Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

cviky pro posílení pánevního dna

Ahoj, je mi 57 a nedávno jsem četl o cvičení na posílení pánevního dna. Myslel jsem, že to je dobrý jen pro ženy, ale pomáhá to údajně i mužům při inkontinenci moči. Prosím, mate někdo s tímto zkušenost? Popřípadě pomáhá to nějak? Díky Vašek

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Anna

Dobrý den,žádám o radu.Dochází u mne k problému,který je nepříjemný pro mne i okolí a nedělám to schválně a někdy si to vůbec neuvědomuji,že se to stalo.Odchází mi z těla samovolně plyny aniž bych tomu mohla zabránit.Podstoupila jsem vyšetření žaludku i střev a vše je jak má být.Myslíte,že by problém mohl být ve svěračích? Nedostatečné stažení pánevního svalstva? Děkuji za odpověď.

fustuk
1x

Paní Anno, mám obdobný problém a to ještě v kombinaci s inkontinencí stolice.Ještě to není tak hrozné, ale při troše průjmu, nebo řidší konzistenci mě to hrozně omezuje v kontaktu s lidmi. Vyšetření svěračů patrně taky nedopadlo nic moc. Faktem je, že jsem nikdy moc necvičila, jsem po totální gynekologické operaci a prostě je povolené všechno, co jenom jde. Přitom jsem štíhlá. Dočetla jsem se o přístroji EPI-NO a chtěla bych si ho koupit a poctivě cvičit. Už jsem s nějakými cviky na posílení pánevního dna začala, jen musím mít dostatek trpělivosti, výsledky se asi nedostaví hned. Kdo ale poradí, co v práci, kterou vykonávám mezi lidmi? Dají se tyto problémy řešit chirurgicky? A jaké to může mít případně následky?

Adéla
1x

ahoj...mě je 45 a taky mám problém s inkontinencí. Bylo to mnohem horší, ale začala jsem na doporučení pravidelně užívat Ive a je to znát. Také cvičím podle příbalového letáčku cviky, které tam jsou dobře zobrazeny i popsány.

Veronika

Ano, cčení pánevního dna pomáhá na kvalitnější sexuální život..existují i krásné pomůcky.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce