Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Magnetická rezonance (MR)

Magnetická rezonance je moderní vyšetřovací metoda, která velmi přesně zobrazí požadované oblasti. Poskytuje důležité informace prakticky o všech orgánech v těle. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Radka Stuchlá
6x

Chtěla bych vás požádat zda by jste mi odpověděli- jestli mohu projít magnetickou rezonancí, když mi byl voperován titanový šroub do páteře. děkuji Stuchlá

T.
3x

Dobrý den, MR do 1,5 Tesla by měla být pro vás bezpečná.

Tomáš Kment
6x

Dobrý den, už asi dva roky mám píchavou bolest v pravém bicepsu, po fyzické zateži se bolest zvyšuje. Mužu ma MR zjistit v čem je problém? Dekuji...

petra

lze provést mr s piercingem v nosu nejde mi vyndat

Kely
1x

Určitě ne. Teda pokud vám nevadí že vám to ho mag. pole doslova vyrve z nosu ;) a to takovou rychlosti že si ani neuprdnete.

Aneta
3x

Prosim Vás :Dnic se vam z tela nevyrve.... To jsou jen žvásty.. MR jsem podstoupila 2x a to poprvé s nausnici.... Problem je jen v tom, pokud ,,nausnice, piercing, prstýnek...,, jsou blizko místa ktere vam snímají. Snímek totiz vubec nemusi vyjit, muze byt rozmazany, atd..... Takze zadny strach, z tela vam MR nic nevyrve. ;)

Nikola
1x

Dobrý den mam klaustrofobii myslite ze je to nejaka prekazka pred vysetrenim magnetickou rezonanci?nebo mám raději zajít na CT.

Kely
1x

To je opravdu velký problém. Ten prostor je velmi těsny jak u MRI tak CT. Pokud je vyšetření důležoté budete to muset přežít.

Ivana
2x

Dobrý den, jsem studentkou LF MU obor radiologický asistent a zajímalo by mě kolik stojí nákup takových přístrojů MRI (NMR) například od siemense. Děkuji

Sten
4x

Mám živou otřesnou zkušenost z magnetické rezonance v nemocnici v Sokolově. Nedostal jsem vůbec žádné informace, prý si mám přečíst leták ale ten byl přilepen ke stolu, který byl obležen pacienty a lékař mne hned zavolal na vyšetření. Jen se mne zeptal jestli netrpím klaustrofobií, nikdy jsem problémy neměl. Lehl jsem si na záda, přes krk mi dali těsnou pevnou svorku, hlavu do takového půlválce na hlavu těsnou přilbu a zasunuli mne pod takovou desku do velice těsného prostoru. Začátek vyšetření byl až na veliký hluk bezproblémový ale asi po půlhodině se mi udělalo náhle velice špatně, špatně si mi dýchalo - hrdlo jsem měl těsně sevřené v té svorce a hlavu v přilbě těsně pod deskou, začal jsem volat na obsluhu, že je mi špatně ale nikdo nereagoval, bylo to hrozné, začal jsem úplně řvát a chytla mne panika až mne uslyšela sestra z jiného oddělení přiběhla a uvolnila mne z toho svěráku. Dobrých 5 minut mne tam takto nechali, nechápu jak mohou nechat pacienta v takovém přístroji bez dozoru. Sestra mi řekla ať si dám kafe a jdu domů. Je to můj neotřesnější zážitek v životě, nikomu to nepřeji. Ještě stále jsem se z toho nevzpamatoval. :-(

Alex
4x

Ahoj, jak s tebou soucítím.. mám asi něco podobného..nezvládla jsem to déle než-li 10 minut..Stejná rezonance..jiné místo a úplně fajn personál. Přeobjednali mě a úplně mě uspí. Ty pocity, to si málo kdo dokáže představit. Vůbec jsem to nebyla já..celou dobu jsem si říkala..vše je ok, to bude dobrý, nic se neděje,,tohle mi nemůže ublížit. Najednou moje tělo přestalo komunikovat začalo mě hřát v žaludku na prsou, sevřelo se mi hrdlo a začala se se mnou točit celá místnost. Tohle fakt nešlo ovládat, vůbec si nerozumím . Chápu Tě a smedkám jak jsi to dokázal vydžetl půl hodiny. Páčko Alex

Sten

Mám živou otřesnou zkušenost z magnetické rezonance v nemocnici v Sokolově. Nedostal jsem vůbec žádné informace, prý si mám přečíst leták ale ten byl přilepen ke stolu, který byl obležen pacienty a lékař mne hned zavolal na vyšetření. Jen se mne zeptal jestli netrpím klaustrofobií, nikdy jsem problémy neměl. Lehl jsem si na záda, přes krk mi dali těsnou pevnou svorku, hlavu do takového půlválce na hlavu těsnou přilbu a zasunuli mne pod takovou desku do velice těsného prostoru. Začátek vyšetření byl až na veliký hluk bezproblémový ale asi po půlhodině se mi udělalo náhle velice špatně, špatně si mi dýchalo - hrdlo jsem měl těsně sevřené v té svorce a hlavu v přilbě těsně pod deskou, začal jsem volat na obsluhu, že je mi špatně ale nikdo nereagoval, bylo to hrozné, začal jsem úplně řvát a chytla mne panika až mne uslyšela sestra z jiného oddělení přiběhla a uvolnila mne z toho svěráku. Dobrých 5 minut mne tam takto nechali, nechápu jak mohou nechat pacienta v takovém přístroji bez dozoru. Sestra mi řekla ať si dám kafe a jdu domů. Je to můj neotřesnější zážitek v životě, nikomu to nepřeji. Ještě stále jsem se z toho nevzpamatoval. :-(

Jana Srpová

Já mám ovšem se Sokolovskou MR jen tu nejlepší zkušenost.Podstoupila jsem minulý týden.A Sokolov mohu 100% doporučit.Jana

Kely
2x

Personál pochybil a vy jste cíťa ;)

před pád dny jsem absolvoval vyšetření na MR, absolutně jsem nic nevěděl, nedělal jsem si starosti, myslel jsëm že je to něco jako běžný rentgen, do dotazníku jsem vyplnil na otázku trpíte klaustrofobií NE, když jsem ovšem uviděl rourku do které mě chtějí zasunout, začal jsem se lehce potit, sestra byla ale velmi hodná, dala mi do ruky balónek a prý kdyby byl problém ať ho zmáčknu, v klidu jsem si lehl a začal jsem zajíždět do tunelu, no sotva jsem tam zajel hlavou myslel jsem že se POSERU, začal jsem zuřivě mačkat balónek a bojoval jsem s chtíčem začít řvát PÓMÓC vytáhněte mě. Sestra byla rychlá, hned mě vytáhla a vysvětlila, že když to nedám, musí mě hospitalizovat na den a uspat mě, takže si říkám, jsem tvrdej, to dáš .... myslím, že jediná rada zní (nebo aspoň dobrá) zavřít oči a nedívat se kde jste!!! tak jsem to udělal a přežil jsem to docela v pohodě, ale ten první zajezd do tunelu ... STRAŠNÝ, člověk co s tím má trochu problém se z toho posere :-)

Alex
3x

Kely ..a vy s touhle odpovědí budete zřejmě hodně hloupá a jednoduchá osoba. Nemáte ani představu co se s člověkem při fobii děje!

Kačka
2x

Tak tohle může napsat pouze primitiv ...

Kačka
2x

Myslím tím Kely ...

Sten
2x

Kely.. Já byl na té mg. rezonanci podruhé, poprvé bylo vše v pohodě, měl jsem sluchátka, v ruce balónek pro zavolání pomoci v případě nevolnosti. Proto jsem šel na toto druhé vyšetření po roce naprosto v klidu. Klaustrofóbií jsem nikdy netrpěl, dlouhé roky jsem byl jeskyňářem, prolézal podzemí. Rozhodně nejsem žádný cíťa. Reakce mne hodně překvapila - najednou se mi udělalo špatně, nemohl jsem pořádně dýchat ale nejhorší bylo zjištění, že na mé volání že je mi zle nikdo nereagoval, vydržel jsem ještě jeden cyklus toho rachotu a když byla ta chvíle klidu začal jsem už řvát aby mne někdo slyšel. Moc bych Vám to přál zažít, hlavu v kleci v úzké škvíře na krku pevnou svorku a nemoci se nadechnout.... panika mne chytla až potom, když jsem zjistil, že tam nikdo není a vysvobodila mne až sestra z jiného oddělení, která mne slyšela přes chodbu. Vydržel jsem tam v klidu 35 minut až potom se mi udělalo špatně. Nikdo se mne nezeptal na kardiostimulátor, jen se mne zeptali na klaustrofobii a tou netrpím ani nyní, stísněné prostory mi nevadí ale z tohohle přístroje mám od té doby hrůzu.

Aleš

Kecy :)) Jak by Vas mohl slyset nekdo pred odstinenou a izolovaou zed? Spis jsem chronicky stezovatel a potizista :)

Hana
3x

Dobrý den mám velkou prosbu.Je 51 let a strácím rovnováhu.Zde v Čes.Budějovicích se nemohu dočkat žádné vyšetčení.Jsem ochotná jet do Prahy zde je snad vetší péče o nemocné.Děkuji.

Vlasta

Na MR jsem byla v Praze na K. Vinohradech asi už 12x a vždy bez problému to vydržím. Ale opravdu jsou lepší " špunty do uší ". A k tomu kontrastní látku a je to hotovo. Krásně to ukáže v mé hlavě už po jedné operaci a pak ozařování G. Nožem, že nádor se už zmenšuje a neroste. Jsem za vše moc vděčná a Mudr. Prim. Houšťava je prostě vynikající a moc hodný. Děkuji.

ada3

Absolvoval jsem mr vše bez problému,ale po posazení jsem měl motanice bez bolesti hlavy a slabost 24hod .Byl jsem na tom s páteří.Podle mě to nepusobí na každého stejně.Někdo nemá žádné potíže,ale lumbální punkci bych odmítl.Nebojte se a na mr jděte.Držím Vám 4 palce ahoj Ada.

Anonymka
2x

Dobrý den,mam podstoupit magnetickou rezonanci kolene ovsem chci se zeptat: musíte byt na vyšetření nazí ? Nebo ve spodním prádle ? Nebo jak ? A nepoznání nebo je povolené mit menstruaci a vlozku při tomhle vyšetření ??? Prosim poraďte co nejdřív

J
1x

Jak kde, někde nemaj problém tam strčit člověka tak jak přijde v tričku a kalhotech i s botama :-) (nesmí ale mít žádné kovové cvočky nebo knoflíky), jinde chtějí striktně převlečení do nemocničního.

Rúžena
2x

Prosím, když se dělá MR kolene, jak dALEKO SE ZAJEDE DO TUNELU?

Kačenka

Myslím že jenom po hrudník

Anonymka

Dobrý den,mam podstoupit magnetickou rezonanci kolene ovsem chci se zeptat: musíte byt na vyšetření nazí ? Nebo ve spodním prádle ? Nebo jak ? A nepoznání nebo je povolené mit menstruaci a vlozku při tomhle vyšetření ??? Prosim poraďte co nejdřív

habo
2x

Přidám také moji zkušenost s MR v Ústí nad Orlicí.Byla jsem s páteří.Mám klaustrofobii, mám problém s výtahem, letadlem...strašně jsem se bála...chtěla jsem požádat o prášek, ale bylo mi řečeno, že ho musí dát lékař co Vás posílá...myslela jsem , že to nedám.Musela jsem to DÁT!!tak jsem se soustředila na to abych se nepodívala na ten tunel, poprosila jsem obsluhu, že s tím mám velký problém ať nikam neodchází..dodrželi to a ještě na mě mezi sekvencemi mluvili :D dala jsem si kynedryl jako do letadla, a opravdu se mi nedělalo špatně od žaludku akorát hrozná horkost v hlavě a tak po 35min jsem je požádala o vyjetí, napila jsem se a zase na 3Omin ještě zpátky...celkem hodina!!Moc hezký přístup a podpora od obsluhy a celou dobu neotevřít oči a odvádět myšlenky na něco pěkného a u toho jsem ještě počítala aby mozek nestihal si uvědomit kde jsem...Jsem moc ráda, že je to za mnou. sice s potížema dala jsem to.Kdo ty pocity uzkosti nezná , nepochopí, ale já to chápu...Všem držím palce ať to zvládnou a určitě to dokážete! :)

Divka

Je mi 14 let a nedávno jsem byla na MR mozku také v Ústí nad Orlicí. Zkušenost otřesná. Obsluha byla nepříjemná a po tom, co jsem jim oznámila, že se bojím stísněných prostorů mi jen odměřeně sdělili, že oni s tím nic nenadělají a prostě to musím vydržet. Rezonance trvala cca 30 minut a celou dobu jsem byla strašně rozklepaná, ale vydržela jsem to.

R

Na magnetickou rezonanci do Ústí nad orlici chodím už od 10let uz nikdy žádný problém vstřícný,prostě vše v poradku..Usti můžu jen doporučit.

Jana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Podstoupila jsem magnetickou resonanci s roztokem kvuli RS ve 4 tydnu těhotenství, v té době jsem to ovšem nevěděla. Chci se zeptat, zda to je něják nebezpečné pro miminko. Na ultrazvuku vypadá vše v pořádku, ale zda může mít následky. Děkuji předem.

J

Pokud byla bez kontrastu, tak to vůbec nevadí (na rozdíl od CT nepoužívá MRI žádné ionizující záření). Pokud s kontrastem, tak téměř určitě ne, ale radši bych jim to řekl.

Denisa
3x

Dobrý den,chci se zeptat jdu na magnetickou rezonanci ale zrovna na datum který mě objednali mam mit menstruaci myslíte že to vadí?diky za odpoved

irena

mám v sobě v předni a zadní stěny STEMI nebude to vadit při magnetické rezonaci

Julie

Dobrý den, mám dotaz, zda byste mi mohli doporučit, pojištení do ciziny, která by hradila magnetickou rezonanci a epileptika která beru. Mám nádor na mozku (gliom), není zhoubný. A však, každý půl rok chodím na kontroly, s tím je spojená magnetická rezonance. Stěhuji se do zahraničí (Francie). Nemohu sehnat pojištovnu která by mi hradila tyto výlohy. Mohli by jste mi prosim poradit, jestli něco takového existuje? Děkuji mnohokrát za odpověd.

Eda

Dobry den dnes jsem byl na mri hlavy a mozku. 4 dny jsem strachy zvracel atd no hroze jsem se bal. Kdyz jsem tam dorazil bylo mi hrozne a kdyz jsem videl ten tunel uz jsem strachy malem ani nedychal. Vrele vsem doporucuji mit po celo dobu zavrene oci. Vysetreni bylo v pohode akorad jednou jsem citil silne horet v hlave tak jsem vysetreni prerusil zmacknutim balonku , ktry mi sestra vlozila do ruky. Asi po minute mi bylo lepe tak se vysetreni dokoncilo. Po vysetreni se mi ted uz asi hodinu mota hlava a citim se divne, ale treba jsem jen přecitlivělý mam za sebou dvoufazovu meningoencefalitydu a nebo to k tomu proste patri.Kontrast jsem odmitl vzhledem k predchozim zkusenostem na ct. Co rict zaverem je to opravdu neprijemne vysetreni ale zase pry neni skodlive, Tak vam drzim palce a jak rikam az do konce zavrene oci.

Jenda

Koukám že je tu nějak moc negativních komentářů. Mně se to líbilo :). Prostě jsem si hodinu poležel… Doporučuju nějak se rozumně uvelebit ať si něco nepřeležíte. Obsluha by vám měla umět dát třeba polštářek nebo deku.

Jenda

(jo a určitě chcete sluchátka nebo špunty pokud vám je automaticky nedají, hodně to hlučí)

Gábina

velice jsem se obávala, jak vše bude probíhat.Nejhorší byl vjezd a posun tunelem, ale vše se dá vydržet.hluk zastínily sluchátka, takže buďte bez obav, není to nic až tak tragického, jsou mnohem horší věci a bolesti :)

irena
1x

Dobrý den, mám v zubu kovový čep. Vadí při magnet. rezonanci?

Radek
6x

Dobrý den, před časem jsem hledal vhodné MR pracoviště a přečetl si i tuto diskuzi. Pokusím se, coby psycholog, nabídnout některé postřehy a rady, protože myslím, že je velká škoda toto vyšetření z obav nepodstoupit: Pokud si přístroj dobře prohlédnete, zjistíte, že spíše, než tunel se jedná o jakýsi prstenec. Pokud Vám budou např. scanovat bederní páteř, budete již částečně hlavou venku na druhé straně přístroje. Poměrně značná část těla je vždy mimo přístroj. Požádejte o špunty do uší, které výrazně redukují hluk. Laborant Vás celou dobu monitoruje, je s Vámi v kontaktu prostřednictvím balónku. Opakujte si, že tak máte situaci pod kontrolou. Nemožnost dovolat se pomoci je nesmysl. Pokud Vás přepadne panika, vězte, že každá úzkost se vyčerpá a po nějaké době dojde k jejímu poklesu. Je to fyziologie. Pokud se Vám podaří úzkost vydržet a neutéct, téměř jistě se po nějaké době zklidní dýchání a srdeční činnost. Úzkost neroste do nekonečna. Vydržet a zvládnout situaci znamená, že se již příště pravděpodobně nebudete vyšetření bát. Držím palce, zvládnete to!

Tomas Tetour

dobry den ptám se jestli je možné si zaplatit MR a vůbec se na ni bez doporučení lékaře dostat?a kolik to asi stojí? Děkuji.

Ivule
2x

Dnes jsem absolvovala MR a doporučuji předem NEČÍST žádné cizí názory na internetu!!! které vás tak akorát vyděsí. S tímto jsem tam také já odjížděla,ale zkušenost byla úplně jiná.Jak jsem do tunelu vjela,tak jsem zavřela oči,abych neviděla ten prostor a šlo to! Naopak mě to nutilo ke smíchu,zvuky a veškerý hluk bylo jako nepodařená technopárty😀Po 30-ti minutách jsem vyjela úplně v pohodě.Je mi 60 a žádný hrdina nejsem a kdyby mě někdo zavřel do skříně,tak zešílím.Tak všem doporučuji hlavně se dopředu nestresovat!

Lenka
1x

Byla jsem dnes na MR,zavřela jsem oči ještě před tím, než jsem zajela do tunelu.Sestra mi i podložila nohy,leželo se mi pohodlně.I přes sluchátka jsem ten hluk slyšela,byl teda děsnej ale dalo se to vydržet Ke konci mi začalo šimrat v nose,tak jsem se sama se sebou sázela,jestli to vydržím. A vydržela:-) Byla jsem pak jen unavená,ale stačilo si na hoďku lehnout a je mi fajn.

Helena

Dobry den chci se zeptat mam jit na magnetickou do Opavy ale maji pristroj pokazeny muzu se zadankou do Opavy i do jine nemocnice se objednat?Dekuji

eliska

Dobrý den v pondělí jdu na ct hlavy ale zjistila jsem že mám dostat menzes můžu na toto vyšetření?čekám na něj půl roku

Lukáš
1x

Zdravím, mám 2 kérky ne zrovna malý a plánuju třetí, na rezonanci chodim každym rokem a v pohodě :)

Míša
2x

Dobrý den, chtěla bych reagovat na všechny kdo tu děsí se svými zážitky z MR. Měla jsem objednaný MR mozku a tak jsem ze zvědavosti brouzdala po internetu a hledala zkušenosti jaké to asi zhruba je. Po tom co jsem si přečetla jak strašné a stresující to je i pro lidi co netrpí klaustrofobii, jsem byla tak vyděšená že jsem týden před nespala. Nastal den D a já se konečně dočkala. Šla jsem na MR mozku. Jak popisují ostatní, lehla jsem si na lehátko na hlavu mi dali takovou pul masku a zajeli semnou do pul tunelu, v první chvíli jsem si vzpomněla na všechny ty co psali, jak strašné to je a znejistila...asi zhruba po půl minutě jsem se naprosto uvolnila, měla otevřené oči a nechápala jsem jak z toho může být někdo vystresovaný ( vyjma opravdových klaustrofobiku). Já mám strach z hodně věcí, občas mám panické stavy, ale tohle vyšetření proběhlo naprosto v pohodě a 35minut uběhlo jak nic, dokonce jsem u toho málem usnula ..( ani ten zvuk nebyl tak hlučný jak se popisuje )..Takže pro všechny kdo se bojíte...nemáte vůbec čeho, je to opravdu úplně v pohodě...ale jestli i přesto váháte, dejte si předtím lexaurin nebo jiný prášek na zklidnění. Držím všem palečky. :-)

ivana
2x

pozna se po ct mozku roztrousena skleroza

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce