Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Svědění v konečníku

Trápí mne svědění v konečníku.Ve stolici jsem však nenašel žádné zárodky parazitů.Svědění se projevuje zejména po stolici, i když dodržuji hygienu. Krev se ve stolici nevyskytuje. Luboš více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Alex
52x

Měl jsem stejný problém, který trval roky a já ho mírnil různýma mastičkama, ale uzdravení se nedostavilo. Doktoři si nevěděli rady. Výtěry, vzorky stolice ani vyšetření tlustého střeva nic zvláštního nezjistily. Byla to doslova hrůza, hlavně při vylučování stolice se míra svědění podobala doslova utrpení. Věčné škrábání, doprovázené opakovaným mokváním (permanentní "vlk") mi úplně zničilo kůži v oblasti konečníků. Závěry doktorů a hlavně informace z internetu mi vnukly pár myšlenek. Hlavně jsem měl podezření na přemnožení kvasinek a souvislost s candidózu (souhlasilo mnoho příznaků, přestože vzorky odběrů to nepotvrdily). A co mi opravdu pomohlo ? 1. Odbourání stresu, 2. Změna jídelníčku (více zeleniny, vlákniny, vařených jídel a dostatek laktobacilů) 3. Odstranění vnitřních hemeroidů Baronovou ligaturou (našli mi celkem 4 a všichni šli ven) 4. Kůra Colonixu (jde ho najít na internetu). Nevím co mělo největší vliv na zlepšení, možná vzájemná kombinace, ale přiznám se, že dnes nedám dopustit na Colonix. Vadí mi sice, že nepíšou na jak dlouho vám vydrží balení, ale ta úleva je neskutečná a jde o čistě přírodní produkt. Dokonce se dnes můžu přecpat sladkým (to kvasinky milujou) a žádný problémy nejsou! Je fakt, že po větší dávce sladkýho si vezmu ampuli laktobacilů (ty dávají kvasinkám na frak) a nejím sladký denně, ale i tak. Doufám, že má zkušenost taky třeba někomu pomůže. Ještě na závěr zmíním možnou souvislost svědění s kofeinem, čokoládou nebo některými ořechy (říká jedna nedávná americká studie). Přeji hodně zdraví A.

Ondrej
1x

Zdravim vas Alexi. Mám ten samí problem. Máte ještě něco jiného v rukávu co by jste doporucil? Děkuji moc

66x

dobrý večer..mám také problém se svěděním a pálením řitního otvoru...nejvíce večer když jdu spát,když je klid....přes den jenmálokdy....krev ve stolici neni vidět...Tá

Martin
16x

Na dlouhotrvající svědění, zarudlý konečník s prasklinkami zkuste - Imacort - měl jsem obdobné potíže asi rok a tohle jediné mi pomohlo. Nepomohla mi ani přehnaná higiena, Fungicidin, Pityol ani nic jiného. Až ten IMACORT zkuste to.

Adam

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Martin
2x

Pakliže vám už vůbec nic nepomáhá, můžu vám doporučit jednu radikální léčbu, kterou jsem sám úspěšně vyzkoušel. Na svědivou oblast (zarudlá po krajích se loupající opruzenina kolem konečníku) po omytí mýdlem aplikujte tampónem lékařský líh. Tím dezinfikujete jakoukoliv bakteriální či plísňovou nákazu, zároveň dojde k vysušení pokožky. V počátku léčby aplikujte opatrně a postupně, protože kůže je velmi citlivá a líh velmi pálí. Po ošetření zasypte pudrem Aviril. Opakujte na umytou kůži po stolici, ráno a před spaním. Úplné vyléčení u mne nastalo po dvou dnech. Neúspěšně jsem to léčil mastičkou Faktu a zásypem po dobu 3 týdnů!!!

Monika

Dobrý den, reaguji na váš komentář, Zda se, že to pomáhá, jen se chci zeptat, co jste dělal po těch dvou dnech, pokračoval jste dal? Objevili se vám ty potíže znovu?

Radim

Na svědění a mokvání konečníku mi pomáhá mast Betadine. Pravdou ale je, že obtíže se vracejí, takže také hledám dlouhodobé řešení…

Lucka

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

loid

Mám takový problém problém s konečníkem jsem nikdy nemel . Ted jsem změnil práci a hodně se potim na konečníku. Pak dostávám vlka a zmokva mi to. Po práci se umyju večer namazu a je to dobrí. na druhy den zase nanovo. O víkendu nic.

Dagi

svědění mě rozčilovalo v práci když pořád sedím na zadku.Kamarádka mi poradila hemostop gel a tak jsem nemusela s nikým nic řešit. super doporučuju všem co se nechtějí trapně vrtět na židli:-)

Majka

měla jsem stejné pocity,pálení a svědění bylo protivné, tak jsem chtěla řešit problém nejdříve v lékárně . tam mi paní magistra diskrétně povídala o novince hemostop gel max. a dnes už jsem také max v pohodě.:-)

Lenka

hemostop gel max jsem taky objevila na poslední chvíli, kdy jsem se rozhodovala jít k lékaři. je fajn, že jsem díky gelu nemusela popisovat své problémy doktorovi.

Mirek
1x

Hemostop mě nepomáhá, jen indulona a jen někdy

Mony
1x

Ahojky....já měla s konečníkem ten samý problém. Zápasila jsem 2 roky se svěděním a pálením konečníku....a až po tak dlouhé době mi jeden doktor pomohl....a to tím, že mi předepsal mastičku Imacort krém....potírala jsem si to jednou denně po umytí zhruba týden...a řeknu Vám, že to byla velká úleva :)...hned první den jsem to měla sklidněné a druhý den jsem se nemusela už bát dojít si na záchod....Všem Vám tuto mastičku vřele doporučuji....a věřím, že i Vám pomůže :)

Jesika
1x

Dobry vecer, Svsedeni uz u mne trv cca rok ale stydrla jsem se jit stim k lekari .. Svědění je obvykle vecer, prez den ne. Vetsinou kdyz snim neco sladkého. Svědění je bolavé a pálivé.. Prosim o rady dekuji

Lubomir

Stejný problém neskutečné dlouho. Kdybych našel tuto diskuzi dříve mohl jsem se poučit. Jsou to kvasinky, od lékaře (bylo jich více bez výsledku) jsem dostal Imacort a témeř okamžitě to přestalo. Chce to změnit i stravu omezit sladkosti, laktobacily.... přesně jak to popsal příspěvek zde nahoře....

M.Dvořák

Po rozsáhlém chirurgického zákroku dostávám několikrát denně antibiotika i.v. do centrálu... záhy po aplikaci vždy cítím intenzivní pálení na konečníku.O co se může ,prosím jednat?

Jaroslav

Dobrý den, delší dobu mam svědění,pálení,píchání v oblasti konečníku, několikrát jsem zaznamenal krev ve stolici je nutná návštěva lékaře? cca před rokem jsem řešil vnější hemeroid u lékaře který byl odstraněn . Děkuji za odpověd

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce