Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Amniocentéza

Amniocentéza je vyšetřovací metoda, která slouží k odhalení některých závažných vrozených vad plodu u těhotné ženy. Provádí se do 24.týdne těhotenství. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
V.
2x

Amniocentéza se neprovádí v lokálním znecitlivění. Odběrový vpich sám o sobě je téměř nebolestivý, tudíž by nemělo nejmenší smysl píchat ženu dvakrát. Mám osobní zkušenost. Při vpíchnutí jehly to jenom maličko štípne a potom už je cítit jenom takový lehký tupý tlak. Není to bolestivější než třeba injekce do zadečku. A taky nikdo z lékařů neřešil, kdy jsem naposledy jedla. O provedení AMC se rozhodlo při konzultaci s genetikem a výkon mi byl proveden ihned na místě, takže se nekonala žádná zvláštní příprava. Asi hodinu před výkonem jsem jedla, ale nikdo se mě na to neptal a také to při výkonu ničemu nevadilo. A močový měchýř jsem měla skoro prázdný a lékařce to taky nevadilo. Po výkonu jsem pak hned mohla odejít domů, pak už jen dát si pár dnů pohov, bohužel by se měl vynechat i sex :-(

Karča
1x

A mohu se zeptat kde jste na té amniocentéze byla?

Katy
2x

přesně tak, tyhle informace jsou snad smyšlené nebo co :o) taky mi udělali odběr hned na místě, bylo to jen píchnutí, jinak vůbec nebolelo, celou dobu miminko hlídali, ale to se ani nehlo :o) Na jídlo se mě nikdo neptal, močák jsem měla prázdný... proboha, vždyť to není operace :o) Jo, akorát sex mi nikdo nezakázal :o)

Katka
4x

milé maminky těhulky vůbec se nebojte amniocentézy.Toto vyšetření jsem absolovala v pondělí v Brně a vůbec nic to nebylo jenom to trošku píchne!!!!!Nedali mi žádné anestetikum před vpichem. Byla tam moc hodná paní doktorka. Tak se nebojte a držím všem pěstičky, ať máte zdravá miminka. S pozdravem těhule Katka

Barbora
4x

Byla jsem na tomto zakroku minuly tyden v Gennetu a nic me nebolelo ani pri zakroku ani po nem, Niceho se nebojte:)

Lola

Taky jdu zítra na odběr plodové vody mám z toho obavy a to nejen z odběru ale i z výsledku i když se pořad myslím proč zrovna ja bych měla mit postižené miminko když mi je 36 let akorát člověka straší i když si myslím že se tyto případy stávají tak doufám,že se mě to nestane akorát sem z toho vynervovaná a nemužu z toho spát

Alena

Milé těhulky, své druhé dítě jsem rodila až v 35 letech, takže jsem také byla na odběru plodové vody v Gennetu a už by mě tam nikdo nedostal. Odběr trval přes 20 minut, doktor musel "přepichovat", z vpichu mi tekla krev, sestra ani doktor nikterak nekomunikovali, když jsem se ptala, co se děje. Syn se po odběru 2 dny vůbec nehýbal, takže jsem navštívila svého gynekologa, jelikož ma na tel. dotaz v Gennetu sdělili, že je to "normální". Můj gynekolog malého kontroloval ultrazvukem a poslouchal ozvy, byly zpomalelené...malý se narodil s jizvami po propíchnutém lýtkovém svalu...Takže pokud nemáte v rodině vrozené vady, tak bych to neriskovala. Pro mne i manžela to byl velice stresující zážitek.

Irča
2x

Já tam byla před 5 lety a v pohodě a za 3 týdny jdu znovu.Dá se to vydržet v Pardubicích to bylo dobrý a máte jistotu.

Lussinda.m
1x

Na odběru plodové vody jsem byla před 14 dny, bohužel, ještě nemám výsledky. Ale opravdu to vůbec nebolí, nic jsem necítila. Takže se vůbec ničeho nebojte.

diana
2x

aleno, my v rodině žádné vady nemáme a i přesto jsem z vlastního přesvědčení, že není něco v pořádku při druhém těhu šla a díky bohu, že jsem šla....prokázalo se těžké postižení plodu a mohla jsem si tedy vybrat, zda porodit dítě a čekat co bude nebo ukončit těhotenství.....za mě na plodovou vodu ano ať je k tomu důvod jakýkoli

Dandy

Na odběru plod.vody jsem byla minulý týden.Z krve mi zjistiki zvýšené riziko na downův syndrom1:105.Teď čekám na výsledkyBudou za 3týdny a to jsou nervy....laterad

Lenča

Já byla na plodovce před třemi lety a malého píchli jehlou a strašně se smáli,když sebou začal mrskat,pak to zopakovali ještě jednou.Strašně mě to tenkrát naštvalo.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce