Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Ječné zrno, vlčí zrno

"… neměl jsem však smůlu, spíše štěstí, až na tři ječná zrna…" prozpěvoval kdysi Ivan Mládek. Už z textu písně vyplývá, že mít ječné zrno není nic příjemného. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Chalazion
17x

Mel jsem vlci zrno asi pet mesicu, nechtelo zmizet, nic nepomahalo. Masticky, obklady... Zkousel jsem ho i propichovat zespod vicka... Nakonec jsem zkusil homeopatika a nahrivani Soluxem cca 20 minut denne. Po mesici je ted skoro pryc. Nevim, co z toho pomohlo, jestli ta homeopatika, ale asi spis to nahrivani, nebo oboji dohromady.. (Homeopatika: Staphysagria, Pulsatilla, Sulfur, Silicea - vse v redeni 9 CH, 5 kulicek denne).

fzgmojxz
3x

g4TljP woqvwfjvrozi, [url=http://zdfdjagjtqdm.com/]zdfdjagjtqdm[/url], [link=http://guaokfodkwug.com/]guaokfodkwug[/link], http://mgtzoobyzzaz.com/

Ráda bych se podělila o svouzkušennost, v neděli mě začalo tlačit v oku a pod okem, bylo to dost bolestivé, na víc jsem musela odvézt přátelé domů a sluníčko udělalo své, v pondělí ráno jsem na oko téměř neviděla. Použila jsem bylinkový přípravek OK Gel a mazala pod okem, kde byla asi 8 mm boulička a použila i na spodní víčko. Ve středu bylo zcela po problému. Takže toto je má zkušenost. Moc děkuji za to, že jsem měla po ruce tuto skvělou domácí lékárničku, která toho umí hrozně moc. Ivona Chloubová

tery
15x

no dobrý být může,ale stjí 600kč kdežto heřmánek do stovky

Jaroslav Németh
18x

Dobrý den, už 3 měsíc mě trápí vlčí zrno. Měl jsem ho jednou před 10lety - vyškrabali ho. Potom loni - po aplikaci framykoinu zmizel do 3 týdnů. Teď na stejném oku, možná ten samý po roku se objevil znovu. Používám stejné masti framykoin i kortizon. Byl jsem i na propíchnutí. Každý den ráno mám víčko nateklé a v průběhu dne se to zklidní a zůstane jenom ta bulka. Je pravdou že jsem ty masti neužíval příliš pravidelně. Může to být pčíčinou? Jak se ho zbavit kromě řezání? Je to dost nepříjemné. Díky

simona dostálová
18x

Dobrý den , mám ječné zrno a chtěla bych se zeptat zda mohu chodit v tomto horku na koupaliště ...?? bude to mít nějaké následky?

Martina Vlková
20x

Dobrý den, můžete mi prosím poradit na jakého lékaře bych se měla obrátit v případě neustále opakujících se ječných zrn očních víček? Jakmile se mi jedno zahojí, hned mám další, dělají se mi střídavě na obou víčkách. V minulosti mi byl několikrát v těle objeven stafylokok, může to mít nějakou souvislost. Na koho bych se měla obrátit?Děkuji Vlková

J
1x

Myslím, že je něco špatně - z hlediska medicínské péče: Na bacily klacek a vymlátit je antibiotiky... jenže ony přestávají fungovat, že? Navíc, že se léky lehce přiotrávíte a proto méně cítíte bolest - to je v klidu.... Přírodní prostředky dokáží dodat láskyplné pečující informace tělu, ty nastartují imunitu a tak podpoří hojení. Mně funguje přírodní mast Lalium od EONÉ, do 2 dnů.

KKK
2x

Já mohu říct, že vlčí zrno jsem měla-mám. Dlouhou dobu mi boulička mizela a opět se objevovala až jsem se k "očaři" odhodlala. Tam jsem dostala antibiotickou mastičku s kortikosteroidy, jak je zmíněno výše, kterou jsem používala a zánět i nahřívala. Bohužel mastička nepomohla, tak došlo na zákrok, který příjemný rozhodně nebyl a musím se přiznat, že chvíli jsem velmi bojovala s mdlobami. Naštěstí to trvalo cca 30minut a bylo po všem. Oko zalepené, zavázané. První den nesundávat a další mazat, mazat, mazat. Za týden hezky na kontrolu. Kontrola mě čeká dnes. A obávám se, že řezat budu znovu, jelikož boulička ještě i zůstala. Původně jsem měla tři, ale jedna je zřejmě až příliš aktivní a mizet se nám nechce :) Mohu jen říct, že i když jsem se zákroku měla velký strach, tak krom injekce do víčka nic, co by se nedalo přežít, navíc mám velmi hodnou paní doktorku, která se mi při celém zákroku věnovala spolu s příjemnou sestřičkou :) Není se čeho bát :)

Zuzka
2x

Vlčí zrno jsem měla od konce prosince,zkoušela jsem heřmánkové obklady,teplé obklady, kapky od doktorky , nic nepomahalo .. dnes jsem byla na vyříznutí , řikám horší bolest jsem fakt nezažila.Bála jsem se ,ale todle jsem fakt nečekala .. myslela jsem si ,jak na diskuzich lidi přehaneji , že z toho omdlívali,ale je to fakt hrozny ..

Martin

Zdravím, já byl na vyříznutí vlčího zrna (extripace chalazea) včera. U zubaře je to teda horší. Samotný zákrok byl prakticky bezbolestný. Pak to jen bolí, jak to přichází k sobě. Takže něco od bolesti a ledovat. Nepříjemný je ten tlak. obvaz. Dnes už jsem sundal a oko vypadá dobře, žádný otok nic. Týden budu kapat ATB kapky.

adus
1x

A jak to probihalo? Bylo.mi doporuceno taky vyriznuti, hlavne z kosmetickeho duvodu, ale teda dost se bojiim.

Iveta

Před 2 dny jsem podstoupila chirurgické odstranění dvou vlčích zrn v chronickém stádiu ze spodního víčka. Nejhorší co vás čeká, je injekce na umrtvení. Já měla 2 vpichy a umrtvení nebylo 100%, tak musela Mudr. ještě dopíchnout a potom úleva, nic necítíte, kromě nepříjemného pocitu a vědomí, že se vám někdo rýpe ve víčku. ....nyní mažu ATB mastí, v místě vpichů mám vínovou modřinu a víčko mírně oteklé. Mělo by to být snad dobré. Příště bych se hodně rozmýšlela, ale než chodit s boulí pod okem. :-) Tu chvíli bolesti většina lidí asi vydrží.

Věra

Prosím co na opakované jecne zrno

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce