Kolonoskopie

Kolonoskopie je vyšetřovací a zároveň léčebná metoda. Stala běžně používanou metodou, která lékaři umožňuje prohlédnout dolní část trávicí trubice. více ...

Inzerce
Odpovědi
Kika
7x

Kolonoskopii jsem si nechala dělat bez injekce proti bolesti a zklidnění již 2x. Dá se to vydržžet.

A
12x

Na to prosím pozor, dá se to vydržet u lidí, co mají střevo zdravé. Kdo má střevo zazánětované, bez injekce to nevydrží. Vlastní zkušenost, nejsem vůbec žádná cíťa, ale omdlívala jsem bolestí, než mi začala účinkovat. (chodím na kolonoskopii pravidelně, tak dvakrát do roka a bez injekce ani ránu:o))

mato66
12x

mam uc uz 8 let vysetreni do 40-50 centimetru se da vydrzet bez injekce aspon u me prohlidka celeho streva je s injekci usnu a probudim se az na konci nic necitim akorat mam natlakovane bricho tim vzduchem co do me foukaj.to vlastne boli ten vzduch co do nas foukaj aby se to strevo roztahlo.

nika
4x

Byla jsem na koloskopii na jaře, dali mi Midazolam a Fentanyl. Super, nic nebolelo, nic si nepamatuju. Ale tenhle čtvrtek jsem musela na vyšetření znova. Měla se udělat jen sigmoideoskopie, tak do 30 cm, ale během vyšetření se lékař rozhodl, že prohlédne celé střevo. Bolelo mě to hned od začátku, ale těch 30 cm bych jistě vydržela, ale jak šel dál, začala jsem bolestí zvracet a polil mě ledový pot. 2x jsem rodila, ale nevzpomínám si, že by to bylo takhle nesnesitelně. Nakonec mi píchli do žíly Dolsin, sice to pak bylo lepší, ale bolelo to stále dost. Vyšetření trvalo skoro 30 minut. Bolestí jsem byla úplně ochromená. Dostávala jsem se z toho ještě 2 dny. Prý ta bolest je způsobená tím, že mám více vinuté střevo nad sigmatem a po celém střevě divertikly, plus i syndrom dráždivého tračníku. Absolutně nedoporučuji toto vyšetření absolvovat bez premedikace. i když je fakt, že můj muž má CN, chodí na to pravidelně bez injekce a je celkem v pohodě, prý ho to jen nepříjemně tlačí, ale zvládá to dobře. No, má zkušenost je špatná, nejsem žádná hysterka, ale tohle si fakt člověk nenaplánuje, nelze si poručit, že to bolet nebude. Na stranu druhou mi doktor dal léky, které mi konečně zabírají a bolesti břicha, které jsem měla v podstatě pořád, pomalu ale jistě ustupují. Konečně, po více než roce... ale na koloskopii už půjdu jen pod medikací, už se takhle blbě překecat od doktora nenechám :-)

jitka

Pěkný den , také jsem dvakrát rodila ale u tohoto vyšetření jsem opravdu i omdlela bolestí.Asi je to způsobeno uložením střev..Mám jít znova a mám z toho hrůzu.Také jsem se nikde nedočetla o drobivé stolici...nebo jsem opravdu exot ??

Kristýna

Dobrý den, můžu se zeptat, kde v Brně jste byli na vyšetření a byli jste spokojení a kolik stojí? Děkuji

nika
1x

Ahoj, já byla loni ve Střešovicích na koloskopii, normálka s injekcí. V podstatě si nic nepamatuju, bylo to úplně v pohodě, ale nedávno mi lékař nabídl, že uděláme jen sigmoideoskopii bez anestezie. Bolelo to v podstatě hned, jak zajel do střeva a jelikož se mu to nezdálo, udělal mi nakonec totální kolonoskopii. Omdlívala jsem a zvracela od bolesti. Nedalo se ve vyšetření pokračovat a píchli mi pak Dolsin. Pak už to šlo, ale zvracela jsem od bolesti stejně. 2x jsem rodila přirozenou cestou bez analgetik a rozhodně bych řekla, že to bolelo méně než toto vyšetření. Ale je faktem, že ve střevě mám zánět, divertikly a mám ho nějak víc vinuté než by bylo normální. No a navíc jsem velmi štíhlá, mám útlý pas, což prý také tyto bolesti mohlo způsobit. No, příště už zase jen s injekcí, už si nic nenechám namluvit :-). Chci se zeptat, zda je možné, aby toto vyšetření bylo pro člověka bezbolestné i bez injekce?

Ája
3x

Já jsem kolonoskopii pro 15 let trvající průjmy absolvovala včera, pro tak ukrutnou bolest (i přes 2 injekce sedativ), jakou jsem nikdy v životě nezažila (a to jsem 2x rodila), ji museli předčasně ukončit a převezlili mne na CT, kde mne znovu nafoukli, píchli kontrastní látku a další sedativa. Nafoukli mne málo, takže část střeva, která byla pro vyloučení nebo potvrzení Chronovy choroby nejdůležitější se nepodařilo pořádně zobrazit. Jsem opět na začátku. Jsem po několika gynekologických operacích, operaci slepého střeva, takže mám zřejmě v břiše srůsty způsobující bolesti střev i při stolici, natož při kolonoskopii, ale sestra ve Vojenské nemocnici mi dost nepříjemně řekla, že to nemůže tak bolet, ať tak nevyvádím, že vyplaším ostatní pacienty. Jen se obávám, že to budu muset absolvovat ještě jednou, ale to už budu trvat na celkové narkóze. Držím palce všem, ať vás to nebolí

marie
1x

Naprostý souhla,jsem také po gyn.operaci,kolonoskopii jsem zvladla dvakrát,sestra nepříjemná,dost mi nadávala,ale ta bolest byla opravdu hrozná.Lékař pro příště navrhl celkovou anestezii.

johny
1x

ja byl na kolonoskopii dnes a opravdu to nic neni.Rok jsem to odkladal,ale opravdu to neni tak hrozny.Nejhorsi je z toho je priprava...

johny

ja byl na kolonoskopii dnes a opravdu to nic neni.Rok jsem to odkladal,ale opravdu to neni tak hrozny.Nejhorsi je z toho je priprava...

mobus crohn
1x

Ahoj je my 11 a mam chronickou nemoc jmenem Crohnova Choroba a když jsem byl poprve na kolonoskopii byl jsem uspanej uplne. Ale když jsem tam byl podruhe tak jsem byl uspnej jenom částečně. Ale bez uspání bych to nedal.

Belinka

Posílám hodně sil a drž se človíčku...

gasli
3x

Na kolonoskopii jsem byla v MN na Fifejdách v Ostravě u pana doktora Kovaly. Musím pochválit jak přístup pana doktora, tak sestřiček. Nejhorší na celém vyšetření byla příprava- vypití roztoku, poslední litr jsem málem vyzvracela. Před samotným vyšetřením mi píchli injekci proti bolesti a na zklidnění. Byla jsem celou dobu při vědomí, nic mne nebolelo. Po vyšetření to pak bylo horší, asi tak po hodině asi až odezněl účinek injekci se bolesti dostavily, ale dalo se to vydržet, trvalo to asi 1 hodinu. Celkově bych to zhodnotila: raději na kolonoskopii, než k zubaři:-)

Vlasta

Byla jsem na kolonoskopii před týdnem v nemocnici v Bohumíně, nejhorší je fakt ta příprava doma, sestřička příjemná a samotné vyšetření u paní doktorky úplně bezbolestné-s injekcí . Objednali mě na půl 7 ráno a po 8 h. mě manžel odvezl. Prý pro jistotu, ale klidně jsem mohla odjet sama. Ani pak nebyly žádné bolesti a nepříjemné pocity. Ten týden strachu byl zbytečný.

holka

Na tomto vyš jsem byla dvakrát. Závidím těm ktré údajně nic nebolelo. mám delší střevo kličky provisi rotace. Pro mě to byla hrůza. Mmyslela jsem,že to nepřežiju. Po druhé mi dali injekci ani nečekali až začne působit začli hned. Přišlo mi to snad horší jak poprve kdy mi nedali nic. Je to osm roků od druhého vyš . Zas mám problém. který by toto vyš asi potrebovalo kvůli té hrůze toto vyš už dlouho odkládám.

Olga

Dnes 5.4.2019 jsem byla na kolonoskopii potřetí. V prvním případě mě to bolelo strašně moc, ve druhém asi v roce 2004 i přes premedikaci mě to bolelo úplně stejně a teď můžu říct, už se nebojím kolonoskopie. Záleží jaký přípravek na vyprazdňování si necháte předepsat, např. u přípravku FORTRANS musíte vypít 4 l roztoku, což je dost náročné a nepříjemné a dále záleží jakým způsobem je to prováděno. Byl mi napsán vyprazdňovací roztok CLENSIA. Zde vypijete "jen" 2 l roztoku chutnající jako strašně moc slaný vitacit a 1 l neperlivé vody. Nejdříve vypijete 1 l roztoku + 0,5 l neperlivé vody, pak je 2 hodiny pauza a poté vypijete další 1 l roztoku + 0,5 l neperlivé vody. Celý postup vyprazdňování dostanete spolu s receptem na roztok CLENSIA. Samotný zákrok někdo vydrží bez jakékoli premedikace. Ten kdo se bojíte a nechcete nic cítit, nechejte si píchnout injekci na úplné 15-ti minutové uspání, za kterou zaplatíte 200,- Kč, po které skutečně usnete, vůbec nic necítíte a když se probudíte, divíte se, že se vás sestra ptá, zda-li jste již vzhůru, jelikož si pořád myslíte, že jste ješte neusnuli a přitom již máte zákrok za sebou. Po vyšetření byste měli mít doprovod, ale já jsem se cítila v pohodě a klidně bych zvládla jet domu sama autobusem. Pokud si necháte píchnout jinou injekci, která je, myslím, hrazená pojišťovnou, pak budete ale pořád při vědomí a vyšetření cítíte. V nemocnici se to dělá možná jiným způsobem, protože mi tam řekli, že dostanu injekci, ale jenom na "přispání", což přesně nevím, co znamená.Já byla u lékaře se soukromou praxí.

Lene
10x

také jsem prodělala koloskopii bez injekce (ovšem, ne, že bych si to přála) ... i slovo prodělala je nepřesné, protože jsem bolestí omdlela už na začátku vyšetření ... pak si ce sestřičky přiběhly s injekcí, ale mě už to nezajímalo ... probudila jsem se za hodinu a zjistila, že vyšetření vlastně neproběhlo, protože se kvůli mým bolestem nedalo pokračovat. Dva dny jsem se sbírala a takové bolesti, jaké jsem měla, bych nepřála nikomu. Zaráží mě, že ani pan doktor nevěděl, proč to tak bolelo. Druhou koloskopii mi již provedou při plné narkóze. takže závidím lidem, u kterých největší potíž byla psychická nepříjemnost ...

Jerymat
3x

Nedá mi to nereagovat.Byl jsem na kolonoskopii již 3x,dá se to samozřejmě vydržet.Ale jednoznačně doporučuji všem kteří se na to chystají injekci neodmítnout,protože i s injekcí je to docela silný psychický zážitek.Podle mne je nejhorší čekání na verdikt který vysloví lékař.To čekání je snad horší než ta bolest.O to větší je úleva když je po všem.Jinak to však asi nejde,toto vyšetření je nejrychlejší a nejspolehlivější. matejicek51@seznam.cz

jana
1x

Také jsem byla na tomto vyšetření. Mám pěkně zatočené střevo a tak poprvé jsem 3/4 hodiny strašně trpěla.l Je to u každého jiné a také každé vyšetření je jiné, možná závisí na psychické "pohodě". Podruhé mi vyšetření udělali v narkoze. Nic si nepamatuju spaloa jsem jak dudek.

Jitka Mazánková
2x

reaguji na paní, které dělali vyšetření pod narkozou. Zítra jdu na kolonoskopii a narokozu jsem si zaplatila, snad to dobře dopadne, jestli máte někdo zkušenost s narkozou u kolonoskopie, dejte vědět - díky - Jitka

Johny
1x

Prosimtě nestraš lidi!!! Omdlít bolestí To by ve vyšetření nepokračovali!! Podstoupil jsem taky kolonoskopii, mám nestandrdně provesena streva tak to bylo bolestive, ale az kdyz uz byla sonda hluboko ve streve ne na zacatku!!

včelka
2x

JOHNY! Také mám nestandantně prověšená střeva a mohu říci, i přes silná sedativa( analgosedace), museli několikrát s vyšetřením na chvíli přestat, protože jsem začala bolestí omdlévat, monitorovali mně puls i tlak.Až, když se dostal lékař do tenkého střeva, raději vyšetření ukončil, protože bych to už nezvládla.Vyšetření kolonoskopie je opravdu individuální, u někoho proběhne bez problémů a někdo má silné bolesti.

Lucie
1x

Ano, pro mě to bylo taky naprosto hrozný! Byla jsem tam před 2 lety (když mi bylo 18) a bolesti jsem chtěla utéct i když jsem měla injekci. Třeba sestru to nebolelo skoro vůbec. Tohle vyšetření mě čeká znova a už mi nabídli narkozu. Akorát mi neřekli nic o tom že se to platí? Kolik jste platili?

Tereza
1x

Tak to se pleteš, já jsem hekala, křičela, brečela, bylo to příšerný, zatmívalo se mi bolestí před očima a stejně to zkoušeli dál. Až po neuvěřitelných 40minutách to vzdali a objednali mě na vyšetření pod narkózou..

Mirka

Dobrý den,dnes jsem také byla na tomto vyšetření hrůza nic horšího jsem nezažila a to jsem dvakrát rodila i přes injekci jsem silela bolestí,vyšetření trvalo 1h mám zuzene tenké střevo ted me ještě čeká Magnetická rezonance.Někoho to vůbec nebolí a někoho jo myslím si ze záleží na onemocnění ja mam zánět a podezření na Crohna.Přeji všem rychlé a nebolestivé vyšetření

Ivo
5x

Já jsem na kolonoskopii byl dnes před 2 hodinami. Veliké plus byla klidná a pohodová sestřička i doktorka. Sklidňující injekci jsem dostal a účinkovala okamžitě - během pár vteřin jsem byl v rauši, ale při vědomí. Vlastní vyšetření už pak v podstatě vůbec nebolelelo. Skoro bych řekl, že nejhorší byl odřený zadek večer před tím, kdy jsem pil projímadlo - 4litry Fortransu. Ale na druhé straně musím říci, že jsem neměl srůsty a záněty, jak tu už někdo psal

pavla

vůbec nechápu, proč jste podstoupila kolonoskopii bez sedace, pokud neberete léky, není problém si ji vyžádat, pokud už ji sám lékař automaticky nenařídí. Po takových zkušenostech není divu, že lidé, kteří se chystají na to vyšetření poprvé díky těmto příspěvkům nespí a děsí se toho víc, než je nutné.

Jirka
5x

Tak já jsem byl již na kolonoskopii cca 8x. A pokaždé je to, nebo může být jiné. Chodím každoročně, jsem po operaci ca recta a toto vyšetření je pravidelné. Několik zkušeností: Bez injekce to nezkoušejte a vždy si ji vyžádejte, pokud vám ji nedají rovnou. Pokud jde o Fortrans, doporučuji 3 dny předem jíst max. jen kaši, den předem i tu vynechat a uvařit si jen bujón, jinak nic. Dobré je před tou kaší sníst kompot a vypít nálev - částečně pomůže vyprázdnit střeva a kaše pak už je takřka bezezbytková. Fortrans piji již od 14´hodin do 19 hodin, potom ještě vypít trochu vody, aby se zmenšila ta blbá pachuť. Také je dobré asi hodinu před fortransem vypít asi půl litru vody - více tekutin lépe střeva propláchne. Pak při vyšetření se to může různit, jednak záleží i na lékaři, ale také člověk neví, co tam je a tak jsem posledně zkusil jako pes - velký polyp ve slepém střevě byl zakryt řasou a nešla na něj nasadit ta řezací klička. Strávil jsem tam přes hodinu a díky silnějšímu nafukování kvůli tomu polypu jsem jen kňučel i přes zaťaté zuby, i když předcházející kolonoskopie jsem snášel vcelku v pohodě. Jinak je dobré při výkonu se snažit pravidelně dýchat, ale nezvedat příliš břicho - lékaři tak se střevem hýbáte a o to je pak vyšetření delší. Je pravda, že kdo má střeva zdravá, je kolonoskopie "brnkačka", ale jak tam jsou polypy ,či dokonce zánět, tak už si člověk přijde na své. Ale narkóza vyžaduje předoperační další vyšetření, pokud někdo již ví, že má polypy opakovaně, či např. ulc. kolitidu, nebo Crohna, tak je lepší si ji předem zajistit a zaplatit. Je to lepší, než se nechat zmučit a za měsíc to opakovat všechno v narkóze, vč. "chutného" fortranzu a diety. Ale klid a příprava na možnou bolest je dobrá - skutečnost pak když je lepší, než se čekalo, tak se to dá vydržet.

hanka

No, tak já prodělala toto vyšetření 24.1.2007 - a injekci jsem nedostala - ani mi nebyla nabídnuta. A bylo to příšerné, bolestivé a traumatizující - také jsem odpadla. Nevím, pro někoho je to v rámci možností v pohodě, ale u mě nee. Už bych na to dobrovolně nešla. Možní kdybych tu injekci dostala, bylo by to míň bolestivé. Bohužel jsem ani já neabsolvovala vyšetření celé - pouze 50 cm, na výsledky čekám asi měsíc. tak doufám a věřím, že to bude v pořádku, až bych tam znovu nešla. Všem, koho toto vyšetření čeká - o injekci si řekněte určitě a drž pěsti

Tereza

Já injekci dostala, a stejně mi to nepomohlo, řvala jsem bolestí, 45min to znovu a znovu zkoušeli, ale pro nesnesitelnou bolest nedokončili. Tak jdu za měsíc - pod narkozou.

Kozakova

Je možné vyšetření v celkové narkoze a kolik to stojí a kde to dělají v Praze jsem po rakovině a každého vyšetření se bojim

Lidka
1x

Ahoj včera jsem byla na kolonoskopii od října minulého roku mám neustále bolesti břicha tak mě dohtorka poslala dá se to vydržet akorát ta voda to bylo teda ale mám to konečně zasebou nakonec mi dohtor řekl že je to všechno vpořádku tak se mi ulevilo ale taky říkal že to muže být ještě od žaludku tak jdu vpondělí na tom už jsem byla tak vím co to je ale aspon budu klidnější tak ten kdo na to jde tak se nemusí ničeho bát.

Moon
3x

Na tomto "uzasnem" vysetreni jsem byl. Injekci me nikdo nanabidl. Dalo se to zvladnout, ale nic moc prijemneho to neni. Zatnul jsem zuby a cekal az to skonci. Vysledek me byl oznamen okamzite - a to byla ta nejlepsi uleva, protoze vse bylo OK. Za tuto jistotu to stalo!

Martina
3x

Kolonoskopii jsem prodělala dneska v MNOF Ostrava - Fifejdy. Včera v 17 hod. jsem vypila 45 ml fosfátového roztoku zředěného 1:1 s vodou (dá se vypít) asi po hodině roztok začal účinkovat. Vyprázdnování v několika fázích u mě rvalo tak cca 1,5 hod. Další dávku jsem si dala v 5 hod. ráno, tam to už bylo trošku horší neboť jsem část roztoku vyzvracela. Samotné vyšetření probíhalo bez probému a dá se říct, že i bez bolestí. Pán doktor i sestřička byli milí.Během vyšetření jsem se dívala na své tlusté střevo :) zevnitř. Musím uznat, že to bylo zajímavé. Dostala jsem injekci na uklidnění. Trošku se mi motala hlava, ale to nevadí. Pokud můžu srovnat, vrtáni zubu je mnohem, mnohem horší. Vy, kdo se chystáte na toto vyšetření NEBOJTE SE! ... vrtáni zubu je mnohem, mnohem horší. I když zase není lčověk jako človek! Všem přeju hodně odvahy a držím moc pěsti.

Andrea
4x

Čauky! Byla jsem na několika endoskopiích různého zaměření (žaludek, tenké střevo, před odoperováním i tlustého střeva...). Máme v rodině geneticky prokázanou familiární polypózu, takže narozdíl od asi většiny z Vás na tato vyšetření chodím pravidelně. To samotné vyšetření pro mě není až tak velký problém, ale ta příprava mě straší vždycky týden dopředu. Vypít 4 litry Fortransu je pro mě nadlidský výkon. Přeju všem, kteří tato vyšetření absolvují:dobré výsledky!!!

Trutnovacek
1x

To s Vámi naprosto souhlasím. Koloskopii jsem absolvoval dnes. A větší problémy, než vydržet samotné vyšetření, mi činilo do sebe nalít Fortrans. Stejně ty čtyři litry nestačily. Dostal jsem klystýr. Aby člověk nemusel vypít toho Fortransu tolik, doporučuji striktně dodržet půst.

mato66

ja vypil pokazdy asi 1,6 litru a stacilo

Andrea
2x

Ahoj Hanko! Já jsem byla na podobných vyšetřeních několikrát a nikdy se mi nestalo, že by se mě někdo ptal, jestli injekci chci nebo ne! Vždycky to byla samozřejmost. Jo, občas chodím navyšetření jenom konečníku a tam většinou injekci nedostávám. Aleto je jenom na krajíček, takže to je i "bez" v pohodě. Moc by mě zajímalo, kde jsi na tom vyšetření byla. Pochybuju, že by to bylo v Praze na Homolce nebo na Bulovce. Tam totiž chodím v rámci možností pravidelně a nic podobného se mi nikdy nestalo. Taky držím pěsti všem vyšetřovaným!

yuras
2x

Já jsem na tomto nikdy nebyl, mě poslali jen na irrigigrafii - odpoledne jsem vypil projímadlo, druhý den ráno šel na vyšetření: ÚPLNĚ NA KRAJ vám nasadí hadičku tenkou jak malíček a napouští do střev vlažnou kontrastní látku, poté i vzduch. Leháte na břicho, záda i boky, nad váma jezdí rentgen, je to naprosto nebolestivé vyšetření, nejhorší je fakt to čekání na verdikt (u mně "dráždivé střevo", na to se nic nedává, takže v pohodě a dom...). Byli jste na tom někdo?

Ivana
3x

Ahoj všichni kteří se chystáte na kolonoskopii. Dnes ráno jsem tímto vyšetřením prošla na poliklinice v Kopřivnici. Opravdu se přiznám žádný velký hrdina nejsem a taky jsem čekala velkou hrůzu v podobě středověkého mučení, ale opravdu se to dá vydržet a hlavně paní doktorka Štefková je opravdu moc hodná a pomáhá pacientům nejen svým úžasným přístupem ale hlavně vám vše důkladně vysvětlí a dokáže si opravdu na pacienta najít čas. Neměla jsem zase až tak strašné problémy ty bolesti na začátku sice jsou ale není to zase až taková hrůza tím projít. Nebojte se toho vyšetření ten strach je proti jistotě že vám nic závažného není zbytečným strašákem ale ta úleva potom za to stojí. Taky držím palce všem kteří se na toto vyšetření chystají a přeji aby to každému dopadlo na výbornou.

Honza
2x

Ahoj. Včera jsem absolvoval zde diskutované vyšetření. Než jsem na něj šel, četl jsem tuto diskuzi. Myslím že reakce jsou individuální. U mě proběhlo vyšetření docela v pohodě, bez injekce. Nejhorší byly tyto věci: 1) obavy, které jsem měl po přečtení několika příspěvků v této diskuzi 2) půst před vyšetřením 3) byl jsem jako pátrací balon po vyšetření, ale to asi každý znáte, během několika hodin jsem se toho zbavil Čeká-li vás tedy někoho kolonoskopie, nebojte se!

Ája
1x

Tak tojsi měl štěstí!Já jsem na tom byla před 2léty a myslela jsem,že to nedám.Nejhorší bylo,když jsem chtěla tu injekci tak mi bylo řečeno od sestřičky,že teď potřebujou se mnou spolupracovat.Injekci jsem dostala až po třičtvrtě hodiny kdy lékař usoudil,že mi ji má píchnout.A já vydržím dost,ale toto bylo něco hrozného.Pak jsem se dozvěděla,že pokud máš střevo v pořádku,tak to nebolí,ale pokud je to střevo poškozené tak to bolí!!!Příště.bych už nato nešla leda tak pod narkózou!!!!!!!!

Honza
2x

Ahoj. Já jsem na kolonoskopii byl předvčerejšky. Bál jsem se toho skoro pět let, ale můj strach byl rozhodně horší než vyšetření. Injekci jsem dostal, ale nemám dojem, že by nějak zvlášť zabírala. Každopádně jsem to prožil celkem v pohodě a sledoval to na monitoru, brali mně vzorky, což nebolelo vůbec. Občas to tak trochu tupě bolelo při procházení kliček, ale myslím, že zubař je někdy horší. Asi to každý prožívá různě, ale pro mě to nebylo nijak děsivé vyšetření (a pro lidi, které znám, také ne). Fortrans je hnusný, doporučuji osladit sirupem a zapíjet čistou vodou. Držte se!

Věra

Naštěstí jsem na tomto vyšetření nebyla. Několik mých známých toto vyšetření absolvovali v nemocnici v Hořovicích. Jeden si odnesl tak nepříjemné zážitky, že se z toho hodně dlouho vzpamatovával. Obávám se, že pokud toto vyšetření bude ještě někdy potřebovat, tak tam v žádném případě nepůjde a třeba i něco zanedbá. Je to velká škoda. Injekci na bolest mu dali, až když řval bolestí (a to vydrží dost). Nechápu, jak je to v 21. století možné.

haneka
1x

AHoj, tak pred chvilkou jsem absolvovala kolonoskopii a muzu rict, ze to neni tak hrozne. Ke konci to bolelo, ale stacilo to rict a pan doktor prestal. Ted me nic neboli, akorat mam nafoukle bricho. Doporucuji pana doktora Novotneho z prazske polikliniky Zahradni mesto.

Naďa

Ahoj všichni*Každý jsme si kolonoskopii prošli po svém.Nenaděláme nic jiného než tam jít a nic nezanedbat.Já osobně jsem byla na kolonoskopii 12.3.2007 (4-tá v pořadí) a musím říci,že toto vyšetření jsem cítila ne jeden den,ale pět dní.Ale jsem ráda,že jsem tam byla,protože se právě díky tomu našel další můj zdr.problém:-)Kdybych toto vyšetření nepodstoupila,tak by to pak byl malér.Chtěla jsem se zeptat,jestli je zde někdo,kdo trpí Crohnovou chorobou a zkusil žádat o invalidní důchod.Děkuji a mějte se hezky*Nedejte se*Ahoj Naďa

Ivo

Nadi, mám Crohna, jsem po operaci (leden 2004 - osminásobná strikturoplastika tenkého střeva) a mám plný invalidní důchod (dvě přezkoumání) už 6 let.

Ivo

Ještě k předchozí reakci - o důchod jsem nežádal, byl jsem do něj poslán automaticky, protože ještě před tím jsem mnoho měsíců "promarodil". Bylo zřejmé, že se můj stav nezlepší a dřív nebo později nutně dojde k operaci. V té době vešla v platnost novela se zkrácenou podpůrčí dobou, takže zatímco dříve se marodilo 12 měsíců a pak se teprve řešilo, co bude dál, v mém případě jsem byl po šesti měsících postaven před fakt, že buďto okamžitě ukončím neschopenku, nebo půjdu do invalidního. Možnost, že bych se vrátil do práce, gastroenterolog rezolutně zamítl (chystal mě k operaci), takže mi jiná možnost nezbyla. Zatím jsem byl pozván na dvě přezkoumání zdravotního stavu (poprvé po roce a pak po třech letech), a můj důchod byl zatím vždy bez problémů potvrzen. V současné době začínám pomalu dozrávat k další operaci, takže si myslím, že vzhledem k tomu, že do řádného důchodu mi zbývá 9 let, se na tomto stavu už asi nic nezmění.

taky jo..

Taky jsem před časem byl na tomto vyšetření ve fakultní nemocnici v HK. Hluboce se skláním před profesionalitou zdejšího personálu. Injekci - (pomocí subkávie) dostali samozřejmě všichni s upozorněním, pokud by to bylo nepříjemné, tak že přidají dávku. Vyšetření nebolestivé, jen to chvílemi tlačilo, pak půl hodinky klídek na lůžku a po svých domů bez problémů. Fakt se toho nebojte!!! Jirka

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se nákazy koronavirem?

65%
35%
Zatím hlasovalo 282 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus: Mytí rukou je důležitá součást prevence

Správné mytí rukou je jednou ze základních prevencí před šířením nákazy, včetně viru chřipky nebo COVID-19. Většina lidí si však myje ruce špatně.

Zelený a šedý zákal, jaký je mezi nimi rozdíl?

Kromě toho, že obě onemocnění postihují oko, nic jiného společného nemají. Mezi šedým a zeleným zákalem je velký rozdíl, a nejen v tom, že každá z chorob postihuje jinou část oka.

Jak podpořit imunitu? Správná strava, klid, ale i homeopatika

Podpora imunity je v této době, kdy nás viry ohrožují ze všech stran důležitější než kdy jindy. Co tedy udělat pro posílení naší imunity a organismu? Zjednodušeně řečeno: platí to, co vždy. Hodně vitamínů, spánek, odpočinek. Pomoci mohou také některé minerály a homeopatika.

Je ibuprofen při infekci COVID-19 nebezpečný?

Mezi laickou i odbornou veřejností se množí dotazy o údajné nebezpečnosti používání ibuprofenu při infekci koronavirem. Je nutné se tohoto léku opravdu obávat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.