Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Magnetická rezonance (MR)

Magnetická rezonance je moderní vyšetřovací metoda, která velmi přesně zobrazí požadované oblasti. Poskytuje důležité informace prakticky o všech orgánech v těle. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Edita
18x

pravda,nevedela jsem pred tim ze trpim klastrofobii,lehatko vjelo do ,tunelu,a ja se dusila.museli me zase vyndat.nevim,stalo se mi to 1x a od te doby na cr,nejdu,leda ze by me predem uspali. tak chodim na ct.me nepomohl ani prasek pred cr.tak ze opravdu,kdo o sobe vite ze mate klastrofobii,tak radsi jit na ct.

Naďa

Dnes jsem byla na magnetické rezonanci. Vím, že trpím klaustrofofií,měla jsem strach,ale dala jsem to. Zavřela jsem oči a představovala jsem si, že stojím u otevřeného okna a fouká na mne vzduch. Bez toho ventilátoru bych to opravdu nedala.

ema
27x

je možné si tohleto vyšetření zaplatit soukromě, bez doporučení lékaře - a kolik stojí???

Martin
8x

Nevím jestli to jde soukromě.Co se týká ceny tak jsem čet něco okolo 5 tisíc.

Lucie
2x

Záleží i na vybavení pracoviště a jaké konkrétní části těla by se měly snímat. Na pracovišti V hůrkách, kde mají nejmodernější přístroje mozek stojí cca 8 000, klouby tuším 13 000. použití kontrastní látky + 2 000. Je rozhodně levnější mít žádanku :)

Olga

Jak co 5000 treba cele bricho tak 10000.Olomouc

dr

nejde to, každé takové vyšetření musi byt indikovano lekařem... možna že se najdou ordinace kde vam to udelaji, ale o tech nevim, jinak cena se pohybuje nad 3500 a víš dle zařízeni

Iva

Samozřejmě, že jde jit na samoplatce Mri ,cena se odvyji od toho co chcete od 8 tisic do 16 tisic.

Jana

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli bude velký problém když mám natekly prst a nemůžu si sundat prstýnek a prestipnout jen tak nejde. Děkuji za odpověď

Daniela Mikušiaková

prosím kolik stojí mag,res, bez dopor. lékaře

Doktorka
2x

Soukromě to nejde, je potřeba doporučení od lékaře s přesnou DG, proč se vyš. dělá a vyšetření hradí pojišťovna. Částka je asi půl milionu korun. Ikdyz v dnešní době i méně. Takže 5tis. to není. Takhle levný není ani ultrazvuk. Podle mého názoru by měla být MR častěji používanou diagnostickou metodou.

ema
1x

ze jedu na nejaky cas mimo uzemi a vzdycky se doporucovalo, pred cestrou do ciziny - nechat prohlidnout zuby a pod. popr. prasky s sebou. Myslim, ze by to bylo vyhodne utraceni penez a byl by clovek klidny, kdyby vedel jak na tom zdravotne je... popr. cemu se vyhnout...... za ty penize by to stalo.....

carlos
2x

Panebože, kde jste to sebrala, Doktorko (půl milionu)... Co to je za blábol. Ani v době, ve které je napsán Váš příspěvek (2007) nestálo vyšetření tolik. To mají čští doktoři ale přehle. Myslím, že nejste žádná doktorka (anebo hloupá! Dnes (i v roce 2007) stojí vyšetření mr zhruba 3000 - 8000 Kč podle rozsahu a výkon, podání kontrastních látek a pod. Tuto cenu hradí pojišťovny.

Primář

Tak to je pěkný blábol...

Kur.. fix

Čistý komunismus,drahá bezbolestná vyšetřovací metoda pouze pro VIP a NĚKOHO Než na vás přijde řada(vyjdou peníze od zdrav. poj.) možná už ani nebudete MR potřebovat. Mezitím Vám ale můžou prodat hromady nefunkčních "léků" z reklamy .

natali
2x

nesouhlasím, byla jsem objednána kvůli epileptickému záchvatu a čekala jsem na vyšetření jen 5 dní !!! Zítra si jdu pro výsledky, tak držet palečky a´t tam nic nenajdou-díky

Vaclav

Ja jsem cekal v IKEMu 3 mesice.

Alžběta
3x

Ćekám a pořád nic. Už jsem dala doktorům vajec, slepice už mi nemohou, a prý že se má zeptat za měsíc... Tak nevím.

lenča
1x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli jemožno provést vyšetření magnetická rezonance, když mám tetování. Děkuji

mich al
2x

to asi ne. V tetování jsou kovové pigmenty a ty by vám to zaživa vytrhlo z těla. Hrozně by to bolelo!!!

Marrr!
3x

Dneska mě doktorka objednávala na magnetickou rezonanci a volala do nemocnice, kvůli mému tetování a tam ji řekli, že to vůbec nevadí.

rudet
4x

Zaživa vytrhlo z těla...:-D To je k smíchu....Kovové pigmenty je nesmysl. Pigment je barva, kterou se tetuje a ta kdysi dávno mohla obsahovat stopové částečky kovů. Současné kvalitní pigmenty žádný kov neobsahují a tudíž Vám není co zaživa z těla vyrvat. Navíc ty částečky by musely mít poněkud větší rozměr pro to vyrvání. Ty z nekvalitních barev nebo podomácku dělaných tetování můžou způsobit tak možná pálení.

J
1x

Hodně malé kovové věci (rozptýlený pigment) by to moc tahat nemělo a ani by se tam neměly indukovat proudy. Ale může to dělat artefakty na obrazu, pokud je to zrovna v tom místě, které se snaží vyšetřovat.

Inka
2x

Dobrý den,chtěla bych vědět zda se toto vyšetření dělá ambulantně nebo se musí pobít v nemocnici a jak je to snášeno děkuji

Inka
2x

Prosila bych odpověd na adresu jeli to možné děkuji Inka.Zahorcova@seznam. cz

Hanka
1x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možno provést magnetickou rezonanci, pokud jsem těhotná. Děkuji.

kely

nedoporučuje se to

Jana
1x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak to je se zubními plombami? děkuji

teta

Plomby nevadí

eva
8x

Dobrý den, na MR jsem byla 2x, jednou s krční páteří a podruhé (včera) s bederní. V popiscích o MR se uvádí, že nemají být při , ani po, vyšetření žádné potíže, ale já jsem měla při krčím vyšetření díky chvění (nebo rámusu i když jsem měla špunty v uších) po skončení strašné bolesti hlavy a včera - bederní píteř- do 2 hodin od skončení hrozné bolesti až pálení kyčlí a celých nohou vč. brnění totéž i s bolestí u krční páteře. Musela jmem jít k lékařce pro injekce na uklidnění bolestí. Je to možné, když by mě vlastně nic být nemělo? děkuji za odpověď. Eva

Marie

Přešlo vás to už?

teta
2x

Plomby nevadí.

Alena
11x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak probíhá MR břicha, zda jdete do tunelu první nohama, nebo hlavou, asi je to hloupá otázka, ale já mám panickou hrůzu z uzavřených prostor, je možnost být před vyšetřením pod narkózou? Nebo je lepší CT, to je taky v tunelu? Mě ho ale nedoporučili kvůli silnému záření. Děkuji za odpověď

jméno a příjmení
3x

zpráva

jméno a příjmení
3x

Dobrý den, mám také panický strach z uzavřených prostor. Přesto jsem dnes toto vyšetření podstoupila. Dají Vám do ruky balónek, který zmačknete v případě, že ukončení vyšetření. Nikdo vás nutit nebude, přesto Vám radím , zkuste to vydržet a pěkně se snažit před vjezdem do tunelu uklidnit, myslím hlavně dech.Myslete na pravidelné dýchání a za chvíli zjistíte, že to není tak hrozné. Pokud to vzdáte, CT není zdaleka tak přesné. Na to jsem celou dobu myslela. Pokud bych ho nepodstoupila , čekalo by mě vyš. mnohem rizikovější a velmi nepříjemné ERCP( hadici zavádějí ústy až do žlučových cest. Věřte mi , že je tunel úplně v pohodě. Dokonce jsem byla mile překvapena , jak je to snadné. Přeji, ať vám to dobře dopadne. Jen to prosím neodmítejte. čeká se na to také měsíc a půl. Zdravím.

Helena
16x

Dobrý den,vadí při vyšetření MR kovové čepy v zubech?Děkuji za odpověď.

Lenka Hubená
16x

dobrý den,mám jít na MR,ale mám v zubech titanové čepy.Je to problém?

Patricie

Dobrý den, zajímala by mě odpověď na Váš dotaz ohledně magnetické rezonance a kovových čepů pod korunkou?

Týna Dobrovolná
2x

Měla bych jednu (asi hloupou ) otázku, ale pro jistotu se zeptám. Budu postupovat vyšetření MR a prý se provádí ve spodním prádle. Uvádíte zde, že vadí kovové věci, vadí tedy i podprsenka s kosticemi???Děkuju za zprávu.TD

jméno a příjmení
3x

ahojky, dnes jsem byla na MR v Příbrami. V kabince jsem si odložila, mohla jsem si nechat jen ponožky a kalhotky. Poté si vezmete na sebe andělíčka ( zakryje tělo od zhora až dolů). Vyšetření trvá asi dvacet minut a je nebolestivé.Dají Vám na uši sluchátka a tam dostanete instrukce kdy zadržet dech. Trochu jsem se bála , ale teď už vím, že to nic není. Mějte se fajn. Ať to vše dobře dopadne.

Lenka
34x

ahojky, zajimalo by me kdyz se nesmi na vysetreni ani s prstynkem jak to probiha u lidi kteri maji zlate zubni mustky nebo plomby. Mate nekdo odpoved? Diky

Marek
6x

někde v ČR byla v únoru 2010 otevřena klinika s MR třetí generace - tato má lepší zobrazovací schopnosti - nevíte kde to je?

Lenka
11x

je možné jít na vyšetření MR s plastikou kříž vazů po které má v koleni 2 vruty, operaci jsem měla cca před 4 lety. děkuji

monak
2x

Problém je v tom, že toto vyšetření je cca 3x dražší a lékař Vám ho jen tak nenapíše. Raději Vás bude posílat na CT, které je cca 10x škodlivější. Ono totiž ani vyšetření MR není ůplně neškodné.

RA

Co by na tom mělo být škodného..? Vždyť tam nemáte žádné záření, na rozdíl od CT vyšetření.

Katka
18x

Ahoj, pře měsícem jsem byla na magnetické rezonanci, vše bylo v hohodě. ale teď mi docela vypadávají vlasy, je možné, že je to způsobenou mag. rezonancí?

Kely
1x

Ne ;)

Zuzana
13x

Hezký dobrý den, dnes jsem podstoupila vyšetření Magnetickou rezonancí, během vyšetření mi byla aplikována kontrastní látka. Pan doktor chtěl mít jistotu, že při mé autoimunitní poruše si organizmus nezačal ničit také neurony. Prosím, je podání kontrastní látky běžnou metodou? Na čem záleží, že lékař o podání kotrastní látky rozhodne? Děkuji moc za Vaši odpověď a přeji pěkný den, Zuzana

Kely
1x

Pokud netrpíte alergii (což by lékaž zjistil) tak je podání kontrastní látky zcela bezpečné, běžné a má vynikající vypovídající hodnotu.

Bára Rochlová
7x

Dobrý den. Chtěla jsme se zeptat jestli je možné když MR ukáže rupturu v zadním rohu medil.menisku dosahující na periferní obvod menisku.Načež jsem podstoupila arthroskopii kolene a lékař konstatoval že v koleni nic není.Je možné že se MR takto mílí? Děkuji za odpověď.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce