby spálené. Pupínky se mi dnes rozlezly i do přední části na dekolt. Jsou shluklé stále jen na jedné straně. Příšerně to svědí, ale snažím se na to nesahat. Zítra jdu k dr. , doufám, že to pásový opar nebude, ale mám špatné tušení. Má dcerka ještě neměla plané neštovice. Na kolik procent je chytne, pokud mám tedy pásový opar?

alena
6x

Ahoj, Lenko, nepotěším Tě, z mé zkušenosti hodnotím, že je to 100 % pásový opar. Může jej od Tebe" chytit" kdokoliv , kdo má oslabenou imunitu. Tedy i dcera. Nakažlivé údajně jsou ve stadiu puchýřků. Lékař Ti to potvrdí. Antibiotika na to nejsou. Napiš, zda se diagnóza ppotvrdila, nashledanou, Alena

Lenka
4x

Tak mi dnes dr. potvrdila diagnozu pásový opar. Nenapsala mi nic, doporučila každých 6 hod Ibalgin, tekutý pudr a b-komplex plus. Mám v plánu se objednat u imunologa, poněvadž opary na rtech mě trápí docela často a jsem zvědavá jakou radou přispěje on. Jinak opar se opět trochu rozšířil, svědí to a občas píchne. Víc mě bolí ta boulička, tedy zduřená uzlina. Bolí mě od ní cela pravá strana tváře a rameno. No doufám, že ibalgin zabere.

alena
5x

Ahoj, Lenko, to Ti nepřeju, vím o čem mluvím, ale musíš vydržet, nic jiného se s tím nedá dělat.Divím se, že Ti nenapsala HERPESIN, to je antivir. léčba, zeptej se na to. Pokud se jedná o imunologa, je to dobrá cesta, psala jsem Ti, že opar nejraději navštěvuje oslabené. I to jsem zatím vyřešila, sice jsem k němu nešla, ale na radu synovu, který s tím má dobré zkušenosti , jsem ihned v lékárně objednala IMUNOGLUKÁN beru 2 denně ráno , před snídaní. Nic jiného Ti asi nenapíše, sežeň si to a začni užívat. Koupila jsem si 3 balení, tak to doporučují. Tak držím palce a přeji brzké uzdravení. Alena

Lenka
2x

Ahoj, dnes jsem byla u kožní lékařky. Napsala mi antibiotika a každé dva dny budu docházet na injekci b12. Na puchýřky jsem včera začala mazat mast Endiaron, začalo to lépe vysychat než s pudrem. Pořád to ale dost bolí. Na doléčení mi dr doporučila laser rehabilitaci. Lenka

Markéta
12x

Dobrý den, moje maminka má pásový opar, já jsem v 8měsíci těhotenství a jelikož musíme kvůli rekonstrukci pobývat v jedné domácnosti tak mám strach, aby se nenakazilo mé nenarozené miminko. Prosím poraďte jak se zachovat. Děkuji

Šárka
5x

Ahoj, už je to týden, co jsem byla u kožního, který mi diagnostikoval pásový opar. Jsem ve třetím měsíci těhotenství a gynekolog řekl, že je to v pořádku, takže z toho usuzuji, že dítě by mělo být v pořádku, přímo jsem s ním nemluvila, řekl to sestřičkám po tom co si přečetl zprávu od kožního. Mám zůstat doma 6 týdnů, což mi příjde moc, ani vycházky nemám:-(nejraději bych neschopenku ukončila už příští týden, ale uvidím jak mi bude. Jsem dost unavená, jinak mě to zas tak strašně nebolí, mažu to tekutým pudrem, beru béčko a koupu se v himalajské soli. Přeju všem, aby se to rychle hojilo!

alena
3x

Dobrý den, Markétko, až dnes jsem si všimla Vašeho příspěvku. Jelikož se jedná o nakažlivé onemocnění, v prvních dnech výsevu, jděte se poradit s lékařem, co dělat. Jinak je nutné pobývání doma, v teple, nesmí se v této fázi nastydnout. Alena

Ida
4x

Vážení, asi 2 měsíce jsem měla bolesti bederní páteře. Protože pravidelně cvičím, poprosila jsem o pár cviků na bederní páteř, ale bolesti neustupovaly a 28.10.2012 jsem objevila flíček vzadu na krku a vpředu na krku. Druhý den začal výsev puchýřků na krku kolem dokola a pokračoval kolem levého ucha i v uchu až do poloviny hlavy. Lékař předepsal herpesin, chodila jsem s puchýřky na laser asi 3x. Po 14 dnech byly puchýřky zhojeny, ale bolest a svědění přetrvávají dodnes Nejhorší je noc, kdy se nedá spát díky svědění i bolesti. Užívám Tramal a dithiaden na noc, ale zmírní se vše jen na pár hodin. Lidé, kteří už mají tyto zkušenosti za sebou tvrdí, že bolesti přetrvávají minimálně 2 měsíce, ale známý má bolesti už rok a půl. Z většiny diskusních příspěvků vyplývá, že je opar potvora hrozná a o léčení si můžeme říci léčení neléčení. Máte-li někdo radu jak potlačit svědění, budu Vám neskonale vděčná. Všem nemocným přeji brzké uzdravení bez následků. Mějte se všichni fajn Ida

Nela
3x

Jsem ráda, že tady čtu o bolesti v bederní páteři jako tomu bylo v mém případě. Bolest přetrvávala asi 6 týdnů navzdory cvičení, ale výsev se vyklubal až na 2. ledna 2012.Bolí mně ale více uzliny pod paží a uvnitř v boku než na samotném povrchu. Co mám čekat? Bude se mi výsev zvětšovat? Léky mám i injekce, ale teprve pár dnů.

Marie

Mam stejný problém, na svěděni doporučuji antiseptické zvlhučující masti. Zatím mi internet nabízí Betadin nebo Boro, tak nevim, stále hledám. Také nemám vycházky. Ale s tím B máte pravdu, 15 tablet Pangaminu denne a začala jsem.pít Ekomedica Červenou řepu kvůli zinku. Pokud máte někdo zkušenosti s těmi antiseptickými mastmi dejte mi prosím vědět.

Jiřina
3x

Chtěla bych vědět, když mám bolavé mokvající puchýře,které si dvakrát denně mažu, mohu se koupat , nebo raději sprchovat ?Mám obavy, abych to ještě nezhoršila, nikde na netu mi neodpověděl ani ve vyhledávači jsem nenašla, jaká je správná hygiena při tak problematické léčbě. děkují Jiřina

roman
1x

ahoj alenko....zítra jdu k doktorovi a myslím,že mám pásový opar...na zádech pod lopatkou mám asi sedm boláčků a svědí to...bolí mě celá levá strana až do břicha...je to zatím jaksi snesitelné,ale uvidíme zítra...četl jsem tvé články a ten herpesin a imunoglukan mi přijde fajn...tak uvidíme zítra;-)...hezký den přeji všem;-)

alena

Ještě k tomu Ibalginu - to není léčba, je to jenom proti bolesti. Dost zatěžuje žaludek. Možná by byl lepší TRAMAL. a.

alena
3x

............. ještě jeden poznatek, který se mi osvědčuje : moc dobře mi dělá velmi časté omývání zasažených míst vlažnou žínkou s trochou kvalitního sprchového gelu. Pudr nepoužívám, je to jenom na schnutí, není to léčba. Po umytí nechám vysychyt jen tak. Po každém umytí je vždy velice příjemně, než toznovu začne, pa, A.

Lenka
2x

Dobré ráno, tak ibalgin moc nezabírá. A pudr též ne. Opar se rozšiřuje každým dnem o pár pupínků na každém místě výsevu. Celkem 3 cestičky si ke mně našel. Svědí to tedy víc než hodně, ale snažím se nepodrbat. Alčo díky za rady, švagrová děla ve skladu léčiv, tak si u ní onjednám. Lenka

Lucie

Ahoj, taky mi dělalo dobře oplachování, ale lékař mi oplachování právě zakázal, že tím se puchyřky šíří dál, jak se omývají..

alena
1x

Ahoj, Lenko, je to dobré, alespoň touto cestou si můžeme ulevovat. Nevím, jak Ty, ale já mám pocit, že je to v noci ještě horší ! Stokrát se převaluji , každé zahřátí mě vyžene omývat vlažnou vodou.A to jsem zaznamenala prví výsev 10. ledna !!!!!!!!!!! Takže, je to běh na dlouhou trať. Ještě jsem vyčetla na netu, že jizvy hojí pupalkový olej. PUDR JE ZBYTEČNÝ ! Přeji hezký den a vydrž ! Alena

Lenka
1x

No není to vůbec sranda. Dnes mám další nové kamarády. A opravdu i když se z vodnaté vyrážky stane strupkovitá vyrážka, pořád to bolí. Některá místa jsou už suchá, ale každným dnem se zas nějaké nové pupínky objeví a to na to skoro vůbec nesahám. Píšu skoro, protože někdy to už opravdu nejde vydržet a poškrábu se alespoň bříšky prstů a né přímo, ale kousek od místa výsevu. Fakt jsem ráda, že jsem ještě doma na mateřské, nevím co bych dělala, kdybych s tím měla lítat do práce. Nosím triko a tílko jen na jedno rameno, protože je děsně nepříjemný jakýkoliv otěr. Tak mě napadlo, v noci když se převaluji a některý pupínek praskne a ta infekční vodička v něm skončí na prostěradle. Může se to tím prostěradlem nanést zase jinam? Nejradši bych totiž denně dezinfikovala. :-)

alena
3x

Ahoj, Lenko, je mi divné, že se Ti tvoří další a další ložiska, už by se výsdev měl zastavit O tom se informuj u lékaře. A raději mu zavolej, nechoď mezi veřejnost , teď je organismus dost oslabený, mohla bys chytit ev. chřipku a pod.. Na to pozor ! Pravdu máš, i stroupky bolí stejně, mně se již vyhlazuje kůže, ale stále bolí ! To totiž nepřejde zmizením strupů. Jsou prakticky zachvácená nervová zakončení a to jsou ty urputné bolesti. Pro zmírnění svědění si nech napsat příp. Diazepam, ať se alespoň vyspíš. Ano, chce to čistotu, ale ne až takovou, jak píšeš, že bys stále disinfikovala ! Povlečeš podle potřeby , všechno se zase vypere , patřičnou teplotou se vše škodlivé zničí a bude dobře. Nezapomeň, že je to nemoc prakticky celého organizmu a to oslabení je znát ! Bývá mi často blbě poránu, na omdlení, a než sdostanu do stavu pohotovosti, tak to trvá pěkně dlouho ! Vydrž, děvče, nic jeného se s tím nedá dělat ! Měj se moc hezky a zase se ozvi, pa, Alena

Lenka
1x

Ahoj, dnes jsem byla u kožní lékařky. Napsala mi antibiotika a každé dva dny budu docházet na injekci b12. Na puchýřky jsem včera začala mazat mast Endiaron, začalo to lépe vysychat než s pudrem. Pořád to ale dost bolí. Na doléčení mi dr doporučila laser rehabilitaci. Lenka

Alena

Ahoj, Lenko, zrovna jsem na Tebe myslela, jak to asi postupuje, já mám pořád dosti značné bolesti. To, že Ti napsala p. lékařka antibiotika, není vůbec dobré, opravdu se na to nepoužívají. Dej si do hledáku pásový opar a seznam se postupně se všemi tituly. Naopak, antibiotika oslabují organismus, proto jsou absolutně nevhodná.. Ty bys měla v prvé řadě posilovat imunitu, a to je, mimo ovoce a zeleniny a další vhodné stravy, kupř. ten Imunoglukan, jak jsem Ti již psala. Ať se Ti daří - Alena

Lenka
3x

Ahojky, tak se hlásím po pár dnech. Je mi dobře, rameno už mě nebolí. Jen to šíleně svědí. V pondělí poslední injekce b12 a pak se přeptám na rehab. na ten laser na doléčení toho nervu. Nejvíc mi pomohla mastička Endiaron, všechny ložiska za dva dny mazání začla vysychat. Napadlo mě to, protože jsem tuhla mast používala na atop ekzem mojí dcery. A pudr mi skor vůbec nepomáhal. Už mám nakoupené vitaminové doplnky stravy, už mi chybí jen nějaká dobrá mast na jizvy. Díky za pomoc, snad už se nikdy neobjeví a kdyby ano, tak už vím jak na něj. Lenka

alena

Ahoj, Lenko, já jsem měla výsev 4. 1. 08 a ještě dnes mám bolesti. Ale už je to podstatně lepší , nebojím se chodit ven a taky doufám, že už se nikdy neobjeví !!!!! Zdraví Alena

Ludmila

Ahoj úplně koukám co tu čtu . Mám pasovy opar jen 5 puchýřku v pondělí jsem měla fleky v úterý puchyrky . Ve středu u lékaře a hned mi napsal antivirotika Herpesin . Jako ale vůbec mě ten pasovy opar neboli a ani mě to nesedí a než se mi udělali flíčky vůbec jsem nepocitovala že by mě něco bolelo . Tak teď jsem s toho zmatena

petr

ahoj lidičky.poradte,už asi tři týdny mám citlivou kůži na pravé ruce a občas to tam píchne, a taky je to pálivý pocit, vyrážka zatím není, beru vit b ,v klidu je to dobrý,?????co dál díky

alena

Ahoj, Petře, je to ono, postupuj podle toho, co jsem již mnohokráte napsala, jdi k lékaři, nenech si vnutit antibiotika , nanastydni, nenamáhej se a pročti si všechny články, ahoj, A.

Ilona

Už to bude týden, co s tím zápasím. Mám to na zádech a v současné době se mi dělají stroupky.Bolí to ale strašně, hlavně večer a v noci. Dnes jsem si objevila další puchýřek u oka, a tak zítra půjdu k doktorce,aby mi už konečně něco napsala. Předtím mi doporučila pouze klid a napsala Bactroban mast a léky na bolest. Díky za rady, které jsem se na těchto stránkách dozvěděla a všem vám přeji brzké uzdravení. Snad i já zítra u doktorky lépe pochodím a obrátí se vše k lepšímu. ILONA

alena

Milá Ilonko, v žádném případě si nemažte výsev vůbec ničím ! Už vůbec ne antibiot. mastí, jak Vám napsala lékařka. To snad ani není možné. Jednak to může mokvat a jednak se na to antibiotika vůbec nehodí !!!!!!!!!!!! Naopak, antibiotika oslabují imunitu, kterou, v tomto případě, máte oslabenou. Jinak by Vás pásový opar nenavštívil ! Pozor na to ! Nejvhodnější je užívání HERPESINU , což je aciclovirum, přímo na toto onemocnění. No, a něco na bolest, doporučuji TRAMAL. Takže, poučte paní doktorku, jde o Vaše zdraví ! Alena

Zdeněk

Více jak tři měsíce mám bolesti bederní páteře, rentgen ani CT nic neodhalilo.Před měsícem po aplikaci injekce nastala za pár hodin reakce, pekelé řezání , pálení a bolest v levé kyčli. Za pár dní začala tato bolest migrovat do páteře a pravé kyčle a současně mně střašně začala pálit kůže v pásu od levého třísla přes břicho i záda.Revmatolog ani neurolog nevidí ze svého pohledu důvod k těmto symtomům. Puchýřky- vyrážku nemám. Nevíte prosím co stím? Děkuji Zdeněk

alena

Dobrý den, Zdeňku, na 99 % tipuji, že jde o pásový opar. Pokud jste ještě včera neměl výsev, tak ho očekávejte co nejdříve ! Začalo mi to podobně a hlásilo se daleko dříve než puchýřky. Předcházelo tomu, jak již píši vpředu, : bolest kúže , zimnice, únava, bolesti bederní páteře, třísel, kde se mi udělaly velmi bolestivé bulky. Až asi za 3 týdny , v noci, probudilo mě strašné pálení a bolesti, a to jsem zjistila, že mám výsev. Pak jsem teprve pochopila, že jde o pásový opar. Nikomu nepřeji ta místa, kde se mi vysypal !!!!!!!!! Takže, k lékaři, žádná antibiotika, ale antivirotika, něco proti bolesti, já mám dobrou zkušenost s Tramalem, Ibalgin zatěžuje žaludek ! Oplachovat vlažnou vodou, osušit dosucha, toť má dobrá kjušenost. Voda tomu nevadí, ba právě, naopak !! Tak napiště, jak se to vyvíjí, Alena

alena

Ahoj, Lenko, jak se vyvíjí průběh nemoci ? A.

alena
1x

A ještě jedna rada : vyčetla jsem, že je nejlepším mazáním na jizvy, které bolí a zůstávají, PUPALKOVÝ OLEJ. dEJTE SI TO DO HLEDÁKU A PŘEČTĚTE, BUDE ASI FAKT DOBRÝ. aLENA

Lenka
3x

Ahojky, dnes jdu na poslední injekci b12 a jsem ok. Občas když se ohnu, tak mě v ramenií nepříjemně píchne. Nervy zřejmě budou citlivější déle. Bouličku u páteře (zduřelou uzlinu) mám stále. Stroupky už opadávají a pokožka svědí. S tím teplem má Alena určitě pravdu. Ja jsem nebyla schopná si na kůži dát jakoukoliv látku, tak jsem chodila s odhaleným ramenem a moc dobrý nápad to nebyl. Na půchýřky je určitě dobrá mast, která vysušuje. Herpesin jsem na pásový opar nezkoušela, ale na opar na rtech zabíra dobre. Pupalkový olej jdu objednat, ponevadz jakakoliv jizva se mi spatne hoji a velmi dlouhou dobu mam cervený flek. Ted v tomto pripade jich budu mít více. Vlozila bych názorne fotky tak po 8dnech od zacatku výsevu a dnes po 14 dnech, ale nevím zda se to do diskuze smí nebo jestli to vubec jde. Takze pokud mate nekdo zajem se mrknout, dejte vedet a poslu vam to mailem. Lenka [email protected]

Lenka

Ještě jedna maličká připomínka. Pozor děti které neměli plané neštovice je od vás mohou chytit! Dcera má dnes 4 vodnaté pupínky a myslím, ze jich bude brzo více.

alena
2x

Ahoj, všichni, tak jak se vám to vyvíjí, již je to lepší ? Alena

Lenka

Ahoj Aleno, dcera má neštovice - průběh hladký. A mě včera vyrazila na předloktí růžová vyrážka 5minut po tom co jsem ráno vstala. Pořád jí mám, takže mě čeká další cesta na kožní.

Alena
1x

Ahoj, Lenko, dík za mejlíka, pokusila jsem se Ti napsat na ten mejlík, který jsi uvedla, ale bez odezvy. Je mi líto malé, asi to nese špatně, hrozně to bolí. Napiš mi, co to máš za vyrážku, jest-li sis jí náhodou nepřevodila nějakými vitamíny - mám na mysli alergii. Měj se moc hezky, přeji pevné zdravíčko a štěstíčko !!! Alena

Lenka

Ahoj Aleno, tak neštovice máme za s sebou. Vyrážka na mé ruce zmizela, ale už mám objednaný termín na imunologii. Budou mi brát krev, kterou mi prý měla lékařka vzít už při diagnostice. Prý jsem na pásový opar moc mladá (24let), tak budou zjišťovat stav mé imunity. Jinak kamarádka ho má nejspíš taky, stěžovala si na bodavou bolest na vnitřní straně stehna. Bohužel má velmi nemocnou holčinu s astmatem a atopickým ekzémem. Pokud by od ní chytla virus, mohla by i zemřít. Hanko, zajdi si na kožní. Injekce b12 ti pomůžou se s virem lépe vypořádat. Jinak zkus mazat něčím co vysušuje, zkus fialku. Tu jsem teď užívala na neštovice a zabírala lépe než pudr. Se snachou ti moc rad nedám, mrkni na www.nesto vice.cz (Varicella a herpes zoster-pásový opar je stený virus)

HAnka

dobrý den, včera mě paní dortorka diagnistikovala pásový opar v oblasti hrudníku a předepsala mi pouze tekutý pudr. Chtěla jsem se zeptat, jaké léky ještě mohu užívat a jestli vitamín E mohu brát dlouhodobě a kombinovat je i s jinými vitamíny. A ještě jeden dotaz, mám v rodině snachu která je v 8 měsíci těhotenství, může ttuto nemoc odemne dostat a jak tomu předejít ??? Děkuji, Tučková

alena

Dobrý den, Lenko, děkuji za zprávičku a přeji Ti i holčičce plné uzdravení, bez následků. Paní Hanko, určitě jste si přečetla všechny rady na této stránce, byly by zbytečné je znovu prezentovat, dají se dobře využít ! Upřednostňuji vitamíny B, kombinované ještě s dalšími, existuje jich řada. Já dosud beru IMUNOGLUKÁN, je na posílení imunity, což je nejdůležitější, neboť z oslabení ta nemoc vlastně přichází. V prvních dnech se má užívat HERPESIN . Moc dobře mi dělaly několikačetné denní i noční oplachy vlažnou vodou, opatrně se žínkou a nějakým sprchovým gelem. Výsev se vysušuje sám, není potřeba oplikovat pudr, ale ani nic jiného. Potom jsou dobré některé léky proti bolesti a svědění, mě se osvědčil TRAMAL - BOLEST - DITHIADEN PROTI SVĚDĚNÍ A PŘED SPANÍM. Přeji brzké uzdravení ! Alena

Hanka

Takod poloviny minulého týdne jsem cítila levý bok - vlastně celou levou část nějakou divnou, jako když jsem požahaná kopřivami, nebo umrtvená injekcí a občas vystřelovaly bolesti, tak jsem pila čaj na ledviny, protože jsem měla zánět a nikomu bych to nepřála. Ale neustupovalo to a tak jsem šla dnes k lékařce, které mi objevila asi čtyři pupínky a diagnostikovala pásový opar, říkala že jsem přišla včas, že by mi léky mohly pomoci. Dala mi TRAMAL na bolest a jednou po 4 hodinách a Provisan - jestli to píši dobře, má to být na pásové opary, tak jsem zvědavá, jestli mne to přejde, nebo mne to bude trápit tak dlouho, jak děvčata píšete.Brzké uzdravení všem Hanka

Hanka
1x

Takod poloviny minulého týdne jsem cítila levý bok - vlastně celou levou část nějakou divnou, jako když jsem požahaná kopřivami, nebo umrtvená injekcí a občas vystřelovaly bolesti, tak jsem pila čaj na ledviny, protože jsem měla zánět a nikomu bych to nepřála. Ale neustupovalo to a tak jsem šla dnes k lékařce, které mi objevila asi čtyři pupínky a diagnostikovala pásový opar, říkala že jsem přišla včas, že by mi léky mohly pomoci. Dala mi TRAMAL na bolest a jednou po 4 hodinách a Provisan - jestli to píši dobře, má to být na pásové opary, tak jsem zvědavá, jestli mne to přejde, nebo mne to bude trápit tak dlouho, jak děvčata píšete.Brzké uzdravení všem Hanka

Alena
1x

Ahoj, Hanko, určitě najdete na těchto stránkách dostatek přenesených zkušeností a rad dříve trpících, jako jsem byla já, tak už žádné rady, toliko přání brzkého zvládnutí té nepříjemné potvory. Já jsem měla výsev 4. ledna, trpela jsem dlouhé týdny, teď už je podstatně lépe, zůstaly mi fialovo hnědé fleky po výsevu. To asi bude památka. Tak heké Jarní svátky všem ! Alena

Marina
1x

Ahoj všichni, chtěla bych se podělit o svou zkušenost s tímto nepříjemným problémem. Poprvé se mi objevil pásový opar před 8 lety, bylo mi 20 a dopadlo to tak, že jsem ležela 1 týden na gynekologii a kapačkou do mě tekl plným proudem herpesín. Opar se mi objevil, troufám si říct, na tom nejnepříjemnějším místě na celém těle, na genitáliích. Při příjezdu na ambulanci se mnou jednali jak s nějakou lehkou dívkou, paradox byl ten, že jsem žila v trvalém svazku se svým přítelem už 6 rok a troufám si říct, že jsme si oba byli věrní. Bylo mi to velmi nepříjemné, jak při ranní vizitě jen řekli, tak roztáhněte nohy a koukneme se na tu hrůzu. Chtělo se mi pořád brečet, do toho ty strašné bolesti a čůrat jsem mohla jen do vody ve sprše, jinak bych snad umřela bolestí. Naštěstí po týdnu bolest ustoupila a mohla jsem jít domů, stejně už jsem neměla ani jednu žílu funkční, na další kapačku. S přítelem jsme se rozešli rok na to a teď jsem 2 roky vdaná s mužem se, kterým se znám už 5 let. Máme skoro 2 letého syna a momentálně jsem opět těhotná (v 5 .měsíci) Opar se mi vrátil při prvním těhotenství 2 týdny před plánovaným porodem, miminko bylo samozřejmě ohroženo, a tak mi bylo sděleno, že připadá v úvahu pouze císařský řez. Úporné bolesti, opět na stejném místě byly strašné s vědomím toho, že ohrožuji svoje miminko, nicméně mi jeden známý doktor poradil (v těhotenství totiž žádné léky, natož herpesín, nepřipadají v úvahu) ať si koupím droždí a udělám kašičku, kterou s prominutím budu patlat na postižená místa a hlavně ať to místo větrám. Ani nevíte, jak jsem to droždí milovala, ihned jsem ucítila úlevu a po 3-4 dnech jsem si byla jistá, že se toho šmejda zbavím a budu rodit normálně...povedlo se. Nicméně v těchto dnech, kdy jsem trošku nastydlá, protože jsme se vrátili od moře a tady je o 30 stupňů míň, se mi má imunita zhoršila a kdo nepřišel? Zase on, a tak patlám a patlám a doufám, že ho opět porazím. Omlouvám se, za dlouhé psaní, ale chtěla jsem se s Vámi podělit o svůj příběh a možná někomu poradit, jak postupovat, když není možné využít jakýchkoliv léků, než přírodních, ať už z jakéhokoliv důvodu. Doufám, že ti co mají tuto hroznou zkušenost s tímto prevítem se brzy uzdraví a nebude se jim to vracet. Já bych někdy i řekla, že to vydržím, ale ať se mi projeví třeba na zádech nebo na ruce nebo třeba na krku, ale už ne tam dole, to je prostě hrůůůůůza. Přeju Vám všem pevné zdraví a děkuju za pár tipů jak si zlepšit imunitu a pokusit se dělat vše proto, aby se to nevrátilo, i když myslím, že je to nemožné.

Monika
1x

Milá Marino, úplně mi mluvíte z duše. Nedávno jsem prodělala stejný opar jako Vy, také jsem skončila v nemocnici, taky se na mě dívali jak na hmyz a taky to příšerně bolelo! Hrůza!Akorát jsem Vás chtěla poprosit o sdělení, jak dlouho Vám trvalo, než jste se úplně vyléčila - u mě už uběhlo 6 týdnů a pořád mě to trochu bolí - např. při vyšetření apod. Děkuju moc. Monika

Jitka
1x

Milá Marino..Mám velmi podobný problém..Pásový opar na genitáliích , až na konečník , na vnitřní straně stehna vedoucí až přes zadek na záda...když jsem too zjistila, byla jsem ve 31 týdnu těhotenství..dostala jsem herpesin 200 , a mazala jsem se buď já nebo mě mazal manžel genciánkou...k tomu mi doktor napsal mast mezocain proti bolesti.. ta byla fakt fajn, ale bylo jí málo... první tři noci jsem se nevyspala, nemůžu sedět, bolí to při každém kroku.. Nyní jsem ve 34 týdnu, puchýře zhojené , ale stále mám bolesti, že mám občas pocit , že to tam je zas.. každé vyčůrání je pro mně bolestivé , o velké potřeebě ani nemluvě - zatlačit nelze , takže používám klystýr , aby to vůbec šlo... Hrůza... Děsím se toho, jestli se to do porodu nezlepší, že budu muset rodit císařem...jak dlouho trvají bolesti po zahojení strupů ??Díky. Jitka

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce