Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Nemoci plic a dýchacích cest

Daň z cigaret neplatíme pouze státu. Kdo na náš rozmar doplácí nejvíce není ani tak naše kapsa jako spíše zdraví. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Klára

Ahoj všichni, mám potíže s dcerou, je jí 5 let, vždycky byla opravdu zdravý děcko, ale posledních několik týdnů pořád kašle. Doktorka jí dává kapičky a prý je to normální, když je teď čatěji ve školce (dřív jsme chodily jenom nárazově). Ale mně by připadalo normální, kdyby byla takhle nachrmlaná třeba měsíc, ale takhle se to tahá pořád už od září. Děkuju za radu, už nevím co s ní. Do školky samozřejmě nechodí.

Romana

Ahoj Kláro,mám taky 5ti letou holčičku,a jakmile se nachladí sedne jí to na průdušky a ten kašel nezastavím ani kdybych chtěla,taky nám dáveli všeljaké kapičky ale nic z toho nepomohlo,tak jsme se obědnali k alergoložce a ta ji hned nasadila léčbu na rozšíření průdušek,provedla spirometrii a nasadila taky ecosal,ten je na záchvaty,k tomu jí zjistila alergii na roztoče,takže se musí hodně větrat všechny plyšáky museli z domu,a nakonec ji vede jako astmatičku,takže pokud vám můžu poradit navštivte alergoložku a uvidíte že vám s tím pomůže.Přeji hodně štěstí at se vám dcera co nejdříve zvetí.

Jakub

Ahoj dámy, nerad vám zasahuji do diskuze, ale dnes je alergik skoro každý. Pokud mají vaše malá dítka dlouhodobé problémy s kašlem stěžujte si na to u GP. Může to být i obyčejná influenza. Kláro, tvoje dcerka měla již chodit do školky častěji. Pokud byla do té doby doma jak ty říkáš a chodila jen nárazově, její imunitní systém nestačí na obrovský nával bakterií, se kterými se setká ve školce. Chápu, že je to pro tebe těžké vidět svojí kočičku takhle chrchlat. Doufám, že mám pravdu, a o nic vážného nejde. Kuba

Silva

Jak přesně se ten její kašel projevuje?

Klára

Takový hnusný sípání, zhoršuje se to navečer, když dorazíme k dědovi (kuřák), když vyjdeme z domu nebo když běhá. Ty kapky opravdu nepomáhaji.

Silva
1x

Tak to by mohlo být astma. Zkus se objednat na plicní, dají jí tam nadýchat a rychle to zjistí.

Klára
1x

Měla jsem strach, že by to mohlo být něco takovýho, ale jak se to potom řeší?

Matyáš
1x

syn má astma...docela bych se vyhnul nějakým diagnózám po netu.Ale syn teď dostal Silgulair, jsou to žvýkačky, bere to jednou večer, potíže hodně ustoupily. Ale je pravda, že on nemíval záchvaty, spíš takovej ten neutuchající kašel.

Helenka
1x

Na záněty se jako prevence doporučuje curenzym. Některé opakované záněty mohou docílit katar průdušek nebo astma.

Milan

Ahoj, je mi 15 let a kourim asi rok a pul rekneme 5 cigaret denne obcas 7 a posledni dobou mam takovy divny kasel uz trva asi mesic a pul a nemuzu se ho zbavit ale pochybuju ze je to ten ranni KURACKY kasel. Mam to ibehem dne a kdyz zacnu kaslat nejde mi prestat a kdyz se chci nadechnou asi tak z 60% mam jakoby ucpanou dychaci cestu a spatne se mi nadehuje a uplne se mi zveda vzdycky zaludek. Je to kuracky kasel ? :D Kamos kouri asi 6 let a nema zadnej kasel a ja porad kaslu. PS: Mam inhalator na stma ale jakoby neni to astma ale je to alergie na prach, pyl, srsti apod. Chci se zepta co stim. Snazim se uz asi 3 mesice prestat kourit a nejde to. :/// Vim ze nejlepsi je prestat ale naky realisticke rady by nebyly ? :D Diky...

Ivana

Na průdušky je skvělé psí sádlo od dr. weisse. je přírodní a hlavně bylinky se na mém zdraví projevily.

svatava

ahojte ja mam 5ti leteho chlapce ktery ma taky problemy cely rok nemocny a porad dokolecka antibioticke leky uz nezabiraji kasel cely rok mel i nabeh na asma ma i problem z mandlemi krcnimi a nosnimi nemuze spat nema dostatek kysliku nemuze dychat prez nos ma ho porad ucpany rano ma bolesti hlavy u lekaru je jak doma a nikdo mu nemuze pomoct pry za to muzou nosni mandle ze jsou velke ale nemuzou je odstranit kdyz je porad nemocny do skolky chodi a nechodi co mam delat kde se mam obratit skousim mu zmenit i stravu a davam mu i jine rostline mleko co ma dobry ucinek na plice i kokosove mleko.

Jean

podívej se jestli nemá chlamydie.

Martina

Dobrý den měla bych na vás prosbu a dotaz jestli se nějaký z lékařů zabývá problematikou spontánní pneumotorax. Dcera v roce 2013 prodělala spontánní pneumotorax a to 2x během 20 dní poprvé ji zavedli k plíci hadičku, aby odešel vzduch který se tam utvořil a cca za 20 dní ji museli odstranit kousek problematické plíce, kterou následně zasvorkovali a 6 let byl klid a vůbec nepřišli na to proč se to stalo je říkali že tim trpí vysocí a chudí, převážně chlapci. Koncem ledna dcera přijela z internátu domů a hned mi hlásila, že ji bolí na hrudi přes víkend se to tak nějak zvládlo a protože prodělala mononukleozu tak jsme to směřovali na tyto problémy, ale v neděli když se chystala do školy na intr šla se umýt a po chvíli jsem od ni z koupelny měla telefon, že mám hned přijít a poslechnout si její dýchání no prostě ji to tam syčelo jako kdyby ucházelo srdce. Tak jsme se v 22:30 vydali do nemocnice na pohotovost tam jsme řekli, že před 6 lety měla ty a ty problémy s pneumotoraxem akorát jedna změna bylo to i hodně bolestivé nahoře jak se tam shromažďoval vzduch, ale než jsme se dostali na to správné místo uběhli 4,5 hodiny a potvrdili,že je to zase spon. pneumo. A hospitalizovali ji dali ji kyslík že by se to mělo rozehnat a zacelit než se vše spravilo byla na kyslíku 4 dny a propustili ji i z 3 mm dirkou domů,že by se to mělo zacelit po několika dnech a kontrolách se to opravdu zacelilo, ale už je to cca měsíc a půl a dcera má pořád bolest na straně kde byl pneumotorax a když jsme došli do nemocnice na kontrolu při potížích, že ji to pořád trápí a bolí tak ji řekli že neví proč ji to boli a proč se to děje. Rengen byl v pořádku plice také tak nás poslali na internu tam ji udělali ekg, ultrazvuk srdce a spoustu odběrů a nic nezjistili a teď je dcera na intru a já s ni komunikuji a ptám se a pořád ji to bolí tak už jsem bezradná a mám strach, aby s toho nebylo něco jiného a to ji ještě řekli pokud se to zhorší máme volat rychlou. Tak bych byla moc ráda kdyby se našel nějaký lékař, který se s touhle problematilou setkal a ví jak dál nebo co dělat. Předem moc děkuji za kladné reakce a informace přeji pěkný den M.B

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce