Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Kolonoskopie

Kolonoskopie je vyšetřovací a zároveň léčebná metoda. Stala běžně používanou metodou, která lékaři umožňuje prohlédnout dolní část trávicí trubice. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Tonda
2x

Předem Vám moc děkuji za odpověď a ještě bych se chtěl zeptat ve které nemocnici vám ji prováděli pod celkovou narkózou? Jsem z Olomouce.

včelka

....Městská nemocnice v Litoměřicích.Poprvé mi aplikovali pouze analgosedaci, ale pokud pacient nemá hodně vinutá střeva, tak vyšetření prospí,nic si z něho nepamatuje.Takže celková narkóza je zbytečná.Jinak si můžete na netu najít MUDr.Michal Kolář, ordinaci má v Praze a Dobřichovicích, a přímo na stránkách uvádí, že kolonoskopii, za menší poplatek, což je těch zmíněných 600Kč, vyšetří v celkové narkóze.U něho je to jisté.Ale uvádíte, že jste z Olomouce, tak to je docela z ruky.

Milča

Dobrý den, také mě asi čeká kolonoskopie. Tondo, jsem také z Olomouce a před pár dny jsem byla ve Fakultní nemocnici na gastroskopii. Jsem si myslela, že automaticky něco šplíchnou do krku na znecitlivění, ale mě ne, Ale dalo se to zvládnout i když mě to připadlo nekonečny, hlavně ty vzorky co brali. No a doktor mi říkal, že bych měla jít i na kolonoskopii. Tak jsem si o tom chtěla něco zjistit, protože mě všichni straší, že je to horší než tá gastroskopie. No a už se klepu jak to tady čtu. Asi zase půjdu do fakultky a chtěla bych si říct o tu analgosedaci. Ale bojim se, že mi ji nebudou chtít dát. Co tady čtu, tak to někde nedávají. A přece jen bych byla klidnější jít na to s pocitem, že mi něco dají, než nic. Se znám, bych byla celá nervama sevřená. Švagrová už na to jde po 4té a po prvé ji nic nedali a myslela, že jim tam vypustí duši, ani vyšetření nedokončili. Je fakt, že má střeva nemocny a čeká ji i operace, tak to může vnímat citlivěji. A od té doby jijí doktorka rovnou žádá o narkózu když ji tam posílá a to říkala, že jen slyší hlasy a pak se probudí až na pokoji.

Tonda
1x

Ahoj Milčo, takže já jsem objednaný na kolonoskopii ve Fakultní nemocnici Olomouc na příští týden..Mám to domluvené v celkové narkoze...Akorát musím jít na odběr krve a interní vyšetření kvůli tomu, že jdu v té narkoze..Víš kdyby mně nenabídly možnost narkozy, tak bych se na toto vyšetření asi nikdy "nedokopal"..tak jsem moc rád, že je tu ta možnost, tak pokud se bojíš, tak si to domluv také v narkoze, nebo v analgosedaci i když ta je hodně individuální..někdo při ní usne a probudí se až na pokoji a někdo to vyšetření má i přes ní hodně bolestivé, tak proto jsem zvolil raději plnou narkozu, ale je pravda, že každá narkoza tělo zatěžuje, ale i přesto bych bez ní na kolonoskopii nešel...

Milča

Ahoj Tondo, tak to je dobře, že ti to udělají v narkóze. A to jsi šel dolů do sklepa tam kde to dělají a objednal jsi se u sestričky a při tom jsi si domluvil tu narkózu? A to nabízí automaticky? Já bych asi zkusila jen tu analgosedaci a doufala, že bude stačit. Jen mám strach, že když se zeptám, tak, že mě řeknou, že to nedávají a budu mít smůlu. Jinak narkózu už jsem měla v životě několikrát a nikdy jsem před tym žádny vyšetření nepodstupovala. No jo no teď je to všechno složitější. Držim palce ať ti to dobře dopadne, hlavně výsledky. Pak napiš, ju.

Tonda

Ahoj Milčo, takže tu celkovou narkozu mi domluvila přímo u primáře naše rodinná známá, která tam pracuje jako vrchni sestra. Co jsem slyšel a četl, tak narkozu ti málo kde nabídnou sami od sebe, většinou ti sami od sebe píchnou jen umrtvovací injekci. Víš když jsem se informoval ohledně té narkozy, tak mně bylo řečeno, že ji dávají budto lidem, kteří mají hodně vyvinutá střeva a zákrok by byl pro ně bolestivý, dětem a nebo popřípadě citlivějším pacientům..což je můj případ:)...ale jak říkám narkoza u kolonoskopie je "nadstandartní služba", takže si pravděpodobně o ni budeš muset říct.

Verča

Zdravím všechny. V pátek jsem byla na kolonoskopii. Předtím jsem s hrůzou pročítala všechny vaše názory a usoudila, že já citlivka, to přežít nemůžu. Nejenže pití Fortransu bylo úplně v pohodě, bez zvracení a křečí, což jsem neustále očekávala, ale samotný výkon v analgosedaci proběhl tak, že jsem se někam ztratila a procitla, když doktor řekl hotovo. Opravdu, věřte mi, vcházela jsem na vyšetření se slzama v očích, ovšem doktor i ostatní byli úžasní, chápaví. Byla jsem ve FN v Olomouci. Vřele doporučuji. A všem přeji, ať dopadnou stejně.

???

Měla jsem vyšetření v analgosedaci a byla jsem poslána také na odběry krve, hlavně kvůli srážlivosti a červených destiček. To pro případ, kdyby třeba odstraňovali polyp apod.Mám zdravá střeva a analgosedace mi moc nepomohla,záleží na uložení střev a to v den vyšetření.Takže celková narkóza je opravdu nejjistější.

Joplé

Čeká mne kolonoskopie. Z vyprávění vím co mne čeká. Jsem z Prahy a ráda bych vyšetření podstoupila v narkoze. Máte někdo zkušenost která nemocnice v Praze provádí vyšetření pod narkozou? Děkuji.

Milča

Tondo díky. Jsem se byla dnes objednat na tu kolonoskopii ve Fakultní nemocnici v Olomouci no a sestra byla né moc příjemná. Říkála, že toho mají hodně, tak mě objednala až na 15 září na 10h. A mluvila cosi o tom, že bych měla jít správně jinam, že tady berou přednostně jejich pacienty, ale když jsem tam byla před dvouma týdnama na gastroskopii, tak nikdo nic neříkal. Mám si zajít k doktorce ať mě napíše vyprazdňovací roztok a kdybych se nezeptala tak by ani neřekla jakej. A ma mi udělat krev na Quick, PTT a Trombo a s tym mám přijít. A když jsem se ptala na tišící injekci, tak řekla, že to dělají bez toho a když jsem se na konci ptala znovu, takl řekla, že to rozhoduje doktor, že se uvidí při vyšetření, ale že to bych musela mít doprovod. Tak už se klepu teď. Toho jsem se přesně bála takovyho přístupu. Budu doufat, že když si vezmu doprovod a před zákrokem si řeknu o tišící injekci, že bych si ji klidně zaplatila, tak že mi ji neodmítnou dát.

Milča

Včera byla na tomhle vyšetření švagrová. Už má za sebou pár vyšetření a ty v Olomouci. První byli hodně bolestivy, to nedostala na utišení nic. Při dalších dostávala narkózu. A teď byla poprvé v Praze, celkem se toho bála, ale byla mile překvapená, že ji dali něco na znecitlivění a byla tak oblblá, že si skoro nic nepamatuje. Hodinu po tom musela být na pokoji. Takže může říct, že byz ničeho hrůza a s injekcí pohoda. A to má problémy a v záři ji čeká operace.

Tonda

Ahoj Milčo, já tě plně chápu..moje mamka mi také říkala, že na ni jedna sestřička ve FN nebyla vůbec přijemná, ale z tohoto si nic nedělej...Já jdu zítra kvůli té celkové narkóze na EKG a znovu na odběr krve a tento pátek mě čeká ta kolonoskopie..Ale každopádně nechápu proč se k tobě tak chovali...možná jsi byla na jiné interně, protože na II.interně to pod narkozou dělají, jak je to na jiných internách to už ale nevím...Ale každopádně jsi mě překvapila, protože jsem si myslel, že minimálně injekci dávají automaticky. Jinak jak jsi psala, že byla tvoje paní švagrová při tom zákroku hodně oblblá, tak ji dali nejspíše analgosedaci, to je ta částečná narkoza. Tak se měj hezky a v pátek napíšu jak jsem dopadl:)

Tonda

Ahoj Milčo, tak už mám za sebou tu kolonoskopii. Udělali mi ji nakonec v analgosedaci, ale i přesto si vůbec nic nepamatuji a probudil jsem se až po zákroku. Výsledek mám naštěstí negativní. To pití fortransu není sice nic příjemného, ale zase tak hrozné jako píší někteří mi to rozhodně nepřišlo. Hlavně se před vyšetřením nestresuj jako jsem to dělal já:((, protože je to opravdu zbytečné. Tak ti přeji ať to máš brzy za sebou a hlavně s negativním výsledkem.

Irena

Chci jen podotknout , ze ziji v Nemecku kde jak na gastro tak i na kolonoskopicke vysetreni dostanete automaticky slobou narkozu. Nechapu proc u nas musi stale lide neco "vydrzet"! Jsem rada , ze toto vysetreni mam za sebou a zde v Nemecku a preji i nasim lidem v CR bezbolestne vysetreni!!! S pozdravem Irena Mayer

Míla

Tak to je dobré, na netu jsem četla článek ( autoři jsou lékařky z Interní a Fakultní n. Praha), kde uvádějí, že právě v Německu se fibroskopie a kolonoskopie provádí převážně bez premedikace.Nevím tedy, jak starý článek je, třeba v dnešní době to je jiné,tak jako u nás, v některých nemocnicích.Někde ji provádějí v analgosedaci,což považují za slabou narkózu, při které si prý na vyšetření pacient nepamatuje, někde pouze uklidňující injekci a také dokonce i bez premedikace, to se mi zdá hodně drastické.Já jí podstoupila v analgosedaci,prý silnější, dle sestry a moc mi od bolesti nepomohla.Ale, kolonoskopie je věc individuální, někdy proběhne v pohodě a někdy naopak.Hezký víkend!

xxxy

Ačkoliv každý může reagovat jinak, za sebe chci především říct, že je dobré vyvarovat se hrůzostrašných příspěvků. Fortrans není žádná mňamka, ale dá se to. Po injekci jsem byla přiblblá, cítila tlak v břiše, prostě to, jak to do vás zavádí, nafukování - není to příjemné, samozřejmě, ale není to nepopsatelná bolest. Ten stres předtím za to nestojí, fakt.

gammapolis

Tak dnesj sem také absolvoval toto vyšetření v ÚVN Praha: čekal jsem hrůzu, ale byl jsem mile překvapen: vyprázdnění - po vypití roztoku (cca 1,5 dcl) po 3 hodinách jsem byl prázdný, vyšetření - super doktor i asistentka, po 15 mintách jsem byl po vyšetření (oblbovák "Na míru" - protože po 15 minutách jsem byl OK, po hodině odpočinku propuštěn z nemocnice. Výsledek: vše v normě, doporučení: opakovat vyšetření za 8-10 let. Příště už tam půjdu bez nervů - není to zdaleka tak hrozné, jak se to tady v některých příspěvcích uvádí - ale hodně záleží na personálu - mne se poštěstilo, že všichni kolem byly fajn. Všem, kteří musí absolvovat toto vyšetření - hodně zdraví a štěstí ...

Milča

Tak dnes jsem byla na kolonoskopii ve FN v Olomouci. Tak už můžu taky přidat svůj zážitek, kterej se doufám nebude muset opakovat. Fortrans se dal vypít, první litr mi dával teda zabrat, stahování hrdla, lehce špatně od žaludku, bušení srdce, ale vše brzy přešlo. Pila jsem ho mezí 16-20h a zvládla to všechno a čistila se dobře i teda mi to nedalo spát a musela jsem i v noci i několikrát ráno, ale byla jsem aspoň dobře vyčištěná. No a teho čeho jsem se bála se stalo, nic mi nedali, žádny oblbováky, nic. Na chodbě mě čekal manžel s dvouletou dcerkou a když jsem se ptala jak dlouho to bude trvat jestli je nemám někam poslat, tak že tak 15-20min, tak už jsem měla strach v očích protože mi bylo jasny, že nic nedostanu a nakonec to trvalo 45min. Doktor se pěkně natrápil a já chvílema i skučela, mám spadli střeva v malé pánvi a ne v břišní dutině, snad 20x se rozčiloval, že to nejde a že mám střeva slepeny a propleteny. No nabrblal se dost a já nasténala a tolikrát myslel, že to nedokončí, ale nakonec jsme to zvládli až do konce. Ale byla jsem celkově nespokojená, na monitor jsem neviděla, a doktor se mnou nechtěl mluvit, když jsem se ho ptala tak po 20min jak je daleko, tak mě odbyl, že musí pracovat, že mi to řekne všechno potom, no a potom mě poslali se převléct a na chodbu čekat na výsledek, předal mi zprávu s tím, že je vše v pořádku a víc se se mnou nebavil. Naštěstí je vše OK což jsem ráda, ale mám tam psany hemeroidy, tak nevim jestli bych to neměla přeléčit. A jestli něčemu nevadí ty spadli střeva v pánvi. Jo a ke konci vyšetřování jsem říkala, že doufám, že už na to nebudu muset jít, tak mi řekl, že možná někdy jo, ale ať si objednám narkózu. Tak jsem se zarazila, protože jsem se ptala při objednání, že chci něco a sestra mě řekla, že to určuje doktor. No a on mi řekl, že to se objednává a čekácí doba jen na analgosedaci je 4měsíce. Ale dalo se to přežít i přez špatně uloženy střeva a bez oblbovadel. Přeji hodně zdaru všem které tohle vyšetření čeká, hlavně s dobrým výsledkem. A děkuji za tuhle diskuzi, moc mě pomohla i Tondovi za ochotu poradit.

Agi

Ahoj Kolonoskopáci, dneska jsem se dozvěděla termín, za měsíc mě to čeká a s hrůzou čtu co mě čeká!!!! Práh bolesti mám takový střední,ale čím jsem starší a čím více zdrav. problémů mám, tím větší jsem posera. Mám za sebou několik operací břicha (problémy po porodu) a pár dní po kolonoskopii bude další operace. Takže ráda bych opravdu toto vyšetření podstoupila v narkoze či totálním mimobezvědomí :o). Nevíte kde na severní moravě toto dělají. Moc děkuji za rady.

John
2x

Ahoj Agi, tak jsem dneska byl na kolon. Jsem od Ostravy a moje pani doktorka me doporucila MUDr. Buzgu. Pry je to fajn doktor :-). Urcite je, videl jsem ho ale jen 10 sekund a pak jsem uz usnul :-D. Taky jsem si predtim procetl cele forum, tak by bylo ode mne fer, abych se taky vyjadril. Sestricka mi dala recept na Fortrans. Je to takovy "mnamka" napoj, kdy se zredi 4 sacky na 4 litry vody. Uprimne je to takova hnusna chut, ale staci vypit jen 3 litry podle pokynu od sestricky. Je to na cele odpoledne az do vecera, tak se to da a da se to i proto, ze se popiji behem odpoledne dalsi napoje, nesmi se jen mlecne veci a kava. Ja jsem vypil 3 litry Fortrans-u a dalsi 4 litry caju, minerelek,.. kdyz jsem to zapijel, ale zadny strach. Piti napoje je nejlepsi doma, v klidu, kde mas svuj zachod. Druhy den se svliknes od pasu dolu a dostanes trenyrky velikosti XXXXXL nastesti to ma snurky na zavazani :-) a vzadu dirku :-). Pokud si priplatis 100,- za analgosedaci (a 30,- za anesteziologa) coz je roztok neco jako kapacka do zily tak to cele prospis a probudis se az po vystreni, tak jako ja. A jelikoz mi rikala sestra, ze by me to dost bolelo kdybych to mel bez toho a ja mel jen krasny 10minutovy sen, tak se nikdo nemusi bat. Pak si odpocines nekolik minut nebo i pul hodky jak je libo... a odejdes s nekym, protoze je clovek takovy omameny z toho. Neni to narkoza je to prispani s celkovym uklidnenim...viz net. Takze zaver. Je zbytecne na to nejak dopredu myslet a stresovat se, to je uplne zbytecne kdyz existuje to uspani. Cely ten proces ma 3 faze. Kakaci, vysetrovaci a pak prdici :-). Nejhorsi je asi prdici, kdy clovek po vysetreni ma v brise vzduch a po casu to musi dostat ven. Ale zase zadna hruza. Ac se to nezda, vysetreni je z toho ta nejsnadnejsi vec. Takze niceho se nebat. Kdyby neco, staci sem napsat. Jinak mi p. doktor Buzga nic nenasel, takze v poradku. Preju vsem vynikajici vysledky a klidne nervy. Ahoj.

včelka

V nemocnici, v Litoměřicích, vyšetření provádějí automaticky v analgosedaci,bezplatně.Ale zase si musí pacient zakoupit vyšetř.kalhodky,za předpokladu, že chce být v nich vyšetřen.Jinak přikrývají bílým plátnem.U mě proces prdící odpadl,protože mi po vyšetření primář sám vypustil vzduch.Pro mě byl nejhorší proces vyšetřovací, i přes analgosedaci.Ale také se to dalo zvládnout.

Agi
1x

Johne,moc moc moc děkuji. Tvůj příspěvek mě uklidnil. Dneska jsem si řekla,že se opravdu nebudu strasovat, prostě to vydrželi jiní, vydržím i já,ale strach je strach. Mudr. Bužgu jsem dneska nenašla, tak se musím podívat kde to sídlí. Moc moc ti ještě jednou děkuji a všem, kteří toto vyšetření nepopisují jako procházku peklem.

John

Vubec nemas zac, vysetreni jsem opravdu vubec nijak nevnimal, takze tam neni vubec predmetne mluvit o nejakem trpeni ci bolesti a bolet me to melo kdybych nespal, ale to jsem uz psal. Jak je v Ostrave Namesti republiky, vystoupis na tocne trolejbusu a das se smerem pryc z centra je to hned ten prvni barak je to asi 10 metru od tocny a jde se tam ze strany od tramvaji. V tom baraku sidli i lekarna. Kdbyby te jeste neco zajimalo nebo trapilo, klidne se ozvi :-).

Agi

Johne,super, zítra tam fičím a domluvím se se sestřečkou. Mám sice daný termín v nemocnice, ale jak čtu,tak asi bude lepší ten Mudr. Bužga. Ještě mám dotaz, jak dlouho má objednací lhůtu. Moc děkuji.

Agi

Johne, dneska jsem byla u sestřičky od Mudr.Bužgy. Připadala jsem si v nebi, nevím jak jináč to napsat. Né jen,že jsem sestřičce řekla,že chci svůj problém probrat v soukromí, takže se se mnou zavřela do místnosti a tam jsem jí pověděla svůj šílený strach a obavy z vyšetření,ale ona opravdu byla tááák neskutečně chápavá a milá,že je to až neuvěřitelné,že takoví lidé ještě jsou. Opravdu veřejně tady chválím přístup sestřičky k tomuto problému, řekla,že narkoza není problém, že opravdu nic neucítím, zaplatím si 130Kč a bude mi u toho asistovat anesteziolog. Nemám se čeho obávat, nic neucítím. Moc mě tímto přístupem uklidnila, měla opravdu milá a upřemně hřejivá slova. Na 24.10. mě to čeká a opravdu už tam půjdu s klidem a bez stresu. Nechápu,že na Fifejdách takový přístup není. Opravdu měli jste všichni pravdu, že Mudr. Bužga a jeho ordinace je ta pravá volba. DĚKUJI TÉTO DISKUZI, ŽE JSEM NELENILA A TOHOTO DR. SI VYHLEDALA A PSYCHICKY SE NA TO CO MĚ ČEKÁ UKLIDNILA.

John

Agi, vis ze to cos napsala zase zahralo mne, ze se ti tak strasne ulevilo, jsem rad, ze se jsi spokojena jak to vse probehne a jak te tam mile privitali. Pan primar - anesteziolog je taky fajn, mily pan. Nevim jestli ti rekli at si tam nekoho vezmes, protoze po tom zakroku budes trosku omamena a je lepsi jet autem hned domu, protoze budes mit jeste v brichu nejaky ten vzduch. Ale v zadnem pripade NESMIS RIDIT AUTO!!! Fortrans jsi uz dostala a ten papirek co mas a nemas delat pred vysetrenim taky? Ozvi se pak bud tady nebo muzes na meho maila - [email protected] Nediv se ze je takovy divny ten mail, ale vsechna jmena uz byla obsazena...A dej taky vedet jake to bylo s tim vysetrenim pak ano?

Agi

Dostala jsem všechny instrukce, Fortrans už mám v kufru v autě :o). Doprovod mi bude dělat manžel s prckem,takže to bude v pohodě. Určitě pak napíšu, jak jsem to všechno zvládla. A určitě si ráda pročtu i jiné názory.

Ivana
1x

Mě nedali absolutně nic. Ještě na mě dr. křičela, že se nic nedává, že co bych chtěla a nadávala mi do hysterek. Porodila jsem tři děti a upřímně bych raději stokrát rodila než jedna kolonoskopie. Příšerně to bolelo. Ale příšerně.

ája

Na kolonoskopii jdu zítra a mám docela obavy. Ještě nikdy jsem nebyla na operaci s břichem a proto mám takový divný pocit, že budu mít něco zavedeného ve střevech. A bojím se , že to bude bolet. Jdu tam kvůli tomu, že mám vnitřní hemeroidy a tak chtějí vyloučit, že tam nemám něco jiného. Dnes odpoledne mám vypít Fortrans tři litry.

clotylda

já jsem toto vyšetření kompletně zaspala. Dostala jsem injekci na zklidnění a dál už nic nevím.Probudila jsem se až na pokoji. Zřízenec který mě přivezl se prý smál že jsem toho asi vypila moc.To bylo opravdu štěstí ,protože ve zprávě jsem potom četla"obtížně pronikáme-zřejmě srusty..." Naštěstí tam ale nic zlého nenašli

Míla

Tak to jsi měla opravdu velké štěstí,že jsi nic necítila.Mohla by jsi mi prosím Tě napsat, jakou premedikaci a dávky jsi dostala? Já měla analgosedaci a nic moc.Mám provislý tračník, takže vyšetření u mě bez bolesti neproběhlo.Ale budu chodit na kontrolní kolono, takže bych si zažádala o jinou premedikaci.

Misa
1x

zdravim vsechny, me ceka kolonoskopie zitra, diky vasim prispevkum aspon vim, do ceho jdu:-) doktor mi sam nabidl analgosedaci, nastesti. ted zrovna piju ten fortrans, po trech a pul hodinach jsem do sebe dostala necele 3 litry a je to fakt hruza, uz mam pocit, ze fakt nemuzu. myslim, ze po tomhle zazitku me uz nic horsiho zitra snad neceka:-) kazdopadne dam vedet, jak to dopadlo.

Misa

Takze potvrzuji, ze jakekoliv obavy jsou naprosto zbytecne. Ja jsem vse prospala a vzbudila se az na pokoji. Navic doktori a personal se chovali velice profesionalne a vsichni byli moc mili:-) V podstate jsem se i po te analgezii citila velice dobre a myslim, ze doprovod jsem ani nepotrebovala ( i kdyz, kazdy to asi snasi jinak). No, a hlavne mi nic nenasli.

Míla

Tak to je nejdůležitější ze všeho, že nic nenajdou .Nezáleží, jak kdo to snáší, ale na uložení střev. Přesto, že moje vyšetření bezbolestné nebylo /analgosedace/, pro klid půjdu na kontrolní kolono znova. Karcinom střeva máme v rodině a nechci nic zanedbat.

Agi

Ahoj, dneska začínám pít Fortrans. Celou dobu jsem měla strach, že to nedám, že z toho, co jsem si tady vyčetla umřu. Dala jsem si ho vychladit do ledničky a můžu říct - opravdu to není nic nechutného. Chutná jako nějaké minerální voda, více slanější,ale jde tam cítit i cukr,takže opravdu poradím jen jedno - nestresovat se tím, co kdo četl a napsal. Zítra napíšu jak dopadlo vyšetření.

Agi

TÁKŽE , VŠICHNI, jak jsem slíbila, tak píšu. Dneska jsem podstoupila kolonoskopii u MUDr. Radima Bužgy v Ostravě a můžu říct, že lepší věc jsem nemohla udělat. Ráno jsem tam šla s hrůzou v očích, měla šílený strach. Na sálku mě mile uvítal pan primář anesteziolog Svrčina, povídal si se mnou, napíchnul mi kanylu a pak prišel pak Mudr. Bužga, představil se mi a dál už nic nevím. Za cca 15-20 min jsem se vzbudila, poseděla v čekárně s pocitem, že výsledek je negativní :o) a že to mám už za sebou. Nevím, jak to dělají jinde,ale u MUDr. Bužgy je to opravdu bezbolestné a naprosto v pohodě. Takže přeji všem hodně zdravíčka a štěstíčka.

John

Cauki Agi, tak vidis, co jsem ti rikal :-). U neho je to uplne v klidu a pan anesteziolog je taky hodny a cloveka uklidni. Jsem rad, ze to mas taky v poradku. Kdyz jsi dostala tu analgosedaci taky jsi citila, nez jsi usla takove eukalyptove (nebo neco podobneho) na plicich? A nedrazdilo te to? Ja jsem z toho zacal kaslat, ale jinak v pohode, protoze jsem hned usnul :-).

Agi

Ahoj, Johne, necítila nic eukalyptového,ale začlo mě škrábat v krku a na plících a byla jsem taková mimo a pak "rup" a nevím nic :o). Docela příjemný pocit to usínání.

John

Aha, a jeste prijemnejsi pocit po probuzeni, kdy nam rekli ze je to OK :-).

Binka
1x

Ahoj všichni, zítra mě čeká poprvé vyšetření, tak mi to nedalo, abych si nepřečetla všechny názory. Abych věděla, do čeho jdu :). Pro jistotu jsem volala ještě sestřičce do ordinace, v kolik hodin mám začít pít Fortrans a bylo mi řečeno, že kolem 14 hodiny a budou stačit 3 litry. Nedalo mi to, abych se nezeptala na tu zázračnou analgosedaci a sestřička říkala, že to nedávají automaticky, jen dle potřeby při zákroku :(. Potom ještě říkala, že si mám s sebou pro jistotu vzít doprovod. Ten si samozřejmě vezmu, aby mi pak náhodou neřekli, že mi nemůžou píchnout injekci, když jsem sama. Jdu do nemocnice v Blansku, tak vám zítra napíšu, jaké to bylo. Držte mi palce.

Míla

To si rozhodně doprovod vem, protože i při pouhé uklidňující injekci nesmíš řídit vozidlo. Tak ať Ti to dobře dopadne, negativní výsledek je nejdůležitější! Držím palečky!

Binka
1x

Ahoj, tak jsem byla před týdnem na vyšetření. Můžu říct, že z toho všeho pro mě bylo nejhorší vypít 4 litry Fortransu. A to hodně piju, ale zvládla jsem jen 3,5 l a považuji to za heroický výkon. Docela mně pomohlo, že jsem si mezitím dávala ananasový džus na spravení chutě. Personál v Blansku musím pochválit, po celou dobu se ke mně chovali moc hezky, vyšetření mi dělala paní doktorka. Mohla jsem sledovat průběh na obrazovce a vždycky se mě zeptala, jestli to zvládám. Bohužel jsme se dostali do míst, kde jsem měla srůsty a střevo bylo spirálovitě stočené a tam už mi nepomohlo to ani "prodýchat", tak mi sama navrhla, že to ukončíme. Před tím mi ještě píchly něco na uvolnění střev, ale nepomohlo to. Střevo bylo v pořádku, bez nálezu. Celkově bych bolest, která byla cítit jen občas, přirovnala k hodně velkým křečím při zaražených větrech :). Jinak to bylo bez analgosedace a dalo se to. Paní doktorka mi doporučila při dalším vyšetřením (bohužel máme rodinnou anamnézu, tak mě to čeká každoročně) buď CT nebo celkovou narkózu (kvůli srůstům). Taky jsem se ptala, proč to někoho bolí hodně a někoho méně a bylo mi řečeno, že je to tím, jak je střevo "porovnáno" uvnitř. Držím všem, kteří mají toto vyšetření před sebou palce a nebojte se. Já myslím, že jsou horší věci.

Lenka

Jdu na kolonoskopii poprvé a moc se bojím.Ale jsem donucena letitou zácpou , která se zvyšuje a mám strach až panický , když po 4 dnech nejdu na toaletu a musím si vzít projímadlo ! To se stále opakuje. Do toho všeho mám velké alergie všeho druhu což vedlo, už i že jsem byla v přímém ohrožení života. Jsem i astmatička III. stupně . Několikrát mě bylo řečeno , že to může být od tlustého střeva.A protože jsem podstoupila fibroskopii plic , při velkém zánětu průdušek a velké rýmě , zažila jsem tak strašnou bolest a pocit dušení , že dodnes mám noční můry, že se dusím a panickou hrůzu , že do mě opět budou zavádět hadičku s kemerkou a světílkem atd .Noční můry se většinou projevují dušením a trýzněním. Ale o to víc mé odhodlání umocnilo zpráva umrtí mé kamarádky 1.1. 2008 právě na tlusté střevo / 45 Let /.I přesto mám tak velký strach , že to chci vzdát. Podpoří mě někdo kdo má stejné psychické zábrany.Lenka.

Míla

Ahoj Lenko, také trpím zácpami a v rodině máme karcinom rekta.Takže jsem už byla na koloskopii 2x. Měla jsem z nich také strach, u mě to nebývá moc příjemné vyšetření. Ale, pokud si přečtěš příspěvky,kolonoskopie je věc individuální. Záleží na uložení střev a to v den vyšetření.Tak rozhodně vyšetření NEODKLÁDEJ!!!!! Mohu Ti říci, že i přes bolestivé vyšetření, na které nerada myslím, půjdu na kontrolní kolonoskopii zase, protože život máme pouze jeden a bolesti za zanedbání nemoci nestojí. Tvé kamarádky je mi moc líto, je v mém věku. Ale spíš by jsi neměla odkládat vyšetření. Míla

Míla
1x

Ještě Lenko k té zácpě.Už tři dny před vyšetřením jsem konzumovala pouze kašovitou stravu-jogurty,pudinky,krupico vou kaši,nesmí se ovoce(kiwi, jahody),celozrnné pečivo,ŽÁDNÉ MASO!!!,protože tato potrava staví.Také jsem si pro jistotu ještě ty dva dny užívala projímadlo Laktulózu, poze večer jednu lžíci.A v den vyšetření jsem měla pouze ráno jogurt a pár piškotů a v poledne hovězí vývar.Pak jsem Forstrans-projímadlo, začala pít v 16h. Mně osobně nedělalo problémy vypít každou hodinu litr, chuť je sladko slaná.Je snad možnost ředit džusem( ale to nemám vyzkoušené).Nemusíš mít pak strach, že by jsi měla nějaké problémy při vyprazdňování(křeče apod). Poprvé jsem z toho také měla strach, hlavně kvůli té zácpě,ale bylo to v pohodě. Přeji Ti hezkého Silvestra a šťastný Nový Rok.Pa

niki

Agi: prosím tě a kde jsi u toho doktora Bužgy byla ? Má prý dvě ordinace a já jsem byla před rokem na fifejdách a tam anesteziolog nebyl .

Jitřenka

Tak se s vámi také podělím o své zážitky.Vypít čtyři litry během čtyř hodin bylo pro mě také nepředstavitelné, ale dalo se to. Prvý litr ještě šel, u druhého se začaly dostavovat porodní bolesti, u třetího jsem se začala vyprazdňovat. Jak začne vodnatá stolice, to se už jen proplachujete. Vlastní vyšetření bylo bezbolestné, dostala jsem injakci po které zapálilo v krku, ale nic jsem necítila. Celý den mně bylo nevolno, zvracela jsem. Doporučuji nic nejíst ani nepít, protože to stejně skončí vzáchodě a ještě vám bude zle. Nejhorší je, že mně je nevolno i čtyři dny po vyšetření, obávám se, abych nemusela ještě na gastroskopii, to je něco podobného.

John
1x

Ahoj, byl jsem na kolono tam kde Agi. Je to u zastavky Namesti republiky - tocna trolejbusu, jde se tam od cesty kde jezdi tramvaje. Je to hned ten barak kde je ta lekarna. To najdes.

Radushka
1x

Zdravim všechny v patek jsem byla v Novém Jičíně taky na kolonoskopii měla jsem hrůzu jestli to vydržím sestřička mi vysvětlila všechno jak a co mi budou dělat byla hrozně příjemná a hodná pak přišel pan doktor a zase mi vysvětlil co a jak budou dělat dostala jsem injekci,celkove vyšetření bylo pro mě bezbolestné trvalo asi necelou hodinku se vším všudy,takže všem co na takove vyšetření jdou nebojte se není to takové hrozné dá se to vydržet ,takže vám všem přeji at vam to dopadne tak dobře a bezbolestně jako mě,hezky den

Misa

Ahojte lidi,mě toto vyšetření čeká v pátek,a jak to tu tak čtu,tak mám docela strach...nemáte někdo zkušenosti s Kroměřížským personálem?mějte se hezky

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce